Registracija vozila

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Registracija vozila

Post od somi-car » 13 Nov 2017, 07:10

Da ne otvaram novu temu, postavicu pitanje ovde jer se isto tice registracije vozila....

Kolika je trenutna kazna (ali pouzdan info mi treba) ako neko upravlja motornim vozilom na kome je istekla registracija pre valjda 2 meseca?

Konkretno drugar treba da prebaci auto svoj u susedni grad pa bi naravno, kao i vecina nocu da ga otera sa ovim tablicama koje ima. I onako ih odjavljuje, auto je prodat sa isteklom registracijom pa bi samo da ga prebaci i naravno uradi ugovor pre toga.....

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd
Birthday

Re: Registracija vozila

Post od Grujic » 13 Nov 2017, 07:21

Ako je auto bio registrovan kazna je novcana u rasponu od 6-20k i tipa 3 ili 4 boda, to vidi tacno na netu. To se sada zove istekla registraciona nalepnica.
Ako auto nikada nije registrovan u srb to se vodi da auto nike upisan u registrar i tada je kazna veca, 15-30k, 6 bodova i dodatno 3 meseca zabrane

Послато са HTC U Play уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Registracija vozila

Post od somi-car » 13 Nov 2017, 08:13

Upravo tako i nasao neki podatak...

Vozilo je uredno bilo registrovano ovde u SRB godinu, dve....jos uvek ima tablice i nalepnicu...''samo'' je sve to isteklo.

Ok, to mu je i bilo bitno da nema oduzimanja dozvole na neki period, ovo oko kazne i bodova kaže ''nije strašno''...

Moje je bilo da pitam :o

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Registracija vozila

Post od Velja » 13 Nov 2017, 08:15

Veća je verovatnoća da će ga zaustaviti noću :kafa:

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Registracija vozila

Post od somi-car » 13 Nov 2017, 08:36

To je vec njegova problematika....ja se ponudio da pitam ovde...

Ali ima logike to sto si napisao...

Korisnikov avatar
kragujevac
Postovi: 3398
Pridružio se: 16 Jul 2016, 08:46
Garaža: Jaguar XF 4.2 V8
Lokacija: Minhen/BRD

Re: Registracija vozila

Post od kragujevac » 13 Nov 2017, 09:33

somi-car je napisao:
13 Nov 2017, 08:36
To je vec njegova problematika....ja se ponudio da pitam ovde...
Zar ne postoji mogućnosti da uzme probne tablice (ili kako se to već zove)?
Za bolesnike postoji bolnica, za ludake ludnica. Samo za budale nema ništa, zato ih se toliko i nakotilo.
Ljuba Moljac

Korisnikov avatar
somi-car
Postovi: 2237
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:50
Garaža: Skoda Superb, Opel Combo
Lokacija: BG

Re: Registracija vozila

Post od somi-car » 13 Nov 2017, 09:55

Probne i dalje funkcionisu ali iskreno ne znam sta je problem...da li zbog te odjave, da li sto ne želi ni to da plati jer je vozilo faktički prodato...

Ne zalazim u to...

Hvala na odgovoru....

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od Delija » 13 Nov 2017, 10:20

Minimalna kazna je 6k uz 2 boda (ako ima nalepnicu kojoj je istekao rok vazenja) - probne tablice ga nece kostati mnogo manje iliti oko 5k je za prvi dan :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
masaivan
Postovi: 1210
Pridružio se: 16 Jan 2012, 14:32
Garaža: Citröen C4 1.6 BlueHDi 120

Re: Registracija vozila

Post od masaivan » 14 Nov 2017, 19:49

Skupe su probne tablice..

123


Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Registracija vozila

Post od shandu90 » 14 Nov 2017, 22:04

Registrovao astru, 18447 dinkica.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


dpkg
Postovi: 236
Pridružio se: 07 Feb 2012, 00:19
Lokacija: KG

Re: Registracija vozila

Post od dpkg » 16 Nov 2017, 06:45

Registrovao sam Fiat Seicento, konacno…
Posto je auto bio van varijanta, znao sam da me ceka primena novih pravila oko pojaseva za zadnju klupu. Raspitao sam se na tehnickim pregledima u Kg kako i sta, i svi kazu da su poostreni kriterijumi, i da cu morati da nabavim pojaseve za zadnju klupu. Ono sto mi je bilo cudno to je sto govore o 2 pojasa, pa da se radi atest vozila na 4 sedista. Auto je inace kupljen sa zadnjim sedistem,a u carinskoj deklaraciji pise da ima 2 sedista, predvidjeno 5, to su mi podaci I iz SUP-a, gde su me poslali sa tehnickog pregleda da proverim. Prva i sve ostale registracije su do sada bile na 5 sedista, sto pise i u saobracajnoj dozvoli. Fiat Seicento se inace proizvodio kao putnicki sa 5 sedista i kao van varijanta sa 2 sedista. Prema podacima sa neta, ne postoji fabriki Seicento sa 4 sedista, kao na primer kod VW Lupo, Renault Twingo… zbog cega su ljudi morali da menjaju podatke u saobracajnoj dozvoli u sklopu fabrickih podataka, a nasi su svima pisali 5 sedista. U Kg tehnicki pregledi sada to sve gledaju, jer ih stalno kontrolisu i cesto zatvaraju i nece da se igraju.

U sklopu toga, uspeo sam da nadjem originalne zadnje pojaseve od Seicenta, sa putnickog modela, I covek mi proda kako I treba, 3 pojasa, 2 se kace iz gepeka I idu preko grudi, a srednji se kaci na sredini gde su brave ovih bocnih pojaseva I ide preko pojasa samo. Ugradimo te pojaseve uz odredjene muke, jer su fabricke rupe zatvorene nekim srafovima koji se kidaju i jedva uspemo da ih odvijemo. Inace, kod Seicenta idu njegovi pojasevi, jer zeza ugao pod kojim izlazi kais iz kucista, i muke su naci neki drugi pojas koji moze da to isprati. Cena pojaseva 4500 din., inace nestasica je na trzistu, znaci cene idu gore…

Sledi sada odlazak na atest… I tu krece igranka…To se zakazuje, ok… Prvo sto su rekli to je da ne mogu 3 nego 2 pojasa, nakon cega sam im rekao da se u Fiatu proizvodio sa 2 ili 5 pojaseva. Da, ali znate…ako je putnicki napravljen, ima 5 pojaseva i to je u redu, a ako je od van verzije, onda mora sa 4 pojasa…skinite srednji pojas, ne moze ovako… Ako se pise zahtev Fiatu, mogu samo da dobijem podatak da je proizveden kao van vozilo sa 2 pojasa, tako da nisam hteo da dzabe bacam pare za to, jer odbijaju da pisu dozvolu da moze da se prepravi sa van verzije na putnicku sa 5 sedista (proverio sam I van ovih sa atesta)…Nakon odlaska I skidanja kod majstora sledi sutradan atest koji traje preko 2 sata…slikanje oko 30 fotografija, merenje auta i prepravka fabricke tezine, uz predlog da izvadim ranac sa alatom da smanjimo tezinu, ali je auto po njima i dalje tezi 80 kg, a nisam ni tocak stavio, gorivo na rezervi, podizanje auta na dizalicu, slikanje sa svih strana, i odozdo, kacenje pojaseva za brave, zagledanje kao da je drzavni neprijatelj broj 1… Posto se ta nauka ‘prezivela’ sledi uplata u posti od 9.500 dinara, a onda da idem na tehnicki pregled, da ga odrade, da preprave broj sedista sa 5 na 4, tezinu sa 755 na 835 kg, da popune neke papire od atesta, i da se vratim…naravno, od svih peripetija istekla je registracija I vozio sam na crno… Nazad se vratim, I sada se ceka potpis od strane Agencije za bezbednost saobracaja, ali nema direktorke, dok se ne izabere nista...Morao sam sebi da pomognem, pa sam ih obavestio da procitaju sajt vlade Srbije i vide da je na sednici vlade ponovo izabrana, na 3 meseca, i da to vazi od 01.11.2017. Aha… onda de da vidimo da sutra dobijete sertifikat. Tako je i bilo… Nauka, nauka, teska nauka, i pravilnik, i mudrijanjena atestu… glava me zabolela i muka mi je bila… Odatle na tehnicki bez vozila da poplacam dazbine, i za novu soabracajnu 1600din., pa u SUP licno jer se menja saobracajna… saobracajna za 10-15 dana…

Tako sam dobio mutant Fiat Seicenta koji ima 4 pojasa i otezalog 80 kg…
Inace, sada ne treba potvrda i pecat radionice koja je ugradila pojas, jer su i to do skoro trazili na atestu i maltretirali ljude... Prosto ne verujem da postoji jos toliko partizanstine, i sa pravilnicima koje kao da su pisali nestrucni ljudi, i sa primenjvacima istih koji kao da su ostali u nekom komunistickom dobu, i po nacinu razmisljanja i po ponasanju u smislu bitnosti...

Dazbine:
Tehnicki sve uplatnice 12.500 (I za novu saobracajnu, tehnicki gratis)
Atest 9.500
Pojasevi i montaza 5.000 din.

Srbija!

Pricice koje sam cuo usput jureci sve ovo:
Skoda Fabia 2010. ima 2 pojasa pozadi, morao je covek da preregistruje na 4 sedista, a Fabia 2012. sa 3 pojasa pozadi, ima 5 sedista... Yugo stari model nema pojaseve i to je OK, a oni koji su imali pozadi pojaseve, morali su da nabave sedista sa naslonima za glavu... Lada Niva mora da se preradi i isto atestira da ima 4 sedista, i sada se vodi kao karavan... Mom majstoru su atestirali prikolicu, na kraju usli u nju i skakali, nisu bili bas sigurni da moze da vuce tereta koliko pise i da bude stabilna, covek je izasao i pitao kada da se vrati, nije mogao da gleda...
Poslednja izmena od dpkg u 16 Nov 2017, 07:06, izmenjeno 3 puta ukupno.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Registracija vozila

Post od McGruja » 16 Nov 2017, 06:56

Birokratski raj jednog idiota :)

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45823
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Registracija vozila

Post od Geza » 16 Nov 2017, 08:56

Baš... :cekic:
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19264
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Registracija vozila

Post od Heinz » 16 Nov 2017, 09:29

Avensis registrovan juče, 28k din.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30012
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Registracija vozila

Post od trojanac » 16 Nov 2017, 10:36

Na koliko sedišta i jel karavan ili djip? :kezo:
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori