Putarine u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od dragvorl » 19 Nov 2015, 23:13

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Putarine u Srbiji

Post od goblin » 19 Nov 2015, 23:15

dragvorl je napisao:Mislim da je pisalo da su neki dan petlju Temerin iz pravca SU zatvorili trajno.
Moguce ali ne bi rekao. Svaki dan prolazim tuda, i danas sam prolazio... bas cu sutra detaljnije proveriti kad budem prolazio.
Posto zbog lokacije cesto izadjem iz NS pored BIG-a pa se posle nadvoznjaka okrenem, i izadjem na AP preko temerinske petlje iz pravca Temrina (SU).
E moguce jedino da su zatvorili taj rukavac koji je povezivao temerinski put i put iz pravca SU, zato sto na 5km ranije postoji raskrsnica sa semaforom koja uredno povezuje ta dva puta ali ljudi cesto preskoce to povezivanje i ukljucuju se tek nakon 5km kroz taj improvizovani rukavac. Tako da su verovatno samo to zatvorili, pa sad iz pravca SU vozaci moraju 5km ranije da se ukljuce na temerinski put i idu pravo na petlju za AP...

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Putarine u Srbiji

Post od goblin » 19 Nov 2015, 23:18

Aaaaa, ovo je nesto sasvim drugo. Nismo se razumeli.

Ovo je skroz OK i tacno je da je zatvoreno. Jednostavno kao sto sam vec i napisao, ima jedno iskljucenje za NS i iz pravca SU i iz pravca BG, iskljucis se prema NS, platis putarinu i onda biras ulaz koji ti odgovara.
Taj improvizovani izlaz je dobro sto je zatvore posto je bio los i nesiguran a i nema kucice za naplatu.

PS - Ja nisam dobro razumeo i mislio sam da se pise kako je zatvorena temerinska petlja za saobracaj koji dolazi starim putem i vozace koji zele da se iz tog pravca ukljuce na AP... Tu stvara mali problem taj rukavac o kojem sam pisao.

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3660
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Putarine u Srbiji

Post od member » 21 Nov 2015, 20:15

Meni se ne dopada to sto su zatvorili taj izlaz. Razlog je sto npr.svi koji idu iz pravca B.Palanke, Rumenke itd. prema Temerinu, mogli su lepo preko nove saobracajnice da se ukljuce na AP, i iskljuce se na Temerinskoj petlji. Time bi zaobisli guzvu kroz grad (Partizanska ulica). Zatvaranjem ovog iskljucenja im je to onemoguceno.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Putarine u Srbiji

Post od Saša » 21 Nov 2015, 20:53

Ja mislim da se tu i dalje možeš uključiti i isključiti, samo se ne možeš više isključiti direktno/odmah sa autoputa na tom mestu kao do sada kroz onaj nezgodan i kratak "procep" pod oštrim uglom (to je stvarno bilo katastrofa rešeno, tj nije bilo ni rešeno već eto privremeno) već se moraš iz pravca Subotice isključiti gore severnije kilometar-dva, pa se voziti paralelno sa autoputem do tog mesta i onda kao i do sada izaći potpuno sa autoputa tamo kod Rodića. :)

TT

Evo: crveno, stari način isključivanja na tom mestu, žuto - novi način...

Slika

Isključivanje iz pravca Beograda je ostalo isto, uključivanje iz grada za BG i Suboticu - takođe isto kao i ranije.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od dragvorl » 21 Nov 2015, 23:14

Upravo. Razlika je samo u tome sto postoji jedan izlaz sa AP, a posle sa servisne saobracajnice redovno svi izlazi su u funkciji.Isto i ulaz, tako im treba samo jedno registraciono mesto za sve ulaze/izlaze.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Putarine u Srbiji

Post od methane.master » 22 Nov 2015, 00:05

Ali to je budalaština, isto kao i ono iz pravca BG. Ako se zaj*, al nije teško, ode u tri lepe. Za grad veličine NS mislim da treba imati bar 2 izlaza.
Širim haos!

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Putarine u Srbiji

Post od Saša » 22 Nov 2015, 00:07

Malo se provozaš do Siriga (ili Kovilja u suprotnom smeru) i nazad... :D

TT

Korisnikov avatar
half man
Postovi: 1641
Pridružio se: 22 Jan 2012, 14:17
Garaža: Passat b8 ,Infiniti Fx30d S
Lokacija: Novi Sad

Re: Putarine u Srbiji

Post od half man » 23 Nov 2015, 11:12

Ja sam u subotu posle podne isao Ns-Bg-Ns i bez problema i zadrzavanja prosao sve naplatne rampe.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Putarine u Srbiji

Post od nikaragva » 23 Nov 2015, 11:58

Pa zato ne treba da postoje izlaz 1,2,3, nego jedan izlaz.

Npr. ako ideš iz BG ka NS, jasno ti se stavi do znanja da je tu izlaz za NS i gotovo. Posle na toj side by side saobraćajnici možeš da biraš i to jasno treba da piše.


I meni je to bezveze rešenje. Trebali su da naprave tri normalna izalaza sa autoputa i gotovo. Napraviti širu saobraćajnicu na tom delu, od onog ulaza is pravca NS, pa do zadnje ka SU.
Da auto put ima dve dodatne trake, kao što i ima, samo bez fizičke prepreke.

Kranjim levim trakama, bi šibali ljudi i dalje 120 ka SU, a krajnjim desnim bi se kretali lokalci i oni koji žele da izađu sa autoputa.

Ali dobro nije ni ovo loše rešenje toliko, jer se olakšana upotreba između rampi za lokalce.

dpkg
Postovi: 234
Pridružio se: 07 Feb 2012, 00:19
Lokacija: KG

Re: Putarine u Srbiji

Post od dpkg » 06 Jan 2016, 19:24

"Ko ima za auto-put, imaće i za skuplju putarinu"

Beograd -- Direktor Javnog preduzeća "Putevi Srbije" Zoran Drobnjak kaže da je Vlada odobrila povećanje putarine od 10 odsto.
"Ko ima za auto-put, imaće i za skuplju putarinu"
6.01.2016.

Drobnjak je naveo da je vlada odobrila da se cena putarine poveća za 10 odsto, jer je bila nepromenjena od 3. februara 2008.
Na konstataciju da ni plate nisu povećavane, a čak su i smanjene od tada, kao i, kada se kaže da je putarina najniža u Evropi, da se zaboravlja da ni plate nisu "evropske", Drobnjak odgovara: "Auto-putem idu građani koji imaju za gorivo. Ako imaju za gorivo, onda mogu da plate putarinu"...

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od Kuzmanovic » 06 Jan 2016, 19:25

:kuku:

Sent from my Tesla TTL7 using Tapatalk

Korisnikov avatar
!GOR
Postovi: 593
Pridružio se: 08 Maj 2012, 20:46
Garaža: Audi A5 Sportback FL
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od !GOR » 06 Jan 2016, 19:41


Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od dragvorl » 06 Jan 2016, 19:44

Kakav indijanac.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

dpkg
Postovi: 234
Pridružio se: 07 Feb 2012, 00:19
Lokacija: KG

Re: Putarine u Srbiji

Post od dpkg » 06 Jan 2016, 21:50

@!GOR
"Stodvaes' na sat"
Pa nije on Jura Stublič... :muzika:

Odgovori