Putarine u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od igor_harris » 11 Feb 2017, 23:46

Zar nije logicnije da placa na izlazu a ne ulazu? Prosao sam jednom tuda ali nisam razmisljao o iskljucenju za Takovo.

Posle onih silnih prica o "najmodernijem" autoputu po svim standardima, smorio sam se sto ni jedna krivina nema nikakav nagib. U jednoj krivini vec na 130 sam osetio da auto pocinje da zanosi po suvom...

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14181
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od pedja » 12 Feb 2017, 10:40

Heinz je napisao:Beše po jedna kućica u svakom smeru na oba kraja?
Nema kućice kod Ljiga.
Mislim da je u Takovu samo jedna, ali se ne sećam, dva puta sam se isključivao, ali se tada nije plaćalo, pa nisam obraćao pažnju.
U Preljini postoji više traka i kućica, pa i ENP, ali da li dve ili tri ukupno, nemam pojma.

@igor
Imaju neke krivine i dobar nagib, ali ima i kontra nagiba.
Ostali autoputevi (kod nas) su opušteniji za vožnju od ovog, pogotovo ukoliko je iole hladnije, jer je večito neka rosa/magla/slana na putu, ima dosta senke od okolnih brda, a i ne krivudaju ovoliko. Gledam samo kako temperatura napolju pada kako sidjem sa Ibarske i raste kada se vratim... Uveče se jasno vide tragovi (kao po snegu), pogotovo u levoj traci, koja se manje koristi, od toga sitnog što ostaje po kolovozu. Sa druge strane, bolje išta nego ništa, ali bi ograničenja brzine trebalo ozbiljno shvatiti, pogotovo kada uslovi za vožnju nisu idealni.

Često idem Ibarskom iz BGa. I dalje je moj izbor Topola, Rudnik, pa dalje, pogotovo kada završe rekonstrukciju u potpunosti. Kada spoje ovaj AP negde oko BGa, možda će imati više smisla, jer će se preskočiti najsmorniji deo Ibarske, samo je pitanje gde će ga "prikačiti" i da li će biti "klanje vola za kilo mesa". Ako mi treba pola sata da dođem do autoputa negde oko Surčina, opaliću opet na Mladenovac :D Čekam i taj dan da vidimo koliko će mi trebati od kancelarije do te neke obilaznice, pa do Preljine, u odnosu na put preko Topole. Ako je razlika u vremenu subjektivno nebitna, nema poente trošiti gorivo po AP i plaćati putarine, plus je dosadno za vožnju.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od Ogi » 12 Feb 2017, 10:42

Kako napreduje preko Mladenovca, zar nije odavno trebalo da bude gotovo ?

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od igor_harris » 12 Feb 2017, 11:11

Pa to sam i hteo da kazem... Na mnogim krivinama nije za voznju preko 120, a stvarno ima dosta krivina.

A i za prikljucak od Beograda si u pravu, za vecinu nas koji idemo iz Beograda je pomisao da prvo ides na Surcin po malo komplikovana, ali ko zna, mozda bude stvarno brze. Njima ce to da budu dve muve jednim udarcem jer ce tako resiti i Obrenovac koji jos uvek nema krsten put do Beograda.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Putarine u Srbiji

Post od Velja » 12 Feb 2017, 11:37

igor_harris je napisao:Posle onih silnih prica o "najmodernijem" autoputu po svim standardima, smorio sam se sto ni jedna krivina nema nikakav nagib. U jednoj krivini vec na 130 sam osetio da auto pocinje da zanosi po suvom...

Vozeći se svakodnevno beogradskom obilaznicom i petljom kod hipodroma, opravdano sumnjam u te njihove standarde po kojima su ove nove saobraćajnice projektovane.
Ne mislim na kvalitet izgradnje, već baš na projekte. Pogledajte kako su rešena uključenja na petlji, preglednost, zabrana/dozvola preticanja na nelogičnim mestima na obilaznici, pa čuvena razdelna ograda na Pupinovom mostu...
Sve je dripački sklepano :ccc:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od Ogi » 12 Feb 2017, 12:09

Samo pogledaj most na Adi, kao da je projektovao moj sedmogodisnji sin.

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od igor_harris » 12 Feb 2017, 12:13

Kad smo kod mosta na Adi, kruzni tok u petlji Radnicka je kriminalan sto se tice preglednosti. Sreca pa nije jos uvek opterecen saobracajem. Prolazim tuda svaki dan, rupe koje su se otvorile necu ni da komentarisem...

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Putarine u Srbiji

Post od Velja » 12 Feb 2017, 13:27

Rupe su posledica neodržavanja... Imam utisak da namerno puštaju da propada da bi pljuvali one bivše, kao nekvalitet i sl :x

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od igor_harris » 12 Feb 2017, 14:32

Ma jok, pustace oni i ove "njihove" puteve da propadaju. Videces ono od mostara do ade sto su radili na sta ce da lici za par meseci.
Samo je najtuznije od svega sto su sve to zapravo nasi putevi, a ne njihovi ili onih pre njih.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Putarine u Srbiji

Post od Velja » 12 Feb 2017, 14:46

Most na Adi je svojevremeno imao posebno mesto u predizbornoj kampanji i od državnog je interesa da se što pre raspadne. Mesecima nema ko da ispravi one prevrnute plastične odbojnike na isključenjima, iako već ugrožavaju saobraćaj...

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2303
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od Skipper » 14 Feb 2017, 00:24

pedja je napisao:
Ne znam ni kako ENP radi, da li vraća pare kada se izađe u Takovu i da li zna da sam ušao u Takovu?
Vraća pare, proverio ja sa mojim tagom a ako uđeš u Takovu onda ti skida 70 dinara pošto je toliko putarina na koju god stranu išao.

Sent from mTalk

Korisnikov avatar
Uninuni
Postovi: 892
Pridružio se: 21 Jan 2013, 19:30
Garaža: Fiat Bravo 1.9 2007, Mazda Cx 5 2,2 2017
Lokacija: Novi Sad, Serbia

Re: Putarine u Srbiji

Post od Uninuni » 11 Jul 2017, 00:30

Za vikend sam isao za Su. Nicu nove naplatne kucice nesto malo prije Subotice kao i na svakom izlazu/ulazu sa autoputa (nije ih bilo ranije). Dodatno dobih info da ce uskoro da uvedu kontrolu brzine na etapama I izmedju naplatnih rampi - tipa da mjere koliko ti je vremena trebalo od rampe do rampe (ne znam jel ima neko dodatnu info). Naravno spominje se neko kaznjavanje:-(

Sent from my Nexus 7 using Tapatalk

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od Ogi » 11 Jul 2017, 07:52

Sta kazes na autoput do Novog Sada u povratku ? Zar ne zasluzuje I da se jos povecaju putarine ?

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29981
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od trojanac » 11 Jul 2017, 08:45

To za merenje brzine između naplatnih kućica je više zaplašivanje nego realna opcija. Svako može da vozi 200 i stane na kafu pa spusti prosek. Tu samo presretači pomažu ili kamere koje beleže brzinu pa ti stigne kući lepo.

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Putarine u Srbiji

Post od igor_harris » 11 Jul 2017, 08:49

Od Subotice do NS mogu da mi mere vreme koliko hoce. Ja tuda moram da vozim ispod 120...

Odgovori