Putarine u Srbiji

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19263
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putarine u Srbiji

Post od Heinz » 19 Nov 2015, 14:07

Izgleda da je problem pomeren severnije od NS.
Sad se žale da je skupo na delu Zmajevo - Sirig. Verovatno kao što je bilo od Pazove do Inđije.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od dragvorl » 19 Nov 2015, 21:42

NS ostao na jednom iskljucenju iz pravca SU. :uf: :bravo:
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10571
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od Sloba » 19 Nov 2015, 22:10

Nije to neki problem, narocito nece biti kada u funkciju udju sve pomocne saobracajnice koje se nalaze uz auto-put. Jos 2007. godine, u SAT-u ili VG, objavljen je clanak sa projektom i objasnjenjem kako ce sve funkcionisati kada i poslednja faza posla bude gotova. Sasvim dobro, samo i da docekamo.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od dragvorl » 19 Nov 2015, 22:12

Upravo u tome je problem, od projekta do realizacije 30-50 godina, a vreme leti...
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45821
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putarine u Srbiji

Post od Geza » 19 Nov 2015, 22:23

Minijaturna slika.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od dragvorl » 19 Nov 2015, 22:27

Aha, kapiram sad, ako budu uradili da bude ok vidljivost onda mozda i nije lose, mada ko slucajno promasi morace dosta da se voza...
Slika
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45821
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putarine u Srbiji

Post od Geza » 19 Nov 2015, 22:38

Debilno rešenje problema, ali Srbija...
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Putarine u Srbiji

Post od methane.master » 19 Nov 2015, 22:42

Recite vi meni, 'oću li umeti ja da se sledeći put isključim za NS, ili ću opet do Vrbasa? :mrgreen:
Širim haos!

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19263
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Putarine u Srbiji

Post od Heinz » 19 Nov 2015, 22:44

Lakše ti je starim putem :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od dragvorl » 19 Nov 2015, 22:46

Mislim da je ovo samo iz SU, u kontra strani je vec reseno jer je posle naplatne.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Putarine u Srbiji

Post od goblin » 19 Nov 2015, 22:58

Ja ne vidim u cemu je problem?

Kada idemo iz pravca SU, jasno imamo znakove za odvajanje u NS, nakon odvajanja naplatne kucice... Kada se odvojimo onda mozemo da biramo 3 ulaza u grad u zavisnosti koji nam najvise odgovara (doduse Sever jos jedini nije pusten ali nije ostalo previse posla da se i to zavrsi).
Kada idemo iz pravca BG-a, isto imamo jasne znakove za iskljucenje, nakon iskljucenja naplatne kucice... i opet posle biras na koje ukljucenje ti odgovara da udjes u grad.

Prednost je dupla posto se svi vozaci koji zele da udju u NS odvajaju sa AP na jednom mestu i momentalno rasterecuju saobracaj.
Kada bi smo imali 3 odvojena odvajanja direktno sa AP sa sve naplatnim punktovima, to bi bilo em neprakticno zbog toliko kucica i zaposlenih (nepotrebno), em bi se na kratkoj deonici od 10km nagomilalo cak 3 direkatna ukljucenja/iskljucenja sto automatski usporava ali i ugrozava zaobracaj na AP.

Jedino sto su mozda mogli samo iskljucenje da odrade drugacije. Da vozaci ne moraju bas u zaustavnu traku pa da skrecu, vec da prosire put za 2 trake koje bi direktno vodile u iskljucenje za NS uz adekvatnu signalizaciju. E to je greska koju su napravili, posto sada vozacima moze da se desi da prolete a i usporava se saobracaj u zoni iskljucenja, povecava rizik....

Inace meni ovaj novi sistem apsolutno odgovara. Posto prosecno iz NS idem 2 puta nedeljno za BG a 3-4 puta prema SU, troskovi su daleko manji a sistem naplate i ukljucenja/iskljcenja je skroz OK.
Jedino sto sam primetio od kada je uveden novi sistem, da su guzve na naplatnoj rampi prema SU daleko vece, bas se dosta ceka tako da je obavezno izvaditi ENP aparat ko vozi cesce (i ja ga uzimam sledece nedelje).
Mada ce ovo biti prava stvar tek kada pokriju bas sva ukljucenja/iskljucenja i skroz uklone naplatne rampe na sred AP izmedju SU-NS i NS-BG. Lepo gde god da se ukljucis na AP uzimas karticu a gde god da se iskljucis placas, i kraj price.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9066
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Putarine u Srbiji

Post od Darko » 19 Nov 2015, 23:03

Jesu li u funkciji i ulaz u ns prema najlonu i prema pumpi avia u oba smera (i iz pravca subotice i iz pravca beograda)? da li ce tako biti i sa bulevarom evrope?

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45821
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Putarine u Srbiji

Post od Geza » 19 Nov 2015, 23:06

goblin je napisao:Ja ne vidim u cemu je problem?

Kada idemo iz pravca SU, jasno imamo znakove za odvajanje u NS, nakon odvajanja naplatne kucice... Kada se odvojimo onda mozemo da biramo 3 ulaza u grad u zavisnosti koji nam najvise odgovara (doduse Sever jos jedini nije pusten ali nije ostalo previse posla da se i to zavrsi).
Kada idemo iz pravca BG-a, isto imamo jasne znakove za iskljucenje, nakon iskljucenja naplatne kucice... i opet posle biras na koje ukljucenje ti odgovara da udjes u grad.

Prednost je dupla posto se svi vozaci koji zele da udju u NS odvajaju sa AP na jednom mestu i momentalno rasterecuju saobracaj.
Kada bi smo imali 3 odvojena odvajanja direktno sa AP sa sve naplatnim punktovima, to bi bilo em neprakticno zbog toliko kucica i zaposlenih (nepotrebno), em bi se na kratkoj deonici od 10km nagomilalo cak 3 direkatna ukljucenja/iskljucenja sto automatski usporava ali i ugrozava zaobracaj na AP.

Jedino sto su mozda mogli samo iskljucenje da odrade drugacije. Da vozaci ne moraju bas u zaustavnu traku pa da skrecu, vec da prosire put za 2 trake koje bi direktno vodile u iskljucenje za NS uz adekvatnu signalizaciju. E to je greska koju su napravili, posto sada vozacima moze da se desi da prolete a i usporava se saobracaj u zoni iskljucenja, povecava rizik....

Inace meni ovaj novi sistem apsolutno odgovara. Posto prosecno iz NS idem 2 puta nedeljno za BG a 3-4 puta prema SU, troskovi su daleko manji a sistem naplate i ukljucenja/iskljcenja je skroz OK.
Jedino sto sam primetio od kada je uveden novi sistem, da su guzve na naplatnoj rampi prema SU daleko vece, bas se dosta ceka tako da je obavezno izvaditi ENP aparat ko vozi cesce (i ja ga uzimam sledece nedelje).
Mada ce ovo biti prava stvar tek kada pokriju bas sva ukljucenja/iskljucenja i skroz uklone naplatne rampe na sred AP izmedju SU-NS i NS-BG. Lepo gde god da se ukljucis na AP uzimas karticu a gde god da se iskljucis placas, i kraj price.
Naplatna rampa iz pravca Beograda je previše daleko od NS, a sve zato što su hteli da smanje broj kućica i da uključe Kać u zajednički sistem naplate. Ali lakše je napraviti nekoliko km puta nego postaviti kućicu...
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23804
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Putarine u Srbiji

Post od dragvorl » 19 Nov 2015, 23:08

Mislim da je pisalo da su neki dan petlju Temerin iz pravca SU zatvorili trajno.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Putarine u Srbiji

Post od goblin » 19 Nov 2015, 23:10

Darko je napisao:Jesu li u funkciji i ulaz u ns prema najlonu i prema pumpi avia u oba smera (i iz pravca subotice i iz pravca beograda)? da li ce tako biti i sa bulevarom evrope?
Za sada su u finkciji u oba smera (i ulaz i izlaz) dva ulaza u NS. Jedan na zrenjaninskom putu i najblizi BG-u (prolazi pored Porsche-a i ostalih auto salona...), durgi je taj kod Rodica koji izlazi na najlon i Temerinsku.
Treci ce biti (najblizi SU) NS-Sever i izlazice na bulevar evrope.
Geza je napisao: Naplatna rampa iz pravca Beograda je previše daleko od NS, a sve zato što su hteli da smanje broj kućica i da uključe Kać u zajednički sistem naplate. Ali lakše je napraviti nekoliko km puta nego postaviti kućicu...
Pa u principu meni kao vozacu apsolutno svejedno da li je kucica na 10km ili 40km od izlaza iz grada (nebitno dal idem iz BG u NS ili obratno). Jednostavno znam da me ceka jedno zaustavljanje i placanje tih 190din, pa mi svejedno gde se nalazi na putu koji prolazim.
Jedina prava stvar ce biti kada pokriju sve ulaze/izlaze sa punktovima i skroz uklone rampu na sred AP.

Odgovori