Jaguar XE

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar XE

Post od starac vujadin » 09 Sep 2014, 07:33

Izduv se stavi na gore i prema vratima i neće duvati u ruke.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15144
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar XE

Post od Kuzmanovic » 09 Sep 2014, 08:20

stefanan je napisao:U kom smislu lose pozicioniran? Pa isto je kao na svim automobilima

I jedno offtopic pitanje,sta bi se desilo kad bi se u voznji pritisnulo on/off dugme? Na dosta kola je na prilicno vidnom i pristupnom mestu,suvozac bi lagano mogao da pritisne
Na Meganu se nista ne desava, ne mozes da ugasis auto dok se ne zaustavis. Verujem da je tako i na ostalim automobilima sa dugmetom.

Dzoni_m
Postovi: 1715
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: Jaguar XE

Post od Dzoni_m » 09 Sep 2014, 10:28

Au. NIsam ocekivao ovo od Jauara. Mislio sam da imaju zicer. Po meni ovo je zestok promasaj ili u najboljem slucaju stativa. Spolja konzervativno, previse "nemacki" previse vec vidjeno. Unutra nemastovito, vec vidjeno i dosadno. Ok shvatam ja da su smanjili XF i dobili ovo ali XF je vec dugo na trzistu i dizajn mu vec vapi za promenom.
Jaguar je odigrao hrabro tamo gde je najmanje ocekivano. U luksuznom XJ. PA i u XF svojevremeno. Ocekivao sam da ce XE biti razmetljiv i doneti nesto novo. Ok mozda ciljaju na siru grupu kupaca pa je konzervativnost OK u tom slucaju, ali tada ne znam zasto bi neko kupio ovo pored nemacke trojke koja suvereno drzi primat u segmentu.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Jaguar XE

Post od Scuderia » 09 Sep 2014, 10:41

:plusone:

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Jaguar XE

Post od AcaKayak » 09 Sep 2014, 11:10

Ja bih ga uzeo pre nego a4, 3 ili c klasu, jednostavno mi je moćniji...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar XE

Post od Xepoj87 » 09 Sep 2014, 11:42

starac vujadin je napisao:Izduv se stavi na gore i prema vratima i neće duvati u ruke.

Onda ce da se odbija od vrata i da ti tuce u glavu ili i najboljem slucaju, u levo rame. Ja sam poprilicno opterecen tim izduvima, namestio sam taj levi da mi ide preko glave, desni preko ramena. Ovde to nije moguce. Ne znam da li su testirali to uopste, ili je bilo bitno samo izmisliti nesto drugacije... Tu je jasan primer da ne obracaju paznju na ergonomiju, pa se postavlja pitanje, gde jos nisu na to mislili...
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4204
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Jaguar XE

Post od carov2 » 09 Sep 2014, 11:49

U sustini se slazem sa Dzonijem, nista ne odusevljava previse, najjaca strana po meni sto se tice estetike je prednji deo auta, dok je ostalo vec vidjeno, zadnji kraj neverovatno podseca na Audi A4. Cak ni enterijer nije nesto mastovit, ali je ok. Mene najvise zanimaju motori, po brosurama, deluje zanimljivo.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 46037
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Jaguar XE

Post od Geza » 09 Sep 2014, 12:03

Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar XE

Post od starac vujadin » 09 Sep 2014, 12:40

Xepoj87 je napisao:
starac vujadin je napisao:Izduv se stavi na gore i prema vratima i neće duvati u ruke.



Onda ce da se odbija od vrata i da ti tuce u glavu ili i najboljem slucaju, u levo rame. Ja sam poprilicno opterecen tim izduvima, namestio sam taj levi da mi ide preko glave, desni preko ramena. Ovde to nije moguce. Ne znam da li su testirali to uopste, ili je bilo bitno samo izmisliti nesto drugacije... Tu je jasan primer da ne obracaju paznju na ergonomiju, pa se postavlja pitanje, gde jos nisu na to mislili...
Ja uvek držim duvaljke od mene i tako postavljam duvaljke kako sma opisao jer sam isto opterećen time da mi ne duva klima direktno u telo. Nema tu nikakvog odbijanja, nije to tajfun.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Jaguar XE

Post od Scuderia » 09 Sep 2014, 13:43

Xepoj87 je napisao:
starac vujadin je napisao:Izduv se stavi na gore i prema vratima i neće duvati u ruke.

Onda ce da se odbija od vrata i da ti tuce u glavu ili i najboljem slucaju, u levo rame. Ja sam poprilicno opterecen tim izduvima, namestio sam taj levi da mi ide preko glave, desni preko ramena. Ovde to nije moguce. Ne znam da li su testirali to uopste, ili je bilo bitno samo izmisliti nesto drugacije... Tu je jasan primer da ne obracaju paznju na ergonomiju, pa se postavlja pitanje, gde jos nisu na to mislili...
Pa ugasis ga covece.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar XE

Post od Xepoj87 » 09 Sep 2014, 14:55

Da, poenta izduva klime je da se ugasi :) Bravo Scudi, treba da odrzis seminar buducim prodavcima :D Kupite auto lod nas za 60.000e, ali nemojte koristiti bocne izduve, jer je dizajn bio vazniji od ergonomije. Starce, nije tajfun, ali je leden vazduh, i naravno da ne duva uvek lagano. Ja kada stavim ka staklu, duva mi za vrat, odbija se od b stuba.

A ovde ce da se odbija od tapacir vrata, tek da ti bije direktno u glavudzu.



Tapatok za Vindovz
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Jaguar XE

Post od Scuderia » 09 Sep 2014, 14:59

Pa ne klimu, nego jedan vent ako ti bas smeta. Ili smanjis intenzitet. Mislim da je prerano konstatovati to kao ozbiljan problem samo ovako preko slike.

Korisnikov avatar
stefanan
Postovi: 9518
Pridružio se: 16 Jan 2012, 17:46
Garaža: Fiat Stilo 1.9 mjet

Re: Jaguar XE

Post od stefanan » 09 Sep 2014, 15:00

Koliko si ti komplikovan covek :D cim se pojavi kod nas ima da odem i da drndam klimu da vidim gde duva

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Jaguar XE

Post od Xepoj87 » 09 Sep 2014, 15:07

Hahaha, jbg, meni je to dosta vazna stvar :D Ne razumem koji moj su ga stavili ispod volana...

Tapatok za Vindovz
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Jaguar XE

Post od Scuderia » 09 Sep 2014, 15:10

Ma na istom je mestu kao i kod drugih auta, samo nize. Nije ispod volana :D

Odgovori