Aston Martin DB11

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Aston Martin DB11

Post od member » 24 Avg 2018, 11:54

Pa gama modela im je ista.
Pre 10godina su imali neuspjeli pokušaj da pariraju Porsche 911ici ,tad su izbacili onaj baby Aston sa 385ks koji em se loše prodavao, em je bio kvarljiv.
Imali su dugo godina samo 1 pošten model, DB9. Rapid im je takodjer slabo prošao. Ne računam one raritetne modele poput V12 vantage.
Ovo što je Mercedes uzeo deo akcija, ja na to gledam više kao da se uprava AM hvata za slamku spasa.
Čisto sumnjam da Mercedes tu ima neke velike planove za razvoj AM.
Da ne bude da mračim, ja bih voleo da AM ima bar 5 modela u 5 klasa...ali teško da će od toga nešto biti.
Zapratio sam AM još ko klinac, kad se ona mala bosanka udala za jednog od deoničara AM. :)

Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Aston Martin DB11

Post od Maksimus » 24 Avg 2018, 12:11

Meni je DBS baziran na DB9(znaci ne ovaj najnoviji nego onaj prosli) definitivno u top 5 najlepsih autimobila u istoriji. Od moci,elegancije pa do zvuka-sve je sjajno uklopljeno. Jedino mi njohovi enterijeri nikada nisu nesto posebno legli.
Pre neko vece neki aston projurio preko gazele,cujees ga sa 500m kad da gas.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Aston Martin DB11

Post od Xepoj87 » 24 Avg 2018, 12:14

Tesla je bila zaista propala, dok Mercedes nije uleteo, pa uspese da naprave cudo :)
AM je ime nad imenima i mislim da ce nastaviti dobrim putem.
Ne znam zasto mislis da su do sada bili neuspesni.
Kazes da godinama izbacuju iste modele, a onda navedes par modela koji su uvedeni od prosle generacije :)

Vantage(taj baby o kome pricas) opet izlazi sledece godine.

Nije AM nikada pokusao da parira Porseu, niti su u istom fazonu.

Sent from my SM-G935F using Tapatalk



Poslednja izmena od Xepoj87 u 24 Avg 2018, 12:14, izmenjeno 2 puta ukupno.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Aston Martin DB11

Post od starac vujadin » 24 Avg 2018, 12:17

Mislim da nisi dobro ispratio njihov rast i razvoj... :)

Gama modela im je ista ceo život - manje ili više sportski GT sa motorom napred i 2+2 sedištima. Pored toga pravili su manje izlete u druge segmente, uglavnom neuspešne u prodajnom smislu, ali i ti modeli su ostali upamćeni. I GT segmentu su jedni od onih koji su postavili standarde kako se to dobro radi i kod mnogih automobila ćeš naći poneki detalj ili motiv koji je imao Aston Martin. DB7 je uz Ferrari 456 oživeo tu klasu automobila koja je počela da odumire 90ih. V8 Vantage se lepo prodavao i uspeli su da se ogrebu o ponekog potencijalnog kupca 911. Uopšte, proširili su bazu kupaca.
U tehnološkom smislu su počeli da zaostaju poslednjih godina, jer su tu strahovito uvećana ulaganja i brzo se menjaju modeli što im je bilo teško da se isprati bez zaleđine. Sad su dobili zaleđinu sa Mercedesom i tehnološku bazu, modeli su na novim platformama. Nisam ultra srećan sa dizajnom DB11 (iako mu ništa ne fali) nego su me razmazili s ranijim modelima, ali kabriolet su uradili šmekerski, onako kako oni to znaju. Novi sportski modeli obećavaju. Mislim da ni ne treba mnogo da se rasipaju, nego treba da rade ono u čemu su najbolji i da ne kvare imidž šmekerske firme.

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Aston Martin DB11

Post od ROCK » 24 Avg 2018, 12:22

Meni je ovo dizajnerski do j... Kad bi Porsche imao takav dizajn exterijera npr gde bi mu kraj bio...
Db9 je isto savrsenog exterijwra kao i ovaj DB11

Maksimus
Postovi: 257
Pridružio se: 05 Maj 2018, 00:17

Re: Aston Martin DB11

Post od Maksimus » 24 Avg 2018, 12:47

ROCK je napisao:
24 Avg 2018, 12:22
Meni je ovo dizajnerski do j... Kad bi Porsche imao takav dizajn exterijera npr gde bi mu kraj bio...
Db9 je isto savrsenog exterijwra kao i ovaj DB11
911 se i kupuje zbog dizajna koji traje 50 godina.
Naravno da je aston atraktivniji,ali porse ima neku svoju pricu.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Aston Martin DB11

Post od Risto » 24 Avg 2018, 14:21

Jako lepe automobile pravi Aston Martin, uvek sam ih poštovao i gotivio. Još kada se setim kakve v12 motore imaju u nekim modelima, naježim se. Meni je čak i Rapide predobro izgledao, a o DBS-u i sl. da ne pričam.

Ovaj novi mi je zanimljiv, doduše, mnogo više mi se sviđa Cabrio veezija DB11.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7070
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Aston Martin DB11

Post od DukeNS » 24 Avg 2018, 14:38

Ja sam kao klinac mnogo vise otkidao na Astona nego danas. Setim se uvek onih Auto-kataloga sa pocetka 90-ih, a kako je bio po abecednom redu, nije trebalo puno stranica okrenuti i poceti sa balavljenjem. :)

Odgovori