2015 Volvo S90/V90

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od ljubitelj » 28 Jan 2017, 09:58

The official opening was in May 2015, but the first real Crash-test was done in September 2016.

A while ago, Mercedes has opened its most modern car crash test center in Sindelfingen. TFS (Technology center for vehicle safety) is an enormous hall which size is larger than a soccer field and it’s expected around nine hundred car crash tests to be run annually in this Crash-test center.

The layout of the new facility will allow various types of collisions with many different angles of impact, including junction collisions, which are yet impossible to run

Heroj po obicaju povrsno procita ono sto ponudi.
Boldovao sam bitne stvari koje su ti promakle iz tekstova. Bice tek testirane simulacije realnih nesreca pod razlicitim uglovima. Najmodernije postaje nesto sto Volvo radi vec podosta vremena u svom centru.

Namodernije na svetu kaze sopstveni marketing, veliko je kao fudbalski teren i kosta 3cifrene milione evra. Kao da pricaju nasi politicari.
Testiraju li crash izletanje u kanal pored puta, da i to udje u njihovo najmodernije na svetu.
Verovatno je zahvaljujuci tom modernijem centru, E klasa ostvarila bolje rezultate od S90 na crash testu.
Koje rezultate? Na kom crash testu? U cemu su bolje brojke da si doneo takav zakljucak?
Ovi klipovi sto si okacio su bez ikakvih podataka o rezultatu testa. Nikakvih brojki.
Od Mercedesa se i ocekuju maksimalni rezultati na testovima.

Ako je E klasa ostvarila bolje izmerene cifre delovanja sila na putnike svaka cast Mercedesu na velikom napretku. Verovatno kao sto kazes zahvaljujuci novom centru koji je otvorio nove mogucnosti.

Znao sam iz najava posle americke epizode da se pravi novi centar ali nisam pratio i znao da je vec pusten u rad.

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od Laki021 » 28 Jan 2017, 11:43

Impresivno je ovo sto Mercedes radi, rezultati ne mogu izostati.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od Xepoj87 » 28 Jan 2017, 16:24

Ljubitelj, s obzirom da se testira od septembra, to je skoro 5 meseci, sto mu dodje blizu 400 crash testova za sada.

Ja sam rekao kada je otvoren i nista povrsno nisam procitao, a to sve ne menja cinjenicu da si se ti napisao dezinformacija koliko hoces, a niko ti te (dez)informacije nije ni trazio, vec si sam bez razloga krenuo da hvalis Volvo crash testove.
Ja u temi o Mercedesu niti bilo gde, nisam ni spomenuo ovaj centar, za koji znam vec jedno 4,5 godina.
Taj centar se pravi 13 godina, ako se dobro secam, tako da tvoja neinformisanost o tome govori o tvom opsegu interesovanja sto se toga tice.

Nista ovde nije placeno, snimak ti je iz "How it,s made" emisije.

I ne, nije isto kao kod Volvoa, vec dosta modernije i opsirnije, sa preciznijom i savremenijom opremom.

E klasa je izbacena pre testiranja u novom centru, ali Mercedes ima najnaprednije virtuelne simulatore, u koje su takodje ulozili neku sumanutu cifru.
Mozda i Volvo bude mogao toliko da ulaze u bezbednost ako nastave ovako da poboljsavaju prodaju i da proizvode ovako lepe automobile, pa kroz jedno 2,3 generacije sustignu Mercedes po sigurnosti, kao sto je nekada bilo. Nije ni ovo lose, da zastarelim metodama prate Mercedes jako blizu.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
nmaric1993
Postovi: 516
Pridružio se: 15 Maj 2015, 15:13
Garaža: Volvo v40 1.9 TD

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od nmaric1993 » 28 Jan 2017, 16:50

Heh a sad vi obojica znate koji raspolaze sa boljim senzorima, simulatorima, metodama i strucnjacima...
Sad ce ljubitelj da kaze volvo ima vise iskustva oni rade to jos od 1959 :kezo:
Elem po meni je super sto su ostali proizvodjaci u zadnjih 20 godina poceli da se ozbiljno bave bezbednoscu, i danas nema neke ogromne razlike recimo mercedes i volvo i reno pezo, wv kao sto je to bilo ranije....

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12319
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od shandu90 » 28 Jan 2017, 17:45

Od nepremium marki Renault je prst u oko gurao svima dugo godina.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od Xepoj87 » 28 Jan 2017, 17:50

Ma glupa i bespoentna prica, ko ima 5% manje ili vise na crash testu...ali kada neko previse poleti, valja ga malo prizemljiti, dok ne sretne Carobnjaka iz Oza.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
delano
Postovi: 304
Pridružio se: 30 Nov 2015, 12:30

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od delano » 29 Jan 2017, 18:58

Na Euro NCAP, E klasa uopste nema bolji rezultat od S90.
http://www.euroncap.com/en/results/merc ... lass/25343
http://www.euroncap.com/en/results/volvo/s90/26099
Malo je bolja za decu, ali SA dosta bolji na S90. Ali stvarno nebitna prica. Ovaj CC izgleda bas dobro, uvek su mi bili mocni ti karavani za off-road, ne samo Volvo nego i ostali.

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od HKS » 29 Jan 2017, 19:29

Pricao sam o pasivnoj bezbednosti. I mislio sam na pole test.

Sent from my m2 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od Xepoj87 » 29 Jan 2017, 19:35

Da, nebitna prica skroz, ali posto nastavljas da lricas o tome, taj SA je najgluplja kategorija ikada uvedena, a pogotovo kada udjes i vidis koje su gluposti u njoj. Sustina je da se meri samo osnovna oprema, sto potrosacu ne daje realnu sliku o sigurnosti tog vozila.
E klasa ima vise SA opcija od svih automobila, cak i od S klase, a ovde dobije slabu ocenu, jer se ti SA dodaci doplacuju. Volvo mora da ponudi vise opreme u klotu, inace ne bi prodali nista.
U realnosti je E klasa dosta sigurniji auto, ako zelis da to bude.
Takodje, 10% za decu nije malo, pa ko je bitniji od dece u kolima?
Ali kao sto si rekao, nebitna prica skroz.



Sto se tice tih satro offroad verzija, oduvek su mi bile sranje, a jedino Audi jos i lici na nesto u toj verziji, ostali su ocajni.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od perfiko » 29 Jan 2017, 19:51

E sad, nebitna priča, ali ipak da kažemo da je Meca najbolja. :D
Elem, ne ulazim u to ko ima više SA opreme u doplatama, ali mislim da malo ko od kupaca nabaca baš sve što ima u doplatama, niti najnapucaniji modeli nose prodaju. Tako da nije zanemarljiv podatak, da bi bio jednako bezbedan u jednom autu moraš da doplatiš 10+ hiljada evra u odnosu na drugi.
Mislim, i avion je statistički bezbedniji od automobila, pa ti kupi avion.
Tek ne mogu da se složim da je SA najgluplja kategorija, jer, recimo dobar deo nesreća se događa kada "automobil iz nepoznatog razloga pređe na suprotnu stranu".
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

maniaxxx
Postovi: 6359
Pridružio se: 14 Nov 2012, 20:34
Lokacija: Slovenija

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od maniaxxx » 29 Jan 2017, 20:42

SA je glupa kategorija i tačka. Nisam avtomatski protiv te tehnologije naravno ( iako ne vidim u njoj tolike koristi ), nego bi morala da bude ocenjena posebno. Ako več imaš udes ( a to se meri na NCAP), svejedno je koliko tih pomagača imaš, jer izgleda da nisu odradili posao :rofl: .

Sve u svemu, danas kod avta broje sledeče stvari, broj SA, veličina ekrana i brzina kojom se poveže sa mobitelom i mala potrošnja po ECE testovima ( koji su sve dalje od realnosti)....polako ali sigurno idemo ka autonomnoj voznji jer prave od nas debile za volanom i uz sve veče kazne i sve veču kontrolu, postače vožnja malodane greh i veliki teret..a onda HOP evo spasitelja, avtonomni avtomobili, svi smo sretni a još posebno proizvođači :cool!:

Korisnikov avatar
delano
Postovi: 304
Pridružio se: 30 Nov 2015, 12:30

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od delano » 29 Jan 2017, 21:27

Ja nisam hteo da kazem da je bezbednost nebitna kategorija ili da su ovi testovi nebitni, vec da ako automobil ima svih pet zvezdica, te male razlike u procentima uopste nisu tako bitne.
A sto se tice ove klasa automobila kao CC, meni su zanimljivi jer mislim da van asfalta prolaze isto kao i moderan SUV, a bolji su za voznju. Pricam napamet, nisam testirao :mrgreen:

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od Xepoj87 » 29 Jan 2017, 22:20

perfiko je napisao:E sad, nebitna priča, ali ipak da kažemo da je Meca najbolja. :D
Elem, ne ulazim u to ko ima više SA opreme u doplatama, ali mislim da malo ko od kupaca nabaca baš sve što ima u doplatama, niti najnapucaniji modeli nose prodaju. Tako da nije zanemarljiv podatak, da bi bio jednako bezbedan u jednom autu moraš da doplatiš 10+ hiljada evra u odnosu na drugi.
Mislim, i avion je statistički bezbedniji od automobila, pa ti kupi avion.
Tek ne mogu da se složim da je SA najgluplja kategorija, jer, recimo dobar deo nesreća se događa kada "automobil iz nepoznatog razloga pređe na suprotnu stranu".
Izgleda da nisi skapirao da sam bio ironican bas zbog toga sto covek u postu pre mog rece da je nebitno, a onda prica o tome. Zato sam i spomenuo 2 puta :)

Apsolutno mi vriste cohones koji je bezbedniji, pogotovo u toj dosadnoj klasi, sto potvrdjuje cinjenica da nijednom nisam spomenuo tu bezbednost Mercedesa u temi o E klasi ili bilo kojoj drugoj, dok ljubitelj nije ovde krenuo da se izvaljuje.
I to nisam uradio da bi e klasa bila bolja, nego ne podnosim kada se neko toliko zanese u fanatizmu.

Naravno da je bitno koliko moze da se doplati, jer se tako svaki test radi. Ne testiras 200d kada izadjes na stazu, nego 63 amg, tako ne testiras ni auto bez ikakve doplate, vec sa onim sto ima u ponudi i vezano je za to.
Dodatno, tu se bodovi ne daju na osnovu toga kako sve to radi, vec se samo lupaju plusevi ako to ima. Mislim da ne treba da daju ekstra bodove na nesto sto nisi testirali.
Nesto mi see cini da neki mali Peugeot ima vise bodova na AS od E klase, pa ti razmisli koliko je to realno. Dodatno imaji neke svoje genericke dodatke, a pola stvari koje Mercedes ima, oni ne boduju, jer ne znaju da postoji ili jednostavno ne spada u njihovih 10 "bitnih" stvari.
Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od perfiko » 29 Jan 2017, 23:18

maniaxxx je napisao: Ako več imaš udes ( a to se meri na NCAP), svejedno je koliko tih pomagača imaš, jer izgleda da nisu odradili posao :rofl: .
Na žalost niko još nije našao pomagača koji može pomoći izvornoj budali za upravljačem. Možda se i varam, ali ubeđen sam da jeABS koji je sada standard, spasao više života od vazdušnih jastuka.
Xepoj87 je napisao: Naravno da je bitno koliko moze da se doplati, jer se tako svaki test radi. Ne testiras 200d kada izadjes na stazu, nego 63 amg, tako ne testiras ni auto bez ikakve doplate, vec sa onim sto ima u ponudi i vezano je za to.
Dodatno, tu se bodovi ne daju na osnovu toga kako sve to radi, vec se samo lupaju plusevi ako to ima. Mislim da ne treba da daju ekstra bodove na nesto sto nisi testirali.
Ne razumem šta ja imam od brzine i ubrzanja AMG kada ja kupim 200d. Meni je bitno šta u njemu ima, i da li i koliko moram nešto što u drugom autu ima da doplatim.
Znači ja tebi verujem da je E klasa sa svom opremom i cenom 100000 evra bezbednija od Volvoa koji košta 30000 evra manje, ali šta ja imam od toga kada nemam tih 30000 evra?
Da li si za ovo boldovano siguran? Ja nisam, mislim da sam negde našao i proceduru kako se izvode testiranja.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: 2015 Volvo S90/V90

Post od Xepoj87 » 30 Jan 2017, 07:23

Ne testira euri
Oncap nista od sigurnosnih sistema.
Nisi skapirao za amg analogiju.
Kada se testira koliko je e klasa brza, testira se amg, najbrzi model, tako se i sigurnost testira sa svom opremom.
Ili barem da testiraju sa i bez opreme. Lepo na netu pise Mercedes da E klasa prevazilazi euroncap testiranje, da je iznad kategorije zvezdica. Mozda je i Volvo, nisam se informisao.
Ovako ispadaju jeftiniji automobili sigurniji, a to prosto nije istina, sto je valjda sustina ovog testa?
Dodatno, s90 nije toliko jeftiniji, vec jedno 10k eura maksimum, za napucane modele.

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Odgovori