Alfa Romeo Stelvio

Noviteti i razne vesti iz auto-industrije
Odgovori
chaslav
Postovi: 222
Pridružio se: 15 Mar 2016, 00:54
Garaža: BMW 530 d E60
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od chaslav » 03 Nov 2017, 15:28

Ko je provozao Stelvio jasno mu je sve. Sedis kao u bunkeru, nepregledan, plastican i previse za te pare, kocnice uzas, sedista tanka, neudobna. Inace, provozao sam nekih 50 km 2.4 dizel, max napucan opremom, automatik. Osim kada sam ga video na parkingu, sve drugo me razocaralo.
A sada neka me razapnu ona dva Alfa ljubitelja na forumu, ali tako sam ga doziveo :)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18944
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Delija » 03 Nov 2017, 15:31

2.4 dizel si provozao? :pardon:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

chaslav
Postovi: 222
Pridružio se: 15 Mar 2016, 00:54
Garaža: BMW 530 d E60
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od chaslav » 03 Nov 2017, 15:41

Dobro, dobro.... 2.2
Nego je ista snaga kao najjaci 2.4 pa omasih jer mi je proslo kroz glavu ;)

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Mr.Rotor » 03 Nov 2017, 17:30

Ja sam napisao šta bih ja kupio, a spisak boljih auta za tu cifru je ogroman.


Korisnikov avatar
Dani
Banned
Postovi: 654
Pridružio se: 26 Okt 2014, 02:41
Garaža: BMW F10 530d

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Dani » 03 Nov 2017, 17:36

Ako nista Alfa ne moze prici Audiju po zavrsnoj obradi i kvalitetu. U Stelviu nisam sjedio, ali jesam u Giulliji i ono je na nekim mjestima strasno. A pricanje o voznim karekteristikama i osjecaju na volanu ne ide uz SUV.
Realno je da je Alfa malo zabasala sa ovim cijenama previse, kao i za Giulliu. Ja bar ne znam nikoga ko je razmisljao izmedju Serije 3, C i A4 i odabrao Giulliu.
Vjerujem da ce takva situacija biti i sa X3, GLC, Q5 i Stelviom.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Mr.Rotor » 03 Nov 2017, 17:42

Ma oni sa početnom cenom gađaju i Macana samo nemaju mnogo opcionala pa ne može cena u nebesa. Pa oni još nemaju led svetla u ponudi...

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Xepoj87 » 03 Nov 2017, 18:10

Ja sam vise sokiran kada mi kazes da je neko razmisljao o A4, pored Bmw 3 i C.

Kakve vi gluposti poredite...q7 i Stelvio.
Q5 ne bih vozio da mi poklone, prodao bih ga i kupio nesto bolje, Stelvio, Glc, xc60...

Macan Turbo je za 2 klase sporiji auto od Giulie qv.
Turbo ide 4.8s do 100, sa 400ks, a Alfa 3.8s sa 510ks.
Cak i sa performance paketom, ide 4.4s, sa 440ks.

Dodatno, qv ce dolaziti u full opremi, a za Macana trebas dodati jedno 30k, da bi valjao.

Ako izbace Macana u klasi Giulie, kostace preko 120k evra.

GLC 63 amg s kosta 6k evra vise u It, ali kada mu dodas neku krstebu opremu, eto ga na 120k.
Dakle, Alfa je kao i do sada, oko 20ak posto jeftinija od konkirencije.

Sent from the 7th edge of the 3rd World.





Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
delano
Postovi: 304
Pridružio se: 30 Nov 2015, 12:30

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od delano » 03 Nov 2017, 18:29

Strasan je ovaj QV, ostalim verzijama fale jos dva motora, benzin od oko 350 i dizel oko 280 ks.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od perfiko » 03 Nov 2017, 18:48

@chaslav
U kom smislu su kočnice užas?
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Mr.Rotor » 03 Nov 2017, 18:58

Ma razbiće se od prodaje. Nemci u panici. I ne poredi niko Q7 i Stelvio već sam ja napisao šta bih kupio za taj novac da hoću moćan SUV.

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Risto » 03 Nov 2017, 19:12

Ja bi, u situaciji kada ne mislim o novcu, uzeo sigurno Stelvia u toj klasi. Nekako mi je najlepši, jedinstven, ima svoj šmek i sjajno se vozi. Oprostio bi mu lošiju plastiku, manjak par gadgeta, ipak je to Alfa i taj auto se ne kupuje baš previše racionalno.

Što se tiče cene, cena je jaka na papiru (90k evra), ali ko hoće 500+ ks u SUV-u D segmenta nema baš mnogo adresa, može da ode do salona Alfe i Mercedesa.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Xepoj87 » 03 Nov 2017, 19:15

Svasta si rekao posle toga, nazalost, pa te je Ivan ispravio.
Ali, ako ti treba autobus koji je pola metra duzi od Stelvia, sa preko 5 metara duzine i 2300+kg, onda je to najbolji izbor.
Vecina ljudi ne zeli nista slicno takvom automobilu, vec biraju nesto malo prakticnije(X5 je recimo 20cm kraci od SQ7).

Na kraju, Stelvio nije "mocan" SUV, vec brz SUV.
Ne znam kako se moc jednog SUV-a prati, ali meni nista mocno kod tih kamiona, poput GLS i Q7 nema.
Zamisljeni kao velika porodicna vozila, a to sto ih neki kupuju radi pokazivanja "moci" i statusa, jebiga.

Kakve veze ima da li su Nemci u panici i da li ce se rasturiti od prodaje, sa time kakav je Stelvio kao vozilo?

Risto, upravo tako, Mercedes ima mozda bolji enterijer i V8 motor, ali to debelo i placas, dok je Alfa verovatno malo dinamicnija, pa kome se sta svidja.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Mr.Rotor
Postovi: 6355
Pridružio se: 18 Sep 2014, 21:42
Garaža: ПОЛУПРЕМИЈУМ
Lokacija: Краљево

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Mr.Rotor » 03 Nov 2017, 19:26

Kako ti voliš da teraš kontru.

Alfa Stelvio je plastično govno koje se vozi malo bolje od ostalih u klasi. Mada pitanje dal se vozi bolje od Macana.

Košta mnogo i prodavaće se samo na priču da je prvi Alfa SUV, a opet i ta prodaja će biti daleko lošija čak i od Macana.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od Xepoj87 » 03 Nov 2017, 19:52

Da volim, volim :)

A moje misljenje je da ce se Stelvio prodavati bas zato sto je vozacki suv, a abnormalno jeftiniji od Macana, pa cak i X3.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Alfa Romeo Stelvio

Post od perfiko » 03 Nov 2017, 20:21

Kad smo već kod prodaje, mislim da će se Stelvio prodavati zato što je SUV, a to je sada u modi.
Meni je lično skup, ali skupi su mi i ostali.
U principu, Alfa je naglasak stavila na performanse. To je uvek lakše izreklamirati nego kvalitet plastike, merljivije je, a i realno ko još o svojim kolima priča kako im je kvalitetna plastika? Uvek je to ks, Nm, km/h, toliko do stotke...
Verujem da ima i boljih za te pare, ali to je uvek subjektivno, šta je kome bolje. Alfu u prodaji više kolju priče o pouzdanosti (koja više i nije problematičnija od ostalih brendova) nego o tome da je "plastično govno". Pa plastična je i Toyota, pa se ubi od prodaje (ali nju prate priče da je pouzdana). Plastičan je i Tucdon, pa se prodaje 50% bolje od Q3. Jeste i cena je niža, ali mislim da to pokazuje da se preko kvaliteta plastike naljakše pređe. Alfa je novim modelima značajno popravila jedan segment, performanse, pa je očekivano da će privuči nekog kupca više. Nadam se dovoljno da opstanu kao brend. Ako u tome uspeju, onda neka porade i na plastici.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Odgovori