Odrzavanje motocikala

Sve o ljubimcima na 2 točka
Odgovori
Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Odrzavanje motocikala

Post od Gaginh0 » 08 Sep 2012, 18:32

Nek ovo bude opsta tema, ako neko ima nesto da pita u vezi odrzavanja dvotockasa.

Mene interesuje da li neko na forumu ima iskustva (malo veceg) u odrzavanju skutera? Ili makar moze negde da se raspita da ne radim neke stvari napamet.

Hteo bih na prolece da sredim malo skuter, jer nema potrebe za autom ako nije kisa ili bas hladno, a skuter i dosta manje trosi.

Imam Pezoa 100ccm, i do sad je presao ~15.000km. Godiste je 2002. i do sad sam mu samo dva puta promenio pogonski kais i filtere ulja i goriva. Interesuje me sta se tu jos menja na tim kilometrazama. Citam negde da trebaju da se menjaju neke rolnice, steluje karburator i bla bla, jel ima neko neke savete iz prve ruke? Posto je sem plocica, kaisa i filtera sve fabricko, i staro vec 10 godina :uf:

Da napomenem da je ovih 15k km presao u dve sezone, pre toga i posle toga prakticno nije ni vozen.
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Odrzavanje motocikala

Post od dragvorl » 08 Sep 2012, 21:06

Karburator bi definitivno mogao na stelovanje.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Odrzavanje motocikala

Post od Gaginh0 » 09 Sep 2012, 11:19

Ma nista nije pipnuto od ostalih delova sem kaisa, filtera, kocnica, svecice, zadnjeg diska i zadnje gume :D
A i dalje je palio, sve oke, jedino sto mi se maksimalna brzian smanjila za 5-10km/h, sto i nije strasno s obzirom na njegovu maksimalnu.

Hvala za kontakt :)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Odgovori