Da li vas zanimaju motocikli?

Sve o ljubimcima na 2 točka
Odgovori
Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Scuderia » 08 Jun 2016, 00:46

Nije stranac, regularno sve bilo, bar po oglasu. Ali otisao je (pre)brzo, mozda je stvarno bilo hitno.

Kod tog 07 mi je bilo zanimljivo sto se motor uopste nije cuo, bas neko tiho karakteristicno zujanje sa stock izduvom. Uslovno receno tiho :D

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od veljabandit » 08 Jun 2016, 09:47

Zato sam metnuo Akrapa odma' :)
Pre njega sam imao CBR 954 RR i zanimljivo je koliko mi je svaki od njih odgovarao a opet za svaki sam morao da menjam stil voznje. Kod 954 sam se u krivini pakovao skroz napred i dole, bukvalno glava kod prednjeg tocka, na '07 posto je dosta uza guvernala i generalno manji motor, bio je neki stil da idem na stranu, od motora a opet na '12 sam negde izmedju ta dva stila i definitivno ovo sada mi je perfektna ergonomija, mogu da vozim ceo dan bez da se ukocim :) naravno na ovom poslednjem je i ogibljenje savrsenije sa vise stelovanja tako da uz ABS imam veliko poverenje u motor. Bravo japanci :thumbup:
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Velja » 11 Jun 2016, 10:49

http://youtu.be/UaclEi-JfjY

Korisnikov avatar
sszgo
Postovi: 241
Pridružio se: 14 Jan 2015, 08:41
Garaža: R1, BMW HP4, Merc CL63AMG
Lokacija: Dubai

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od sszgo » 13 Jun 2016, 21:43

pored repsolke 1000 2011
uzeo sam i r1 2006 da imam za po beogradu

jos nemam slike ali izgleda ovako nekako:

Slika

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Risto » 13 Jun 2016, 21:52

Dosta sporije zastarevaju ovi motori od automobila, baš sada gledam, R1 koji je izašao pre 10 godina i dalje izgleda odlično...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od shandu90 » 13 Jun 2016, 21:56

Po meni dobar motor ne treba menjati nikad dok je 'u komadu'.

Sent from my LG-H440n

Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od Scuderia » 13 Jun 2016, 21:58

Izasao 2004te taj model, s obzirom da ima 12 godina izgleda nerealno dobro. Te godine su ovakvi motori npr imali 12 godina star dizajn i malo je reci da su i tada smesno izgledali

Slika

Slika

Taj kec kad je izasao je bio savrsenstvo na tockovima.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od shandu90 » 13 Jun 2016, 22:08

Ovo gta screenshot :rofl: salim se. Komsa mehanicar imao takvog pa ga posle udesa zamenio za novog. A bivsi komsa ima nesto slicno, mozda je i kawasaki jer ih ne razlikujem bas (ako nije zelen) posto je mu je auto ukrasen sa 1024 kawasaki nalepnica otprilike.

Sent from my LG-H440n

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od goblin » 14 Jun 2016, 00:58

Zato uzmes Harley i imas motor dok si ziv, ali bukvalno (ako preferiras tu klasu).

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od veljabandit » 14 Jun 2016, 11:49

Koliko je Harley sinonim za pouzdanost i kvalitet, od 1-10?
Da li bi seo na Harley i krenuo bezbrizno na put od par hiljada km? Zanima me posto znam raznorazne primere, negativne po taj brend.
Moj izbor je svakako Japan, koju god klasu da preferiram :)
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12315
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od shandu90 » 14 Jun 2016, 12:38

Nisam bas u fazonu za HD, to je ipak stil zivota a ne samo motor.

Sent from my LG-H440n

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od goblin » 14 Jun 2016, 21:05

veljabandit je napisao:Koliko je Harley sinonim za pouzdanost i kvalitet, od 1-10?
Da li bi seo na Harley i krenuo bezbrizno na put od par hiljada km? Zanima me posto znam raznorazne primere, negativne po taj brend.
Moj izbor je svakako Japan, koju god klasu da preferiram :)
Kako mislis da li bi? Pa ja sam vise puta isao sa svojim Harley-em na duze puteve pa mogu da ti pisem iz licnog iskustva.
Moje iskustvo je takvo da Harley vozim vec 11-12 godina (isti motor, a kupljen kao polovnjak star 2-3 godine). Koristim ga za svakodnevnu voznju, bukvalno ne silazim sa njega, sve obavljam na Harley-u, plus sto se koristi za duze ture koje si pomenuo.
Ja mislim da je to sasvim realan parametar da se oceni pouzdanost. A pouzdanost je takva da za ovih 11-12 godina taj motor osim redovnog odrzavanja, kastumizacije i popravki od par udesa, nije bilo apsolutno nikakvih kvarova i nepredvidjenih problema.

Posto imam bas mnogo drugara koji voze Harley i dosta ljudi i upoznajem bas pre te "Harley price" onda ima raznih iskustava. Ima i onih koji imaju problema, ima i onih koji se vozaju duzi niz godina bez kvarova kao ja... tako da ja to ne bi generalizovao, masina kao i svaka druga koja moze i da traje i da se kvari... ali uopsteno nikako Harley ne bi svrstao u grupu "kvarljivih" motora, stavise svrstao bi ga medju najpouzdanije masine na trzistu.
Interesantno je da kod Harley-a i kada dolazi do nepredvidjenih problema oni su dosta drugacijeg karaktera nego kod ostalih motora, obicno su to neke banalne stvari usled snaznih vibracija, pa dolazi do komicnih scena da nekome jednostavno otpadne nogar, olabavi se retrovizor, jednom je ispred mene ispao ceo auspuh...

Sto se tice poredjenja, tu je situacija malo teska za poredjenje zato sto se Harley specijalizovao samo za jednu klasu motora ali u njoj bas suvereno vlada.
Pravih copera pored Harley-a prakticno i nemamo na trzistu.
Ovo sto proizvode japanci samo izgleda kao coper ali nema nijednu pravu karakteristuku takvih motora i onoga sto bi ta klasa trebala da predstavlja.
Coperi su motori koji svom vlasniku pruzaju identitet u smislu kastumizacije, gde japanci jednostavno ni ne postoje i totalno gube smisao.
Coperi su karakteristici po tome sto su "gvozdeni motori" sa "muskim karakterom" (jakve vibracije, tvrde komande koje ne moze da koriste "devojcice", bucni...), pa onda imamo ogromne razlike izmedju Harleya i japanaca gde japanci rade ugladjeno kao "skuteri", kvacilo moze da stisne i malo dete dok je za Harelya potrebna odredjena snaga, kod japanca vibracije prakticno i nemas. Karaktiristika da su coperi "gvozdeni motori" visokog kvaliteta izrade kod japanaca bas pada u vodu, posto na apsolutno svakom njihovom modelu imas gomilu plasticnih delova, imitacije hroma... dok na Harleyu nikada neces naci takve detalje i 99% delova su od kvalitetnog celika. Pa onda ogroma razlika u samim materijalima, evo moj Harley nije ni garaziran, stoji na kisi, vozi se pored mora (puno soli) pa nemam ni najmanje naznake ostecenja i tragova vremena, dok uzmes jedan Drag Star koji se smatra za kvalitetan coper iz Jamahe, koji vec posle 5-6 godina pored mora ima citav niz dotrajalih delova...
Pa idemo dalje, uhvati se za bilo koji japanski coper star 15 godina pa i mnogo vise, pogledaj u kakvom je stanju naspram prosecnog Harleya istog godista i uporedi im trzisne cene, mislis da je slucajno takvo drasticna razlika i u stanju i u ceni?

E onda su japanci pokusali da naprave neku medju klasu sa sportskim coperima (klasa koja meni nije omiljena), gde je Harley izbacio svoju V-Rod liniju (ima vise modela i serija) gde ih je Harley apsolutno dotukao i na tom njihovom terenu po svim mogcim parametrima.
Tako da ako pricamo o coperima, tu stvarno nema nikakve dileme ko je bas apsolutni vladar klase uvek bio i ostao.

Naravno, isto tako Harley ni u jednoj drugoj klasi nema sta da trazi.
Ali ako bi birao za sebe motor iz neke druge klase to po mom ukusu opet ne bi bio japanac pored Ducatija, MV Aguste, BMW-a, Triuph-a, KTM-a... iako postujem japance i smatram da prave vrhunske motore.

Korisnikov avatar
veljabandit
Banned
Postovi: 704
Pridružio se: 13 Okt 2015, 22:23
Garaža: Cupra SC 280 dsg ........... CBR 1000 RR HRC
Lokacija: Beograd

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od veljabandit » 14 Jun 2016, 22:08

Zbog licnog iskustva sam te i pitao...moj drugar je recimo imao peh i proslog vikenda i ovog vikenda a znam jos primera, no dobro, lepo je da tebe dobro sluzi....samo, to sto proizvode japanci su kruzeri, drag star, vn vulcan, shadow, coper je nesto drugo, bar bi toliko trebao da ne pomesas pojmove ako si u toj prici :)

Evo jedna da dočara uslove na putu proslog vikenda...Bgd-Višegrad-Trebinje-Sarajevo-Bgd

Slika
------------------------------
...duga svetla i pun gas... https://www.youtube.com/watch?v=AhasvhqxLME" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5576
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od dunx81 » 14 Jun 2016, 22:11

Slika

Uvek me zanimala udobnost na nekim dužim turama kad vidim ovakve čopere.
Konkretno mislim na položaj ruku,deluje mi da ne bih izdržao 100km bez pauze.
A i upravljivost mi je sumnjiva.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Da li vas zanimaju motocikli?

Post od goblin » 14 Jun 2016, 22:30

veljabandit je napisao:Zbog licnog iskustva sam te i pitao...moj drugar je recimo imao peh i proslog vikenda i ovog vikenda a znam jos primera, no dobro, lepo je da tebe dobro sluzi....samo, to sto proizvode japanci su kruzeri, drag star, vn vulcan, shadow, coper je nesto drugo, bar bi toliko trebao da ne pomesas pojmove ako si u toj prici :)
Kao sto sam napisao, ima razlicitih iskustava ali isto kao i sa bilo kojim drugim masinama, brendovima...
Ali generalno bi Harley ocenio kao izuzetno pouzdan.

Koji su po tebi japanski konkurenti Harley coperima?

Sto se tice "kruzera" koje si pomenuo (drag star, vulcan, shadow) ako ih poredimo sa Harley kruzerom npr Road King CVO Screaming Eagle, veruj mi da bi i najvecem laiku vrlo brzo bila jasna bas ogromna razlika izmedju tih motora, gde se bas jasno vidi kojem je to iskonski model a koja fabrika je radila samo "kopiju" ali bukvalno to mislim.
Ali boze moj, i cene su im takve da za jednog takvog kvalitetno spakovanog Road Kinga kupujes bukvalno 2 japanska kruzera iz top verzija i jos ti ostane love za opremu.

Odgovori