Koju kacigu da odaberem?

Sve o ljubimcima na 2 točka
Odgovori
Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Koju kacigu da odaberem?

Post od GJSenna » 13 Maj 2015, 22:14

Ovako, ovih dana do nedelje bih trebao da kupim jednu kacigu ali od toliko gledanja shvatio sam da me to smara i na kraju izgubim volju za motor i sve ovo sto sam poceo da radim.
Motor jos nisam odabrao ali ce definitivno biti jedan ''naked'' e tu smo. Kad je vec jedan ''naked'' u pitanju sedi se uspravno, sta mislite kako bi stajala jedna Shark Jaw kaciga ili nesto u tom fazonu. Nju bih narucio preko neta. Mislim da je ona vise za Custom motore ili gresim. ??

Druga opcija koju sam danas gledao je Suomy Apex koja mi savrseno lezi. Dobra kaciga.
Treca opcija je nesto skuplja Icon Airflame Ghost Carbon koju bih takodje narucio preko interneta.
Nisam neko ko voli preterano ''China boje'' pa bi kaciga bila crna ili sa sto manje crtanih detalja. Trenutno me privlace sve tri kacige ali imam para samo za jednu..

Ili neka preporuka? :)
Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Koju kacigu da odaberem?

Post od Paja » 13 Maj 2015, 22:16

Nemoj kupovati kacigu, a da je ne probaš.

Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Re: Koju kacigu da odaberem?

Post od GJSenna » 13 Maj 2015, 22:21

Znam ali ovde u okrugu od 100km nemam neke radnje i veliki izbor onoga sto ja hocu da kupim.
Kaciga postom stize za 1-2 dana, probam i ako mi se ne svidja, sutradan je posaljem nazad tako da ni to nije veliki problem. 90 dana u slucaju da se predomislim oko kupovine.
Slika

Korisnikov avatar
Mladen7
Postovi: 2129
Pridružio se: 10 Jul 2014, 17:11
Garaža: Alfa Romeo 159 1.9 JTDm 16v Sportwagon
Lokacija: Beograd ,NBg

Re: Koju kacigu da odaberem?

Post od Mladen7 » 19 Maj 2015, 13:40

U svakom slučaju kupi ful face kacigu, sve druge varijante su ti kompromis koji nudi manje bezbednosti a i lošije su po zdravlje generalno.
Cena nemora nužno da podrazumeva i bezbednost kacige, HJC nudi povoljne a izuzetno bezbedne kacige, Marushin- to je tek priča za sebe, na testovima bezbednosti prolaze bolje od višestruko skupljih. Schubert proveren i dokazan.
Ta 3 brenda su moj izbor sto se kaciga tiče, ali kaciga predstavlja samo jedan segment koji ti treba-obavezno (bilo bi dobro) nabavi i jaknu s protektorima, čizme ( ne bilo kakve već motociklističke, takođe sa protektorima), rukavice, pojas-a bilo bi idealno pojas koji ima i tvrdu leđnu zaštitu tzv kornjača, pantalone s protektorima.
Za ne daj bože ovako zaštićen praviš veliku razliku i mogucnost je prilično velika da budeš čak ne povređen posle pada.
U zdravstvenom smislu, kompletno opremljen nećeš biti izložen vetru i svim posledicama koje to vremenom nosi.

Za kacigu sam naveo brendove a namerno sam izostavio konkretne modele, stvar ukusa, oblika glave, potreba za unutrasnjim vizirom za sunce...tako da sam po tvojim potebama to biraš.

Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Re: Koju kacigu da odaberem?

Post od GJSenna » 23 Maj 2015, 15:38

Hvala Mladene, kupio sam kacigu, dobar jeans sa protektorima i rukavice sa karbon zastitom. Sva ta optema nije nimalo jeftina ali cu kupovati jedno po jedno.
Inace sa kacigom sam zavrsio, rec je o Shark Speed R Carbon i fenomenalna stvar. :D
Slika

Odgovori