Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Sloba » 23 Dec 2015, 15:53

Isplativost se moze izracunati za period koji je prosao i to uz preciznu evidenciju, nikako za period koji sledi. Cene i odnos cena benzin/gas variraju pa su kalkulatori isplativosti dosta gruba procena.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od dragvorl » 23 Dec 2015, 18:09

Stoji, ali vecina perioda u zadnjih 5+ godina koji je bio odnos cena benzin/gas?
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Sloba » 23 Dec 2015, 18:38

45, 50, 60% u odnosu na benzin... Zavisi i u kakvim uslovima se vozi koliko km i u koje doba godine, na kojoj temperaturi motor prelazi na gas. Meni zimi treba 1 km najvise, neko vozi 3-4 km na benzin, neko vozi vise kratkih relacija sa hladnim motorom, neko isto km u jednom komadu... Puno promenljivih da bi se unapred precizno racunalo.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23801
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od dragvorl » 23 Dec 2015, 21:17

Pa jasno, ali uzmi tih 50% za srednju vrednost uzmes i neku srednju vrednost potrosnje benzina, nece biti oscilacija 70%...Uglavnom na njegovoj km ako sad ugradi isplatice mu se relativno brzo, neka bude i 2 godine u nekom nepovoljnom scenariju. 20kkm (55km dnevno u proseku) ipak mislim nije km na koji ces najvise zimi voziti samo 2-3 km ladan auto pa gasiti. Uostalom da se lako to sve izracunati, u svim odnosima koje si naveo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13027
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Saša » 23 Dec 2015, 21:43

Sa tom kilometražom za malo više od godinu dana je na nuli, a onda kreće lepa štednja. :)

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Sloba » 23 Dec 2015, 22:30

Slazem se sa vama, samo sto ja nisam mislio na konkretan slucaj i dnevni prosek od 50 km, vec na kalkulatore isplativosti koji su se pominjali.

Sent from my Sony EXPERIA M2 Aqua

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Geza » 17 Jan 2016, 19:55

https://www.youtube.com/watch?v=KD4gIgVQD14
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Velja » 17 Jan 2016, 20:44

Pežo popcorn :kezo:

Korisnikov avatar
luka032
Postovi: 5
Pridružio se: 21 Mar 2016, 10:55
Garaža: Hyundai i30 DOHC

Običan auto gas ili BRC

Post od luka032 » 23 Mar 2016, 11:29

Vozim 1.4 109KS Hyundai i30 i zbog njegove malo veće potrošnje rešio sam da ugradim plin ali ne znam da li da ugrađujem običan sekvent plin Landi Renzo, Lovato, AC itd ili BRC sistem koji hvale. Cene su za običan sekvent 400 evra, a za BRC 730e. Velika je razlika u ceni i ne znam da li se isplati, da li je BRC toliko bolji? Kakva su vaša iskustva?

Korisnikov avatar
schonenk
Postovi: 1868
Pridružio se: 17 Jan 2014, 15:56
Garaža: honda civic ep3, honda civic ek3
Lokacija: beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od schonenk » 23 Mar 2016, 11:51

Najbitnije da nadjes dobar servis i strucne ljude, posto ti ni najbolji tng sistem nece pomoci ako pocne da pisa rashladna na xy mesta. A to je, bar iz mog iskustva, redovna pojava.

Pa onda ciscenje dizni, koje ne ulazi u garanciju, ako se uopste mogu cistiti.

Ja sam u prethodnom autu imao gasni uredjaj, ali sam prodao auto nakon 20k. Poneo sam dobra iskustva ne znajuci da prave nevolje pocinju nakon 30tak. Ajd sto je curela rashladna i to nije nikada do kraja sanirano, vec sto su dizne isle na ciscenje dva puta u 30k, a sad gledam boca koja je ugradjen atiker korodirala u suvom gepeku nakon 2,5 godina.

Moj kolega ugradio tng u i30 u ovlascenom tng servisu i vozio 100k bez ciscenja dizni, ali je doduse imao problem sa curenjem rashladne.

Sada je i u novi ugradio njihov. Zaboravili da mu kazu da proveri i dospe rashladnu nakon odredjene kmtraze, ekspanzioni prazan i suv.

Zakljucak, i kada je tng sistem dobar treba malo ukljuciti mozak.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Xepoj87 » 23 Mar 2016, 12:22

luka032 je napisao:Vozim 1.4 109KS Hyundai i30 i zbog njegove malo veće potrošnje rešio sam da ugradim plin ali ne znam da li da ugrađujem običan sekvent plin Landi Renzo, Lovato, AC itd ili BRC sistem koji hvale. Cene su za običan sekvent 400 evra, a za BRC 730e. Velika je razlika u ceni i ne znam da li se isplati, da li je BRC toliko bolji? Kakva su vaša iskustva?
Isplati se BRC, pogotovo kod nas.
Drugar ga je imao na accordu kao Srdjanovom, prodao auto drugom drugaru, zajedno presli 100k km bez problema, imao na astri, astra isto blizu 100k cepa bez problema, sada ga ima na dve Insignie, jedna 1.6T, a druga 2.0T, sve sljaka vrh.
Prelaze i on i njegov cale ozbiljne kilometraze.
330e je nikakva razlika u odnosu na probleme koje mozes imati zbog loseg uredjaja ili nestrucne ugradnje.

Sent from my Sony
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
luka032
Postovi: 5
Pridružio se: 21 Mar 2016, 10:55
Garaža: Hyundai i30 DOHC

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od luka032 » 23 Mar 2016, 13:11

Xepoj87 je napisao:
luka032 je napisao:Vozim 1.4 109KS Hyundai i30 i zbog njegove malo veće potrošnje rešio sam da ugradim plin ali ne znam da li da ugrađujem običan sekvent plin Landi Renzo, Lovato, AC itd ili BRC sistem koji hvale. Cene su za običan sekvent 400 evra, a za BRC 730e. Velika je razlika u ceni i ne znam da li se isplati, da li je BRC toliko bolji? Kakva su vaša iskustva?
Isplati se BRC, pogotovo kod nas.
Drugar ga je imao na accordu kao Srdjanovom, prodao auto drugom drugaru, zajedno presli 100k km bez problema, imao na astri, astra isto blizu 100k cepa bez problema, sada ga ima na dve Insignie, jedna 1.6T, a druga 2.0T, sve sljaka vrh.
Prelaze i on i njegov cale ozbiljne kilometraze.
330e je nikakva razlika u odnosu na probleme koje mozes imati zbog loseg uredjaja ili nestrucne ugradnje.

Sent from my Sony
Čuo sam da ga fabrički ugrađuju u nove Honda i Kia automobile. Ja bih pre da kupim kvalitetno nego da jeftino prođem, samo me interesuje da li to vredi, kog je kvaliteta. Molim još nekog da mi kaže svoja ili tuđa iskustva.

U pitanju je BRC sistem u Eko Forte sa flash lube sistemom. I da li može da mi neko kaže šta je ustvari taj flash lube? Ovo mi je prvi auto i nikad nisam do sad imao iskustva sa plinom.

EDIT by mod: Ne citirati poruku neposredno iznad. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!

Korisnikov avatar
Grujic
Moderator
Postovi: 13155
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:39
Garaža: Bmw 320d e90 & 316i E36 Kupe
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Grujic » 23 Mar 2016, 13:32

Bitnije ti je ko ugradjuje

Sent from my HTC One using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13027
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Saša » 23 Mar 2016, 14:45

Taj BRC sistem sigurno vredi tih para (ako ga možeš priuštiti, naravno), gasni uređaj je jedino u autu što se otplati vremenom pa koliko god da košta vredi - jer štedi (ala se lepo rimuje :D ), ali na drugu stranu danas je to ipak puno para ako se uzme da se sličan uređaj može dobiti i za skoro upola manje. Doduše sigurno ne tog kvaliteta, ali radiće isto posao. I taj BRC je inače običan sekvent kao i bilo koji drugi, samo je sigurno kvalitetniji. I ja sam takođe pristalica teorije da kod naknadnih ugradnji treba birati pre majstora nego uređaj, jer loš majstor će i najbolji uređaj loše ugraditi (i obrnuto). Kada su u pitanju fabričke ugradnje - tu i ne možeš da biraš, ali im je prednost što kod novih vozila budu uračunate u ratu kredita pa njihovu cenu jedva i osetiš (neznatno podižu mesečnu ratu). :)

Korisnikov avatar
luka032
Postovi: 5
Pridružio se: 21 Mar 2016, 10:55
Garaža: Hyundai i30 DOHC

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od luka032 » 23 Mar 2016, 14:49

Saša je napisao:Taj BRC sistem sigurno vredi tih para (ako ga možeš priuštiti, naravno), gasni uređaj je jedino u autu što se otplati vremenom pa koliko god da košta vredi - jer štedi (ala se lepo rimuje :D ), ali na drugu stranu danas je to ipak puno para ako se uzme da se sličan uređaj može dobiti i za skoro upola manje. Doduše sigurno ne tog kvaliteta, ali radiće isto posao. I taj BRC je inače običan sekvent kao i bilo koji drugi, samo je sigurno kvalitetniji. I ja sam takođe pristalica teorije da kod naknadnih ugradnji treba birati pre majstora nego uređaj, jer loš majstor će i najbolji uređaj loše ugraditi (i obrnuto). Kada su u pitanju fabričke ugradnje - tu i ne možeš da biraš, ali im je prednost što kod novih vozila budu uračunate u ratu kredita pa njihovu cenu jedva i osetiš (neznatno podižu mesečnu ratu). :)
Razlika kod BRC-a je što on ubrizgava gas u tečnom stanju u fabričku pumpu visokog pritiska za razliku od običnih gasnih uređaja gde se ubrizgava u gasovitom stanju. Ispravite me ako grešim ali to sam pročitao na njihovom sajtu.
EDIT by mod: Ne citirati poruku neposredno iznad. Za ostala pravila ponašanja pogledati PRAVILNIK Garaža foruma!

Odgovori