Vožnja na gas - vaša iskustva

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Honda Civic EU8 1.6 VTEC 2003

Post od Sloba » 12 Maj 2017, 07:06

Samo ne na NIS-u jer za njih je dokazano da prodaju prljav tng.

Na redovnom servisu ne ciste dizne, mada ni ciscenje, kao u mom slucaju, ne pomaze protiv smole.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Honda Civic EU8 1.6 VTEC 2003

Post od McGruja » 12 Maj 2017, 07:23

Kažu da je poslednjih 6-8 meseci katastrofa prljav plin.
I niko ne može ništa da uradi po tom pitanju
Serem se u zaštitu potrošača

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Honda Civic EU8 1.6 VTEC 2003

Post od Sloba » 12 Maj 2017, 07:31

http://www.blic.rs/vesti/ekonomija/voza ... ok/bcbcnxf

Menjao sam dizne par dana pre ovog teksta u Blicu. Pogledajte komentare. Nisan/Reno i nezavisno udruzenje uvoznika i servisera tng opreme su zatalasali, ali tesko je protiv rusko-srpske bande.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Honda Civic EU8 1.6 VTEC 2003

Post od Martin » 12 Maj 2017, 09:09

Dragan mi reče da je uBosni sipao najbolji plin od svih. :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od trojanac » 12 Maj 2017, 16:40

Meni su problemi počeli pre koji mesec. Uglavnom se manifestovalo trokiranjem, pogotovo u kreni stani vožnji i na niskim obrtajima. Znao je i da se ugasi. Kad se vozi na otvorenom, konstantnom brzinom, nije se gušio. Ali sam svakako u poslednje vreme vozio uglavnom samo na benzin, što i nije loše ustvari. Računam da je sad to sve ok neko vreme, a koliko, videćemo.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od dragan » 12 Maj 2017, 17:45

Tako je, problemi sa plinom su krenuli pred zimu. Ciscenje ne pomaze jer se posle par stotina km dizne ili isparivac opet zaprljaju, zavisi sta od sistema do sistema. Nis ima ubedljivo najgore smece kod nas, bosanski plin je odlican a kod nas meni su dobra iskustva sa molom i za neverovati lukoilom, cesto sipam kod aerodroma. Posto pravim izmedju 2 i 3 hiljade km mesečno imao sam.priliku da isprobam dosta pumpi :)

Sent from my SM-G920F using Tapatalk

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od shandu90 » 12 Maj 2017, 20:13

Moze se onaj moj 'post' i ovde prebaciti, moderacia pliz :D Corsa pocela da trese u mestu kao da ce da ..... da me izvinete. Jednom mi je tako u sred raskrsnice na pritisak gasa takvu kontru lupila, u mestu se zaustavila posle cima, a gsp (koji je isao u mene bukvalno) jedva docekao da legne na sirenu. Kakva sprdnja s narodom. Ne bi me cudilo da dignu cene benzina posle masovnog vadjenja tng uredjaja.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Fiat Punto Classic 1.2 LPG Dynamic A/C by Saša

Post od Saša » 30 Maj 2017, 21:47

U subotu sam opet imao problema sa lošim TNG-om. Krenuo za Hrvatsku i namerno naspem samo za 1000 din (na EKO pumpi tu nedaleko od mene), samo da uđem u Hrvatsku pa ću natočiti do vrha (em je mnogo jeftinije tamo, em kvalitetnije), kad posle nekih 20-tak km u jednoj krivini samo mi se ugasi motor i popališe lampice. Stanem, oduzmem kontakt, upalim motor ponovo - radi normalno, ali mi gore "check engine" lampica i lampica od servo volana. Ugasi/upali ponovo (i to više puta), ali lampice neće nikako da se ugase. Posle par takvih zaustavljanja i paljenja u sledećih 20-tak km, lampica volana se konačno ugasila, ali check engine neće pa neće. Palo mi na pamet da skinem minus klemu na akumulatoru i tako možda resetujem ECU - no ni to nije upalilo, očigledno je grešku zapamtio u memoriji i trebaće verovatno dijagnostika da se proveri šta je tačno i da se obriše. Krenem tako dalje, sve nevoljko jer mrzim da mi bilo šta na instrument tabli bije u oči, ali šta ću, krenuo na put od skoro 600 km u jednom pravcu, nema mi druge ni vraćanja. U Hrvatskoj natočim na prvoj pumpi i gas i benzin i nastavim dalje. Posle prvog sledećeg zaustavljanja radi kraće pauze i ponovnog paljenja motora, primetim da se check engine lampica odjednom ugasila sama od sebe. Definitivno loše gorivo. :twisted: Baš sam bio popizdeo, dokle će više da nam uvaljuju takvo sranje? Precrtao sam odavno NIS pumpe, ne idem više tamo, sada je tom spisku dodat i EKO. Ponestaće mi pumpi nastavi li se ovako... :nonono:

Btw. gas u Hrvatskoj uglavnom 4 kune (Na Lukoilu naleteo na 3.95), to je u dinarima malo više od 65 din. U Bosni na ovom delu kuda sam prošao je uglavnom 0.80 KM (video na jednom mestu i 0.75) što je u prvom slučaju malo više od 50 din, a u drugom 47 din! Kod nas sipao po 76.90 i to je još kao i povoljno, ima i skuplje. E Srbijo, zemljo pusta... :glavomuzid:

ljubitelj
Postovi: 10547
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Fiat Punto Classic 1.2 LPG Dynamic A/C by Saša

Post od ljubitelj » 30 Maj 2017, 23:14

Tesko da je ikakav uticaj bilo kog goriva sto se upalila check lampica za servo volana, pre ce biti da zaista postoji problem (Fiati su poznati po toj osobini sistema upravljanja).

Ja samo na gas vozim, 90% sipam na NISu (Zarkovo 1 ili 2) i na jednoj privatnoj maloj i bas nikakvih problema.
Preventivno radi kontrole otvorio filter tecne faze nakon 25,000km, unutra cist potpuno pa ga vratio.

Samo jednom tokom zime je kao nesto slabije vukao auto na gas i pre jedno mesec dana poceo da se motor vise trese/ osetno slabije vuce.
Proverom je utvrdjeno preterano habanje razvodne kape, pa su zamenjene kapa i ruka u paketu i stanje se vratilo na fabricko, tj radi opet kako treba.

Zaista ne znam otkuda takva iskustva sa gasom koji je sam po sebi nekoliko puta cistije i kvalitetnije gorivo od bilo kog benzina, Jedino mi pada na pamet da je sipano nesto drugo umesto TNG, mada opet sumnjam da na NISu ili ibllo kojoj iz nekog lanca pumpi moze da se poturi tako nesto.

Ionako je TNG na pumpama kod nas uglavnom iz Hrvatske, bas taj koji si sipao tamo na putu. Manji deo TNG je domace proizvodnje.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Fiat Punto Classic 1.2 LPG Dynamic A/C by Saša

Post od Saša » 30 Maj 2017, 23:18

Jednostavno se volan zaglupavio kada se motor naglo ugasio pri skretanju u krivini, ništa strašno, već mi se to dešavalo (a opet takođe vezano za ranije probleme sa gorivom, odnosno prljavim gasnim diznama). I njegova lampica bi se uvek brzo ugasila ko što je i sada.

Što se tiče TNG-a, ti kao da ne živiš ovde. Pratiš li ti uopšte kakve sve muke ljudi imaju u poslednjih godinu dana sa njim? Lično sam imao slučaj relativno skoro da su mi nove Lovato gasne dizne posle samo 3.000 pređenih kilometara bile strašno prljave i morale su da se čiste. Znaš li da je Renault Nissan Srbija (Dacia) čak povukao iz prodaje sve modele sa pogonom na gas jer su imali ogroman broj reklamacija? :)
TNG koji se sipa kod nas je većinom NIS-ove proizvodnje (jedan manji deo proizvodi Standard Gas iz Odžaka, a još manji dolazi iz uvoza), odakle ti sad podatak da je uglavnom sve uvoz iz Hrvatske? :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Fiat Punto Classic 1.2 LPG Dynamic A/C by Saša

Post od dragvorl » 31 Maj 2017, 07:38

Njegov Volvo je pobednik vremena, nemoj zaboraviti tu bitnu cinjenicu, cumur da mu sipas u rezervoar on ce da ide bez ikakvih problema. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od trojanac » 31 Maj 2017, 07:43

Ne znam odakle stiže gas ali vidim da su auto gas servisi puni automobila kojima je potrebno čišćenje ili zamena dizni, baš zbog ovog problema. Ja sam čistio pre dve nedelje, nadam se da sam miran bar koju hiljadu km.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od Saša » 31 Maj 2017, 12:21

Od onog čišćenja dizni do sada nisam imao većih problema (prešao sam od tada oko 22.000 km, sipam najčešće na Petrolu), par puta mi se desilo ovakvo gašenje motora u vožnji (obično u krivinama, kad pustim gas), a još češće mi se dešava da gasni uređaj iz čista mira prebaci na benzin i počne da pišti kao da nema gasa (a rezervoar skoro pun). Stanem, ugasim/upalim ponovo i teraj dalje, sve bude kao da se ništa nije desilo. No, sve su to simptomi lošeg goriva i prljavih dizni. Samo je pitanje vremena kada ću ponovo morati na čišćenje. Iako sada imam čak 3 filtera gasa u sistemu, izgleda da ne pomažu mnogo protiv ovoga. :nonono:

Korisnikov avatar
ivke74
Postovi: 318
Pridružio se: 21 Dec 2013, 13:07
Garaža: Punto emotion tng abs & Passat 1.9TDI & Toyota Yaris cross
Lokacija: Kosjeric

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od ivke74 » 31 Maj 2017, 13:18

Ne znam da li ste gledali emisiju sat o problemima sa auto gasom i o pojavi crne smese koja zapusava instalacije plina.
http://www.rts.rs/page/tv/sr/story/20/r ... 7450/.html

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Vožnja na gas - vaša iskustva

Post od passenger » 31 Maj 2017, 13:41

nije mi palo na pamet posle pređenih 170 000 km na lpg-u.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Odgovori