Voznja na neatestiran plin

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
matematicar
Postovi: 99
Pridružio se: 31 Maj 2022, 23:21

Voznja na neatestiran plin

Post od matematicar » 23 Avg 2023, 12:25

Vidim na oglasima da jedno 5-10% auta nema atestiran plin i poneko u opisu stavi da vozi tako i slicno, pa pitam koliko je to realno, zar uopste moze tako, na koji nacin saobracajna milicija proverava to i kolike i koje su kazne?

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Voznja na neatestiran plin

Post od Dare4x4 » 23 Avg 2023, 12:44

Možeš da voziš dok te ne uhvate ili dok ne dođe vreme za tehnički. Da bi prošao tehnički, moraš da izvadiš plin ili da nađeš tehnički gde će da te puste. Ako je plin bio upisan, pa istekao atest, onda nikako ne možeš da registruješ. Moraš da platiš atest za vađenje uređaja, pa eventualno ako smeš posle da ga vratiš.
Ja vozim Nivu na plin od 2008. i od tada mi je samo jednom policija tražila atest za plin i to zato što je došlo do rasprave oko pojasa pa da bi nešto našli ali nisu uspeli.
Ako auto ima već upisan plin i ako rok trajanja boce nije istekao, ja bih ti preporučio da za 6600din produžiš atest i voziš se normalno. Ako te uhvate bez atesta, ide kazna sigurno ali još gore je što ti odmah oduzimaju tablice. Neko će reći da je atest bitan i za bezbednost. Ja tvrdim da nije jer ovako kako su meni atestirali ja se zaista ne osećam bezbednije. Samo su slikali i uzeli pare svaki put, bez ikakve provere da li negde curi plin itd.

machak99
Postovi: 68
Pridružio se: 11 Jun 2015, 20:34

Re: Voznja na neatestiran plin

Post od machak99 » 23 Avg 2023, 13:11

Od 2002 vozim na plin, promenio sam 5 auta, prosao Srbiju uzduz i popreko i nikad mi niko nije trazio atest, mislim na policiju. Na zadnja dva i ne moze da provali da vozim na tng, jedino da ocita saobracajnu... A tehnicki misl8m da ne moze da prodje bez obzira da li je upisan u sabracajnu ili ne...

Послато са 21081111RG помоћу Тапатока


Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11080
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Voznja na neatestiran plin

Post od Bax » 23 Avg 2023, 13:26

Oblepis crni tepison oko boce i nalepis Kenwood nalepnicu, da glumi da je woofer :)
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

milosg
Postovi: 1483
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Voznja na neatestiran plin

Post od milosg » 23 Avg 2023, 19:57

To prolazi jer u praksi policija maltene nikada i ne gleda. Kako to prođe na tehničkom (i da li prođe) je već druga priča. :)

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Voznja na neatestiran plin

Post od Dare4x4 » 23 Avg 2023, 21:42

"Prolazi" sigurno negde tehnički ako nije upisan u saobraćajnu i ako se boca ne vidi na kameri, npr ako je u prostoru za točak.
Ako je istekao atest i upisan u saobraćajnu, e tu već nema pomoći.
U principu sve što se ne vidi na snimcima mnogi tolerišu. Čak sam primetio da i monitor gde mere kočnice okreću tako da kamera ne vidi prikaz. Da li namerno ili slučajno, možemo da nagađamo ali video sam na par mesta tako.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13039
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Voznja na neatestiran plin

Post od Saša » 24 Avg 2023, 08:41

Jedno vreme su panduri pravili akcije i stajali iza benzinskih pumpi, zaustavljali aute i proveravali samo plinske instalacije da li imaju atest. Svašta ovoj državi može da padne na pamet ponovo, tako da je pametnije odraditi atest i biti miran 5 godina. Takođe sam doživeo da su na hrvatskoj granici jednom prilikom vraćali ljude čiji automobili nisu to imali. Doduše, davno već to beše.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori