Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Iskustva u vezi autogasa, preporuke za ugradnju
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45757
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Geza » 28 Dec 2016, 13:49

Nešto za Sašu.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13016
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Saša » 28 Dec 2016, 14:07

Daleko je to još od Saše. :D




p.s. Znam za to, pratim na Dacia.rs forumu, dešava se i na Dacia modelima sa tim motorom i ugrađenim gasom. Sreća u nesreći je što su ovog puta ugradili ipak dizne koje se mogu čistiti i ne koštaju ko svetkog Petra kajgana.

speedplus
Postovi: 34
Pridružio se: 27 Apr 2016, 20:32
Lokacija: Lazarevac

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od speedplus » 30 Dec 2016, 18:50

Geza je napisao:Nešto za Sašu.

Slika
Delimično sam učestvovao u razotkrivanju dotičnog problema.Problem nije do proizvođača i kvaliteta proizvoda.Ko će koga na kraju nategnuti,ostaje da se vidi,znam samo da će nas manjak konkurencije na tržištu naftnih derivata,skupo koštati,a već plaćamo visoku cenu

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Kuzmanovic » 30 Dec 2016, 21:48

Da li se svaki isparivac moze remontovati (menjati membrane, neke gumice, neki srafovi i sl.)? U jednom servisu mi je receno da mi je isparivac "otisao", da mora nov i da nema remonta. Isparivac je Lovato, obican venturi sistem. Ako treba mogu videti u papirima od atesta dodatne informacije o isparivacu.

Takodje predlazu mi alternativu, stavljanje nekog Turskog isparivaca za 6000 din, uz 6 meseci garancije. Valja li to necemu ako stvarno ne moze da se radi remont?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13016
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Saša » 30 Dec 2016, 22:10

U principu može, ali se za većinu jednostavno ili ne isplati (jer je mala razlika ceni u remonta i novom), ili nema kvalitetnih setova za remontovanje, pa je bolje uzeti novo i miran si ponovo 100.000 i kusur kiometara. No, dok radi kako treba - ne diraj ništa. Tako su mi rekli. :)

TT

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Sloba » 30 Dec 2016, 22:13

Video sam na sta lice isparivac i ulosci dizni posle 55k km... Ne bi to jos dugo trcalo bez osvezavanja. Gas je prljav samo tako.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13016
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Saša » 30 Dec 2016, 22:14

Moj je trenutno na 103.000 i nikakvih problema sa njim.

TT

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Sloba » 30 Dec 2016, 22:17

Na koliko je kod Landija veliki servis? Kod Zavolija mali na 20k, veliki na 60k.

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15136
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Kuzmanovic » 30 Dec 2016, 22:28

Saša je napisao:U principu može, ali se za većinu jednostavno ili ne isplati (jer je mala razlika ceni u remonta i novom), ili nema kvalitetnih setova za remontovanje, pa je bolje uzeti novo i miran si ponovo 100.000 i kusur kiometara. No, dok radi kako treba - ne diraj ništa. Tako su mi rekli. :)

TT
To je poenta, ne radi kako treba. :kezo:

Nisam hteo da zurim, trazim second opinion.

A ti setovi za reparaciju kostaju oko 1500 din koliko sam video po netu.

EDIT:
http://www.autodelovi-gasoprema.com/aut ... iju-filter
Sent from my SM-G900F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13016
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Saša » 30 Dec 2016, 22:38

Svaki majstor sa kojim sam pričao mi je rekao - novo. Sigurno sa razlogom. A i ne menja se to svaki dan pa da se ne isplati. No, Speedplus je tu pa neka kaže svoje mišljenje.

TT

ljubitelj
Postovi: 10568
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od ljubitelj » 31 Dec 2016, 00:25

Lovato klasicni su odlicni, nikakav problem za remont. Dugotrajni su i posle remonta. Ja sam uradio preventivno Lovato 92 pre 5 godina i evo sa zamenskim setom bez ikakvog problema.

Jos nesto, zamenom za novi isparivac potreban je novi atest dok remont ne mora da se evidentira kod ABS agencije.

@sloba, sta podrazumevas pod mali a sta veliki servis Zavolija.
Ja sam nedavno nakon 100k km uradio remont Zeta isparivaca jer je jedna membrana pocela da propusta antifriz. Novi set, nikakav problem i opet radi savrseno.
Pre toga na oko 40 k km jedno ciscenje, i to je sve.
Pri tome racunaj kilometre uz koeficijent 1,5 jer je auto za toliko veci potrosac od tipicnog manje kubikaze, toliko vise gasa je proslo kroz njega.
Prvi put cujem za tako kratke rokove, ni u dokumentaciji Zavolija nisam pronalazio to sto navodis.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10569
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od Sloba » 31 Dec 2016, 02:00

Mali servis podrazumeva zamenu filtera, i kontrolu instalacije, vizuelno, detektorom (curenje) i preko dijagnostike. Veliki servis podrazumeva mali servis plus zamenu membrana isparivaca i reviziju dizni po potrebi. U ovlascenom Zavoli servisu mali servis je na 20k km, veliki na 60k km. I bivsi 206 i SX4 koji vozim imaju Zavoli ugradjen kod Imgrunda, i oba se odrzavaju kod Stanisica, glavnog distributera Zavolija za Srbiju. Videcu sutra da slikam Zavolijevu servisnu, mislim da je i u njoj tako kako sam naveo. Inace, posle 20k km iz filtera se istrese brdo praha nalik prasini od uglja. Gas je prljav pa je pitanje da li je i 20k km mnogo.

http://www.zavoli.rs/zakljuci-sa-sastanka

Ili ukucaj Zavoli + 20.000 km pa ces naci to sto nisi mogao da nadjes. Mislim da je za sve novije sisteme tako, ne samo za Zavoli.

ljubitelj
Postovi: 10568
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od ljubitelj » 31 Dec 2016, 10:53

A pa ti pricas o redovnom odrzavanju gasne instalacije kod lokalnog ugradjivaca, nema Zavoli isparivac ni filter niti odrzavanje na 20k. Posto smo pricali o remontu isparivaca mislio sam da i ti pricas o istoj temi.

Evo iz prve ruke 103.000km sa Zeta isparivacem. Bez remonta, savrseno radio i samo slucajnoscu sam primetio da povremeno gubi 2-3dcl antifriza nakon gasenja motora.

Da, i ja sam kod Stanisica uzeo reparatur set a za Imgrunda sam cuo sve najbolje.

gago2
Postovi: 65
Pridružio se: 12 Nov 2013, 16:58
Lokacija: BG-KV

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od gago2 » 31 Dec 2016, 12:25

Meni kad su otisle membrane, nije auto povecao potrosnju, iako je to glavni pokazatelj, vec ler gas nije mogao da se nasteluje kako treba... Tj. namesti se, pa posle par dana se opet sam rasteluje. U pitanju je Landi elektronac za karburator, kupio zamenske Memtex membrane, sam zamenio, jer je bas prosto i od tada je sve extra. Ipak se vidi razlika u kvaltetu izmedju originalnih i ovih Memtex membrana.. Originalne su trajale 60 000 km, ove nek potraju upola i bice ok.

http://postimg.cc/image/6phvgd13t/
http://postimg.cc/image/xfu33g6tb/
http://postimg.cc/image/7fzmcmslt/
http://postimg.cc/image/mo4tv3gex/
http://postimg.cc/image/vv3h9rap3/
http://postimg.cc/image/pkwooulwd/

speedplus
Postovi: 34
Pridružio se: 27 Apr 2016, 20:32
Lokacija: Lazarevac

Re: Ugradnja gasnog uredjaja u vozilo

Post od speedplus » 31 Dec 2016, 13:01

Kuzmanovic je napisao:Da li se svaki isparivac moze remontovati (menjati membrane, neke gumice, neki srafovi i sl.)? U jednom servisu mi je receno da mi je isparivac "otisao", da mora nov i da nema remonta. Isparivac je Lovato, obican venturi sistem. Ako treba mogu videti u papirima od atesta dodatne informacije o isparivacu.

Takodje predlazu mi alternativu, stavljanje nekog Turskog isparivaca za 6000 din, uz 6 meseci garancije. Valja li to necemu ako stvarno ne moze da se radi remont?

Sent from my SM-G900F using Tapatalk
Lovato je jedan od retkih gde reparacija uspeva u 99% slučajeva,bez obzira koji kvalitet mambrana uzimaš.Jedino trebaš obratiti pažnju na siceve,gde gumice redukuju pritisak i na stanje zadnjeg poklopca(oksidacija)
Turska alternativa ... ja to ne bih nazvao alternativom.Visok je procenat slučajeva kvarova.

Odgovori