Uradi sam - Opšta tema

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Saša » 03 Okt 2014, 14:27

nidza je napisao:@Saša, man' se ćorava posla.

Stilo je imao položaj ručice koji dok držiš on miga, pre nego što se uzubi u fiksan položaj. Ja sam se tako prestrojavao, ali slažem se za 3 blinkanja da je dobar štos, imaju sva kola koja vozim u poslednje vreme.
Ima to i Punto, al ja hoću da čim pipnem ručicu - migavci blinknu sami triput... :D

Znači ne-me-re... :uplakan:

Ma, samo da Punto još malo ostari i "prežalim" ga još više, ima svašta da budžim po njemu, samo gledajte... :durise: Ima da dobije sve to i tempomat i bluetooth pride... :)

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od nikaragva » 26 Feb 2015, 10:00

https://www.youtube.com/watch?v=V5O_pbC8R2E

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Ralee » 31 Mar 2015, 11:49

Gledam nesto oglase i naletim na ovo http://www.kupujemprodajem.com/Porsche- ... er_id=6820

Malo sam se zainteresovao, pogledao neke projekte, pa me interesuje sta mislite kako bi se ovo ponasalo u voznji? Plastika nije toliko cvrsta, a sasija mora da se sece tj krati se pa pretpostavljam da se i tu gubi neka cvrstina?

Definitivo interesantan uradi/napravi sam projekat. :D

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Paja » 31 Mar 2015, 12:22

poa Amerike vozi takve replike. Nije tu problem čvrstina šasije.
Problem može biti kako je urađen odlivak, a veliki problem bi bila nabavka svega ostalog. Svega ima na tržištu ali košta papreno.

Korisnikov avatar
AcaKayak
Postovi: 4865
Pridružio se: 18 Jan 2012, 11:13

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od AcaKayak » 31 Mar 2015, 12:27

Ako cena nije problem može da bude super dobra replika, a naravno, kao i u svemu, smanjenjem troškova se dobija i lošiji proizvod. Ovo za 2500e možda i može da se vozi ali ne daj bože da imaš udes u tome, bolje da uz to pošalju i mrtvački sanduk gratis.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Paja » 31 Mar 2015, 12:33

Aco sve školjke su plastične, nebitno da li je pravljena u Texasu ili Subotici. Nema tu neke razlike. Bitno je da je odlivak dobro urađen zanatski kao i da je kalup dobar i da se gađa sa originalom.
Postoji ogromno tržište replika. Voze ih ljudi, ali naravno da nisu ni blizu bezbedne ko originali.

Ralee
Postovi: 3478
Pridružio se: 13 Jan 2015, 22:09

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Ralee » 31 Mar 2015, 13:04

Nasao sam jednu firmu u CA koja bas pravi replike. http://www.kitzkrieg.com/the-speedster
Ono sto mogu da primetim je to da oni imaju poseban ojacan ram na koji kace skoljku, i to mi pije vodu, tj deluje sigurnije.

Ovi iz subotice sto kazu a i neki iz holandije su to radili, samo su sekli bubinu sasiju i na nju stavljali ovu plastiku bez ikakvih ojacanja, a sa druge strane englezi su na svom projektu ubacili alu ram. Skeptican sam da li je bas to tako lako i da li ce auto biti dovoljno cvrst i ponasati se normalno. Sve ostalo su koristili od bube, motor menjac itd. Jedino se ineterijer posebno kupuje kao i ostali detalji kojih nema puno sobzirom da je auto minimalisticki a i cene na ebay-u su relativno pristupacne.

Gledam koliko se krecu ovi kitovi u CA, i nisu nedostizni, samo je pitanje koliko bi kostao shipping. Pretpostavljam da kad se sve sabere dolazi se na istu ili bar pribliznu cifru (dal narucio komplet ili ih sam lovio), a verovatno bolju repliku.
U tom slucaju bih se pre odlucio na 550spyder http://www.kitzkrieg.com/the-spyder

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10347
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od sebekkg » 03 Jul 2015, 23:15

Ima li neko u manual za opel zafiru mk1, konkretno me interesuje skidanje centralne konzole zbog zamena sijalica prekidaca i saniranje problema na zadnjim desnim vratima na kojima jedino ne radi centralno zakljucavanje.
Slika

Korisnikov avatar
ivancho
Postovi: 3774
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:59
Garaža: Octavia 1,6d
Lokacija: Vracar-Zemun
Kontakt:

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od ivancho » 04 Jul 2015, 08:45

Kod mene na Corsi je bio isti problem centralne na zadnjim desnim vratima, ispotavilo se da su zice bile u prekidu u samom ulazu kablova u vrata. Mozda ti pomogne info.

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od nikaragva » 04 Jul 2015, 16:55

Isto i kod mene. Često se to dešava na vratima koja se retko otvaraju.

Steka
Postovi: 15
Pridružio se: 20 Jul 2015, 14:05

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Steka » 20 Jul 2015, 15:01

Pozdrav ljudi,novi sam clan pa ako ima neki deo foruma za predstavljanje i upoznavanje mozete me uputiti,a do tada imam jedno pitanje..
Na Toyoti RAV4 koju vozim je rucica menjaca bas pohabana,a posto ima posebno kacenje i onaj gumb za rikverc ispod rucice,tesko je naci aftermarket rucicu da moze da se zameni,a original je verovatno preskupa,pa sam mislio da na rucici zamenim kozni deo kod nekoga ko radi ona sredjivanja volana a gornji deo ofarbam.Da li je to izvodljivo i isplati li se i da li imate ideju kako to moze da se izvede? Evo slike,hvalaa puno!Slika
Slika


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10885
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Uroš S. » 20 Jul 2015, 15:33

Takve stvari umeju da budu vrlo jeftine u ovlašćenim servisima, ne tvrdim da jeste, ali pozovi pa pitaj.

To sve što planiraš da radiš će da košta, a pritom neće da liči ni na šta, i još će da se pohaba opet još brže, pre svega taj deokoji hoćeš da farbaš.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Paja » 20 Jul 2015, 15:59

Ako ćeš da menjaš kožu, onda sve u kožu. Farbanje zaboravi.

Steka
Postovi: 15
Pridružio se: 20 Jul 2015, 14:05

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Steka » 20 Jul 2015, 16:13

Kako vi kazete,tako ce da bude pravac ovlasceni sutraa,hvala puno ljudi


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15130
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 TB MultiAir
Lokacija: Beograd

Re: Uradi sam - Opšta tema

Post od Kuzmanovic » 20 Jul 2015, 16:16

Niko mu jos nije rekao za Sovu? :D

Ovde imas sve informacije o kontaktu. https://www.facebook.com/sovadesignstudio?fref=ts

Ako ne nadjes nista u ovlascenom, pozovi coveka i objasni mu sta zelis, on ce ti reci sta ti je najbolje da radis.

Odgovori