Od kombija do kampera

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Od kombija do kampera

Post od ljubitelj » 07 Nov 2017, 10:57

UPS sa sinusom uvek i stalno radi kroz inverter 24/7, predvidjeni su i bez problema rade.
Back UPS koji ima prikljucak za spoljnu bateriju po pravilu takodje je predvidjen da radi satima u kontinuitetu na baterije i bez problema rade.

Oni najjeftiniji mogu imati problema sa grejanjem ako duze rade ali se i to veoma lako resava dodavanjem jednog malo laptop ventilatora u kuciste ili adekvatnom postavkom u samom kamperu na pod uz ventilaciju odozdo.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 11 Nov 2017, 09:13

Odradjena inicijalna konverzija i zvanicni tehnicki prijem. Postao kamper ove nedelje. Treba da se jos instaliraju dodatni ormani i adapteri za okretanje prednjih sedista. Valjda ce biti gotovo za nedelju dve. Idem na put za nedelju dana pa ako ne zavrsi do tada bice jos 3 nedelje. Nove tablice cu dobiti nadam se sledece nedelje..

PS: za sada sam odustao od UPSa zbog gabarita i uklapanja, kao i vecina jacih upsova koje sam nasao rade na 24V eksterne akumulatore.. Skidam seme sa interneta i resenja, pa cu verovatno implementirati jedno od njih. Sve vise mi se ide na slabiji konvertor do 600W peek 1200W koji cu ionako slabo koristiti jel sve planiram da prilagodim 12V napajanju (laptop, frizider, muzika...)

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 30 Nov 2017, 09:24

Prva faza gotova, juce ga preuzeo. Najveci posao koji mi predstoji je krov (nebo - ustvari oko tog novog krova koji se podize, posto nebo ionako nije imao - bar ne neko ozbiljno, nisam slikao detaljno ali ima dosta posla i izgleda jezivo trenutno), elektrika (imam zadnje senzore, kamera, nista nije povezano), osvetljnje, pod i izolacija eksta posebno na kosevima... Pojasevi su sakriveni trenutno, ima ih, i lepo je registrovan za 5 osoba - iako ima 4 sedista sa pojasevima - ali koliko sam shvatio to nije problem jel suvozacko sediste moze da se zameni sa duplim...

PS: Dobio sam i nove tablice, saobracajnu i ostale sitnice. Castio sam ga sa lukzuznim tablicama :)

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Od kombija do kampera

Post od Velja » 30 Nov 2017, 09:33

Super :doubleup:
Sviđa mi se što kujnu možeš da koristiš i od spolja :)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Od kombija do kampera

Post od Delija » 30 Nov 2017, 10:38

Slika

:D
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12276
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Od kombija do kampera

Post od shandu90 » 30 Nov 2017, 18:18

:rofl:
Ovako nekako je bio opremljen jedan sajamski T5.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7018
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: Od kombija do kampera

Post od DukeNS » 01 Dec 2017, 12:37

Sad sam tak naleteo na temu... Svaka cast na entuzijazmu!

Mozda nesto nisam dobro ispratio, ali cemu sluze dva sedista koja si kupio? Gde ce ona da idu, ako vec imas ovu klupu?

p.s. Sta znaci "luksuzne tablice"?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 01 Dec 2017, 13:42

Pa njih sam zeleo da stavim umesto ovog Rock n Roll kreveta. Isprecio mi se prvo tehnicki problem - nisu hteli (tamo gde sam trebao da odradim tehnicki prijem) da ih ugrade i da tako prodje tehnicki, nego sam trebao sam da ih ugradjujem - sto meni ne bi bilo previse tesko, ali sam shvatio da bi njihova velicina poprilicno pojela unutrsanjost - koja je ionako mala posto je ovo najkraca verzija Vita. Tako da sam se odluci za ovu verziju i prodao sam ona sto sam bio prvobitno kupio. I za sada smatram da sam napravio dobar izbor.

Luksuzne tablice su sa malo drugacijim fontom a i slova i brojevi su napravljeni od plastike - ne od metala (standardne). Kada sam ih kupovao (u NL mozes da ih kupis u bilo kojoj radnji auto delova) oni te prvo pitaju kakvu tablicu zelis... Razlika je celih 12 Eur :)

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Od kombija do kampera

Post od HKS » 01 Dec 2017, 13:48

Valjda je metal luksuzniji od plastike? Napuseni Holandjani...

Послато са m2 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 01 Dec 2017, 13:57

Obicne

Slika

Lux

Slika

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Od kombija do kampera

Post od passenger » 01 Dec 2017, 19:10

20 eura doplata. Prijatelj ima takve
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Od kombija do kampera

Post od Risto » 02 Dec 2017, 20:36

Lepo napreduje projekat, sada već izgleda upotrebljivo za neki fin vikend izlet.

Korisnikov avatar
Martin
Postovi: 2857
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:38
Garaža: 2021 Dacia Logan Comfort Eco-G
Lokacija: Sremska Mitrovica

Re: Od kombija do kampera

Post od Martin » 02 Dec 2017, 20:41

Nisam ispratio temu - da li ima vebasto ili ako nema - imaš li u planu ugradnju?

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 02 Dec 2017, 20:53

Nema ugradjeno, ugradio bi, ali iskreno tih 700-800eura bi pre dao za neke druge stvari. Jos razmisljam na tu temu. Trenutno sam u fazi unutrasnjih radova kao sto sam rekao - nebo, elektrika, sitnice, dodatni prostor i brdo korisnih sitnica, to ce mi uzeti bar 2-3 meseca a za to vreme ce i mirovati (zima). Na prolece krecem u sredjivanje mehanike, servisiranje motora i sta god treba ostalo - redovno i vanredno. On na oko izgleda izvaredno, ali godiste i kilometraza kazu da mogu da ocekujem svasta. Za sada ide super 140km/h bez problema, bez ikakvih vibracija ili da vuce na bilo koju stranu. Jedino me zabrinjava neki jak huk na 120 do 130km/h koji mnogi pripisuju kardanu - odnosno gumicama koje ostare - inace prestane kada pritisnem kvacilo (valjda) - kazu da i menjac ume da pusta takve zvuke, u svakom slucaju tek sam presao nekih 300km pa ga tek upoznajem..

PS: Cuj upotrebljv za vikend. Cerka i ja ne izlazimo iz njega kad god imamo prilike :) Inace apsolutno je funkcionalan, samo treba da sredim jos bocu za gas i moze da se kuva :) E i bas fali dobro osvetljenje, ali njega ne mogu da pocnem da radim dok ne sredim nebo...

PS1: Za uzivanje ustvari najvise fali lepo vreme, da mozes da se odvezes u prirodu i uzivazas, ali bice i toga...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 18 Dec 2017, 13:17

Mali update. Zavrsio sam panele za krov, treba da ih presvucem autotapetama.

Kupljeno:

Centralna jedinica za kotrolu i nadzor elektricnih instalacija:

Slika

Kupio sam prikljucke za ugradnju 12V + USB i samo 12V

Slika

Slika

Auto tapete za zidove i unutrasnjost (najsvetlija)
Slika

X-trem - Zvucna izolacija za koseve i gde god jos treba
Slika

Lampe za unutrasnjos:
https://nl.aliexpress.com/item/Wall-Cor ... 0.0.vFsCoY

Odgovori