Od kombija do kampera

Uputstva, ilustracije, pitanja i odgovori
Odgovori
Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 14 Okt 2017, 19:00

ikac2000 je napisao:
13 Okt 2017, 22:56
A sme li se spavati na parkingzima po Nemackoj i Holandiji u autima, sa zakonske strane ( mislim da sam cuo da postoje neka ogranicenja po nekim EU zemljama)?
U Holandiji ne kaznjavaju ni za mnogo vece stvari. Glavni uslov je samo da se ne preteruje. Znaci moze da se prespava i moze svasta ali ne nedeljama ili mesecima :) Generalno, moje kolege kada putuju po Evropi sa kamperom, ili idu na obelezena mesta (za dzabe) na kojima moze da se boravi do 2 (uglavnom) dana, ili pitaju ljude ispred kuca ili farmi da li mogu tu da prespavaju, i skoro nikada ih niko nije odbio. Po Francuskoj ima more divljih i poludivljih kampova, na fantasticnim mestima. Cesto cena prenocista u kampovima je na nivou max 20 eur za noc za sve...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Od kombija do kampera

Post od ljuba » 15 Okt 2017, 10:43

Malo detalja osnove. Trazim dobre planove osnove gde bi mogao da crtam...

Slika

Slika

http://www.mercedes-benz.be/content/me ... ixtoNL.pdf

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Od kombija do kampera

Post od Geza » 15 Okt 2017, 12:21

Da ti se nađe.

Slika
Slika
Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 15 Okt 2017, 12:57

ljubitelj je napisao:
13 Okt 2017, 20:40
Preostaje ti jos i TNG bocu ili dve uz Duo regulacioni ventil da smestiš u neki provetreni prostor a što mislim i da je najveći izazov jer su tehnički propisi vrlo jasni i strogi oko toga.
Sa ovim sam se danas bavio, citao regulativu. Vecina modernih sistema (gorionika), podrzava automasku kontrsolu gasa - ma sta to znacilo :) i automatski ispunjavaju uslov... Mada na nekim sajtovima to naglasavaju a negde ne. Mislim da je zadnjih 5 godina to postao standard.. pricam o malim bocama.. Mada treba posvetiti ekstra paznju tom delu. Razgovaracu sa specijalistom za ugradnju kada predam kombi na ugradnju krova, bas je ok covek...

A sto se tice boce, evo jedna za unutrasnju upotrebu, samo ne sme da se puni na benziskoj pumpi direktno... u Holandiji.. https://www.dewitschijndel.nl/bade-staande-lpg-tank/

Jako dobar tekst sa regulativom https://www.nkc.nl/advies/techniek/gasi ... de-camper/

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 16 Okt 2017, 14:28

Nasao sam coveka koji ce u Holandiji da mi pomogne oko stolarije. I to stanuje pored posla, savrseno.

Evo resenja za plinsku bocu: https://www.camperfixx.nl/nl/13-nl/dive ... -gaslocker hvala ljubitelju sto je pokrenuo pricu o tome, uoste nisam razmisljao u tom smeru :)

PS: Jel ima neko predlog u kom programu da radim skice. Na papiru sam poceo, ali neki 3D software bi mi lepo legao. Razmisljao sam o IKEA-nom za pocetak (kugine i plakari :))

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Od kombija do kampera

Post od Delija » 16 Okt 2017, 16:32

SketchUp
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Neo
Postovi: 1725
Pridružio se: 16 Mar 2013, 22:11
Garaža: Toyota Rav4
Lokacija: Beograd

Re: Od kombija do kampera

Post od Neo » 31 Okt 2017, 15:55

Evo jedne ideje :)Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 01 Nov 2017, 12:50

Inace nikako da napisem da sam ga preuzeo pre nedelju dana, skidao sam izolaciju i nebo posto je prethodnik poceo izolaciju ali je nije zavrsio, a sada ugradjujem drugi krov pa sam ocistio prilaz da se ne muce sa ugradnjom. Najvise sam se namucio sa skidanjem kutija oko koseva koje su bile ispunjene purpenom, koga sam skidao 2 dana, i jos ga nisam u potpunosti skinuo :) Kombi ide na ugradnju krova i enterijera u subotu. Enterijer ce biti delimicno ugradjen, inace zadnjih 10 dana sam stalno u komunikaciji sa servisom oko detalja i priprema, mada izvuci nesto vise od njih je umetnost...

Sto se tice enterijera poceo sam od nicega i dosao do dosta toga za direktnu ugradnju, a vecinom zbog regulacija koje moram da ispostujem i certifikata, pa sam odlucio da cu skoro sve da ugradim ali manje vise bazicno pa cu na tim osnovama da nastavim da radim...

U medjuvremenu sam otkrio i da imam zadnju kameru i zadnje parking senzore koji nisu povezani, to ce doci sledece...

Isto tako sam otkrio da imam i neku ekstra izolaciju na podu, to sam skinuo (za servis), i posle cu da je prekrajam... U svakom slucaju sam eneterijer nije skup, sve dodje nesto preko 1000Eur sa elementima i delovima, pa rekoh da ga ugradim, mogu lako da izbacujem sta mi se ne svidja...

PS: Stalno radim u garazi i nemam neko dobro svetlo, pa nikako da opalim neku sliku...

PS1: Inace sam vito je bas izdignut i ima pogon na zadnje tockove, i bas dobro ide... I jako se lako manevrise. Jedino imam problem sa uparkiravanjem u nazad, ali ce to da rese senzori i kamera :)
Poslednja izmena od ljuba u 01 Nov 2017, 12:56, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Od kombija do kampera

Post od Geza » 01 Nov 2017, 12:55

Možeš da montiraš ovakav nastavak na bušilicu, pa sa tim da čistiš.

Slika
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 01 Nov 2017, 12:57

Citas mi misli, Juce mi je krenula ruka ka tome, ali izgulicu lim, a on je bas kao nov... Ionako cu ih presvuci u Beogradu kod tapetara a i sakriveni su, pa nema mnogo ni veze...

Ovako bi trebalo da ispadne (na slici je stari vito)
Prikačeni fajlovi
vito.png
vito.png (805.81 KiB) Pogledano 3530 puta
Poslednja izmena od ljuba u 01 Nov 2017, 13:02, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45782
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Od kombija do kampera

Post od Geza » 01 Nov 2017, 12:59

Makar malo natopi benzinom, pa probaj kako se skida.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6743
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Od kombija do kampera

Post od ljuba » 01 Nov 2017, 13:03

Mnogo lakse ide kada je suvo. Stavljao sam neke hemikalije za skidanje svega i svacega i samo se zgusne. Kada je suv lako se kruni...

PS: Limarijski je odlican, bas komsija koji ima kamper kaze nemas ni jednu ogrebotinicu nemoguce :) Imam samo jednu - i to mislim da je najsvezija, ali nije strasno...

Na kraju sam ovakav sporet izabrao
Prikačeni fajlovi
sporet.png
sporet.png (876.3 KiB) Pogledano 3526 puta

Korisnikov avatar
Gruja1595
Postovi: 919
Pridružio se: 26 Maj 2015, 07:22
Garaža: BMW F30 320eD
Lokacija: Kragujevac
Kontakt:

Re: Od kombija do kampera

Post od Gruja1595 » 01 Nov 2017, 13:27

Svaka cast na projektu, pratim od pocetka!

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

https://www.bademantili.rs - prodaja bade mantila

ljubitelj
Postovi: 10571
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Od kombija do kampera

Post od ljubitelj » 01 Nov 2017, 17:31

Purpena se samoraspada na Suncevoj svetlosti, e sad pitanje je ima li Sunca u Holandiji do sledeceg juna. :)

Alternatvivno moze da posluzi UV lampa, trebala bi da ima isti efekat.

Purpena potavni od zute do braon boje a onda se prstom lako otire ili prosto cetkom.
Klasicna purpena jednokomponenta iz boce, one sa katalizatorom / 2 komponente mislim da ne mogu tako jednostavno da se razgrade.

Korisnikov avatar
Sinisa G.
Postovi: 2426
Pridružio se: 11 Feb 2014, 11:25
Garaža: GTS, EVO500, GSI
Lokacija: Beograd, Grac

Re: Od kombija do kampera

Post od Sinisa G. » 01 Nov 2017, 20:19


Odgovori