Renault Safrane Biturbo

Oldtimeri, youngtimeri i automobilski klasici
Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Renault Safrane Biturbo

Post od snork » 21 Avg 2012, 15:50

Sećam se kada se pojavio ovaj Safrane biturbo... ne znam da li je bio izložen, ali je u svakom slučaju bio u cenovniku na Sajmu automobila u Beogradu. Koštao je duplo više od običnog V6, preko 200000 DEM. Inače je na RTS-u išla jedno vreme reklama za Safrane... neke plave munje uz tekst "Safrane - najbolje od Renaulta". :)

Francuzi treba da shvate da u ovom segmentu prolazi samo konzervativniji dizajn - znači, klasičan zadnji kraj, ne peta vrata. Peugeot 605 i 607 na primer izgledaju "kako treba". Drugo (odnosi se na sva tri proizvođača), moraju ponuditi nešto jače od V6 3 l motora. Slično je i sa Italijanima... Lancia Thesis je bila odlična limuzina, ali ciljna grupa kupaca za tu klasu automobila jednostavno nije želela _onakav_ prednji kraj. Takođe, motori su bili preslabi za tako težak auto. Osim početnih najava da će biti ponuđen i V8, od toga nije bilo ništa. Nije bilo ni V6 dizela, ni V6 turbo-benzinca... te dva motora su bar mogli lako da naprave.
Ђенерал Јанковић

igorche20
Postovi: 327
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:34
Lokacija: Bg

Re: Renault Safrane Biturbo

Post od igorche20 » 21 Avg 2012, 17:54


Korisnikov avatar
Uroš S.
Postovi: 10886
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:17
Garaža: Fabia 1.0 TSI DSG | Yamaha X-Max 300 TechMax 2023. | Polar Forester
Lokacija: Blokovi

Re: Renault Safrane Biturbo

Post od Uroš S. » 21 Avg 2012, 18:31

I brzinomer mu je aus Deutschland :mrgreen:

StraleBg
Postovi: 13
Pridružio se: 16 Okt 2012, 03:12
Garaža: 205 Gentry
Lokacija: Beograd

Re: Renault Safrane Biturbo

Post od StraleBg » 16 Okt 2012, 03:32

Imao sam tu cast da sednem i probam taj BiTurbo, i to bas taj iz Vrsca.
Bio je na oglasu pre godinu i nesto i kada sam otisao da ga gledam rekao mi je da ako ga ne proda, registrovace ga i slupace ga i naplatiti totalnu stetu.
I pre par meseci je bio na oglasima slupan, ne skroz ali krilo, hauba i branik su bili udareni.

Slika

Odgovori