Opel kadett E

Oldtimeri, youngtimeri i automobilski klasici
Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Opel kadett E

Post od kvcali » 25 Jan 2012, 15:00

Slika

Kadet E se pojavio 1984. godine kao naslednik prethodnog modela D,a od kojeg se dosta razlikovao.Te '84. kada se pojavio bio je pravo osvezenje na trzistu,nesto totalno drugacije.Dosta racuna se vodilo o aerodinamici te otuda i takav zaobljeni izgled suze(tako je i dobio nadimak suza).Imao je najmanji otpor vazduha u klasi,te mu je to i vec pomenuti dizajn,'85. godine donelo titulu automobila godine.Zanimljivo je pomenuti da je za razvoj ovog modela potroseno 1.5 milijarda nemacnih maraka i pre serijske proizvodnje je predjeno 6.5 miliona kilometara probne voznje.
Proizvodio se u vise karoserijskih oblika,i paketa opreme.
Oblici karoserije su:model sa troja i petora vrata,limuzina sa cetvora i karavan verzija.Kabrio model se pojavio '87.za ciji dizajn je zasluzan italianski studio Bertone.
Paketi opreme su: LS,GL,GLS,GT i najpoznatiji GSI.Zanimljivost kod ovih paketa opreme je bila ta sto su kupci mogli sami da uz odabrani paket biraju i mnostvo dodatne opreme i tako personalizuju svog Kadeta.
U to vreme je bio dosta bogato opremljen,mozda i najluksuzniji u svojoj klasi.Vec tada je imao sva cetiri el.podizaca,el.retrovizore sa grejacima,grejace sedista,bord kompjuter,karavan je cak imao i pneumatsko vesanje pozadi(podesivo po visini,kao dodanu opciju) i jos dosta toga.Kasniji modeli su imali i ABS i servo.
Postojala je i opcija doplate za automatski menjac,ali samo za motore 1.3 i 1.6.
Manuelni menjaci su bili sa cetiri i pet stepeni prenosa,ali je peti stepen bio ekonomik,maksimalna brzina se dostizala u cetvrtom stepenu prenosa,a peta je sluzila samo za odrzavanje iste i smanjenja potrosnje.Sportski modeli GT i GSI su imali normalne petostepene menjace.
Proizvodio se do 1992.godine,sa tim sto je proizvodnja modela sa 3,4,5 vrata( i karavan) prestala 1991.,a do pola '92.se proizvodio samo kabrio model.Za 7 godina proizvodje Kadet je prodat u impresivnih 7.2 miliona primeraka.

Motori koji su se ugradjivali u Kedeta E (1984-1992):

Benzinski motori:

OHV-Motor:
1,2 12SC 40kW/ 55KS (1,2S)

OHC-Motori sa malim blokom:
1,2 12ST 40kW/ 55KS (1,2S)
1,3 13 44kW/ 60KS (1,3N)
1,3 13NB 44kW/ 60KS (1,3N)
1,3 C13N 44kW/ 60KS (1,3i)
1,3 13S 55kW/ 75KS (1,3S)
1,4 C14NZ 44kW/ 60KS (1,4i)
1,4 14NV 55kW/ 75KS (1,4S)
1,6 C16LZ 55kW/ 75KS (1,6i)
1,6 C16NZ 55kW/ 75KS (1,6i)
1,6 E16NZ 55kW/ 75KS (1,6i)
1,6 16SV 60kW/ 82KS (1,6S)

OHC-Motori sa velikim blokom:
1,6 16SH 66kW/ 90KS (1,6S)
1,8 E18NV 62kW/ 84KS (1,8S)
1,8 C18NT 66kW/ 90KS (1,8i)
1,8 C18NZ 66kW/ 90KS (1,8i)
1,8 C18NE 74kW/100KS (1,8i)
1,8 18E 85kW/115KS (GSI)
2,0 C20NE 85kW/115KS (2,0i)
2,0 20SEH 95kW/130KS (2,0i)

16V DOHC-Motori sa velikim blokom:
2,0 C20XE 110kW/150KS (GSI 16V)
2,0 20XE 114kW/156KS (GSI 16V)

Dizel motori:

1,5 l TC4EC1 53 kW/72 PS (1,5TD) Motor entwickelt von Isuzu (Turbo mit Ladeluftkühler)
1,6 l 16D 40 kW/54 PS (1,6D) bis 1986
1,6 l 16DA 40 kW/54 PS (1,6D)
1,7 l 17DA 42 kW/57 PS (1,7D)

GSI verzije

Kadett Gsi 1,8 8v = 115cv - 85kW
Kadett Gsi 2,0 8v = 130cv - 95kW
Kadett Gsi 2,0 8v CAT = 115cv - 85kW
Kadett Gsi 2,0 16v = 150cv - 20xej - 110 kW
Kadett Gsi 2,0 16v = 150cv = c20xe - 110 kW
Kadett Gsi 2,0 16v = 156cv = 20xe - 115 kW
Kadett Gsi 2,0 16v SuperBoss = 172cv = 20xe - 127kW

Paketi opreme:

LS(bazni model)-halogena svetla,rikverc svetlo,desni retrovizor,bocne lajsne,...
Slika

GL-Brisac zadnjeg stakla sa povremenim ukljucivanjem-iskljucivanjem,svetlo u gepekusvetko u kaseti,upaljac,sat na centralnoj konzoli,zvucni signal za ukljucene brisace kada je auto ugasen,pregrade na vratima,...
Slika

GT-sportska sedista,sportski volan sa tri paoka,sportski amortizeri i opruge,obrtomer,zadnji spojler,...
Slika

GSI-sportska sedista,sportski volan,digitalna instrument tabla,sportsko vesanje,pojacavac sile kocenja,zadnji spojler,zadnji brisac na staklu,...
Slika

GLS-Podni tepih,pregrade u presnjim vratima,produzena srednja konzola,volan sa tri paoka,podesivo osvetljenje instrument table,obrtomer,unutrasnje osvetljenje i svetlo za citanje,zadnja maglenka,....

Oprema za koju se doplacivalo(bez obzira na paket):maglenke,volan podesiv po visini,servo,el.podizaci i el.retrovizori sa grejacima,shiber,deljiv naslon zadnjeg sedista,grejaci sedista,prednja sedista podesiva po visini,muzika,pravi petostepeni menjac i jos dosta toga.

Karakteristike Kadett-a GSi
Kadett GSi je na pocetku nudjen sa 1.8 litarskim benzin motorima sa 115ks i 100ks, a zatim samo u verziji 2.0 koja nije bila u ponudi pocetnih godina ni u ostalim verzijama modela. U poredjenju sa drugim verzijama GSi je imao 15mm krace opruge. Motor Kadett-a GSi je imao ugradjen hladnjak ulja, a prema izboru opreme i podesiv volan, ventilirajuce diskove i ABS.
Prednji branik je dizajniran obimnije, sa lajsnama, sa strane je imao plasticni prag i stop svetla sa trakama i skrge na haubi. Na prednji branik su pridodata svetla za maglu, na zadnji jedno. Zbog zadnjeg spojlera, brisac je morao da bude podignut na rupu u zadnjem staklu. Na zadnjim vratima automobila izmedju stop svetala je bila ofarbana crna povrsina, a logoi OPEL-a su se nalazio iznad, i na haubi takodje. Po ovome se Kadett GSi razlikuje od uobicajenog modela.
Elektricni podizaci, grejaci stakala i bordkompjuter su ugradjivani kao dodatak.. Bordkompjuter prikazuje vreme, stopericu, opseg, potrosnju na 100km, prosecnu potrosnju, prosecnu brzinu, i stanje rezervoara u kilometrima.
Unutrasnjost se razlikovala pre svega zbog revolucionarnih LCD instrumenata, cek-kontrole na vrhu table, sportsa RECARO sedista i trokraki volan sa GSi logom. Pored toga, dodatak je bilo i svetlo sa razdeljnom funkcijom za oba prednja sedista, a mogla se naruciti i sedista sa Conoli kozom po izboru.
Takodje, za pohvalu je bio podatak da je Kadett GSi imao otpor vazduha od neverovatnih 0.30, sto je bilo vise od ijednog auta u klasi. Taj rekord je drzao do 1999. godine dok se nije pojavio Audi A2. Naime, ostala auta u toj klasi su
imali mnogo veci otpor, primer Golfa GTi 0.37. Takodje je i obicna verzija imala za tadasnje vreme jak rezultat od 0.32.

http://www.youtube.com/watch?v=voWyOAuJHUs

Slika
Slika
Slika

http://www.youtube.com/watch?v=8ONgmftNB1I

Vec davne 1984. godine, Opel se prvi put umesao u trziste JuznoAfrickih ulicnih trkaca, sa limitiranom serijom kadetta MKI(u evropi oznaka D), oznake GTE. U njemu se nalazio 1.8 benzinski motor sa direktnim ubrizavanjem goriva, koji je imao 112ks. Medjutim tek sa izlaskom sledece generacije kadetta, 1985.(u Evropi 1984.) Opel je preplavio trziste i konacno mogao da poljulja tron koji su drzali Toyota i dotadasnji "reper" VW GTi.
GSi je postala oznaka za najvece atlete medju ulicnim trkacima. Prvi koji je poneo ovu pocasnu titulu je bio GSi 1.8, koji je imao isti motor kao i predhodni model GTE.On je bio u vrhu prodaje sve do 1987. godine, kada ga je zamenio "Boss"-titulu mu je sa pravom dodelilo marketinsko odeljenje Opela. Ovaj 2-litarski, 8-ventilski, 130ks agregat je ozbiljno uzdrmao dominaciju koja je tad imao VW GTi. Medjutim '89. godine, sa pojavom 2-litarskog, 16-ventilskog, 156ks agregata, kojeg su nazvali "BigBoss", Opel preuzima lidersku ulogu na trzistu i postaje najzesca ulicna trkalica.
Posto nije bio zadovoljan samo liderskom pozicijom, medju trkacima, Opel je proizveo limitiranu seriju(samo je 244 kom prodato!) "Superboss". Ova ulicna raketa izvlacila je 170ks iz dobro poznatog 2.0 16V agregata. Ova fenomenalna izlazna snaga se dobijala uz malu pomoc Cosworth glave, Schrick bregastih, Brospeed izduva u remapiranog ECU. Motor je prenosio svu snagu na prednje tockove, a jos jedan kuriozitet je vezan za njega: to je prvi auto sa prednjom vucom i slip diferencjalom. Snaga ovog modela je bila toliko brutalna, da je Opel za sve kupce organizovao posebnu obuku u voznji.
U sustini Superboss je modifikovani BigBoss-medjutim morao je da bude proizveden da bi prosao homologizaciju. Opel je sa njim planirao da ucestvuje na trkama, sto je i ispunio: uvrsten je u grupu N Juznoafrickog sampionata, gde je tri godine dominirao i pored mnogo mocnijeg BMW modela 325iS(2.7l, 208ks).
Posto se borba ulicnih trkaca priblizivala kraju, jer je VW u ocima fanova stagnirao sa svojim nedovoljno snaznim GTi masinama-nada je vracena kada je na trzistu predstavljen mocni 2.8 VR6.
Medjutim Opel je smatrao da mora da ima zadnju rec, i izbacuje model Kadett 200Ts(znaci Astra F). Ovo je neverovatni 204ks, 2.0 16V Turbo agregat, uparen sa 6-brzinski menjacem iz Calibre,ali sa prednjim pogonom. Ovo je definitivno bila zavrsna rec, sto se ovog razdoblja ulicnih trkaca tice

Kao sto vidimo iz teksta, Superboss je samo jedan model: 2.0 16V-170ks....
Doduse donekle se i poklapa pojava VR6, sa tvrdnjom da je 200Ts-astra. Jednostavno kadett se tada vise nije proizvodio.

Razlike izmedju Superboss-a i obicnog GSi-a(ili BigBoss-a):

Superboss
- 276 Shrick bregaste
- Coscast glava motora ( mada je nisu imali svi Big Boss modeli )
- F20 sa LSD
- Promotec ECU sa 14F7 cipom
- malo nize ogibljenje i ravni zadnji lukovi
- laksi zamajac
- 4 u 1 izduvna
- Brospeed sportski izduv
- LSA1 kuciste filtera sa K&N filterom(nisu imali svi modeli)

GSi
- fabricke bregaste
- GM glava motora
- Standardni F20
- Motronic ECU (isti kao Promotec bez cipa )
- tezi zamajac
- 4-2-1 izduvna
- LSA2 kuciste filtera

Kozmeticke razlike: maska i usisi na prednjem braniku su drugaciji(umesto maglenki ima "skrge"-koje su ustvari otvori za hladjenje kocnica), 7Jx15" Aluet felne(fabricke), 16V izvezeno na prednjim sedistima,GSI 16V natpis na poklopcima felni, nema digitalni tahometar, nego analogni sa obrtomerom, graviran do 250km/h.
Kod superbossa VIN pocinje sa slovom S.
Motor i menjac kod superbossa su obelezeni sa narandzastim markerima na glavi motora i menjacu-u slucaju da su ugradjene Shrick bregaste i slip diff.

P.S: kadett 200Ts= Astra F 200Ts(po EU klasifikaciji)
Promotec nije nikakav poseban ECU. To je obican motronic, ali je firma Promotec radila remapiranje i lepila svoje nalepnice na njega.

Slika

Slika

Slika

Inace sad vec legendarni auto je napravljen u 7.2 miliona primeraka u svim verzijama
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Stjepa
Postovi: 2200
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:36
Kontakt:

Re: Opel kadett E

Post od Stjepa » 25 Jan 2012, 16:11

:presrecan: Moja omiljena igracka detinjstva :bibip:
Eto sad sam se opet setio da bih mogao skenirati slike iz porodicnog albuma, da ih imam na compu. :smesko:
Od '91. do 2000. posedovali model sa 5 vrata, 1.3 agregat. Kad gledam ove nivoe opreme malo se zbunim. Imali smo samo levi retrovizor + unutrasnji, ali smo imali zadnji brisac sa dva rezima rada i nismo imali sat na sredini. Menjac petostepeni, i sam volan je bio drugaciji nego sa postavljenih fotografija.
Od 2000. do pre recimo 2 godine u porodici su bila jos dva karavana. Oba 1.6i. Oba imala 3 retrovizora, sat na sredini, pet brzina... Jedan je bio '87., drugi opet '91. (club) :smesko: Mladji je imao siber.
Na provom se ne secam rdje u opste. Drugi ('87.) je vec postao radno/paradni auto tako da je bilo svega. Treci je sluzio kao radna mazga dok nije istrulio da vise nije bio za saobracaj. Ali motor je za divno cudo i dalje radio lepo. Poslednji put kada sam se vozio u njemu bilo nas je cetvorica i pun gepek alata i zarenih cevi kao i nesto cevi na krovnom nosacu i opet smo imali neko normalno putovanje - brzine 60-80km/h.
Teco je imao nekoliko modela sa 3 i 5 vrata (kasnije je presao na Vectre :lol: ) i secam se da mi je objasnjavao kako se prave razlike medju njima gledajuci volan, gril na haubi, felne... U jednom trenutku je imao neko izdanje jubilee koji je imao prelepe alu felne (fabricke).
Sve u svemu, zbog tog auta nisam ravnodusan prema Opelu. :bibip:

Korisnikov avatar
dragan
Postovi: 9215
Pridružio se: 13 Jan 2012, 13:09
Garaža: BMW M340i, Peugeot 2008

Re: Opel kadett E

Post od dragan » 25 Jan 2012, 18:35

imao sam priliku da se pojurim sa kockicom gte dok sam vozio klija 2 1.4 16v, u okolini bajine baste. ne znam u kakvom je stanju bio auto, ali je put bolje poznavao sigurno, lokalne table su bile, i odmakao sam mu bez problema par puta...
a voleo bih da provozam gsi 16v, cisto iz znatizelje...

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8780
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Sve najbolje!
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Opel kadett E

Post od Gaginh0 » 25 Jan 2012, 18:48

Super tekst, bilo bi lepo kad bi bilo jos ovakvih tekstova o drugim automobilima :smesko:

Koliko sam citao na VW forumu, Golf 2 je imao bas puno nivoa opreme, ima bar 10 razicitih instrument tabli, mada su se promene manje vise samo na njoj i zasnivale, al dobro...

EDIT: ako neko zeli mogu ovde kaciti te slike, ali nema tekst kao ovaj, nego je sve rastrkano...
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Opel kadett E

Post od kvcali » 25 Jan 2012, 18:51

Nemoj ovde, otvori temu golf u ovom podforumu pa trazi materijal bilo bi lepo...

Inace evo jos dosta podataka sve na jednom mestu ali na shvabskom :mrgreen:

http://www.kadett-info.de/kadett/kadett.html
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Opel kadett E

Post od kvcali » 30 Maj 2012, 19:06

Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Opel kadett E

Post od dragvorl » 30 Maj 2012, 20:29

Steta sto je zastita od korozije bila prilicno slaba. Inace sam se vozio u GSI, sad ne znam, moguce da je i najslabiji model, ali to je islo kao ludo, sa sve digitalnom tablom. Pravi momacki auto. Samo su znalci brzo to porazvaljivali, cuning smajlingovali i ostalo.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
superboss
Postovi: 3771
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:09
Lokacija: Speck in the Sea

Re: Opel kadett E

Post od superboss » 30 Maj 2012, 21:15

dragan je napisao:imao sam priliku da se pojurim sa kockicom gte dok sam vozio klija 2 1.4 16v, u okolini bajine baste. ne znam u kakvom je stanju bio auto, ali je put bolje poznavao sigurno, lokalne table su bile, i odmakao sam mu bez problema par puta...
a voleo bih da provozam gsi 16v, cisto iz znatizelje...
Na zalost, malo je ostalo GTE kockica u bilo kakvom stanju...on je 1.8 8v, 115ks.

Pazi,uopste ne sumnjam da tvoj clio otkida,niti mislim da Kaddet E 16v ide bolje, :mrgreen: ali je osecaj brzine u ovim starim neponovljiv :mrgreen:
What i do for the livin'? I live for the livin'.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Opel kadett E

Post od elMaestro » 30 Maj 2012, 22:59

A kad su počeli sa Life, Club i ostalim sličnim oznakama (ne GL, GLS i slične). Znam da su ti modeli (možda poslednje serije, '90. i '91.) imale drugačiji volan od ovih na slikama, drugačija, deblja sediišta i one čeličare sa trouglovima (kad sam bio manji bile mi zanimljive, jer su bile van šablona da sve čeličare idu sa krugovima i slično)... I da, zna li neko kad su počeli da stavljaju onu manju masku napred. Evo slika ovoga što sam naveo, maska točkovi i volan. Od kad su se ugrađivale u ovom obliku:
http://www.google.rs/imgres?hl=sr&biw=1 ... s:26,i:163
http://www.google.rs/imgres?hl=sr&biw=1 ... s:58,i:206
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
profesorPROST
Postovi: 3282
Pridružio se: 13 Jan 2012, 14:50
Lokacija: Beograd

Re: Opel kadett E

Post od profesorPROST » 30 Maj 2012, 23:09

elMaestro je napisao: I da, zna li neko kad su počeli da stavljaju onu manju masku napred.
Od 1989.
Never Say Never Again

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Opel kadett E

Post od kvcali » 30 Maj 2012, 23:19

Evo ovde ima sve od a do sh modeli, paketi opreme....

http://www.kadett-info.de/kadett/modell ... le_ls.html

a ovde sve edition modele

http://www.kadett-info.de/kadett/modell ... _name.html
Poslednja izmena od kvcali u 30 Maj 2012, 23:28, izmenjeno 1 put ukupno.
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Opel kadett E

Post od Texonja » 30 Maj 2012, 23:20

dragvorl je napisao:Steta sto je zastita od korozije bila prilicno slaba. Inace sam se vozio u GSI, sad ne znam, moguce da je i najslabiji model, ali to je islo kao ludo, sa sve digitalnom tablom. Pravi momacki auto. Samo su znalci brzo to porazvaljivali, cuning smajlingovali i ostalo.
Imao ga 3 pune godine... Od 2001. do 2004. ako dobro pamtim. Bio je mator, ali se nosio kao momak. :) Mislim da je to auto koji sam najvise voleo od svih.
Levi retrovizor je na slici neofarban jer je stavljen privremeno (polomio mi ga neki magarac na parkingu par dana ranije, znam i gde, a pretpostavljam i ko ali ne smem da pisem) :censored:
Prikačeni fajlovi
2_resize.JPG
1_resize.JPG
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Opel kadett E

Post od dragvorl » 30 Maj 2012, 23:55

To je postao kasnije, tamo ranih 2000-ih auto za lozhane, klince napaljene i wannabe racere koji nisu imali para za nesto ozbiljnije, pa ni da odrzavaju ovo, i jadni umorni GSi-jevi su tako vecinom dobili smrtne presude, koje je korozija vec pokrenula. Ista tuzna sudbina je zatekla i neke druge modele tipa Calibra, neki japanski sportaci tipa CRX i slicni.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Opel kadett E

Post od Texonja » 31 Maj 2012, 00:04

dragvorl je napisao:wannabe racere koji nisu imali para za nesto ozbiljnije.
Taj sam! :mrgreen:
U to vreme mi je Calibra bila san svih snova, ali nije se imalo para... :pardon:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23743
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Opel kadett E

Post od dragvorl » 31 Maj 2012, 00:10

Eto vidis, citam te k'o knjigu. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori