Restauracija automobila

Oldtimeri, youngtimeri i automobilski klasici
Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Restauracija automobila

Post od elMaestro » 11 Maj 2012, 00:04

Nisam video da ima neka tema o ovome, a verovatno je bar neko nekad razmišljao da digne iz mrtvih neki auto koji mu se sviđa ili neki sasvim običan koji sam za sebe nešto znači. Ako je neko imao neke projekte ili planira ili ima neki auto pogodan za restauraciju neka stavi slike.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23812
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Restauracija automobila

Post od dragvorl » 11 Maj 2012, 00:08

SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Restauracija automobila

Post od kvcali » 11 Maj 2012, 10:41

Pa dobrro nisu bas iste teme, ovde bi se pricalo o metodama restauracije, slabim tackama automobila itd. a u onoj temi samo konkretno na koji auto se misli, elem evo nesto jako zanimljivo posto ima auta kojima bas treba totalna restauracija...

Ima dosta ljudi koji se interesuju koji je pravi nacin restauracije nekog omiljenog i legendarnog starog automobila.
Neki to rade na ovaj ili onaj nacin najcesce to zavisi od finansijske situacije.
Naleteh na ovu temu pa evo da postavim ovde jedan lep primer pravilne i potpune restauracije, prakticno dovodjenje osnove automobila u potpuno fabricko stanje, pa ce mozda neki od opisa ili delovi kompletne radnje posluziti kao primer za neku "avanturu"

Evo samo par slicica da se vidi o cemu se radi a detaljno uputstvo sa velikim brojem fotografija na sledecem linku

<<<<<< http://www.retropower.co.uk/projects_ascona_400R.htm >>>>>>

SlikaSlika

SlikaSlika

SlikaSlika

SlikaSlika

SlikaSlika
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23812
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Restauracija automobila

Post od dragvorl » 11 Maj 2012, 10:50

Napisano je SLICNE teme. :ccc: Da sam procenio da su iste ova bi isla pod lock.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
kvcali
Postovi: 3008
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:02
Garaža: Omega B2 2.0
Lokacija: Kraljevo
Kontakt:

Re: Restauracija automobila

Post od kvcali » 11 Maj 2012, 14:12

Ok, razumemo se :cool!:
Slika

GS, GS/E, GSE, GTE, GSI, OPC # Irmscher, Mantzel, Steinmetz, Zender, Lexmaul, Mattig, Rieger, Kissling

http://www.opelteamserbia.com/forum

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Restauracija automobila

Post od elMaestro » 11 Maj 2012, 14:41

Ako modovi smatraju da treba, neka ide pod katanac, mada kao što kvcali reče ovde sam više mislio na sam proces restauracije nego na određene automobile.
kvcali je napisao:Pa dobrro nisu bas iste teme, ovde bi se pricalo o metodama restauracije, slabim tackama automobila itd. a u onoj temi samo konkretno na koji auto se misli, elem evo nesto jako zanimljivo posto ima auta kojima bas treba totalna restauracija...

Ima dosta ljudi koji se interesuju koji je pravi nacin restauracije nekog omiljenog i legendarnog starog automobila.
Neki to rade na ovaj ili onaj nacin najcesce to zavisi od finansijske situacije.
Naleteh na ovu temu pa evo da postavim ovde jedan lep primer pravilne i potpune restauracije, prakticno dovodjenje osnove automobila u potpuno fabricko stanje, pa ce mozda neki od opisa ili delovi kompletne radnje posluziti kao primer za neku "avanturu"

Evo samo par slicica da se vidi o cemu se radi a detaljno uputstvo sa velikim brojem fotografija na sledecem linku

<<<<<< http://www.retropower.co.uk/projects_ascona_400R.htm >>>>>>

SlikaSlika

SlikaSlika

SlikaSlika

SlikaSlika

SlikaSlika
Ovakve restauracije zaista poštujem, mada u poslednje vreme sve se manje ide na njih, ili su neke amaterske ili su restmod gde ih srede ali ubace dosta savremenih komponenti što onda gubi smisao.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Restauracija automobila

Post od elMaestro » 29 Jul 2012, 20:24

Videh http://www.polovniautomobili.com/oglas1 ... 20_alfeta/ i na Googlu nađem
http://www.alfabb.com/bb/forums/alfetta ... 978-a.html. I mnogo mi se svidela ova Alfetta sa oglasam prilično pogodna za restauraciju. E sad, pošto nemam pojma koliko bi to moglo da košta, zna li ko kakvo je tržište delova za nju? Naravno, neizvodljivo mi je trenutno da se upuštam u tako nešto, ali čisto me interesuje, pošto vidim da je očuvanima/restauriranima prilično jaka cena preko.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Restauracija automobila

Post od TheWickerMan » 29 Jul 2012, 23:14

Delova ima ali nisu bas jeftini,tipa branik za Sprinta je 1000 evra... To ako hoces pravu restauraciju... A i konkretan primerak je los i dugo se vec prodaje...

sent from Kenda digitron using Tapatalk

Korisnikov avatar
sErGiO
Postovi: 278
Pridružio se: 12 Jul 2012, 13:59
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 16V
Lokacija: Beograd

Re: Restauracija automobila

Post od sErGiO » 30 Jul 2012, 12:56

Sve zavisi za koji nivo restauracije se odlučiš. Ima tu više pravaca i podpravaca da se tako izrazim. Možeš da kreneš u restauraciju u pravom smislu te reči što podrazumeva dovođenje automobila u fabričko stanje, ali bukvalno i ovo je najčešće i najskuplja varijanta. Ja sam pričao sa čovekom koji je to radio sa AR 1300 GTA i kaže da ga je restauracija izašla oko 15000€. Sa druge strane imam primer kolege sa ARCS foruma koji je majstorski sredio Sprinta za oko 5000, ali bez sređivanja mehanike koje je pri kraju ili je gotovo ali nemam uvid koliko je sve to na kraju koštalo.
U sve to računaj i da ti treba mnoooogo živaca i vremena, mnogo volje i ljubavi, mnogo odricanja...
Drugi pravac je da dovedeš auto u neko vozno stanje i da ne mariš mnogo za originalnost, to je mnogo jeftinije ali i lošije.
Treći pravac je da sređuješ auto po nekom svom nahođenju, što uopšte ne mora da bude loše ako se odradi na pravi način. To je neka varijanta tzv. restomoda, gde se u staru šasiju ubacuju delovi od novijih automobila što može da bude odlična varijanta a može da bude i dosta jeftinije.
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!

Slika

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3235
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Restauracija automobila

Post od elMaestro » 30 Jul 2012, 14:27

Gledao sam neke restmod projekte i mogu da ispadnu dobro, ali samo ako se pažljivo biraju delovi, ali i onda mora biti odstupanja od fabričkog izgleda. Iskreno, ja za pravu restauraciju računam dovođenje u fabričko stanje, eventualno uz minimalna odstupanja. Štap-kanap metode ne samo da nemaju veze sa originalom, nego uglavnom budu smešne i ružne.
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8566
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: Restauracija automobila

Post od Milos » 30 Jul 2012, 19:05

Kad bih imao vise vremena,novca,znanja i motivacije rado bi uzeo da sredim jedan E30 cabrio , Integrale HF ili E36 M3.

Slika

Ovako nesto,samo OEM i to je to :)
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Restauracija automobila

Post od Floyd » 31 Jul 2012, 09:23

Svaki Alfista ceni BMW i obratno :)
Sto se teme tice i ja bih voleo jednu Integrale HF...

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Restauracija automobila

Post od Texonja » 31 Jul 2012, 09:48

Floyd je napisao:Svaki Alfista ceni BMW i obratno :)
Bas svaki? :pardon:
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Restauracija automobila

Post od Floyd » 31 Jul 2012, 09:49

Vas sto ste navuceni na VW i ne racunam :D

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2

Korisnikov avatar
TheWickerMan
Postovi: 10471
Pridružio se: 13 Jan 2012, 12:46
Garaža: AR Giluietta TCT
Lokacija: Stuttgart,DE

Re: Restauracija automobila

Post od TheWickerMan » 31 Jul 2012, 23:22

Texonja je napisao:
Floyd je napisao:Svaki Alfista ceni BMW i obratno :)
Bas svaki? :pardon:
Ne voliš Alfu,a? :uf: Izgleda da je tebe onaj Fiat Coupe od tebe napravio Italomrzca... :kezo:

Eh,i ja bi jedan E30 M3,ili Integralku,ili Coswortha,ili 911... :)

Odgovori