Razlike između modela za različita tržišta

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od Delija » 31 Dec 2013, 10:19

Mozda nema veze konkretan BMW (mozda i ima), ali nase trziste je otpad i zna se koji kvalitet stize kod nas. Da li je to auto, cokolada ili patike - isti q - jedna roba ide na zapad, sasvim druga kod nas.

Naravno da ne bih ni u ludilu kupio polovnjak (tacnije italijansku kantu :glavomuzid:) ovde - iskljucivo u DE, sa full servisnom istorijom i garancijom proizvodjaca / zvanicnog distributera.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od ftj » 31 Dec 2013, 10:26

Jest imaju poseban pogon gde stavljaju samo škart delove i to ćeraju za Srbiju.

Nije za nas nekvalitetniji proizvod nego je bmw generalno nekvalitetan :)

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od Delija » 31 Dec 2013, 10:29

Ne, nego imaju kontrolu kvaliteta i zna se koja klasa ide na koje trziste.

Sto se toga tice nije uporedivo sa pomenutom cokoladom i patikama, posto se to i pravi u sasvim drugim pogonima. Uporediva je samo razlika u kvalitetu.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od ftj » 31 Dec 2013, 10:37

Koja klasa? Ti stvarno misliš da kad se napravi automobil postoji neko ko određuje ovaj će za Srbiju, ovaj je bolji njega ćemo u Norvešku? Postoje razlike u nekim stvarima za različita tržišta ali to su isključivo iz razloga da bi ispunjavali određene zakonske ili klimatske zahteve. Tako se može desiti da modeli za američko tržište imaju neki dodatni bag ako recimo imaju nešto drugačije rešeno oko oslanjanja ali za srpsko i nemačko tržište su sigurno identični i sigurno se nama ne uvaljuje škart. Druga bi priča bila da postoji posebna fabrika koja pravi za naša tržišta kao u slučaju nutele ili da fabrika želi da postigne uštede a boli ih uvo za nas kao u slučaju linolade.

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23306
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od Day Walker » 31 Dec 2013, 10:38

Mitovi i teorije zavere o losijim vozilima za nase trziste :(

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od Delija » 31 Dec 2013, 10:45

ftj je napisao:Ti stvarno misliš da kad se napravi automobil postoji neko ko određuje ovaj će za Srbiju, ovaj je bolji njega ćemo u Norvešku?
100% sam siguran da je tako. Identicno vazi i za svu tehniku, PC komponente, hranu, da ne nabrajam dalje... Nesto od toga je unapred predvidjeno za ZNJ trzista, dok se kod nekih klasifikacija radi naknadnom kontrolom kvaliteta. Mi spadamo u banana drzave iliti drzave treceg sveta, koliko god vi to zeleli da prihvatite ili ne...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45779
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od Geza » 31 Dec 2013, 10:46

Naravno da godišnje skidaju sa proizvodne trake 100 automobila za naše tržište...
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od Delija » 31 Dec 2013, 10:48

Nismo mi jedina banana republika na svetu...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ftj
Postovi: 13026
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od ftj » 31 Dec 2013, 10:51

Delija je napisao: 100% sam siguran da je tako. Identicno vazi i za svu tehniku, PC komponente, hranu, da ne nabrajam dalje... Nesto od toga je unapred predvidjeno za ZNJ trzista, dok se kod nekih klasifikacija radi naknadnom kontrolom kvaliteta. Mi spadamo u banana drzave iliti drzave treceg sveta, koliko god vi to zeleli da prihvatite ili ne...
Tehnički nismo baš 3. svet al banana svakako jesmo ali i pored toga ja ne mogu da nađem logički put da firma poput bmwa radi tako nešto a niti ti imaš neki konkretan dokaz za to tako da će se opet svesti na verovanje u jedno ili drugo. A i dovoljno je pogledati strane bmw forume, identični problemi se javljaju i tamo i vamo.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od dragvorl » 31 Dec 2013, 11:41

Ja koga god da sam pitao i po strucnim forumima, i ovi koji rade po fabrikama, itd. i svi su rekli da je tako nesto skuplje za izvesti nego sto bi bilo koristi. A i nije mi jasno kako neki auto moze vise ili manje proci QC, kapiram da ili prolazi ili ne. Koji ne prodje ide na ponovnu proveru dok ne zadovolji.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

ADrei
Postovi: 2699
Pridružio se: 21 Sep 2012, 18:34

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od ADrei » 31 Dec 2013, 11:53

ftj je napisao:
Nije za nas nekvalitetniji proizvod nego je bmw generalno nekvalitetan :)
:plusone:

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od Velja » 31 Dec 2013, 11:58

Ja kapiram da se u svim tim megafabrikama povremeno proglasiti bananaday i onda neke novajlije na obuci pakuju delove jeftinijih dobavljača. Prvenstveno mislim na tradicionalno jajarske brendove :ccc:

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od dragvorl » 31 Dec 2013, 12:03

Jedino sto se taj auto onda zove Resho, a ne BMW. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od Laki021 » 31 Dec 2013, 12:47

Eh sta su ti verovanja :)
U Srbiji se prica kako su kola za nase trziste losijeg kvaliteta nego za zapad, sa druge strane u Ch prodavci pokusavaju da stvore utisak kako su za Ch viseg kvaliteta, pa se pride trude da uglave i neki naziv Swiss edition i sl...
I jedno i drugo su samo mitovi po mom misljenju, a razlog je ako nista drugo onda ono sto je dragvorl rekao, to bi bila veca komplikacija od dobiti...
Druga stvar je kad imate posebne fabrike i sl...


Jedna prica na ovu temu, iz prve ruke sam cuo. Jedan moj da kazem poznanik je svojevremeno bio neki veliki direktor u Logitechu, proveo je par godina na Tajvanu gde im je proizvodnja.
U jednom trenutku neka plasticna kopca je (totalna glupost i jednostavan deo, ne moze da utice na kvalitet ili bilo sta kod misa) je postojala u zutoj i crnoj boji. Po fabrici se pronela prica kako su misevi sa zutom kopcom kvalitetniji te su po tome razlikovali bolje od losijih... Pa su tako imali price kome su poslali posiljke boljih, kome losijih...
I tako jednom on odluci da ode u pogon i vidi o cemu se radi. Goeda, imaju pakete zutih i crnih te pita kako znaju koja serija je bolja pa ce stavljati zute a koja losija pa idu crne... Oni ga gledaju belo, kazu nemaju nikakav kriterijum, dograbe prvi paket kopci koji ima padne pod ruku pa nasumicno izbacuju serije zapravo identicnih miseva sa crnim ili zutim kopcama... Drugim recima utripivali su se sami da postoje razliciti misevi, sta tek ocekivati od kupaca, e sad jos zamislite da se radi o kolima :)

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Honda Civic 1.8 8. generacija

Post od dragvorl » 31 Dec 2013, 12:56

Srbija, zemlja mitova. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori