Razlike između modela za različita tržišta

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Razlike između modela za različita tržišta

Post od dragvorl » 26 Jul 2012, 17:33

Setih se cuvene rasprave o razlicitom kvalitetu vozila za pojedina trzista, to je uvek interesantna tema. E sad, trazeci nesto drugo naleteo sam na interesantan clanak na jednom nemackom forumu u vezi Pola. Uglavnom, rec je o nesto razlicitom oslanjanju za trzista sa losijom putnom infrastrukturom. To naravno ne znaci automatski da je kvalitet elemenata losiji ili kratkotrajniji, nego da je prilagodjen trzistu, kao sto su vozila za Svedsku i Dubai razlicita. Ovde ima reci cak i o razlicitim modelima iste generacije Pola, to je koliko sam shvatio nesto kao Megane Generation.

Birani postovi prevedeni sa Google translt.
That's when VW is a rough road chassis is factorial, but the Polo I know only that the cross has a raised suspension, normal is de ground clearance even 10.2 cm and now I have searched the following configurators and nothing in the normal Polo, not even found as an option, which indicates there on a rough road chassis;

- Spain
- Russia
- Czech Republic
- Slowwakei
- Estonia
- Latvia
- Poland

But if it is not there, then where have all had 10.2 cm of ground clearance available. What's the different countries from time to time was that at least the ESP series is not over and a few other things differently.

Then you would have to in a bad way accidentally blocked his suspension from the Cross, which is 12.5 cm of ground clearance, which would indeed be the devil, but nothing is impossible, but you would have noticed it. Did you maybe when specifying a Zahelndreher made, as this is the one to explain or what has been wrong in the keyboard or checked or clicked.


Apparently the rough road chassis no demand in Germany has found. Because when you could actually order a 9N rough road chassis (It cost as much as the sports suspension). This was placed 15mm higher than the standard suspension, not anymore, so no other reinforcements and such.
But that does not get updated very often when 6R more now, at least in Germany! In any country, but apparently it must give the 6R with rough-road suspension, as far as I can remember when I stumbled in ETKA 6R ever on rough road shock absorbers and springs. And that was not the the Cross, because they are listed separately and others PR and part number.


It has been mentioned with the Eastern countries, this is a very unique model Polo (think 60 or 61 instead Kurbezeichnung 6R) which bassiert on our EU Polo.
For this polo, it's even an extra SSP (447 - The Polo, 2011) it is for suspension, that this suspension systems, like the Polo, 2010 (ie the EU, 6R) on the 2004-spec Polo (If the 9N3 to be) based, but the harder local conditions (road and air), adapted, and 15mm was set higher.
So after the SSP have all these polos, so not an optional, but serienmäsiges rough road chassis.
http://www.motor-talk.de/forum/schlecht ... 56387.html
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od Paja » 26 Jul 2012, 19:16

Povodom teorije da su vozila za nemačko tržište kvalitetnija nego za naše evo jednog primera.
Pre neki dan sam bio kod drugara u servisu i video aktuelnog WV Pola starog dve godine i neki mesec na dizalici sa rasturenim motorom.
Trocilindraš je prešao 27.000 km i na gašenju pukao lanac i pokrivio ventile i šta se sve već desi u takvim zgodama. Auto je kupljen nov u Nemačkoj i tamo je registrovan. Došli ljudi na odmor u Srbiju.

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8808
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od Gaginh0 » 26 Jul 2012, 19:18

Ja sam davno rekao da je na mom bivsem 9N dosta kvalitetnija plastika, nego na ovom 9N3 :D Onaj je sigurno bio za zapadno trziste, a ovaj je kupljen ovde, tako da kontam da je za balkan :D
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od dragvorl » 29 Jul 2012, 22:58

Postavio sam temu na jednom po meni strucnom forumu, i ima interesantnih odgovora iz belog sveta. http://www.f1technical.net/forum/viewto ... 11&t=13220
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od Texonja » 29 Jul 2012, 23:20

Vidim da je neko pomenuo ono sto sam ja pominjao ranije, tj da su sve komponente na autu za "losija trzista" prosle verifikaciju, sve su u okviru tolerancije, ali su jednostavno manje dobre tj tolerancija je veca za vozila koja idu na Balkan, nego za vozila koja ostaju u Nemackoj.
Proste paralele postoje u industriji obuce, hemijskoj, prehrambenoj, pa zasto ne bi i u auto-industriji? (kupite Nike patiku u Britaniji, kupite u Srbiji, pa cete videti razliku... kupite Nutellu u Nemackoj, kupite ovde ili u Madjarskoj... kupite neku Nivea kremu ili neki sampon u Nemackoj, a kupite isti takav ovde...)

@Dragvorl, procitao sam da si pomenuo moj slucaj sa 320d kada si pominjao pricu o ovome na nasem forumu, pa da dodam kako se nadam da sada sa X3 necu imati "problema razlicitog trzista", posto se on sklapa iskljucivo u Spartanburgu u Americi, pa se uzdam da je jednako (ne)kvalitetan :dobarvic: za sva trzista.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od dragvorl » 29 Jul 2012, 23:28

Samo se ne moze generalizovati ovo sto kazes za patike, farmerke itd. a verujem i za vozila. Kada sam bio u Americi kupio sam dosta firmirane garderobe i moram reci da nisam primetio neku bas osetniju razliku u kvalitetu u odnosu na ono sto sam ovde kupovao. Takodje, uzeo sam i potpuno novu original Nokiu u sred Njujorka, ja sam otvarao kutiju prvi put, i gle cuda za koji mesec se rasklimala. Sloba je uzeo isti taj model telefona ovde i nije mu se rasklimala za 3-4 godine. Tako da, moze da bude, a svakako nije nikakvo pravilo, iz licnog iskustva. Ovo sam samo spomenuo kao analogiju, da ne sirimo preterano diskusiju na robu nevezanu za automobile.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
swemir
Postovi: 3836
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:52
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od swemir » 29 Jul 2012, 23:34

mada realno, onda postoji mogucnost i tamo, ako se zna za koje je trziste, da se vrsi klasifikacija po direktivi prema trzistu.

u x3 ispred koji je namenjen engleskom trzistu su stavili npr bosch altenator prve klase, a u ovaj jer ima ceduljicu srbija bosh druge klase, ili naprimer lucas, jer svakako iz magacina comp tacno zna koja klasa za koji model prema trzistu, opremi ili cemu odluce...

mala je verovatnoca, ali svakako uz postojanje kategorizacije trzista, zelje za vecim profitom, ipak delimicno moguca...


da dodam posto drag odogovorio na primer telefona...

verujem da kompanija nokia pravi kvalitetnije telefone kad se prodaju direkno nego preko mreza. jer sve kvarove sa nokiama znam za one koji su kupili preko mreza. oni koji su kupili u pakovanju slobodnu uglavnom su imali pouzdaniju spravu...
mada i ovo moze biti slucajnost...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od dragvorl » 29 Jul 2012, 23:40

Konkretan telefon je bio simfree u original kutiji, dakle potpuno nezavisan od mreze.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Texonja
Postovi: 4510
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:09
Garaža: X3
Lokacija: Poker table

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od Texonja » 30 Jul 2012, 00:39

O automobilima mozemo nazalost samo nabrajati primere i ne doci do bilo kakvog zakljucka. Niko ne zna konkretnu stvar (jer je previse velika stvar u pitanju), a i da zna ne bi smeo tek tako da je napise na forumu. Imamo moj primer 320d, a od skora imam i primer od drugara kojem se u Nemackoj pri 225km/h razleteo motor na 530d F10.
Auto proizveden za nemacko trziste i kupljen polovan u Nemackoj sa mislim nekih 40.000km, star nesto vise od godinu dana, placen tako polovan 42.000 eur (nov je bio sa tom opremom 70 i kusur, tako da je jos dobio odlicnu cenu). Pre toga je isti taj drugar imao E46 sa kojim je za 4 godine sabio 200.000km maltene bez problema. Sad je kupio 530d, evo nakon 25.000km koliko je kod njega puk'o mu je neki lanac u motoru (jbm li ga koji, ja sam duduk za mehaniku) i motor samo poceo da lupa i drnda... i stao! Posto ima onaj panic taster, pritisnuo ga, odslepali mu auto u BMW servis i posto je auto jos pod garancijom ubacice mu novi motor. Eto, sta sad da zakljucimo? Nov BMW za nemacko trziste, sa oko 65k na satu (40k od ranije i 25k kod njega)... Oba primera (i moj i njegov) su za BMW, ali ima ih za raznorazne automobile i tako pojedinacno kada ih pisemo su dobri samo za neku neobaveznu pricu, ali zakljucka ne moze biti...

@Misho, ne znam gde si kupio, ali sada imas Nike i sa pijace za 20-30 eur na kojima toboze pise "made in Vietnam", tako da mislim da tu vise ozbiljne price nema osim kod uvoznika. Mada u kakvoj zemlji zivimo i kakva su uopste vremena dosla na planeti, mene zaista ne bi cudilo da neka ozbiljna radnja za patike valja kopije po ceni originala.
Everything happens for a reason. Sometimes the reason is that you're stupid and make bad decisions!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od dragvorl » 30 Jul 2012, 00:46

Mogu dati ozbiljne informacije insajderi iz fabrika, s tim da je pitanje da li im je bas u interesu i da li je higijenski. Nedavno je neko pisao da je poznaniku iz Nemacke zveknuo neki noviji VW u Srbiji dok je bio na odmoru.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
snork
Postovi: 4878
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:50
Lokacija: Beograd

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od snork » 30 Jul 2012, 10:33

Ja sam imao Punto 1.1S kupljen u Delti, i u pitanju je bila verzija za istočnu Evropu.

Za razliku od "zapadnog", ovaj moj nije imao isofix kopče za dečje sedište, kao ni air-bag za vozača. Ali je, za razliku od njega, imao:

- lim ispod motora
- najveći mogući filter za vazduh (isti koji je išao u 1.4 turbo)
- rezervni točak standardnih dimenzija

Ovo su po meni izuzetno pozitivne stvari, i mogu reći da me je auto savršeno služio. Posebno me je oduševila anti-korozivna zaštita, jer je na nekoliko mesta farba bila odrana, ali korozija za tih 4-5 godina nije krenula.
Ђенерал Јанковић

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od dragvorl » 30 Jul 2012, 10:45

To je prilagodjavanje trzistu, ono sto smo pricali, rashladni sistem nece biti isti za Svedsku i Dubai, amortizeri i opruge nece biti isti za Rusiju i Nemacku zbog kvaliteta putne infrastrukture. A opet je druga stvar kad je recimo alternator iste specifikacije koji je nesto slabijeg kvaliteta ali se ipak ubacuje u modele za neka trzista.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
sErGiO
Postovi: 278
Pridružio se: 12 Jul 2012, 13:59
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 16V
Lokacija: Beograd

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od sErGiO » 30 Jul 2012, 10:59

Malo ste pobrkali lončiće. Počelo je kao tema o posebno prilagođenim automobilima za specifična tržišta a onda se priča nastavila u pravcu kvaliteta ugrađenih delova. Te dve stvari treba razdvojiti jer nisu ni slične. Naravno da će za tržišta kao što je npr. Švedska i Finska da se prave automobili koji imaju na primer grejače sedišta u standardnoj opremi dok će za Grču i Španiju taj detalj biti izostavljen. Druga priča je da li će biti ugrađeni delovi istog kvaliteta ili će za siromašnija tržišta da ide nešto slabiji kvalitet.
O čemu je ova tema zapravo :)
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!

Slika

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od Paja » 30 Jul 2012, 11:03

Slažem se sa Dragovorlom da ne treba mešati prehrambene i hemijske proizvode sa ovom temom.
Kvalitet prehrambenih i naročito hemijskih proizvoda zavisi od maloprodajne cene, svih dažbina i predviđene zarade.
Prijatelj koji je uvozio deterdžent Ariel 90-tih ga je kupovao, grubo govoreći, tako što je odlazio u fabriku i govorio koiko hoće da plati pakovanje i prema tome je pravljena mešavina hemikalija za naše tržište.
Verujem da je tako i dalje kod proizvoda koji se masovno prodaju kod nas tipa Milka čokolade, Nutele i sl.
Zato je uvek bolje kupovati prizvode koji se uvoze u malim količinama tipa belgijska čokolada ali to po pravilu znači i višu cenu u odnosu na ostale proizvode.

I sad se vi pitate kakve ovo ima veze sa kolima. Pa nikakve :D Ovo je samo moj mali doprinos još jednoj teoriji zavere u nadi da ćemo bataliti hranu i sl i pričati o kolima.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Razlike između modela za različita tržišta

Post od dragvorl » 30 Jul 2012, 11:06

sErGiO je napisao:Malo ste pobrkali lončiće. Počelo je kao tema o posebno prilagođenim automobilima za specifična tržišta a onda se priča nastavila u pravcu kvaliteta ugrađenih delova. Te dve stvari treba razdvojiti jer nisu ni slične. Naravno da će za tržišta kao što je npr. Švedska i Finska da se prave automobili koji imaju na primer grejače sedišta u standardnoj opremi dok će za Grču i Španiju taj detalj biti izostavljen. Druga priča je da li će biti ugrađeni delovi istog kvaliteta ili će za siromašnija tržišta da ide nešto slabiji kvalitet.
O čemu je ova tema zapravo :)
Tema se kao sto se vidi po naslovu globalna za oba slucaja, da ne bi imali 10 razlicitih tema koje nisu aktivne.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Odgovori