Dueli u klasama

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od Xepoj87 » 29 Jul 2012, 17:45

Day Walker je napisao:Ih kako mecka da ne bude najnaj u svemu, pa i najudobnija na svetu :loool:
Ne,verovatno je Insignia sada i udobnija od S klase :D Ja barem velicam nesto za sta se zna da valja :durise:
Mozda bi me ispravio za tu udobnost,posto ismevas? Znas li udobniji?
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od perfiko » 29 Jul 2012, 17:50

Xepoj87 je napisao: Tako bi se za ova sedista moglo reci da su najobicnija,a onda shvatis da su najudobnija sedista na svetu od komercijalnih vozila...
Lapsus verujem. Komercijalna vozila su teretna vozila. Ova slika koju si ti dao je slika putničkog vozila.
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od Xepoj87 » 29 Jul 2012, 18:29

Najcrnje je sto nije lapsus,nego sam u tom trenutku zaista rec komercijalno povezao sa viseserijskim... Jbg,pogresi covek :pardon:
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
sErGiO
Postovi: 278
Pridružio se: 12 Jul 2012, 13:59
Garaža: Alfa Romeo 155 1.8 16V
Lokacija: Beograd

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od sErGiO » 30 Jul 2012, 08:25

Vozio sam drugarov E220 iz 2006. godine od Mladenovca do Beograda i jeste auto je avion i jako je udoban ali je i 15 godina mlađi i svetlosnim godinama napredniji od moje stare Alfe :)

BTW evo i prednjih koja nisu bila u tako dobrom stanju ali su bila odlična:

Slika

Elektro podesiva u svim pravcima i sa ugrađenim grejačima :kezo:
Purezza di linea e prefezione del meccanismo - Alfa Romeo
l silenzio notturno è stato disturbato bruttamente dalla musica del mio cuore sportivo!

Slika

Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od Day Walker » 30 Jul 2012, 10:48

Xepoj87 je napisao:
Day Walker je napisao:Ih kako mecka da ne bude najnaj u svemu, pa i najudobnija na svetu :loool:
Ne,verovatno je Insignia sada i udobnija od S klase :D Ja barem velicam nesto za sta se zna da valja :durise:
Mozda bi me ispravio za tu udobnost,posto ismevas? Znas li udobniji?
Sprdam te jer mi je smesno to najudobnije na svetu :)
Otkud znas da Rols nije udobniji?
Ili neki stariji jaguar, posto su oni kao putujuci kreveti..
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Korisnikov avatar
perfiko
Postovi: 2213
Pridružio se: 16 Jan 2012, 07:53
Garaža: Fiat Croma
Lokacija: BG

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od perfiko » 30 Jul 2012, 10:53

Dusan je napisao: Boja je prvo :srbin: i nije mi jasno sta ce da radi peti putnik u sredini???
Da se odmori posle vožnje u Superbu. :mrgreen:
Biti zaljubljen, to je isto kao kad se usereš u gaće...Svi vide, ali samo ti imaš onaj poseban osećaj topline.
Iskustvo je predivna stvar. Omogućava vam da prepoznate grešku kada je ponovite.
Mogu ja to tebi objasniti, ali ti to ne možeš shvatiti!

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od Xepoj87 » 30 Jul 2012, 20:12

DayWalker,poenta je bila na viseserijski,ne na Rols... Rols i Maybach ako nisu udobniji,onda da ga jebem...
Valjda je svako sem tebe skapirao da mislim na trenutne modele koji su u prodaji,ne na istoriju automobilizma...
Ali sam cak i poprilicno siguran da stara sedista nisu udobnija od ovih... Poenta S klase je da napreduje,a ne nazaduje...
Sedista koja su trenutno u njoj su brutalno zajebana i sigurno su udobnija od prethodnih generacija,koliko sam ja zapazio.
Sti se tice starih Jaguara,oni u kojima sam se ja vozio su uspeli da pariraju E klasi,S ni blizu.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od Dusan » 01 Avg 2012, 16:43

Evo par slika jednog primerka sa zavidnom opremom, danas slikano,

Slika

Slika

Slika
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od SuperB » 01 Avg 2012, 17:29

Nedavno mi bio prijatelj iz Švedske u poseti sa Passat CC 2.0 TDI DSG menjač, vrh automobil.... trebali smo da odemo do Mađarske i zamolio me je da idemo sa Superbom jer je mnogo udobnija od Passata , probao sam ga voziti i stvarno je tvrd, jest da je CC ( sportski) al je Škoda mnogo udobnija i ima više mesta a i par puta jeftinija :), ali Passat ima opremu svemirskog broda, extra sve upakovano.... Kada pričamo o komforu Superb ga sigurno ima, e sada... nisam sedeo u novom modelu Superb-a pa nemogu da tvrdim kakav/kakva je :(

Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14196
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od pedja » 01 Avg 2012, 18:04

Vozio sam se u takvom Passatu, vise puta, i nisam bas odusevljen, bez obzira na sva cuda tehnike koje ima...
Vec rekoh da ne mogu da svarim enterijer. Nije "bljak" ruzan, da ne mozes da ga ocima vidis, ali nesto mu fali. Ne bih voleo da ga vozim svaki dan. Pozadi je katastrofalno neudoban i nije uopste ergonomski napravljen (ziv se nazuljas, plus nema nikakvih ostava, uz vrlo nizak krov).

Korisnikov avatar
Dusan
Postovi: 4285
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:26
Lokacija: Wien

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od Dusan » 01 Avg 2012, 18:26

Ja bih vrlo rado posedovao tog pasata.
There's nothing worse than making your hand and losing it all, because you were drawing dead to start with.

SuperB
Postovi: 106
Pridružio se: 15 Jan 2012, 09:44
Lokacija: Subotica

Re: Superb vs ostatak sveta - globalizam - dueli u klasama

Post od SuperB » 01 Avg 2012, 18:30

I ja , naravno ;) 2.0TDI 170 ks, ide kao munja troši malo .... super auto i super menjač i super izgled .....

Korisnikov avatar
crni
Banned
Postovi: 1702
Pridružio se: 13 Nov 2012, 09:15
Lokacija: Beograd-Jug

Re: Одг: Prvi automobil, do 2.500 - pomoć

Post od crni » 28 Apr 2013, 12:27

Saša je napisao:Na 1.2 HTP se ne radi generalka. To je tačno, lično sam imao taj slučaj sa službenom Fabiom 2005. godište. Inače je kao auto zaista odlična, bolja od mog Punta. :)
meni nije
Ropstvo nikad nije iskorenjeno, samo se proširilo na druge rase.
-Čarls Bukovski-

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13053
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Одг: Prvi automobil, do 2.500 - pomoć

Post od Saša » 28 Apr 2013, 12:53

Ma jeste, treba biti realan. Bolje leži na putu, stabilnija, bolje ide i povlači, jači motor, unutra malo i prostranija (napred), bolja zvučna izolacija, puno sitnica po kojima vidiš da je auto za klasu iznad. Recimo podizači retrovizora i na vratima, podešavanje brzina brisača, žmigavci koji blicnu triput kako pipneš polugicu (kod Punta moraš da držiš), bord comp sa više opcija i još puno toga. :)

Mane: jako tvrda i neudobna prednja sedišta, troši više, skuplje održavanje, generalno lošiji motor (na duže staze)...

Tapatalk

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11084
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Prvi automobil, do 2.500 - pomoć

Post od Bax » 28 Apr 2013, 12:57

Ja sam se lomio izmedju te 1,2 HTP i Punta Mjet koji je bio 1000 evra jetiniji kao novi automobili.
Skoda je za klasu kvalitetniji auto, ali sto se motora tice ovaj Fiatov je munja po svim parametrima, i jedino sto stvarno ubija na Puntu.
Inace Punto je izuzetno projektovan auto sto se tice upotrebljivosti prostora i ergonomije, ali kvalitet svega je na niskim granama.

JA inace bas gotivim Yarise, ali taj prostor koji je toliko hvaljen jednostavno nije toliki, pozadi recimo udaras glavom u krov, gepek je nekako plitak.
Za mene je tu Corsa pojam dobrog auta u toj klasi.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori