NEW Hyundai Santa Fe 2013

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
vops
Postovi: 44
Pridružio se: 25 Avg 2012, 16:36
Garaža: X3
Lokacija: Beograd

NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od vops » 30 Sep 2012, 20:56

Otvaram ovu temu s obzirom da mi se ovaj auto jako svideo zbog velicine, izgleda, opremljenosti...
Planiram da ga kupim, verziju sa motorom 2.2 crdi, 197 ks, turbo dizel.
U Srbiju stize za mesec, dva. Bilo bi dobro kada bi neko ko vozi ili je vozio prethodni Santa Fe,
ili ima neke informacije o ovom modelu, podeli to sa clanovima foruma, s obzirom da novi ima isti motor kao i njegov prethodnik.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od Ogi » 30 Sep 2012, 21:45


vops
Postovi: 44
Pridružio se: 25 Avg 2012, 16:36
Garaža: X3
Lokacija: Beograd

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od vops » 30 Sep 2012, 22:02

Ih bre, pa tamo se vise diskutuje o PanaOsonic-u, Sanyo-u, Fordu i muzickim stubovima...

Korisnikov avatar
HellBoy
Postovi: 189
Pridružio se: 26 Jan 2012, 23:54
Garaža: Megane 3 GrandTour GTLine 1,9Dci/130ks+ & Ducati S2R 803cc & Hyundai i30 1,6/130ks GLS
Lokacija: Neusatz

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od HellBoy » 30 Sep 2012, 22:14

Druže, ako se tebi ovaj model sviđa, idi i provozaj ga čim stigne na naše tržište, pa ako ti odgovara, kupuj ga bez obzira na tuđe prazne priče...
Cenim da će ovaj model Santa Fe-a biti brutalno dobar kao i ostali modeli novije generacije, što stižu od Hyundai-a. A i u krajnjem slučaju, kupuješ Nov auto tako da garancija od 5 godine ti ne gine, tako da i da se desi nešto ne planski, garancija to pokriva.

Slika
Slika
Slika

:doubleup: :klanjamse:
http://www.facebook.com/RaceChip.srbija" onclick="window.open(this.href);return false;

vops
Postovi: 44
Pridružio se: 25 Avg 2012, 16:36
Garaža: X3
Lokacija: Beograd

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od vops » 30 Sep 2012, 22:41

U pravu si. Mada, zeleo sam da cujem neka iskustva vezana za taj 2.2 crdi motor.
Slike su sjajne! Ne znam dal sam ja bas toliko zaslepljen dizajnom il je auto stvarno
savrsen sto se tice eksterijera...

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od Ogi » 30 Sep 2012, 22:58

Meni se ne svidja prednja resetka...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od methane.master » 30 Sep 2012, 23:33

U pravu si za rešetku. Deluje nekako... korejanski. ;)
Širim haos!

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od dragvorl » 30 Sep 2012, 23:45

HellBoy je napisao:Druže, ako se tebi ovaj model sviđa, idi i provozaj ga čim stigne na naše tržište, pa ako ti odgovara, kupuj ga bez obzira na tuđe prazne priče...
Covek je upravo otkazao narudzbinu CX-5 zbog problema koje je procitao na forumima.
vops je napisao:Otkazujem cx 5 !
S obzirom da malo znam nemacki, bio sam i na njihovim forumima.
I kod njih se desava problem sa mesanjem dizela i ulja.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8102
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od Ji 4Tze » 30 Sep 2012, 23:50

Ogi je napisao:Meni se ne svidja prednja resetka...
Neće valjda to da ga spreči da kupi SantaFe, malo je bolji nego bilo koji SUV (pa i iz premium klase) - motor, pogon tj. ono bitno.
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
HellBoy
Postovi: 189
Pridružio se: 26 Jan 2012, 23:54
Garaža: Megane 3 GrandTour GTLine 1,9Dci/130ks+ & Ducati S2R 803cc & Hyundai i30 1,6/130ks GLS
Lokacija: Neusatz

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od HellBoy » 01 Okt 2012, 00:21

dragvorl je napisao:
HellBoy je napisao:Druže, ako se tebi ovaj model sviđa, idi i provozaj ga čim stigne na naše tržište, pa ako ti odgovara, kupuj ga bez obzira na tuđe prazne priče...
Covek je upravo otkazao narudzbinu CX-5 zbog problema koje je procitao na forumima.
vops je napisao:Otkazujem cx 5 !
S obzirom da malo znam nemacki, bio sam i na njihovim forumima.
I kod njih se desava problem sa mesanjem dizela i ulja.
To može biti rekla-kazala, pa i da se to desi ima garantni rok za zamenu svega posotojećeg, pa čak i celog auta.

Da sam slušao forumske priče, nikad ne bi trebao da vozim Reanult-a ili Hyundai-a...ma dajjjjjjjjjj, ako mi se auto sviđa kupiću ga zato što se to meni sviđa, a ne zato što je neko sa foruma rekao da je to dobro ili obrnuto :ccc:

Očekujem ubrzo predstavljanje kupljenog Santa Fe-a :navijamo: :navijamo: :navijamo: :navijamo: :navijamo:
http://www.facebook.com/RaceChip.srbija" onclick="window.open(this.href);return false;

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23827
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od dragvorl » 01 Okt 2012, 00:26

Moze biti rekla kazala, a uopste i ne mora, uglavnom covek je odustao od auta, sve je i napisao. Tvoj izbor bi mozda bio drugaciji, i to je ok, svako ima pravo na misljenje. A sto se garancije tice, bez da ulazim u detalje ko je kriv i kako bi trebalo postupiti:
vops je napisao:Otkazujem cx 5 !
S obzirom da malo znam nemacki, bio sam i na njihovim forumima.
I kod njih se desava problem sa mesanjem dizela i ulja.
Jedan mucenik nije kontrolisao nivo ulja i na 4000km mu je riknuo motor.
Iz mazde su mu rekli da garancija ne pokriva situacije kada korisnik
ne proverava nivo ulja u motoru!
Ali zaboga, to je nov auto, ko ce da proverava
nivo ulja na 4000km!!!
Pisao je da mu je trosak 9500eura!
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

vops
Postovi: 44
Pridružio se: 25 Avg 2012, 16:36
Garaža: X3
Lokacija: Beograd

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od vops » 01 Okt 2012, 08:55

Auto koji sam kaparisao je cx 5 revolution, dizel. Kosta 33.810 eura.
Na pocetku sam mislio da je gorivo u Australiji problematicno zbog sadrzaja
biodizela. Sto sam vise citao o tom problemu to mi je jasnije bilo da treba da odustanem.
Javilo se dosta ljudi iz Australije, Engleske, Kanade, Austrije, Nemacke...

DA LI TREBA DA ZAZMURIM NA NEGATIVNA ISKUSTVA VLASNIKA KOJIH NEMA MALO,
PLATIM AUTO I POSLE 1500KM PUSIM CIGARETU U NEKOM OD SERVISA DOK CEKAM DA
ZAVRSE MOJ NOVI PROBLEMATICNI AUTO?
Pa valjda zato postoje forumi, da upoznaju, edukuju, prenesu iskustva. Ali, naravno, treba biti
i selektivan i obazriv ali nikada beskonacno povodljiv...

Nego da se vratim na temu. Nista od mesanja dizela i ulja nisam uspeo da pronadjem
za motor koji se ugradjuje u Santa Fe, tj. 2.2 crdi, 197KS. Za mazdu bi izletali
negativni komentari i pre nego sto bih lupio ENTER !

Cini mi se da je dobra koncepcija ugraditi motor od prethodnog modela u novi,
zato sto je to provereno i pouzdano resenje. Tako su Koreanci postupili i u Santa Fe
slucaju i sigurno ne bi neki problematican motor stavljali u svoj novi proizvod.
Koriste ga i za Sorento i stvarno nisam naisao na neke vece probleme kod njega.

Alexxxxx
Postovi: 6
Pridružio se: 02 Avg 2012, 14:37
Garaža: Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI
Lokacija: Podgorica

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od Alexxxxx » 01 Okt 2012, 15:40

Ako ti sto znaci, ja imam 5 godina prethodni model, kupljen nov. U pitanju je isto 2.2 CRDI, s tim da je tada imao 155ks. U medjuvremenu su u facelift modelu ubacili taj pojacani sa 197ks i 400+ Nm. Cujem da ide brutalno dobro. Sto se tice kvarova, ja ih prakticno nisam imao, auto je presao 70h km i u prilicno je dobrom stanju. Ako te nesto konkretno zanima, pitaj, mada nisam siguran koliko toga ce biti slicno sa novim modelom, jer ni moj nema veze sa prethodnikom ;)

vops
Postovi: 44
Pridružio se: 25 Avg 2012, 16:36
Garaža: X3
Lokacija: Beograd

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od vops » 02 Okt 2012, 13:15

E to mi je bilo bitno, da se javi neko ko ga je vozio i da svoje misljenje o pouzdanosti!
Tako je najbolje. Treba jos da se raspitam kakav je njihov sestostepeni automatski menjac.
Koji je tvoj menjac?

Alexxxxx
Postovi: 6
Pridružio se: 02 Avg 2012, 14:37
Garaža: Hyundai Santa Fe 2,2 CRDI
Lokacija: Podgorica

Re: NEW Hyundai Santa Fe 2013

Post od Alexxxxx » 02 Okt 2012, 14:58

Auto se za sada pokazao pouzdanim. Kao sto rekoh, svega par sitnica i potrosni materijal. Servisiran je u ovlascenom u garantnom roku, nakon toga u svojoj reziji. Cijena servisa na nivou ostalih, bez obzira sto imas priliku da citas na forumima.
Ono sto je moja narocita preporuka je da ides na automatski mjenjac! Moj je manuelni i jako je naporan za exploataciju i svih 5god proklinjem sebe sto nisam doplatio (ne malih oko 1.500e tada) za automatik. U 1.i 2. stepenu prenosa auto je jako spor, dok u 3. i dalje leti bukvalno, tako je setovan. U nekim review-ima sam naknadno citao (honest John je mislim lik izmedju ostalih) da narocito preporucuje kupovinu automatika. Motori su Hyundaijevi, vidim da to pitas, ubrizgavanje je bilo Bosch prije, vjerovatno i sada. Ova generacija nije bila osjetljiva na gorivo, a nacuo sam da ovaj novi trazi malo kvalitetnije (rekla-kazala).
Ne znam da li ti je osnovano odustajanje od onako dobrog auta kao sto je CX-5, ali vidim da mnogo polazes na internet saznanja, tako da necu da se mijesam. S.Fe ek treba da se pojavi, pa neces ni imati saznanja o djecjim bolestima. Nisu ni ista klasa, ne znam koji je cjenovni odnos. U svakom slucaju, Mazda mi uliva vise povjerenja, ali novac je tvoj ;)

Odgovori