Suzuki SX4 - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 782
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od RobiNS » 05 Sep 2014, 21:43

Amster 1 :thumbup:

jel može 5 pasoša da stane u njega? :D
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

Korisnikov avatar
mikiwolf
Postovi: 80
Pridružio se: 28 Feb 2013, 10:05
Garaža: Suzuki SX4 1.6 GS 2012
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od mikiwolf » 05 Sep 2014, 21:47

Može i 10, ima prilično veliku zapreminu.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Sloba » 06 Sep 2014, 10:17

Loše je što je oslonac naslona na plastičnoj oplati, na mestu predviđenom za pepeljaru, a ne kariseriji ili nekoj čvrstoj konstukciji, tako da mu klackanje ne gine.

Korisnikov avatar
Paja
Postovi: 14751
Pridružio se: 08 Jan 2012, 11:36
Garaža: Superb
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Paja » 06 Sep 2014, 10:27

Armster kod mene ne radi ništa značajno sve dok se koristi za naslanjanje. Mislim radi on nešto malo, ali je to u svakodnevnoj vožnji neprimetno. Problem bi nastao ako bi se neko naslonio na njega sa idejom da on bude tačka oslonca za izbacivanje tela iz kabine.

Ako je reč o izboru između Armstera 1 i 2 i ja glasam za 1 jer je funkcionalniji iako ja imam 2.

Korisnikov avatar
Vedra Vidra
Postovi: 19
Pridružio se: 14 Jul 2014, 18:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 Premium
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Vedra Vidra » 08 Sep 2014, 13:30

@RobiNS Evo pragova:


Slika


Slika

A evo i kako izgleda maska na stopaljkama



Slika

Korisnikov avatar
RobiNS
Postovi: 782
Pridružio se: 30 Dec 2012, 09:03
Garaža: Vitara 2019 Premium 1.0, Yamaha X Max 125
Lokacija: Novi Sad - Rumenka

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od RobiNS » 08 Sep 2014, 14:35

Deluje ok :thumbup:
Ko ume da se raduje – ima čemu da se raduje!
A ko ume da pati - često pati i bez razloga! D. Radović

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Sloba » 08 Sep 2014, 17:34

Pragovi lepo izgledaju, ali me interesuje jedna stvar. S obzirom na to da dečurlija, bar moja, pri ulasku i izlasku iz kola gaze po pragovima, od kakvog su zapravo materijala? Nešto nisam optimista da će dugo ostati takvi, ako se svakodnevno bruse prašinom i peskom sa nogu. I da, možda mi je i promaklo, da li je Kina ili Suzuki Spare?

Korisnikov avatar
Vedra Vidra
Postovi: 19
Pridružio se: 14 Jul 2014, 18:47
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 Premium
Lokacija: Beograd

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Vedra Vidra » 08 Sep 2014, 18:16

Kinezi su u pitanju, u specifikaciji pise stainless steel, nesto metalno jeste, izgledna tanko ali izdrzava :). I ja imam klince koji "napadaju" po pragovima i za sad nisam primetio znake arčenja, mada ih imam oko mesec dana pa ce tek vreme pokazati

Korisnikov avatar
BAJKER
Postovi: 6087
Pridružio se: 13 Jan 2012, 15:34
Garaža: Suzuki SX4 1.5 MTB Cannondale bike
Lokacija: Zemun,Beograd,SRBIJA.

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od BAJKER » 26 Nov 2014, 22:24

Suzuki: Šest novih modela do 2017.

Japanski proizvođač najavio je da će zaključno sa 2017. godinom kupcima ponuditi šest novih i osveženih modela, među kojima su Celerio i nova Vitara, koji su već imali svetsku premijeru.
Na tržištu će se 2015. naći mali gradski automobil Celerio, koji je predstavljen evropskoj publici na auto-salonu u Ženevi, a iste godine u prodajne salone stiže i Vitara, koja je imala svetsku premijeru na sajmu u Parizu, početkom oktobra.
Posle njih, Suzuki će predstaviti novi hečbek, koji će po dimenzijama biti malo veći od Swifta, da bi se dobio prostraniji prtljažnik, ali i više mesta za noge putnika na zadnjim sedištima.
Cilj je da automobil bude lakši i do 90 kg u odnosu na aktuelni Swift, a premijera ovog modela planirana je za 2015, dok će prodaja početi 2016. godine.
Suzuki radi i na još jednom malom gradskom automobilu, koji će imati privlačniji dizajn od modela Celerio. Pretpostavlja se da kompanija želi da privuče mlađe kupce, s obzirom da Celerio neće biti previše zanimljiv ovoj ciljnoj grupi kupaca.
Novi model biće predstavljen publici na salonu automobila u Frankfurtu, u septembru 2015, a u prodaji će se takođe naći 2016.
Suzuki najverovatnije neće odustati od modela Swift, čija bi sledeća generacija trebalo da se pojavi 2017. godine.
Detalji o šestom modelu za sada nisu poznati, a veruje se da će u putanju naslednik malog terenca Jimny. Suzuki je ranije saopštio da nova Grand Vitara za sada nije u planu
http://www.b92.net/automobili/vesti.php ... _id=928957
Slika

Korisnikov avatar
mikiwolf
Postovi: 80
Pridružio se: 28 Feb 2013, 10:05
Garaža: Suzuki SX4 1.6 GS 2012
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od mikiwolf » 09 Dec 2014, 09:16

Počinje Suzuki opasno da me nervira :twisted:

Nešto malo preko 38000Km i opet mi se na većim nagibima (strmi ulaz u garažu) pali brake signalizacija. Da ne pominjem što sam prvi set promenio na oko 16000Km a drugi na drugom servisu na ~30000Km. Vizuelnom inspekcijom pločica vidim da spoljne imaju dosta materijala ali bez skidanja točka ne znam kakva je stvar sa unutrašnjim. Nešto mislim da možda nije stvar u potrošenosti pločica već o nedovoljnom nivou kočione tečnosti između max. i min. nivoa tj. o neskladu zapremina ulja i smanjivanja istog usled trošenja pločica i stanjivanja diskova. Što se tiče kočenja meni deluje sve ok ali na tehničkom jedva prolazi test kočnica na valjcima, prošao je ali iz dosta ponavljanja sa minimalnom marginom. Doduše lik sa tehničkog je napomenuo da je i do uticaja zimskih guma, ove godine sam tehnički radio polovinom novembra kada je temperatura bila oko 15c.
Sve više verujem da su na ovom modelu u cilju uštede i snižavanja cene uštinuli i na mestima gde nisu smeli :censored:

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Sloba » 09 Dec 2014, 09:22

I meni se letos, nevezano za probleme sa kocnicama koji su usledili, palila lampica, takodje na ulazu u garazu, i problem jeste bio manji nivo kocione tecnosti. Dosuo sam i sve je bilo ok, bar sa lampicom.

Sent from my HTC One V

Korisnikov avatar
mikiwolf
Postovi: 80
Pridružio se: 28 Feb 2013, 10:05
Garaža: Suzuki SX4 1.6 GS 2012
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od mikiwolf » 09 Dec 2014, 09:39

Ma to je i moje mišljenje mada nisam siguran koje je ulje fabrički stavljeno pa da kupim to.
Žao mi je što nisam prethodna dva seta pločica tražio u servisu da pogledam kakvi su, tada bi bio siguran o čemu se tačno radi. Za prvi su mi rekli da može da prođe još 5-6000Km ali su kočnice cvilele pa nisam hteo da ih ostavljam na kolima a drugi set sam zamenio na drugom redovnom servisu jer je paljenje lampice postalo svakodnevno na bilo kom nagibu puta.

Korisnikov avatar
Misha
Postovi: 3689
Pridružio se: 13 Jan 2012, 17:55
Garaža: RAV4 2.2 D4D 4WD Executive
Lokacija: Novi Sad

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Misha » 09 Dec 2014, 09:43

Prosle godine se i meni palila signalna lampica jer su prednje plocice bile istrosene. Stavio sam nove i lampica se vise nije palila. Nisam dolivao kocionu tecnost jer se vratila na max nivo.
Live TODAY as each breath is precious and will never come again.

Korisnikov avatar
Sloba
Site Admin
Postovi: 10563
Pridružio se: 06 Jan 2012, 12:03
Garaža: Ford Fiesta Ecoboost, Mazda CX-30 AWD
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od Sloba » 09 Dec 2014, 09:53

mikiwolf je napisao:Ma to je i moje mišljenje mada nisam siguran koje je ulje fabrički stavljeno pa da kupim to.
Bilo koje samo da je DOT 4.

Korisnikov avatar
mikiwolf
Postovi: 80
Pridružio se: 28 Feb 2013, 10:05
Garaža: Suzuki SX4 1.6 GS 2012
Lokacija: Beograd, Zvezdara

Re: Suzuki SX4 - generalna tema

Post od mikiwolf » 09 Dec 2014, 10:17

Hvala!

Odgovori