BMW - generalna tema

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Scuderia
Postovi: 13495
Pridružio se: 22 Jan 2012, 20:20

Re: BMW - generalna tema

Post od Scuderia » 15 Mar 2017, 12:24

Slika

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: BMW - generalna tema

Post od Kornjaca Rade » 18 Mar 2017, 16:16

Sajam u BG: Stižu BMW i8 i i3, Serija 5, Rolls-Royce!

Na predstojećem 53. međunarodnom salonu automobila u Beogradu, BMW i MINI vozila po prvi put će biti izložena u posebnom prostoru, u Hali 2A, na štandu površine 2.000 kvadratnih metara.

Najveća novost, kada je reč o BMW-u, je da će ove godine po prvi put na našem tržištu biti zvanično predstavljen "i" podbrend, sa najatraktivnijim predstavnikom, sportskim hibridom BMW i8.

Premijeru u Srbiji će imati i potpuno električni automobil BMW i3, prvi serijski model dizajniran za maksimalnu ekološku održivost, od samog razvoja automobila do njegove proizvodnje i svakodnevne upotrebe.

Nakon nedavne evropske premijere novog BMW-a Serije 5 i posetioci sajma u Beogradu će moći da vide sedmu generaciju “petice”. U prethodnih šest generacija prodato je 7,8 miliona jedinica ovog modela, koji je jedan od najvažnijih u BMW gami.

Premijeru će imati i restilizovani modeli Serije 4, Gran Coupé i Cabrio koji u Beograd stižu odmah nakon svetske premijere na sajmu automobila u Ženevi.

Poseban deo BMW Hale biće rezervisan za BMW M i M performance modele, BMW M6, M550xi i M2 Coupe.

Pored navedenih premijera, uvoznik i distributer za Srbiju, Delta Motors će publiku upoznati i sa ekskluzivnim modelom napravljenim povodom stogodišnjice BMW-a, a reč je o specijalnoj verziji Serije 7 u Individual paketu opreme, jednim od 100 primeraka proizvedenih za ceo svet.

Na ovogodišnjem sajmu biće predstavljeni i ostali BMW modeli kao što su Serija 1, 2 Active Tourer i Serija 3, kao i celokupna gama X modela.

Poseban deo Hale 2A namenjen je brendu MINI i biće rezervisan za potpuno novi Countryman.

Novi MINI Countryman ima značajno više prostora u kabini, unapređenu završnu izradu, te moćnije i efikasnije agregate. Prethodni model prodat je u preko 540.000 primeraka između 2010. i 2016. godine, što ga čini jednim od najprodavanijih MINI-ja.

Pored ovog automobila, biće izloženi i novi MINI Cabrio, kao i MINI John Cooper Works, najsnažniji predstavnik game.

Po prvi put posetioci sajma će imati priliku da se upoznaju sa čuvenim proizvođačem automobila Rolls-Royce, jednim od najluksuznijih auto-brendova na svetu.

Pored BMW automobila, na ovogodišnjem sajmu će kao i obično biti predstavljeni i BMW motocikli. Na izložbi Motopassion, BMW će u Hali 9 predstaviti nove modele motocikala BMW S 1000 R, R 1200 GS Rally i Exclusive, kao i R Nine T Scrambler.

Međunarodni sajam automobila u Beogradu odražava se od 24. marta do 2. aprila 2017.

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: BMW - generalna tema

Post od maxer » 24 Mar 2017, 19:34

Gledajte ga od 02:11 (ciljam na interesantan zvuk automobila)
https://www.youtube.com/watch?v=YSAbHm-1bMM?t=2m11s

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW - generalna tema

Post od Xepoj87 » 24 Mar 2017, 20:12

Danas na sajmu sam dosta vremena proveo u Bmw hali i utisci su sledeci.

Mini JCW je predrkan, ali predrkan! Nisam ocekivao da su onoliko popravili enterijer u odnosu na onog plastikanera od pre 7,8 godina.
Takodje sam se iznenadio da su sedista dovoljno siroka, a opet dosta duboka, da se ja uglavim i da mi ne bude neudobno.

Onda, Bmw M6 Performance.
Mat narandzasta boja je predrkana, kao i karbonski krov, izduvi prelepi, felne takodje.
Enterijer je sacuvaj me Boze i sakloni. Dakle, ono je seljana na nivou arapskih zlatnih folija.
Da ne pricam o ceni, koja je nenormalna, jer ja u zivotu ne bih dao 170k eura za Bmw 6.

Sedmica 60Li xdrive je bas dobra, pogotovo boja, osim malo seljackog V12 natpisa u enterijeru.
Pored toga je enterijer jako blag za tu klasu, nekako mi je previse prazan u onolikom autu.
Svakako bih sedmicu najradije vozio u toj klasi, kada bi me neko naterao da kupim auto te klase.
Takodje, sulude performanse, 610ks i 3.7s do 100 bas nisam ocekivao :)

Petica, blago razocarenje.
Iskreno, ne vidim ni jedan jedini detalj oko kog se vi odusevljavate na tom automobilu.
Enterijer deja vu, nista spektakularno, kao da je nataknut onaj centralni deo, u crnoj boji je definitivno najlepsi, ali je dobar i onaj teget m550i.
U sustini, nije los, ali bas nista specijalno, ocekivao sam vise, lepsi je na slikama.
Iako je bio srebrni M paket u hali, ispred Mercedes hale na parkingu smo videli beli sa M paketom, ono je tek katastrofa sa onom crnom plastikom preko polovine branika.
Drugar koji voli Bmw, 3 puta nije na parkingu prepoznao da li je petica ili sedmica u pitanju(a videli smo 3 sedmice i 2 petice kada smo ulazili).

M2 je definitivno zasluzio pohvalu, jer je prelep.
Oni siri zadnji tockovi, sa onom buljom koja se siri su prelepi.
Enterijer me je razocarao, jer je iskreno socijala i bas dosadan, ali bi taj auto svejedno do 65-70k eura, bio moj izbor, samo sa manuelcem, pogotovo sto sam video na YT koliko ga hvale da se dobro vozi.

i8 solidno izgleda, jako mi se svidja stepenasti enterijer.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: BMW - generalna tema

Post od passenger » 24 Mar 2017, 20:30

daj sliku te ciganije u šestici.
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW - generalna tema

Post od Xepoj87 » 24 Mar 2017, 20:33

Nemam, nista nisam slikao, samo par cenovnika.

Ali ima neko sigurno, bela plasticna intarzija(mozda je i od nekog pogrebnog materijala, pa je zato "ekskluziva", sta znam) i bela koza i belo sve :D
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: BMW - generalna tema

Post od Kornjaca Rade » 24 Mar 2017, 20:36

I ja sam zagledao tu belu peticu izmedju mb i vw hale, zadnji branik je stvarno katastrofa onako saren, a i bela joj bas lose stoji. Ona unutra bluestone je odlicna, a i one 19" na njoj sasvim solidno izgledaju uzivo, ali su one sa 550i ipak prava stvar.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: BMW - generalna tema

Post od passenger » 24 Mar 2017, 20:37

došo čovek sa sajma bez slika ko na ana.rs. Molim za ban
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: BMW - generalna tema

Post od maxer » 24 Mar 2017, 20:41

https://www.youtube.com/watch?v=K7qz4PSsiz4

Korisnikov avatar
Milos
Postovi: 8565
Pridružio se: 04 Feb 2012, 23:30
Garaža: tedeijevi geteijevi

Re: BMW - generalna tema

Post od Milos » 24 Mar 2017, 20:47

Okaci slike cenovnika nekome ce znaciti sigurno.
Xepoj87 je napisao:
03 Feb 2023, 11:30
Sve je poslo naopako kada sam prodao prvi Mercedes.

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW - generalna tema

Post od Xepoj87 » 24 Mar 2017, 20:54

Pored smesno skupih 520d sa osrednjom opremom za 62k i vise eura, okacicu 9va dva koja sam slikao:
SlikaSlika

Sent from the 7th edge of the 3rd world.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Korisnikov avatar
Kornjaca Rade
Postovi: 3812
Pridružio se: 15 Feb 2014, 08:57
Garaža: Lancia Delta 1.8 Di T-Jet
Lokacija: Bg

Re: BMW - generalna tema

Post od Kornjaca Rade » 24 Mar 2017, 20:56

Zar niste pricali da bmw nema panoramu u limuzinama?

Korisnikov avatar
Xepoj87
Postovi: 28022
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:37
Lokacija: Beograd

Re: BMW - generalna tema

Post od Xepoj87 » 24 Mar 2017, 21:03

To oni rekose, a ima na sedmici :)
Mada ja licno nisam odusevljen Bmw panoramom.
Veče u kome se svi slazu je protraceno.
Prvi znak gluposti je potpuno odsustvo stida.

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: BMW - generalna tema

Post od Floyd » 24 Mar 2017, 23:11

Zadnji deo mi je lepsi kod luxury i sport paketa.

Slika

7ica ima panoramu. Nisam znao do sad... mada se nisam ni interesovao za tu klasu :)

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9066
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: BMW - generalna tema

Post od Darko » 25 Mar 2017, 01:05

5x lepsi ovaj branik kod serije 5 u odnosu na onaj kod m paketa sa onom crnom plasticnom rugobom ;)

Odgovori