Fiat 500L

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Fiat 500L

Post od nidza » 18 Jul 2017, 18:16

Kako stvari stoje ovo što se trenutno piše može lako da bude i poslednje o 500L.

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23808
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Fiat 500L

Post od dragvorl » 18 Jul 2017, 18:18

Ostaje ih dosta u saobracaju, tako da to nije problem.
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
HKS
Postovi: 11164
Pridružio se: 14 Jan 2013, 17:31
Lokacija: Soba

Re: Fiat 500L

Post od HKS » 18 Jul 2017, 19:53

Delija je napisao:Freemont je Dodge Journey, vec sam napisao :ccc:
Jbg izgleda da je ostalo jos poruka poslije te. Ali nebitno sta je ispod lima, ako se o prodaji prica?

Послато са m2 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21095
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Fiat 500L

Post od nidza » 18 Jul 2017, 21:03

Od sutra se nastavlja proizvodnja u FCA. Premijerka sve rešila jednim odlaskom, svaka čast.

Sent from my SM-N9005 using Tapatalk

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45832
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Fiat 500L

Post od Geza » 18 Jul 2017, 21:11

Nije još gotovo, Burn a bitch treba da dobije odobrenje Fiata.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3259
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Fiat 500L

Post od srdjanyo » 18 Jul 2017, 21:39

Dogovorili platu od 200 € i sklapanje restilizovanog Pezejca.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Fiat 500L

Post od Velja » 18 Jul 2017, 21:53

:kezo:

Korisnikov avatar
starac vujadin
Postovi: 11396
Pridružio se: 13 Jan 2012, 20:58
Lokacija: Beograd

Re: Fiat 500L

Post od starac vujadin » 18 Jul 2017, 22:45

Geza je napisao:Nije još gotovo, Burn a bitch treba da dobije odobrenje Fiata.
S obzirom da im je uradila posao k`o "kurir Jovica" ne vidim da će to biti problem.

Samo da se ne napije od sreće, pa da opet napravi neko sranje u saobraćaju u povratku :)

Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2344
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Fiat 500L

Post od Woodoo » 18 Jul 2017, 23:43

Slika

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Fiat 500L

Post od samo polako » 19 Jul 2017, 09:05

Velja je napisao:@samopolako
Što nas treba da boli **** za fijatova korporativna pisana i nepisana pravila. Zakoni su iznad.
Ovo je Srbija i KragujevacSlika


ljubitelj je napisao: Kod nas jos ima shvatanja koja se vezuju za samoupravni period da smo mi neki izuzetak za koji ne vaze opsta pravila trzista koja vaze svuda.
Ponovno poistovećenje borbe za egzistenciju i samoupravnog bahaćenja, možemo lagano da vodimo kao zlonamerno i bezobrazno podmetanje...
Kažeš Ovo je Srbija i Kragujevac pa staviš Spartanskog kralja Leonidu! :)
Zaboraviš na voljenog ti Kima!?
NedaoBog da se nisi odrekao debeljka?

Ima naša, domaća poslovica možda je baš nastala u Kragujevcu prigodna je za ovu priliku a glasi biju Srbi al' biju i Turci.

Aj kad se smiriš da nastavimo sa diskusijom. :)
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Fiat 500L

Post od Velja » 19 Jul 2017, 09:56

O čemu li ti pričaš...

Woodoo je napisao:Slika
:bravo:

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Fiat 500L

Post od samo polako » 19 Jul 2017, 10:47

Tačnije sa Kim pričam...
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Fiat 500L

Post od Velja » 19 Jul 2017, 10:55

Slika

ljubitelj
Postovi: 10590
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Fiat 500L

Post od ljubitelj » 19 Jul 2017, 12:09

jaksa je napisao:
ljubitelj je napisao:
jaksa je napisao:
ljubitelj je napisao:
kragujevac je napisao:Dva glavna postulata u firmama na zapadu:
1. Niko nije nezamenljiv
2. One koji putuju ne treba zaustavljati
:plusone:
Ovo vazi svuda, i zapadu i Africi i Aziji pa naravno da ce vazitii u KG.
Kod nas jos ima shvatanja koja se vezuju za samoupravni period da smo mi neki izuzetak za koji ne vaze opsta pravila trzista koja vaze svuda.
Glupost.
Zamenite onda sve radnike i neka rade za 100e. A posle njih, sledeći nek rade za 50e.

Zato pametni gazde svuda o tome itekako vode računa, kolika je fluktuacija itd. Normalno, kad se gleda i razmišlja iz perspektive 19.veka to se ne vidi.
Normalno, pametni svuda postuju cene na lokalnom trzistu rada pa ne razmisljaju na nacin kako bi ti kao gazda nasumicno menjao radnike.

Svašta, ništa ne razumeš. Ja sam ironičan. Ja sam na sttrani radnika, valjda je i vrapcima jasno :)
Ne spadam u vrapce :) Ne razumem ironiju u ovako bitnim stvarima.


Pa i ja sam na strani radnika, samo imam drugačiji stav da se pouzdano gradi pozicija za pregovore pre postavljanja zahteva pa se može željeni cilj i ostvariti.
To podrazumeva da postoji alternativno rešenje i za slučaj prihvatanja i za slučaj odbijanja zahteva kao i argumenti koji će ubediti poslodavca da zahtevana viša plata njemu donosi veći profit.
Neće nigde mudar "gazda" kome radom donosiš novac da te otpusti tek tako.
Nijedan poslodavac neće prihvatiti trajno rešenje koje vodi smanjenju profita.

Može pritisak sindikata, države, radnika, bilo koga da natera da se poveća trošak rada u novčanom bilansu firme kao provremeno rešenje ali će prvom prilikom vlasnik firme doneti trajnu odluku koja njemu više para donosi, tj više odgovara.
----------------------------------------------------------
Uveren sam da balans željene i dostižne cene rada odredi tržište, ja ne znam za slučaj da u nekoj zemlji postoji bitno odstupanje plate- zarade od opšteg stanja privrede. Naravno uvek ima izuzetaka od pravila za nekog veoma različito pozicioniranog pojedinca koji obavlja neki posao za koji se veoma teško nalazi zamena.

U KG ima kažu statistike nekih 23.000 novih spremnih radnika za zamenu ovih sadašnjih. To je prvi i osnovni faktor za ono gore što sam napisao, za procenu koji je to nivo izbalansirane cene rada koja se može ponuditi kao realno stanje. Nešto ne verujem da pokretači štrajka sagledavaju sve faktore koji utiču na željeni cilj da sebi obezbede uvećani prihod.

Bilo bi jako lepo kada bi opšti nivo razvijenosti privrede, tržišta, ponude radnih mesta, ponude slobodnih radnika bio drugačiji od sadašnjeg i tipična plata postala bliža 1.000 evra kao što je u bivšim socijalističkim zemljama dostignuto ali to nije realno stanje i nije realno sada očekivanje da se možemo porediti.
Za 15 godina biće normalno i da u KG radnik na traci traži i dobiije 700 evra tzv. neto kao što je u Madjarskoj, Rumuniji, itd. sada.

Kao što je pre 15 godina bilo normalno da u toj Pojskoj ili Češkoj plata bude 300 do 400 evra za taj posao na traci a u Rumuniji 150 evra.
Kod nas je 2000.te plata bila u rangu 70 do 90 evra, sada u KG imaju oko 320 evra, više nego jasan napredak. Trend je da se povećavaju plate što je posle dugo vremena kada se očekivalo samo smanjenje već znatan dobitak.

Naše je da se potrudimo da tih 15 godina koliko je njima trebalo do sadašnjeg nivoa ako možemo skratimo na 10tak godina privrednog razvoja. Preko noći opšte stanje većih plata prosto spada u domen bajki i to treba jasno i otvoreno saopštiti i u KG, i svuda da se izbegnu nerealna maštanja i poredjenja sa "koja je plata tamo negde to hoću i ja odmah i sada".

FIAT je samo direktan primer funkcionisanja tržišne privrede, bilo koji drugi poslodavac bi vrlo slično njima rezonovao sve dok je nivo razivjenosti tržišta ovde takav kakav je.
Kako je tamo negde u drugim zemljama koje su slično imale svoju nekada industriju koja je propala pa nastala nova stranog vlasništva, moje razumevanje

Poljska ima FIAT, Opel, VW i još sijaset dobavljača. Isto i Češka, Slovačka, Rumunija svuda je barem 3 velike fabrike i naravno tada postoji i potražnja za radnicima kao i konkurencija poslodavaca da privuku sebi dobre i efikasne radnike a tada plate automatski rastu na tržištu.

Sada je stopa nezaposlenosti u Češkoj i Slovačkoj u okolini 2% i vape za radnicima tipa rada na trakama, i plaćaju naravno više nego ovde a manje nego tamo za njihove radnike. Sa raznih strana čitam da je neko otišao na nekoliko meseci smenskog rada (nočne smene uglavnom jer to domaći tamo iazbegavaju) u neku fariku auto industrije kao radnik montaže na traci. Ono što ja čitam je cifra oko 450 evra da se vrednuje taj posao, plus dobije se neki smeštaj.

Korisnikov avatar
samo polako
Postovi: 3361
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:15

Re: Fiat 500L

Post od samo polako » 19 Jul 2017, 12:54

:plusone:
Mene zanima da mi vi mene kazete gde ima jevtina kavurma, čvarci... Mene to brine jutros...

Odgovori