15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Opšte diskusije o markama i modelima automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9077
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Darko » 28 Okt 2017, 10:19

Oni su pederasi. I neke sporedne ulice tokom sajma su u sajamskoj zoni. Pa ako ides kod nekog u posetu u neku zgradu ili nesto poslovno da obavis na pola sata, moras da placas ceo dan parkinga kao da si na sajmu.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Ogi » 28 Okt 2017, 15:50

Platio sam bogami i sebi a I novom vlasniku Hyundaia jer sam mahinalno kucao pogresnu registraciju. :D

Sajam uopste nije sranje, barem za nas koji gledamo automobile do 16-17k max.

Najlepsi auto na sajmu je Mustang GT. Klasika.

Utisak dana - Novi i30, za 16,2k u najjacem paketu oodlican I jako jako lep. Iznutra ne kao spolja ali navikao bih se. Jos neki senzori i to bi bilo to, ne znam ima li kameru.

Utisak br 2 - Nova Ibica. Jako lepa, unutrasnjost mozda I najmodernija u klasi, ekran veci nego uI Leonu, motor odlican.

Mikra simpa skroz, cudna I iznutra I spolja ali ima nesto.

Polo ok.

Honda, Mazda, sve je to braco lepo ali preskupo.

Izlozenom Leonu menjac radi savrseno. :D

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9077
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Darko » 28 Okt 2017, 16:00

Ja sam najvise zagledao sportage, tuscon i kadjar. Sva tri mogu da se uklope do 19 20k sa dizelom u drugom paketu opreme i 2wd. Ta vozila su mi nekako najidealnija za sve uslove. Sva tri modela mi se veoma svidjaju. Tako nesto bih voleo da vozim jednog dana.

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9730
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Markoni » 28 Okt 2017, 17:07

Jbt Polo 1.0 75 KS Comfortline, plastican volan, manuelna klima, ratkapne - 15.000 EUR sa popustom. Ibiza sa TSIem 95 KS, Style oprema, bas dobra, 13500 EUR. Razlika veca nego ikad.

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7074
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od DukeNS » 28 Okt 2017, 17:32

Darko je napisao:
28 Okt 2017, 16:00
Ja sam najvise zagledao sportage, tuscon i kadjar. Sva tri mogu da se uklope do 19 20k sa dizelom u drugom paketu opreme i 2wd. Ta vozila su mi nekako najidealnija za sve uslove. Sva tri modela mi se veoma svidjaju. Tako nesto bih voleo da vozim jednog dana.

Ne znam za Kadjar, ali Kia i Hyu su 22k u drugom paketu opreme...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9077
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Darko » 28 Okt 2017, 18:15

Primetices da kod dizela prvi nivo opreme predstavlja drugi nivo kod benzinca. Pa samim tim osnovni dizelas obuhvata sve sto ima drugi nivo opreme benzinca.
Ista prica je i za kadjar i za sportage. Sa tim sto ja mislim da uz malo pregovora ove cene mogu jos 1000e dole.


Slika


Slika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Ogi » 28 Okt 2017, 18:45

Razocarala me Ateca jer joj je unutrasnost bukvalno c/p Leona.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Delija » 28 Okt 2017, 19:09

Mazdina nova Soul Red Crystal boja je ubedljivo najlepsa boja na sajmu - bez konkurencije. Pored nje moja Estoril Blue moze da se sakrije u cosak :)
I stara Soul Red je bila lepa, ali ova nova je perverzija - vidi se tek kad se uporedo gledaju CX-5 i 6-ica.

Inace, CX-5 ubedljivo najlepsi auto u klasi. Steta sto nisu bar malo jaci sa motorima :(

Zveknuo sam u stativu za Volvo XC60 - ispraznio im se akumulator, a nemaju mehanicki kljuc (ostao u BG) i ne moze da se udje u auto :kuku:
Mrzi me sutra da idem samo zbog XC60.

Iz istog razloga na belom G30 je crkao akumulator - mora da se menja :ccc:

Arteon odlicno izgleda, ali ne znam ko ce dati tolike pare za lepsi Passat.

Opet sam se uverio da Audi A5 uzivo mnogo bolje izgleda nego na slikama. Al' i dalje me "ne radi" Audi i to je to :pardon:

Posto ste ga pomenuli - ne znam kome moze Tuscon da se svidi - enterijer je blagi ocaj :pardon: Da ne pricamo koju su ocajnu boju izabrali za sajam - mozda i najruznija na celom sajmu ukljucujuci i oldtimer-e :)

Kodiaq sam probao da zavolim - ali ne ide mi nikako :)

Nova Insignia - izuzetno pozitivan utisak. Spolja ekstra izgleda. Enterijer ne deluje uopste lose. Gepek odlican. Sediste moze da se podesi izuzetno nisko i zavaljeno, sa sve podesavanjem ugla sedalnog dela - i cak i kad je tako zavaljeno napred - nazad ima mesta vise nego dovoljno.

Honca Civic - opet sam se uverio da se izuzetno lepo sedi. Sve je na dohvat ruke i tacno tamo gde treba. Cak je i naslon na vratima na idealnom mestu. Samo da mu to dupe nije tako ruzno... :(

Alfa Giulia - mogli bi u FL da srede te gluposti u enterijeru i bice vrlo ozbiljan auto.

Stelvio - i dalje mi je jako ruzan zadnji difuzor. Steta sto je bio zakljucan da malo procackam enterijer ovako uporedo sa ostalima.

BMW 6 GT uzivo i nije toliko los, ali 5-ica izgleda daleko skladnije. Ona ljubicasta svetla su im totalni fail.

Steta sto nije bilo Mercedesa da se na jadnom mestu sloze utisci o "nemackoj trojci".
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
DukeNS
Pobednik Garaža - Head 2 Head lige
Postovi: 7074
Pridružio se: 26 Nov 2012, 17:07
Lokacija: Ravnica

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od DukeNS » 28 Okt 2017, 21:36

Delija je napisao:
28 Okt 2017, 19:09
Mazdina nova Soul Red Crystal boja je ubedljivo najlepsa boja na sajmu - bez konkurencije. Pored nje moja Estoril Blue moze da se sakrije u cosak :)
I stara Soul Red je bila lepa, ali ova nova je perverzija - vidi se tek kad se uporedo gledaju CX-5 i 6-ica.

Inace, CX-5 ubedljivo najlepsi auto u klasi. Steta sto nisu bar malo jaci sa motorima :(

Brutalno izgleda boja! A i sam auto je jako dobro uradjen. Kada stanes ispred ove boje...fantazija!

Ja sam isao sa drugarom koji pazari nesto poviseno. Krenuo je da pogleda Qashqai, pa X-Trail, Koleos, Tiguan...i ja ga nagovorim da pogleda CX-5. Zaljubio se i kaze da je dva koplja iznad ostalih. Jebe ga sto uzima dizel, pa je registracija problematicna. Sledece nedelje bi trbalo da idemo na probne voznje...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9077
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Darko » 28 Okt 2017, 21:46

Kakav vam je koleos? Nisam mnogo pipkao unutra ali spolja mi je bas nekako kao tenk. Bas mi je muški auto u toj klasi po dizajnu. Deluje da ima puno prostora.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Delija » 28 Okt 2017, 21:58

Jos kad ne bi bilo carine za Mazdu - mnogo bolje bi moglo da se pregovara oko cene.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Delija » 28 Okt 2017, 23:51

Darko je napisao:
28 Okt 2017, 21:46
Kakav vam je koleos? Nisam mnogo pipkao unutra ali spolja mi je bas nekako kao tenk. Bas mi je muški auto u toj klasi po dizajnu. Deluje da ima puno prostora.
Nije mi bas najjasnije sta te toliko privlaci renou - bukvalno nijedan model im nije ni blizu vrha klase :zbunjen:
A nije ni da imaju neke cene od kojih se pada na dupe - u odnosu na ono sto nude.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9077
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Darko » 29 Okt 2017, 00:24

Mene nista. Renault znak mi ne pravi nikakve emocije. Ja sam u dusi italijan i alfista.
Ali mislim da dosta pružaju.
Kupio sam megane na beskamanti kredit plus popust sto ni danas niko ne nudi.
Neko je danas napisao da je polo 1.0 atmo 15k na akciji na sajmu. Ja samo toliko platio megane na beskamatni.
Kadjar mi je korektan auto na nissan platformi. Za 19k dizel mi je odlicna kupovina. Rado bih ga vozio umesto megana na kome mi smeta sto je nizak i nije dizel.
Koleos mi se zaista svideo, deluje robusno i cvrsto. Veoma prostran. Sklapa se u južnoj koreji u samsungu sto verovatno znaci da je solidno izradjen. Cena od 25k za osnovni dizel je odlicna. X trail mi je takodje vrhunski za te pare.
Lep je meni i onaj novi suv volvo ali to kosta ko dva prosecna auta u toj klasi.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od Delija » 29 Okt 2017, 00:26

@Laki
Pitao si za kljuc...

Izgleda da nema svaki key fob i "mehanicki" kljuc, a ocigledno nisu poneli taj koji ima.
Iliti kao da su za BMW poneli samo display key :)

https://www.youtube.com/watch?v=Xph4_s4YUgM



@Darko
Sasvim finih lizing ponuda ima danas i za ostale proizvodjace / distributere. 2% nominalna kamata / 3% efektivna.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12352
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: 15. sajam automobila Novi Sad, 25 - 29. oktobar

Post od shandu90 » 29 Okt 2017, 00:42

Darko je napisao:Kakav vam je koleos? Nisam mnogo pipkao unutra ali spolja mi je bas nekako kao tenk. Bas mi je muški auto u toj klasi po dizajnu. Deluje da ima puno prostora.
Ja sam seo u koleos, izdrndao sto me zanima. Po meni, lepse pakovanje nego x trail, vise mi se svidja nego nissan. U svaki auto (koji mi se svideo) sam seo, bez pardona. U mazdi su me smarali da skinem torbicu. Favoriti u klasama, od dzipcica ch-r toyota bez razmisljanja, dzipovi koleos i xc60, kupe mustang a limuzine arteon, 508, insignia, mazda 6. Velar me nije odusevio uopste, toliko sam ocekivao da sam prepaljen potrcao da ga dobro zagledam, kad ono medjutim.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk


Odgovori