Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Zaključana tema
Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od nikaragva » 27 Mar 2017, 10:07

Vatanje krivine level pro :kezo: :kezo:

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Ogi » 27 Mar 2017, 11:42

:rofl:

Korisnikov avatar
TRIO_driver
Postovi: 432
Pridružio se: 27 Avg 2013, 09:36
Garaža: Svašta nešto japansko interesantno.
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od TRIO_driver » 27 Mar 2017, 12:06

Sve vreme sajma sam tu, ali nema tu "eskiviranja" ili ne, juče je bilo 25.000 ljudi na sajmu, i ja ne znam kako se zovem..

Pazi kad smo mi kao jedan izuzetno specifičan brend sa skupim vozilima za srpske prilike dali preko 20 ponuda nas trojica prodavaca...to je odličan rezultat. A mogu misliti šta su uradili prodavcima na civilnim štandovima tipa Fiat, Škoda, Opel... :)

Ja sam sad više u ilegali, jer stalno imam sastanke u kancelariji na štandu, pa i nisam na štandu, izađem na svetlost dana samo kad me zovu... :D
Trio Motors i Trio Servis - http://www.triomotors.rs ISUZU vozila - http://www.isuzu.co.rs

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Velja » 27 Mar 2017, 12:13

nikaragva je napisao:Vatanje krivine level pro :kezo: :kezo:
SlikaSlika

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Ogi » 21 Maj 2017, 09:51

Zivko, imam pitanje za tebe.

Juce je i30 kaparisan, prethodno sam isao sa kupcem u auo servis FORMA na Senjaku da ga proveri. Tamo sam rekao gde sam odrzavao auto i lik koji je ili gazda ili neki sef / poslovodja kaze da te zna, zna ti i ime. Gledajuci auto pitali su me da li sam menjao lanac, Ja sam rekao da nisam jer koliko znam on se menja na daleko vecoj km nego sto je moja. Tu su malo isprepadali kupca kako bi to trebalo obavezno zameniti, ok, ne odmah ali bilo bi dobro. Rekli su da se jako cesto desavalo, doduse vise na Kii, mada auto je isti, da cim auto predje 60k pukne lanac i onda nastane belaj, doduse rekli su da ni to nije tako strasno ali se radi malo vise i cena bude veca. Oni su, kaze, radili vise od 10 takvih automobila. Ja sam bio u cudu jer mi kod tebe niko nikada nije spomenuo da bi trebalo da promenim lanac (i pripadajuce delove) i rekao sam mu to a on je rekao da pitam tebe pa te ja, evo pitam. Onda su preko dijagnostike proverili istegnutost lanca i videli da je on do 3% sto kao nije strasno ali eto, oni preporucuju zamenu. Inace ta zemena kod njih kosta 200 evra, 100 evra delovi i 100 evra ruke. Koliko kosta kod tebe ?

I jos nesto. Auto je stajao 7 dana, nije vozen. Prethodno je sve bilo u savrsenom redu. Cim sam krenuo da vozim posle toga primetio sam da se prilikom brze voznje kada pritisnem kocnicu odnosno kada malo naglije zakocim, od pozadi, od zadnjih kocnica cuje bubnjanje, kao BU BU BU BU ... mislio sam nahvatala se rdja, proci ce, medjutim osim sto se smanjio zvuk nije nestao. Sa prvim likom koji je dosao mi je bilo bas neprijatno jer znam da je sve bilo super do pre neki dan. Plocice i prednje i zadnje sam kod tebe menjao u Novembru. Posle toga sam isto vozio auto i sam i sa kupcem i zvuk je i dalje prisutan. Zvao sam i lokalnog majstora jednog i on kaze nahvatala se oksidacija na diskovima verovatno. Slicno kazu i u Formi, kao od stajanja. Ali kako do sada nije nestala ? Nije to zvuk ono kao kada operes auto pa malo kao skripi prvih par kocenja, nego bas bubnjanje. Tom prilikom me je pitao da li sam menjao pakne... ja kazem nema on pakne vec diskove i pozadi, on kaze ima pakne iza diskova !?

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od mića » 21 Maj 2017, 18:54

Forma je jedan od najgorih, ako ne i najgori servis za japance i koreance. Ok, kupac ima pravo da ide gde mu volja ali izabrao je najgori. Osim ako nema nekoga tamo pa ti napljuvao auto. Ja sam imao takav slucaj kada smo prodavali zeninog sparka pa su nam kod djelmasa napravili spisak investicije od cirka 500€ posle sam ukapirao u cemu je fazon.

Послато са SM-J500FN уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3230
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od elMaestro » 21 Maj 2017, 18:59

Meni samo nije jasno kako mogu preko dijagnostike da ocitaju istegnutost lanca i to procentualno.

TT
Имам једно потпитање...

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od ljubitelj » 21 Maj 2017, 19:04

Kakav crni lanac i pucanje na 60k km.
Ajde da je 600.000km pa da mozda pukne, kakve jos price nece moci da se cuju :rofl:

Normalno je da se lanac isteze tokom rada, metal je i siri se i skuplja sa promenom temperature.
Za kompenzaciju toga postoji natezac iliti cist srpksi dojc spaner, koji nategne taman koliko se istegao da bude " ko nov".
I to radi automatika svaki dan kad se statuje motor...

Lanac se preventivno obicno menja zajedno sa lancanicima koji se takodje trose na otprilike 300-500.000km kako koji auto, iliti nikada u radnom veku motora.

Osim ako nije neka fabricka greska u konstrukciji pa je poznato da neki motor bas ima problem ali se to tada radi po opozivu fabrike i ne ceka se kilometraza vec odmah cim se ustanovi felericna proizvodnja.

Bice da je kao sto rece @mica, neko smislio kako da obara cenu vozila kada vec ne moze da nadje neku vidljivu manu.

Nadam se da nisi naseo na tu pricicu.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Ogi » 21 Maj 2017, 19:35

Kupac je super lik.
On pojma nema, nije planirao Hyundai.
Onda je video neki servis za koji ni ja nisam znao, neki na smederevskom putu, Stanojevic ili nesto, kao za Hyundai, hteo je tamo ali nisu mogli da zakazu za subotu. Onda sam mu ja rekao da ja ne znam za normalan servis u BG ali da znam za tu Formu gde je bila koleginica i znam za nekog Slobu iz Zemuna. On po random principu verovatno, a mozda je i video sajt jer ga Sloba nema, okrenuo Formu i zakazao.

Odmah su poceli da kenjaju kao kako auto bez ulaganja (posto sam tako napisao na papiru koji sam nalepio na autu) i sta ce folija na krovu... onda je uhvatio levi prednji tocak i kao ima lufta... spona navodno... ja reko covece u poslednjih 6 meseci sam menjao bukvalno sve na trapu sto moze da se zameni... onda je rekao to je onda od letve jer 80% nasih automobila ima luft u letvi... generalno su rekli da je auto ok, na dijagnostici nista nisu nasli ali recimo nisu pogledali ni kocnice ni nivo ulja !?

A ti paknovi iza diskova !?

Inace sam veoma zadovoljan postignutom cenom.

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od ljubitelj » 22 Maj 2017, 00:25

Letva volana veoma retko dobije luft, nema skoro nikakvih opterecenja pa nema ni razloga. 99% automobila u radnom veku auta od 15-20 godina nema nikakav problem sa samom letvom.
Skoro sve na sebe primaju krajevi spona odnosno spona posle letve tj njen zglob. A i te spone traju gotovo vecno na vecini auta jer su dobro podmazane specijalnom mascu i potpuno zasticene od spoljnih uticaja poput vode.

Paknovi unutar diskova su dobos sistem rucne kocnice.
Tipicno 250-300.000 km pa i vise nema problema niti se trose, posto su u funkciji samo kada auto stoji tj kada je podignuta rucna. A tada kada auto stoji i ne okrecu se tockovi nema ni trenja pa time ni trosenja.

Za obe stvari je taj neko bas onako solidno odvalio, da ne kazem obrukao se.

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Ogi » 22 Maj 2017, 08:04

Volis da preterujes, cuj, spone traju vecno. :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od trojanac » 22 Maj 2017, 08:10

Na Volvou Ogi, na Volvou. :)

Sent from my HTC Desire 626 using Tapatalk
Posetite www.garaza.rs !

ljubitelj
Postovi: 10545
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od ljubitelj » 22 Maj 2017, 08:40

Spone su obicne metalne sipke, na svakom autu to treba da traje.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13405
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od McGruja » 22 Maj 2017, 08:42

Na kraj spone se misli

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Imate pitanje za TRIO motors i TRIO servis?

Post od Heinz » 22 Maj 2017, 08:45

U pravu je ljubitelj, to sam menjao samo na Z-101 iz '75

Zaključana tema