Toyota Corolla

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Korisnikov avatar
123456
Postovi: 2009
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Toyota Corolla

Post od 123456 » 21 Maj 2024, 07:57

Nedavno sam imao prilike da provozam ovaj model. Najviše mi je bio zanimljiv jer je klasičan 1.5 atmosferac / 125 ks i manuelac, nešto što polako izumire. Još samo da nije trocilindraš. Imao predjenih oko 150 km.

Auto je bas meko trimovan, lepo upija rupe i prelazi preko neravnina. Motor je na leru tih i kultivisan, ne oseti se da ima tri cilindra. Volan se lako okreće i auto se generalno lepo vozi.
Pošto nije turbo, za neko bolje povlačenje su potrebni viši obrtaji. Tada je i solidno bučan jer se recimo na 130 km/h vrti na oko 3.400 rpm. Dok recimo do 110 km/h je skroz u redu što se toga tiče. Menjač je malo neprecizan. Materijali onako, ovaj je bio u najnižem paketu pa u skladu s tim.

Spolja meni lepo izgleda i za 20keur mislim da je dobar izbor, imajući u vidu proverena rešenja i znanu toyotinu pouzdanost. Za manje zahtevnije porodice ili kao flotna vozila za firme može da bude dobro rešenje i pre bih ga uzeo nego recimo škodu za isti novac.
SlikaSlikaSlikaSlika

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk




Poslednja izmena od 123456 u 21 Maj 2024, 07:57, izmenjeno 3 puta ukupno.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post od trojanac » 21 Maj 2024, 09:48

Sve si lepo rekao. Ima negde na sajtu i moj test. A danas uzimam i Corollu CVT na test. Čisto da vidim koja je razlika.
Meni je taj auto super pogođen za tu neku cifru od 20k evra. Realno odlična kupovina.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8448
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla

Post od grujicd » 21 Maj 2024, 10:08

I moji utisci su takvi. Sestra i zet su kupili pre par meseci, išli su već puta do Slovenije i Istre i baš su zadovoljni, dosta im je auto udobniji od prethodne Merive. Kod poređenja sa Škodom, za te pare dobijaš Fabiju.

> Materijali onako, ovaj je bio u najnižem paketu pa u skladu s tim.

Oni kad su kupovali bio je baš prelaz 2023 i 2024 modela. Najniža oprema u 2023 nije imala digitalni displej, multimedija je bila manja, mislim da nije tu kao proštepanu kožu što se vidi na jednoj slici. Pored toga nema ni alu felne a ovaj tvoj ima. Sad ne znam da li je taj što si vozio ipak nivo iznad kao njihov (Luna), ili su i bazni model dosta podigli za ovu godinu. Ali bar po alu felnama bi rekao da ovo nije Terra. A možda se kod vas u Sloveniji i ne prodaje to što je kod nas najniži paket.

pedalaš
Postovi: 705
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: Toyota Corolla

Post od pedalaš » 21 Maj 2024, 10:20

Nisam vozio Corollu sa tim 1,5, ali, poslovno „imam“ (na lizing) yarisa sa tim motorom, takodje sa 6 MT (inače, na CVT verziju Yarisa se u to vreme obračunavala carina u Srbiji i bio je skuplji za nadrealnih oko 3.500 evra).
Yaris sa 6MT ima ubrzanje 9 sekundi, a Corolla skoro 12 sekundi, ali i za 10 km/h veću maksimalnu brzinu, što govori da finalni prenos nije isti.
A i ja lično bih za oko 20.000 evra radije uzeo Corollu „klotaru“ nego Oktaviju za iste pare (ako su im cene iste) i to sa dva razloga. Prvi je jer se kod Corolle i kao „klotare“ dobiju svi napredni sistemi asistencije (koji kod Toyote zaista rade „za desetku“). A drugi razlog je ipak nešto bolja garancija (za one koji su spremni da 10 godina koriste usluge ovl. servisa).

Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Toyota Corolla

Post od blaugrana » 21 Maj 2024, 10:24

Mene od Corole ove iz opisa i ove nove odbija ponuda prostora. Staru sam vozio 2 puta, i meni kao vozacu uopste neodgovara. Toliki auto, a ponuda prostora mizerna.
Nova mi je prelepa na prvom mestu, razmatrao sam je za kupovinu, bio da je vidim, ali unutra uzas. Ne zna se gde je gore, da li napred ili nazad. Ona produzena armatura ispred suvozaca je obesmislila prostor za noge.
Toliko debela sedista pojedu prostor za noge onima koje sede nazad.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
123456
Postovi: 2009
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Toyota Corolla

Post od 123456 » 21 Maj 2024, 10:34


pedalaš je napisao: A i ja lično bih za oko 20.000 evra radije uzeo Corollu „klotaru“ nego Oktaviju za iste pare (ako su im cene iste) i to sa dva razloga. Prvi je jer se kod Corolle i kao „klotare“ dobiju svi napredni sistemi asistencije (koji kod Toyote zaista rade „za desetku“). A drugi razlog je ipak nešto bolja garancija (za one koji su spremni da 10 godina koriste usluge ovl. servisa).


Ne može Octavia za te pare, pre bih rekao Fabia, kao što je već neko i napisao. Škoda ima bolji menjač, nešto je tiša jer se motor ne vrti toliko ali zato ne troši ulje kao što zna TSI i sigurno će biti pouzdaniji. Plus škoda znatno neudobnija, mene tu Toyota baš pozitivno iznenadila. I već poznata duža garancija.

Grujić, da, pre će biti da je ovo Luna nego Terra. Plaćen 20keur, redna cena je 22keur.

Blau, kako misliš nove, ova je poslednji model? Delimično se slažem, nije baš lider u klasi što se tiče prostora ali nije ni toliko skučeno, prosek klase.



Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk




Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2359
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla

Post od Skipper » 21 Maj 2024, 10:52

Napisao si da je lagana na volanu. Kod mene na avensisu volan kao da je raskačen od točkova, nikakav osećaj nemaš.

Sent from my motorola edge 30 ultra using Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Toyota Corolla

Post od blaugrana » 21 Maj 2024, 11:04

123456 je napisao:
pedalaš je napisao: A i ja lično bih za oko 20.000 evra radije uzeo Corollu „klotaru“ nego Oktaviju za iste pare (ako su im cene iste) i to sa dva razloga. Prvi je jer se kod Corolle i kao „klotare“ dobiju svi napredni sistemi asistencije (koji kod Toyote zaista rade „za desetku“). A drugi razlog je ipak nešto bolja garancija (za one koji su spremni da 10 godina koriste usluge ovl. servisa).


Ne može Octavia za te pare, pre bih rekao Fabia, kao što je već neko i napisao. Škoda ima bolji menjač, nešto je tiša jer se motor ne vrti toliko ali zato ne troši ulje kao što zna TSI i sigurno će biti pouzdaniji. Plus škoda znatno neudobnija, mene tu Toyota baš pozitivno iznenadila. I već poznata duža garancija.

Grujić, da, pre će biti da je ovo Luna nego Terra. Plaćen 20keur, redna cena je 22keur.

Blau, kako misliš nove, ova je poslednji model? Delimično se slažem, nije baš lider u klasi što se tiče prostora ali nije ni toliko skučeno, prosek klase.



Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk
Na ovu mislim

Slika

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30226
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Toyota Corolla

Post od trojanac » 21 Maj 2024, 11:22

Ta je najtesnija sa prostorom. Sedan i karavan još nekako mogu i da prođu. Mada nije sjajna situacija u kabini, što jes, jes.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 2009
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Toyota Corolla

Post od 123456 » 21 Maj 2024, 11:24

Blau, to je hatchback, ne znam da li se proizvodi još uvek sa ovim motorom. Mislim, da je sada samo sedan kao ova. Trojanac to svakako bolje zna. :-)

Inace što se tiče volana, zavisi šta kome odgovara. Ja volim lagane.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk



Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6910
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: Toyota Corolla

Post od blaugrana » 21 Maj 2024, 11:32

Ovo je aktuelni model koji i ima u konfiguratoru, HC i karavanka.

Ono sto sam napisao odnosi se na oba modela ovaj HC i limuzinsku varijantu prethodne generacije.
Jako mi je zao sto je tako oskudna sa prostorom za mene.

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
123456
Postovi: 2009
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Toyota Corolla

Post od 123456 » 21 Maj 2024, 11:50

Ne znam koliko vas je porodično, ali ne bih ga tek tako otpisao samo zbog prostora. Jedino ako ideš na višu klasu.

Poslano z mojega RMX3241 z uporabo Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14276
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Toyota Corolla

Post od pedja » 21 Maj 2024, 12:21

Kum ima Korolu, staru 8-9 godina. Niži je od mene za desetak cm (nešto oko 180) i kaže da ne može dovoljno odmaći sedište. Nije od onih koji leže u kolima, niti mu smeta katastrofalno, ali mi je više puta rekao da ja ne bih mogao da se namestim.

Nisam probavao, ali eto priče od vlasnika.

TapaT


Nesh
Postovi: 4
Pridružio se: 18 Jul 2018, 17:31

Re: Toyota Corolla

Post od Nesh » 21 Maj 2024, 17:23

Vozio sam Corollu baš taj motor i menjač u sedan verziji. Ja sam visok 198cm i mogu reći da je prostor skroz dobar napred, pozadi onako i ne baš za nekog višeg iza mog sedišta. I sa sedištima sam prilično bio zadovoljan, a inače lako nađem manu autu koji nije namenjen visokim vozačima. Sam auto deluje vrlo skladno i kvalitetno za tu cenu, čak bi mu oprostio i taj motor sa tri klipa.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11215
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Toyota Corolla

Post od Bax » 21 Maj 2024, 17:34

Dobar dosadan auto, kao i moj Auris.
Kvalitet je izvikan, isto kao i vecina konkurencije.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Odgovori