Peugeot 308

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Peugeot 308

Post od nidza » 08 Feb 2014, 20:21

Vozio sam par dana poslednju 308icu po Švabiji. Par slika sam okinuo i ajd' da napišem par utisaka.

Eksterijer, ništa novo kod Puga u ovoj klasi, sve je već viđeno. Ima mesta napred, pozadi onako. Gepek isto onako, za malo može da stane najveći kofer uzduž, što znači da bi mogla da stanu dva jedan pored drugog (verovatno bi moralo da pomeri malo sedište i zabravi nazad, jer stvarno mrvica fali da stane i bez toga). Sve u svemu, to je skroz dobro.

Sedišta izgledaju lepo, sedalni deo je odličan, iako kratak. Kada se sedište spusti do patosa i dalje je dobar oslonac za desnu nogu. Kod mnogih primeraka iz klase mi je desna noga malo odvojena od sedalnog dela, tako da posle nekog vremena počne da smeta pa i boli na dužim putovanjima. Centralna konzola je grozna, sa sitnim dugmićima, ali je krcata opcijama - mjuza, mp3, blutut, navigacija, telefon, sve što vam padne napamet. Dugmići i organizacija je katastrofa, da ne ulazim u detalje, ali potpuni horor.

Podešavanje volana je isto grozno, jedva sam napipao ručicu. To mi se nije desilo još ni sa jednim autom do sad. Položaj može da se nađe OK, ali je za moj ukus volan malo predaleko - ali ne uzmite za minus, na većini kola je volan predaleko za moj ukus.

Zvučna izolacija je fenomenalna, a dizel motor preslab. Koliko sam skontao njihovu saobraćajnu, neka 103 konja se spominju, ili 80 i nešto kW. Gledam sad malo po netu i pojma nemam koji je to motor, ne uklapa se ni u jednu listu. Najbliže je 1.6 HDI. Gas do patosa je uglavnom mučenje između 170 i 190 kada se naiđe na baš dobru nizbrdicu.

Instrumenti su skroz bezveze. Lepi su na slici, ali kazaljke se ni ne naziru kad se gleda kroz šoferku. Apsolutno ne postoje koliko su tanke, a koliko dominira debeo beli prsten. Inače, auto sam preuzeo po mraku, i kad sam izašao iz garaže osvetljaj instrumenata je toliko bio nasviran da sam jedva uspeo da vidim gde idem. Inače, podešavanje osvetljaja je jedno dugmence, bez bilo kakvog svetlosnog indikatora, negde tik ispod obrtomera. Apsolutna glupost. U očaju sam krenuo da pipam sve redom i naleteo na njega. Ne kapiram tu logiku, plus to dugme služi i da se pojačava i da se smanjuje osvetljaj, tj pipkanjem ide za po jedan korak do maksimalne vrednosti, a onda krene ka minimalnoj i tako u krug.

Naslon na sedištu mi nije legao nikako, iako ima podešavanje i za lumbalni deo. Za razliku od Puga 508 gde je lumbalni deo električan i mogao je da se podiže i spušta, ne samo da se podešava pritisak na krsta. Taj auto je imao super sedišta, opisaću ga uskoro i njega.

Inače, od svega su najveći utisak na mene ostavile gume. :D Poslednjih 50tak km vožnje je bilo gaženje po oštrim krivinama brzinom od 100 na sat. Očekujući zimske gume, a koje ovoliko dobro drže na suvom putu, jedva sam čekao da parkiram i vidim šta je u pitanju. Na moje razočarenje, u pitanju nisu uopšte bile zimske, nego all-season Kleber. Šara je više letnja nego zimska, tako da je svaka iluzija o čudu neviđenom pala u vodu.

Potrošnja je jako mala za autoput i brzine do 150km/h, oko 5 litara.

Sve u svemu, korektan autić. Slike u prilogu:

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45781
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Peugeot 308 mkII

Post od Geza » 08 Feb 2014, 20:25

Pogrešna 308-ica.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Peugeot 308 mkII

Post od Delija » 08 Feb 2014, 20:31

@nidza
Jesi kralj, majke mi :kezo:

Nisi primetio da je to matori model? :D
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Peugeot 308 mkII

Post od nidza » 08 Feb 2014, 20:36

Vidim sad po DRL.

Ajd' prebacite, nisam ekspert za Puga. Oni su mi svi ko jaje jajetu.

Korisnikov avatar
Aca BG
Postovi: 1965
Pridružio se: 06 Mar 2013, 11:22
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 308 mkII

Post od Aca BG » 08 Feb 2014, 20:37

Kako stojis sa Audijem?? :rofl:

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 308

Post od NexT » 08 Feb 2014, 20:54

Pa ti si to u Wiesbadenu bio :) Deda mi zivi tamo

Ne znam samo sta ti nije jasno na centralnoj :)

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Peugeot 308

Post od nidza » 08 Feb 2014, 21:01

Kako šta mi smeta? Ajmo redom:

1. dugmići su sitni
2. nemoguće ih je napipati u vožnji i bez gledanja odabrati funkciju
3. desna strane konzole zahteva pošteno naginjanje napred ili u stranu da bi pritisnuo neko dugme
4. kursor za kretanje kroz meni je sasvim desno

Zaboravio sam gore da napišem da mi se ručica menjača nije dopala uopšte. U neutralnom delu je veoma lagan, ne pruža nikakav otpor, ali da bi se ubacio u brzinu, pogotovo neparne brzine, potrebna je poprilična sila da se savlada taj neki zub, pa je onda opet super lagano. U parne je ulazio malo lakše, ali ukupan utisak je jako čudan.

Čini mi se da auto leži veoma dobro, skoro sa sportskom notom, što je veliki plus i takođe veoma neočekivano sa moje strane.

Korisnikov avatar
NexT
Postovi: 13008
Pridružio se: 09 Jan 2012, 18:49
Garaža: E (W212)
Lokacija: Beograd

Re: Peugeot 308

Post od NexT » 08 Feb 2014, 21:40

Ma sve moze, samo kad se naviknes i naucis napamet raspored...

Korisnikov avatar
dragvorl
Site Admin
Postovi: 23799
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:03
Garaža: Fiat Stilo 1.9 MJ
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Peugeot 308

Post od dragvorl » 08 Feb 2014, 21:49

I piloti nauce, ali oni imaju nesto vise tastera. :)
SlikaSlika
Mauro Forghieri:"Power comes from speed, torque without speed is nothing"
Life is funny, skies are sunny, Bees make honey, who needs money

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Peugeot 308

Post od Delija » 09 Feb 2014, 13:42

NexT je napisao:Pa ti si to u Wiesbadenu bio :) Deda mi zivi tamo
I meni je tamo dobar deo familije :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
methane.master
Postovi: 21560
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:30
Garaža: Clio III ph2 1,2 16V

Re: Peugeot 308

Post od methane.master » 09 Feb 2014, 14:20

Eto možda ste i rođaci. :kezo:

Sent using Tapatalk
Širim haos!

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Peugeot 308

Post od nidza » 09 Feb 2014, 15:21

Većina rent-a-car vozila tamo ima na tablicama WI. Mislim da je neka fora da ta regija ima nešto manje poreze, pa su naročito interesantni za registraciju veće flote.

Odgovori