Porsche Macan

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Porsche Macan

Post od Geza » 29 Maj 2016, 22:34

Laki021 je napisao:Subota, test II :)

Nakon pomesanih osecanja iz voznje Maserati Ghiblija posetismo Porsche da vidimo Macana. Ponudili nam GTS ili Turbo, Turbo trebalo malo sacekati da se vrati iz test voznje pa uzesno GTS, najnovijeg clana Macan porodice.
Dakle u pitanju je 3l motor sa 360ks. Menjac je sedmostepeni sa 7 brzina i duplim kvacilom.
Cim sam seo u Macana osetio sam se kao kod kuce. Prostora taman koliko treba, lepo stajem, moze iza mene da se sedi. Auto je izdignut, medjutim potpuno interesantno je potpuno odsustvo kaminskog osecaja koji se ima sa npr Cayenne ili X5 kad se sedne u njih. Prosto kada sedim u njemu deluje mi ko da i nije SUV osim sto mi odgovara malo izdignuta pozicija i laksi ulazak/izlazak u vozilo.
Unutra stvarno milina, iako sam sedeo par puta u Macanu enterijeri su im bili malo cudne boje pa mi se nisu bas svidjali, ovaj prvi je bio cisto crn i veoma lepo i elegantno izgleda. Sve u njemu je kvalitetno i nema se sta ozbiljno zameriti bas ostavlja dobar utisak i vidi se posvecenost detaljima. Rekao bih da je bar klasu, verovatno dve ispred Ghiblija. Kod Ghiblija sam pomenuo kriminalne dugmice za kontrolu sedista, kod Porschea potpuno druga krajnost, sve od punog metala, prelep detalj i osecaj pod prstima, uporediti:

Slika
Slika

Zatim prodavac doteruje GTS-a, hehe srece i ushicenja kada ga videsmo :) Boja ona iz reklamnih prospekata, crvena koja se mislim 3000 doplacuje, crne felne, enterijer kombinacija koza alkantara prosarana crvenim koncem. Fantasticno atraktivno deluje, a detalji kao sto su npr crveni pojasevi za vezivanje samo upotpunjuju utisak.
Komande auta sve jasne, sve na dugme, sjajno izgeldaju ti dugmmici, ako ih uniku na novim modelima zbog kukanja par novinara, ludi su.
Palimo motor, brruuum, sport auspuh, dubok zvuk, ne mozes da se nasmejes. Sportski auspuh, vazdusno vesanje i torque vectoring dolaze standardno sa GTS-om.

Krecem da ga vozim, veoma udoban, jako prijatan za voznju, starno je milina biti u njemu. Imao je panoramu, ali je staklo dosta vise zatamnjeno nego kod mene na autu te nisam primetio da sunce uopste smeta kao sto je to kod mog auta slucaj.
Auto se vrlo lako vozi, veoma je udoban, i u sport plus nivou vesanja je meksi i udobniji rekao bih od Ghiblija u normal modu. U voznji se tesko da primetiti da vozite SUV, jako lepo lezi, ne naginje se... Naravno, ne moze da dosegne bas nivo upravljivosti kao Ghibli i ne drzi bas tako kao na sinama (ono sto Maser radi je ludo) ali je svejedno vise nego dobro. Motor se super odaziva na gas, super zvuci a menjac sta radi to je show. Prosto nestvarno deluje koliko brzo menja brzine i kako kazaljka obrtomera skace. Pored kazaljke obrtomera je i manja brzinomera koja je paa. prakticno beskorisna. Premala je sa premalim brojevima i sluzi vam vise da znate +/-10kmh brzinu kojojm se krecete, za pravu informaciju treba da pogledate digitalni brojac. Mene je ovo sve malo iritiralo jer mi je neshvatljivo da Porsche i dalje ne nudi HUD.
Osecaj na volanu je, onako, moze da prodje, dobar je al nije nesto spektakularno, ne bi mu skodilo vise otpora na sport podesavanju, a i sam volan bi mogao biti malo deblji, ostavljao bi bolji utisak.
Menjac jako dobro i neprimetno menja brzine osim kada idete punim gasom do blokade, tada pri prebacivanju u visu brzinu cima osetno, sto ne znam ni da kazem da li je dobro jer daje neki sportsku notu udarca ili lose jer tada ne menja meko kao ZF8. Sve svemu sjajan menjac.
Motor naravno cupa momacki, za 5.2s do 100, jednom sam ga lansirao koristeci LC, imali smo kez od uha do uha, fantastcino kako povlaci i krece iz mesta.
Generalno kada zelite da ga gazite auto ce vam izmamiti osmeh bez dileme, ali sa druge strane kada zelite da se opustite i lagano vozite ni to nije problem, moze i to da pruzi bez ikakvih problema, kabina je jako prijatno mesto tokom voznje i zaista je milina voziti se. Sedita su fina i udobna, dobro profilisana, jedino ne znam dugorocno da li bi se istaknuta ivica kod sedalnog dela ostetila i od izlazaka/ulazaka jer je bas istaknuta i cese se dobrano pri ulasku/izlasku.
Auto je imao Bose ozvucenje koje je veoma lepo zvucalo.

Posle ove dve voznje da treba da prelomim da li bih pre uzeo Ghibli ili Macana, oko dve sekunde razmisljanaj i onda molim jednog Macana za mene :)

Nakon voznje ova dva auta, mal nisam odvalio bankinu na ukljucenju na autoput jer sam sa GT-om nalozen prethodnim voznjama prebrzo usao u krivinu za ukljucenje a auto samo poceo da bezi :)
Medjutim nekako i nakon ovih voznji sve vise cenim GT-a jer i on ima itekako sta da ponudi i dosta prednosti u odnosu na druga kola...

Floyd ce dodati zvuk izduva, on je bio zaduzen za ozvucenje, ocigledno da nakon godina voznje traktora sad povileni kad cuje zvuk dobrog benzinca pa ne moze da odoli a da ne snimi :)


Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika
Floyd je napisao:GTS u ovoj kombinaciji je hard erotika :) Kombinacija alkantara - koža - crveni konac i pojasevi odaje utisak ozbiljnog sportskog auta. Sedišta su dve klase iznad onih u Ghibliju ali su bočne potpore baš tvrde. Prošle godine sam vozio dizel Makana sa komfort sedištima koja su mekša ali su mi ova zanimljivija.

Što se mene tiče, ovo je auto u kom nemate osećaj da vozite SUV.

Veoma ozbiljna igračka čak i za muškarce a ne samo za žene i švalerke :)

http://vimeo.com/168529099
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Porsche Macan

Post od Floyd » 03 Jul 2016, 19:01

Macan GTS vs X4 M40i

https://youtu.be/TEuiIOfkTEw

BMW X4 M40i:
0 - 40 km/h: 1,6 s.
0 - 100 km/h: 5,3 s.
0 - 160 km/h: 12,8 s.
0 - 200 km/h: 21,8 s.

Porsche Macan GTS:
0 - 40 km/h: 1,2 s.
0 - 100 km/h: 4,9 s.
0 - 160 km/h: 12,1 s.
0 - 200 km/h: 21,3 s.

Slika



Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
GJSenna
Postovi: 512
Pridružio se: 18 Nov 2013, 19:20
Garaža: Volvo S60 II, Audi A3 1.8T, bicikl...
Lokacija: Sweden

Re: Porsche Macan

Post od GJSenna » 30 Avg 2016, 08:13

Prelepo izgleda. Porsche mi je oduvek bio prvi auto ali nikad nisam imao hrabrosti da ga kupim. Kredit ili ne svejedno, ne smem.
Makina.
Slika

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Porsche Macan

Post od trojanac » 30 Avg 2016, 08:27

@ Floyd i Laki, mogli bi vi da uradite i neki test za blog. :D
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Laki021
Postovi: 13095
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:41
Garaža: BMW 540i xDrive
Lokacija: Zurich

Re: Porsche Macan

Post od Laki021 » 30 Avg 2016, 12:32

Pa mozes ti slobodno da prebacis nesto ako ti se svidja, mada ni slike ni nacin pisaja nisu prilagodjeni za tako nesto :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Porsche Macan

Post od trojanac » 30 Avg 2016, 12:57

Dogovorićemo se na pp.
Posetite www.garaza.rs !

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Porsche Macan

Post od Floyd » 30 Avg 2016, 13:02

Ja ću da snimam i slikam a Laki neka piše tekstove. A može i video objašnjenje kao onaj Poljak u Autogefühl :)

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Porsche Macan

Post od trojanac » 30 Avg 2016, 13:11

Misliš ovako.

https://youtu.be/LlGUTCmjr94
Posetite www.garaza.rs !

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Porsche Macan

Post od Floyd » 30 Avg 2016, 13:35

Tako nekako ali uz manje mrsimuđenja.

Korisnikov avatar
marketman
Postovi: 503
Pridružio se: 01 Okt 2015, 11:52
Garaža: Toyota Rustolla 1.6 astmo

Re: Porsche Macan

Post od marketman » 07 Feb 2017, 18:11

https://www.youtube.com/watch?v=EV8KNAPcl44

Odgovori