Nissan Qashqai

Utisci nakon vožnje nekog automobila
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Nissan Qashqai

Post od Floyd » 20 Jun 2016, 11:50

Slažem se da je glupo uzeti 3-cilindraš kod BMW-a ali neću da poredim 1.5 dci 110 ks 2wd sa 20d xDrive 190 ks.

Ne bih rekao da je baš dupla razlika kod ful opremljenih ali stoji da je dodatna oprema kod Nemaca skupa.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Nissan Qashqai

Post od Superb III » 20 Jun 2016, 12:13

Koliko gluposti sam se iznacitao da ne mogu ni da verujem niti znam odakle da pocnem sa odgovoram.Nisam verovao da su "najaci" strucnjaci" iz Srbije na ovaj forum.Ma vi sve znate ne znam zasto i postoji ovaj forum.Svaki model,cene ma sve... Zato bice ovo moja prva i zadnja tema za test voznje a mogao bi da postiram bar jos 30, naravno najnove modele koje sam vozio.
Ja znam da mozda ne pisem najbolje srpski al i kineski da pisem lakse bismo se razumeli.
Prvo zamoli bi administratora teme oko koji auto gde pripada i sve oko BMW serija X sve postove obrisi jer nemaju veze sa Qashqai.
Hajde da pokusam da objasnim (mada sumnjam da se moze ista objasniti tolikim ekspertima) nesto posto vidim svi se drze kao slepci za stap, tj svoju svetinju, tj brend i ne daj boze da spomenes nesto u negativni kontekst.
1.Delija ili ne znas da citas ili se pravis slep- trece nema. Ono sto mu na svaki auto nabija cena isto kao i kod BMW je motorizacija + oprema. Ako jedan X3 kosta 50k (dajem bezveze primer) eu sa 3.5d u "klod" varijanti kada ga napucas sa opremom moze da ide i preko 80k eu ako ubacis svaku stavku koja moze da se ubaci.Kako onda ja pricam neistine i da je razlika samo u motorizaciji? Pa Qashqai i nissan i niemaju target BMW-kupce niti premium kupce. Jel po tebe recimo passat highline i trendline isti nivo zavrsne obrade (kvalitet)? Jel Mercedes Avangarde ili AMG je isti sa "obicnim" mercedesom recimo sa istom motorizacijom?
Drugo nemoj ni da hvalis ni da kudis konja koji nisi jahao,nikada nisi vozio qashqai al zato imas vec mislenje sta je dobro a sto ne. Sta ide dobro sta ne... Pitam se zasto je najprodavaniji u Evropi u svojoj klasi i to bas u dizelsku varijantu verovatno jer Evropljani su glupi i ne znaju sta je dobro-a sta ne i hoce da se smaraju tj da voze auto koji "ne ide". Ja stvarno ne znam sta je svima vama komentarisete a niste ga vozili al bitno je sve znate. "Malo morgen" spremi ti 25k i ja cu doci u NS i zajedno idemo u Nissan dobices ga jos jeftinije nego u MKD. Pratio sam cene i kod vas i kod nas. Ako je skuplji od 25k ja cu ti doplatiti razliku a ako je jeftinije ti mene ostavis kusur koji ostane.Naravno ne racunaj da uzmes za 25k top model uz svu opremu.
2.Ji a sta je Juke povishen Tvingo? A klasa SUV-a?
3.Po stoti put u moj text pomenuo sam BMW u jednu recenicu da je zavrsna obrada kod qashqai kvalitetnija od BMW x3 -koji je bio top model i sto se motorizacije tice (sto je u ovom slucaju nebitno) i sto se opreme tice.Po meni ne moze da jedan premium model koji ima sve sto moze da ima od opreme da ima ja za 5 minuta u auto da mu nadjem bar 5 mesta gde deluju jeftino.Kada bih ga malo duze imao nasao bi jos vise sta je sigurno. Nije bmw u m-paket ,duster pa da kazem izgleda jeftino al ok je to se i ocekuje.
4.Risto odakle znas ti sto ja vozim,jel znas moj auto il onako malo si vidovit? I ne ja ne kazem nikome ko sta treba da vozi. Niti sam rekao da qashqai savrsen i da nema mane... procitaj prvi post razumeces nadam se zasto je qashqai nije dobar izbor.Da je bio kupio bih ga.
5.Floyde bas kvalitet enterijera kod X3 na pojedina mesta je diskutabilan ,dizajn ne bi komentarisao jer je to stvar ukusa.
PONOVO CU ZAMOLITI ADMINISTRATORE DA PREBACE IL OBRISU SVE POSTOVE STO NEMAJU VEZE SA QASHQAI.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai

Post od Delija » 20 Jun 2016, 12:20

Ma ti si Svetski Mega Car :klanjamse:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Ivan
Postovi: 9884
Pridružio se: 03 Jan 2013, 09:22
Garaža: bmw 3 f31, bmw 5 f10,
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od Ivan » 20 Jun 2016, 12:26

To su traume otkako su ga nepravedno zaustavili sa 6km prekoracenja :D

Послато са GT-N7100
nidza je napisao:
12 Apr 2021, 10:56
nemam problem uvek sam najsporiji

Korisnikov avatar
7footer
Postovi: 628
Pridružio se: 19 Jan 2012, 17:53
Garaža: Lexus GS 450h, Chevrolet Trax, Yamaha Stryker
Lokacija: Svet

Re: Nissan Qashqai

Post od 7footer » 15 Jul 2016, 21:35

Superb III, Floyd

Kakav je osećaj prostora u X-Trail? Izgleda dosta veći od QQ, ako je cena približna rekao bih da je bolja kupovina.
Kako bi uporedili ove "džipove" s limuzinsma srednje klase po pitanju udobnosti, komfora, preglednosti...
Šta znam, ja bih možda pre vozio tako nešto (X-Trail, Tiguan, CX-5) nego li limuzinu srednje klase iako nisam pristalica SUV
Pozdrav

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai

Post od Delija » 15 Jul 2016, 22:36

Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Nissan Qashqai

Post od Ji 4Tze » 15 Jul 2016, 22:47

Superb III je napisao: 2.Ji a sta je Juke povishen Tvingo? A klasa SUV-a

PONOVO CU ZAMOLITI ADMINISTRATORE DA PREBACE IL OBRISU SVE POSTOVE STO NEMAJU VEZE SA QASHQAI.
Šta bi bilo drugo nego A?
Ili da sam lakše razumeš, koji bi to manji SUV bio od Juke-a? Ne postoji takav :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Nissan Qashqai

Post od Floyd » 15 Jul 2016, 22:54

7footer je napisao:Kakav je osećaj prostora u X-Trail?
Odličan. Tri odrasle osobe staju pozadi bez većih problema.

Meni svakako bolji od QQ. Kome je motorizacije ok, super izbor.

Lale
Postovi: 28
Pridružio se: 21 Feb 2017, 23:04
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od Lale » 22 Feb 2017, 12:12

Pozdrav, da li neko poseduje ili je testirao Qashqai 1.2 DIG-T 115ks da napise malo vise kako se ponasa u voznji, da li je trom itd. Jer jako sam skeptican oko motora, naravno prvom prlilom cu ga testirate jer ga gledam vec neko vreme :)

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Nissan Qashqai

Post od Risto » 22 Feb 2017, 15:22

U svakom slučaju ga moraš sam testirati, ono što je meni OK možda je loše za tebe.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai

Post od Delija » 22 Feb 2017, 15:42

Mislim da je to preslabo. 2k evra vise i pazaris 1.6 i uzivas.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Nissan Qashqai

Post od ikac2000 » 22 Feb 2017, 16:06

Moj kolega bio prezadovoljan njime kao sluzbenim autom. Pre toga vozio dizelase.

Naravno, bez divljanja...

Lale
Postovi: 28
Pridružio se: 21 Feb 2017, 23:04
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od Lale » 22 Feb 2017, 17:43

Slazem se, moram ga licno testirati, sva sreca pa je Stojanov sad otvorio salon pa ce moci da se testira, sa obzirom da sam mladji vozac i ja mislim da bi mi vise lezao 1.6 sad dali dizel ili benzin otom potom, spomenuo sam 1.2 motor jer imaju neku akciju gde za 20 000e dobije jako jako dobro opremu jedino me to vezuje za taj 1.2 motor, jer u drugom slucaju sa tom opremom cena ide mnogo gore :D

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Nissan Qashqai

Post od Delija » 22 Feb 2017, 18:13

Ma jok. Popust je slican za sve varijante. 1.6 je 2k evra vise sa istom opremom.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Lale
Postovi: 28
Pridružio se: 21 Feb 2017, 23:04
Lokacija: Novi Sad

Re: Nissan Qashqai

Post od Lale » 22 Feb 2017, 18:29

Aha, onda se isplati, po tvom savetu da li je bolje uzeti 1.6 dizel ili 1.6 benzin, sa obzirom da sam do sad vozio samo benzin pa sam malo skeptican u vezi dizela, godisnje prelazim izmenu 8-10000km

Odgovori