SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1669
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od zdushan » 23 Dec 2023, 10:18

Najveća vrednost automobila, barem meni, je da ne gubiš vreme i živce sa njim po servisima, bio nov, polovan ili sastavljen od 3 polupana..
Sve ostalo mi dolazi na drugo mesto.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
blaugrana
Postovi: 6907
Pridružio se: 26 Jan 2012, 17:08
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od blaugrana » 23 Dec 2023, 10:19

Saša je napisao:Kažite to mom kolegi koji upravo prolazi pakao sa svojim autom. Ima 7 godina garancije ali mu to malo znači kada već po deseti put ide u servis i kida živce.

Ne kažem ništa, sve super i samo napred, samo sam replicirao na komentar da se nikako ne uzima model na zalasku karijere. Za mene su takvi automobili baš naprotiv - dobra kupovina.

Što se tiče gubitka vrednosti - ko o tome razmišlja još pre kupovine, za njega i nije nov auto. Slika Mene baš zabole koliko će vredeti posle 10 godina, kupio sam ga za svoje potrebe i uživanje i posle toga baš me briga, mogu i da ga poklonim a da ne trepnem. :)
Bar ne mora da placa iz svog dzepa. Problemi ce se resiti

Gesendet von meinem Blauwei mit Tapatalk


Korisnikov avatar
mironiko
Postovi: 643
Pridružio se: 05 Jan 2017, 10:46
Garaža: Suzuki SX4 S-Cross 1.4 Premium 2019.
Lokacija: Petrovaradin
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od mironiko » 23 Dec 2023, 10:52

Rešiće se, ali sve to vreme nemaš auto praktično.

Kad se to prolazi sa polovnjakom, to je uračunati rizik, ali sa novim autom ne bi trebalo tako da bude, ili u znatno manjoj meri.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk

Astra >> Lambo

Kass
Postovi: 209
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Kass » 23 Dec 2023, 11:04

Osnovna vrednost novog automobila je da vidiš servis jednom godišnje i da ne razmišljaš o njemu dok ne istekne garancija. Kad istekne garancija zamniš i opet u krug.

Da li će vredeti par k više ili manje na kraju tog perioda je sasvim fer cena za to što ne pališ mozak u medjuvremenu i uvek imaš auto na raspolaganju.

Dzoni_m
Postovi: 1716
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Dzoni_m » 23 Dec 2023, 11:07

Imao sam jednom reklamaciju i cekao sam 2 sata da rese problem, ponudili zamensko vozilo u tu svrhu. Svakog koga znam ko je imao problem sa autom u garanciji a da je morao da ostane bez auta na par dana dobio je zamenski. Cak i u Srbiji, a ne bude “ne moze to ovde”.
Osim ako niste kupili auto kod nekog shady dilera, ali taj domaci zadatak je na vama. Takodje cela ta prica “kako su greske resili” je bajka, posto ima sijaset primera gde restajl ima mnogo vise problema: nova generacija motora, menjaca, izmene zbog propisa pa nesto ne moze vise uopste da ima i sl. Isto sijaset problema. Pravilo ne postoji.

Elem, prica ode u nekom drugom smeru a to nije bio cilj komentara. Poenta da dajes puno novca za nov auto a dobijes stari model, jeste. Ako to ne predstavlja problem, onda zasto potpuno nov? Do 1 god star auto sa 2-3-4K km je mnogo bolja kupovina. Pogotovu kupovina u pocetku kalendarske godine. Mozes onda i u broj veci/bolje opremljeni primerak.


Sent from my iPad using Tapatalk

Kass
Postovi: 209
Pridružio se: 23 Avg 2017, 21:59

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Kass » 23 Dec 2023, 11:10

Pa zato što mi ne živimo u nemačkoj i niko ne može da garantuje te podatke o kojima ti pričaš. Dok sam živeo tamo kupio sam i ja certified auto od proizvodjača, sa sve garancijom, i sit se navozao sa njim.

Na to ovde prvo možeš da zaboraviš, jer je sve to smuti pa prospi kad sam gledao prošli put, možda su popravili nešto skorije, ali sumnjam. Takodje jahreswagen po dobroj ceni je nemoguće dobiti, jako je malo takvih i cene su im sumanute. Plus su im i konfiguracije uglavnom besmislene.

Jednostavno pitanje tržišta.

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13145
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Saša » 23 Dec 2023, 11:17

Meni auto ne služi za pokazivanje komšiluku i briga me da li je najnoviji model ili ne. Takođe, nov auto je samo onaj koji si lično isterao iz salona i nijedan drugi. Da li si se zapitao zašto bi neko prodavao auto sa godinu ili dve dana? Koja je verovatnoća da je možda izludeo prethodnog vlasnika (kao ovog mog kolegu recino) ili da je doživeo neku havariju pa ga vlasnik popravio pa gurnuo nekom dalje? Mislite i o tome… A kada se već daje toliki novac meni lično u obzir dolazi samo novo. No dobro, svako ima neki svoj rezon.
Poslednja izmena od Saša u 23 Dec 2023, 11:17, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6807
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od ljuba » 23 Dec 2023, 11:18

Najbolja varijanta je kada je firmin liz pa sta god da se desi sa autom ti samo kažeš ne mogu da dođem na posao ne radi mi auto :) ili proveo sam zadnjih 10 dana u servisu zbog auta :) Nista bolje od toga :)

PS: Potpuno se slažem da se uzima nov auto da se ne brineš o glupostima recimo da kada treba da kreneš na put nešto crkne a ti čekaš rezervni deo od par dana do par meseci (i to u Holandiji)
Poslednja izmena od ljuba u 23 Dec 2023, 11:20, izmenjeno 1 put ukupno.

Dzoni_m
Postovi: 1716
Pridružio se: 12 Jul 2013, 12:38
Garaža: BMW 118i, CX-5
Lokacija: DE

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Dzoni_m » 23 Dec 2023, 11:18

Kupovao sam ja nove automobile i u Srbiji. Uvek je bila opcija da se kupi test vozilo auto-kuce. Jednom zamalo i da to uradim, ali je presudio tip motora u konkretnom primerku, nije mi se svideo.

Ne pricam ja o 3 godine starom autu gde ti treba certifikacija proizvodjaca. Pricam o par meseci do max 1 godine automobili pod fabrickom garancijom. Tacno je da u Srbiji nema previse takvih, i da to obicno zavrsi u rukama prijatelja vlasnika auto-kuca, prodavaca i sl. Opet koliko vidim, covek ne zuri. Moze i da saceka. Cene obicno budu “sumanute” zato sto su to vozila sa dosta dodtane opreme.


Sent from my iPad using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19358
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Heinz » 23 Dec 2023, 11:50

Neka kupi ono što se ženi svidelo, i nema greške :)

Korisnikov avatar
Gaginh0
Postovi: 8859
Pridružio se: 13 Jan 2012, 06:16
Garaža: Nemam garažu :(
Lokacija: In the middle of nowhere

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od Gaginh0 » 23 Dec 2023, 12:24

:)
BOJ SE OVNA, BOJ SE GOVNA, A KAD ĆU ŽIVETI?

Slika

Korisnikov avatar
zdushan
Postovi: 1669
Pridružio se: 12 Jan 2013, 13:02
Garaža: Škoda Superb 2.0 TDI 4x4
Lokacija: Beograd

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od zdushan » 23 Dec 2023, 12:39

Dizaster

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4207
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od carov2 » 23 Dec 2023, 13:09

Nije dugo bilo Džonija na forumu, a vratio se u velikom stilu, kao Gatuzo.

Uleće samo klizeći...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12388
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od shandu90 » 23 Dec 2023, 20:16

pedja je napisao:Niko još uvek nije pregazio Makedoniju bez stajanja na pumpi Slika

Ja vozim benzinca, sutra bih uzeo dizela, ali ne pod obavezno. Svakako, sa dizelom bi mi verovatno bila nešto skuplja vožnja, s obirom na plin, tako da to nije jedini faktor

TapaT
Ja sam sa bivsom astrom od NS-a do Skoplja gurao, kad se upali lampica za rezervu. Dizel bi samo sluzbeni prihvatio, jos mi ga nece dusa za privatne stvari.


Sent from my iPhone using Tapatalk

pedalaš
Postovi: 700
Pridružio se: 02 Okt 2023, 14:01

Re: SUV srednje velicine - razmisljanje unapred

Post od pedalaš » 24 Dec 2023, 00:32

mironiko je napisao:
21 Dec 2023, 18:30
Nekoliko dana se nismo bavili kupovinom auta, pošto sam se bio razboleo (tačnije, sve troje smo bili bolesni), ali danas sam odradio vožnju Kie (malo sveobuhvatniju), a sutra idemo da vidimo u salonu Mazdu u paketu koji nas zanima. Vožnja takvog modela ostaje san, ali bar da ga vidimo, jer su svi koje smo do sad vozili/videli bili sa 2.5 motorom i u Executive opremi (ili tako već neki visoki paket).

Bilo kako bilo, današnja vožnja je bila pozitivno iznenađenje. Pre svega, izašao sam na autoput na zapadnom izlazu, vozio do istočnog, pa Žeželjevim mostom preko i uz Tvrđavu se popeo na Trandžament (tu je jedno kilometar uspona), i Mostom Slobode nazad u salon. Tako sam dobio i malo AP-a i malo uspona i grad.

Pre svega, u krivini kod Lesnine, Kia se ponela isto kao i Mazda, tj. moj subjektivni osećaj je bio jednak. To je naravno dobro, očekivao sam da će Mazda tu biti bolja, ali i Kia je u 120 na sat ležala odlično, kao pegla.

Pre uspona uz Tvrđavu, navukao sam ga na 80 i kad je krenuo uspon, pojačao i zadovoljan sam kako je odreagovao. Naravno, nije instant-reakcija kao sa manuelnim, ali nije sporo, a i sam motor je pokazao da ima snage za to.

Najzad, vožnja po gradu (u podne, dakle, bilo je gužve) je bila lagana sa DCT-om, a prethodno resetovana potrošnja izašla je na 7.4 na kraju vožnje. Takođe, solidno - u 4x4 modelu bilo bi maks 8 onda, što mi je takođe u redu.

Pričasmo malo još o proceduri poručivanja, saznao sam da bih dobio verovatno i dva seta patosnica i sigurnosne šrafove (pitao sam za njih) i to je to - ostaje da mu se javimo ako prelomimo.

Posle ove vožnje, definitivno više naginjemo Kii, i sutra, osim ako nas odmah nešto ne odbije u Mazdi sa paketom koji nas zanima, probaću da izboksujem još neko sniženje. Ako, pak, ostane sve kako jeste (Mazda 35k, Kia 33k) mislim da je to to. Kia nam se za nijansu više i sviđa, jeftinija je, ima više prostora (navodim samo to jer nam je to glavni kriterijum), tako da je za nas logika jasna.

Sent from my Pixel 6a using Tapatalk
Možda nisam dobro ispratio sve postove, ali, da li ste razmišljali o Ford Kugi? Ona može kao AWD ako je hibrid, a deluje mi je da je to trenutno dosta povoljan AWD hibrid za tržište Srbije, koji može da bude i veoma lepo opremljen (ima i neki opciono odlično nadogradjen ST Line ), pri čemu Kuga može da konkuriše za eko subvenciju. I na kraju tako dobro opremljen AWD hibrid bude 38-39 hiljada. A možda može i neki popust, ko zna.

Odgovori