Golf VII 1.2 TSI 86 ili nesto drugo za 16.000€

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Risto » 25 Jul 2016, 21:50

Možda kod VWa ima bolji % :D Javi im da je poslao potencijalnog kupca, i ako ovaj uzme, dobije svoj deo :D

Šalu na stranu, ja sam slušao o platama ono što sam čuo ne zvuči nimalo spektakularno. Lično bi volio da radim taj posao ali ne u ovoj zemlji...

Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Ji 4Tze » 25 Jul 2016, 21:51

Ne znam, ovaj jedan u Delti onomad reče da mu se ne isplati da uveze kontejner jednog modela motocikala.
Tim rečima. "Ne isplati mi se" - tako da, možda su neki puni ko brod :mrgreen:
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Darko » 26 Jul 2016, 00:26

Lično bi volio da radim taj posao ali ne u ovoj zemlji...
Takodje, dok sam bio dete, bio mi san da jednog dana radim u nekom salonu. Uvek sam mastao o tome.

Ne znam koliko zaradjuju kod nas ti prezenteri u salonima, ali verujem da je neka prosecna srpska plata ako ne i manje.

Jednom prilikom sam bio u svedskoj gde sam upoznao jednog naseg momka sto radi u salonu, mlad 20 i nesto godina.
Prodaja dobro ide, on ima extra plata i procente od prodaje. Vozio u to vreme svoj porsche cayman. Druga planeta.

Miljankg
Postovi: 291
Pridružio se: 02 Jul 2016, 19:30
Lokacija: KG

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Miljankg » 26 Jul 2016, 23:24

Druga planeta, druga i kultura.

Lepo je popljuvao VW, isto su to uradili i u Fordovom salonu (bio pre neki dan da razgledam), tamo su doduse osuli paljbu po skodi i tsi motorima i kazu da je njihov Ecoboost najbolji. Seo ja da probam Fiestu (samo su to imali za test), tresao se zadnji tocak dok sam vozio... Testno vozilo od 1000km. P.S. Ecoboost ide sasvim ok, probao sam verziju od 100ks, a imaju i neku od 125 pa i vise.

Koliko znam, jedna od jako bitnih ocena prodavca jeste i odnos prema konkurenciji.

Ono sto mene prilicno iznenadi to je sto vecina prodavaca kao da nema zelju da proda auto.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Superb III » 27 Jul 2016, 08:36

Ili mi ne delujes seriozno :)

ftj
Postovi: 13038
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od ftj » 27 Jul 2016, 08:55

Ako je tako onda je opet u njima problem jer ne umeju da prepoznaju ko je neozbiljan.

Era
Postovi: 574
Pridružio se: 28 Feb 2016, 22:52

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Era » 27 Jul 2016, 09:29

Miljankg
Ne znam što si se razočarao u enterijer novog Megana. Pošto i ja imam nameru da nešto nabavim, sa malim dizelom, gledao sam novi Megan sa intens paketom opreme. Realno i odavno nisam seo u udobnija i lepša prednja sedišta. Volan je vrhunski urađen, baš kao i ostale komande, ručna, displej - brzinomer koji se svakojako prilagođava i sl. Oplate na vratima su šivene nekom kožom (veštačkom ili sl ne znam), tabla divno gumirana. A dizel 110ks me je zaista oduševio neznatnom bukom i načinom kako rafinsano vuče u svim režimima. Unutra nema nikavih cvrčkova, a izolacja je ekstra. Ostaje jedino pitanje koliko troši. Auto uopše ne podseća na prethodnika.
Gledao sam ja Auris, Mazdu, Pežo. Pežo 1,6 HDI sam vozio ceo vikend. Škodu takođe, ali taj auto mi je baš seljački i nekako kineski deloje, posebno fabija karavan, a i Oktavija nije mnogo bolja. I rekao mi je čovek da im ti 1,6TDI nisu nešto ni kvalitetom. U vožnji, 1,6 TDI je nekako kilav na malom gasu, itd.

Korisnikov avatar
gavran
Postovi: 363
Pridružio se: 09 Sep 2013, 15:44
Garaža: VW Passat B8 1.6 tdi
Lokacija: Novi Sad

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od gavran » 27 Jul 2016, 10:43

Taj 1.6 TDI jeste malo cudan, cale ga ima u ovoj novoj Oktaviji i nije da nema snage nego ajde najgrublje da se izrazim i docaram, trazi da se vozi kao atmosverski benzinac. Odnosno zbog razlike u broju obrtaja generalno izmedju dizela i benzinaca sve se to odigrava na manjem broju obrtaja ali taj motor se ne ponasa onako kako ljudi koji voze dizela ocekuju da se ponasa i izmedju ostalog zbog toga i biraju dizela.

Ovde je u pitanju motor od 90 ks i 5 brzina, taj motor je do 2000 obrtaja naprosto mrtav, a sa obzirom da ima duge brzine i nekako je generalno pravljen da se vozi na nizem broju obrtaja ne moze se reci da se optimalno vozi uglavnom iznad tih obrtaja vec upravo obrnuto uglavnom se i mota tu negde od 1500 do 2200 recimo. Ako ti zatreba snage za preticanje i sl. kada ga zgazis i prebacis u nizi stepen on lepo povuce, ali nema ono dizelsko da u svakom stepenu prenosa i na svakom broju obrtaja ima onu rezervu snage karakteristicnu za dizela. Recimo kao kod 1.9 tdi. Takodje cim odes do cetvrte a pogotovo pete brzine ta granica mrtvila se penje na 2500 pa i vise obrtaja.

Jako, jako cudno tjuniran motor, kao da je akcenat bio iskljucivo na potrosnji pa je podesen tako da se uglavom anemicno vozi na nizem broju obrtaja gde je zaista izuzetno stedljiv ali da ako zafali snage u pojedinim situacijama gasom do poda i po potrebi promenom brzine za stepen nize nece izostati reakcije. Ali one ekstemne elasticnosti nema.
Rad je stvorio čoveka, a nerad.......gospodina

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Superb III » 27 Jul 2016, 12:50

Era je napisao:Miljankg
Ne znam što si se razočarao u enterijer novog Megana. Pošto i ja imam nameru da nešto nabavim, sa malim dizelom, gledao sam novi Megan sa intens paketom opreme. Realno i odavno nisam seo u udobnija i lepša prednja sedišta. Volan je vrhunski urađen, baš kao i ostale komande, ručna, displej - brzinomer koji se svakojako prilagođava i sl. Oplate na vratima su šivene nekom kožom (veštačkom ili sl ne znam), tabla divno gumirana. [color=#00A dizel 110ks me je zaista oduševio neznatnom bukom i načinom kako rafinsano vuče u svim režimima. Unutra nema nikavih cvrčkova, a izolacja je ekstra. Ostaje jedino pitanje koliko troši. Auto uopše ne podseća na prethodnika0080][/color].
Gledao sam ja Auris, Mazdu, Pežo. Pežo 1,6 HDI sam vozio ceo vikend. Škodu takođe, ali taj auto mi je baš seljački i nekako kineski deloje, posebno fabija karavan, a i Oktavija nije mnogo bolja. I rekao mi je čovek da im ti 1,6TDI nisu nešto ni kvalitetom. U vožnji, 1,6 TDI je nekako kilav na malom gasu, itd.
Sasvim tacno. Potrosnja kod 1.5 dci je manja nego sto mozes i da pretpostavis.1.6 tdi verovatno ga menjac "ubija" zbog ekonomije i da ne trosimo vise reci zbog to.Jedino sto je veliki minus i sto Era treba da obratis paznju su cene servisa.U Nissan u Qashqai za taj 1.5 dci redovni servisu su bili nerealno skupi kao i interval velikog servisa uzasno kratak i skup.Dali je samo to ko Nissan a ne kod Reno-a koja su ista grupacija trebao bi da pitas.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Darko » 27 Jul 2016, 13:06

@Superb, uz renault 1.5 dci se dobija besplatno servisiranje 5 godina.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Ikac » 27 Jul 2016, 13:48

Kod Renoa mislim da u uputstvu piše da se kod DCI motora v. servis radi na 160.000 km. Naravno naši servisi to skraćuju na 60.000 km zbog "težih uslova eksploatacije" tj. lošeg goriva, puteva i sl., što po meni nema nikakve logike, jer ne vidim kako loš put ili gorivo može da utiče na trajnost remenja, španera i ostalog. Iskreno da sam vlasnik novog renoa ne bi imalo teorije da radim v. servis pre 120-130.000 km.

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Superb III » 27 Jul 2016, 13:57

Darko servis kod Dacije i Nissan verovato ne kosta isto. Isto ako servisiras audi i seat ne kosta isto sigurno. Iako je motorizacija ista ipak je to neka politika auto kuce. Voleli mi il ne ako ti kazu da se veliki servis treba uraditi na 60k km imas dva izbora.Da uradis na 60k km (na Qashqai je bio oko 1200 eu) ili da ne uradis i cekas 130k ili koliko god ti sam procenis da treba i da izgubis garanciju,pa na svoj rizik. Za Reno nisam se raspitivao koliko kosta servis jer Kadjar nije mi se dopao ,al za Qashqai je papreno skup.Pricamo naravno za 1.5 dci.
Lepo sto kod vas daju 5 redovna servisa.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9065
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Darko » 27 Jul 2016, 15:33

Era je napisao:Miljankg
Ne znam što si se razočarao u enterijer novog Megana. Pošto i ja imam nameru da nešto nabavim, sa malim dizelom, gledao sam novi Megan sa intens paketom opreme. Realno i odavno nisam seo u udobnija i lepša prednja sedišta. Volan je vrhunski urađen, baš kao i ostale komande, ručna, displej - brzinomer koji se svakojako prilagođava i sl. Oplate na vratima su šivene nekom kožom (veštačkom ili sl ne znam), tabla divno gumirana. A dizel 110ks me je zaista oduševio neznatnom bukom i načinom kako rafinsano vuče u svim režimima. Unutra nema nikavih cvrčkova, a izolacja je ekstra. Ostaje jedino pitanje koliko troši. Auto uopše ne podseća na prethodnika.
Gledao sam ja Auris, Mazdu, Pežo. Pežo 1,6 HDI sam vozio ceo vikend. Škodu takođe, ali taj auto mi je baš seljački i nekako kineski deloje, posebno fabija karavan, a i Oktavija nije mnogo bolja. I rekao mi je čovek da im ti 1,6TDI nisu nešto ni kvalitetom. U vožnji, 1,6 TDI je nekako kilav na malom gasu, itd.
Isao sam sad u salon. Da podignem neki papir za dustera, i taman u tom momentu unose novi megan u salon, tek stigao.
Bio je u zen opremi plus alu felne i jos neki dodaci, ne znam ali kad sam seo u vozilo momentalno sam se odusevio, tako sve deluje kvalitetno sklopljeno, uzivancija samo sedeti unutra. Ovakav osecaj sam imao kad sam seo u novu hondu civic. Iako je ovaj megane imao analogne instrumente i najobicniji radio medjutim i takav je ok. Sedista su vrhunska i napred i nazad, polozaj za volanom takodje. Za tih 5 minuta koliko sam sedeo i gledao, sve mi je bilo tip top. Pogotovo za te novce i uslove koje nude plus odlicna motorizacija.
U siroj porodici jedan rodjak vozi prethodni megane, ono je ozbiljna kanta u svakom poredjenju sa ovim novim.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3160
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Dare4x4 » 27 Jul 2016, 15:41

Miljankg je napisao:Druga planeta, druga i kultura.

...

Koliko znam, jedna od jako bitnih ocena prodavca jeste i odnos prema konkurenciji.

Ono sto mene prilicno iznenadi to je sto vecina prodavaca kao da nema zelju da proda auto.
Potpuno ista iskustva imamo.
Malopre sam svratio u jedan ogroman salon nameštaja u Nišu. Čovek za svaki ležaj ili garnituru zna sve detalje, da li je sunđer unutra ili žičano jezgro, kako se rasklapa, koja je cena sa akcijom i bez (ne gleda u cenovnik, a pogađa), ko je proizvođač, koje su boje dostupne... I sve to za bar deset modela koje smo gledali, a ima još ko zna koliko i šta sve u ponudi od nameštaja. Neverovatan lik, oduševio me.
Nasuprot tome, u većini auto salona nemaju odgovore na osnovna pitanja ili misle da nemam pojma totalno pa lupaju gluposti. Ne umeju da objasne šta su neke stavke iz spiska opreme itd... Stvarno kao da ih baš briga.

Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Golf VII 1.2 TSI 86

Post od Velja » 27 Jul 2016, 15:51

Darko, jel' to Duster ide u oglase? :D

Odgovori