Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od trojanac » 31 Avg 2017, 15:37

To sus asvim dobri motori, ali dizel, a rekao si da njih nećeš.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
nikaragva
Postovi: 14754
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:03
Garaža: Zafir
Lokacija: Vulinjak

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od nikaragva » 31 Avg 2017, 15:40

Obrati paznju da poredis megane 2 i astru g. Pandam megana 2 je astra h, iako je megan 1 godinu stariji model.
Pre bih odabrao megana, jer je noviji model. Jeftino ti je odrzavanje, za benzince nema sta puno da razmisljas, dobri su. Jedini famozni fabricki maler je neka varijabilna remenica, ali to nije neki bauk.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3230
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od elMaestro » 31 Avg 2017, 15:52

Sem te varijabilne remenice (koja je ispod 100e sada) su to sasvim pouzdani motori, mada bih ja pre isao na 2.0, nije toliko veci potrosac, koliko bolje ide. Pritom, svi 2.0 su u odlicnoj opremi, vecinom se uvoze iz CH i generalno su ocuvaniji primerci od onih slabijih, a na sve to budu u proseku i jeftiniji. Komsija je prodao Megana 2003. 2.0, doduse sa 3 vrata i neregistrovanog, za 1500e, vozio ga skoro 10 godina, stvarno maksimalno ocuvan auto.

Uopsteno, ako mozes da predjes preko dizajna (koji meni i nije toliko odvratan, kakvih sve ima) i tih nekih sitnijih problema, dobije se relativno savremen auto za male pare.

TT

Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Skipper » 31 Avg 2017, 15:57

Rizna ziveli! je napisao:
31 Avg 2017, 14:38
Skipper hvala na predlogu! Videcu da li mogu jos za koju stotinu da se protegnem...

Sad kad mi je Skipper predlozio Korolu, ne budem lenj pa pogledam sta jos od Korola ima po oglasima...i vidim da ih je vecina 2.0 d4d ili 4d4 kako vec.... koja je fora sa tim dizelasima? Da li to gledati ili ne? Ovo pitam iskljucivo sto je Toyota u pitanju...
Dobri su motori ali ipak se ti drži benzinca, manje će te boleti glava. Kod benzinaca je možda najbolji izbor 1.6 ali on ima problem sa povećanom potrošnjom ulja na pre facelift modelima. Facelift je model je došao 2003 ali to nećeš naći za te pare. Ovu konkretno sa oglasa sam ti predložio ( a pre mene su je spomenuli na toyota forumu ) zato što deluje, bar na osnovu podataka iz oglasa, kao korektan primerak za gledanje. Dobijaš letnje i zimske gume i registrovan je još 10 meseci. To nije mala stvar. Takođe kupljen je nov kod nas pa možeš bar delimično da proveriš i servisnu istoriju. Ram za tablice je Japanshop, oni nisu loš servis ako je tamo održavano.
Ja bih lično išao da je pogledam. Pregled možeš obaviti i u Japanshopu, a ako ne želiš kod njih imaš Živkovića i Stanojevića (ovlašćen Toyota servis ) preko puta. Inače sva 3 servisa se nalaze na Smederevskom putu.

Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Rizna ziveli! » 06 Sep 2017, 09:41

Pozdrav ljudi, opet ja!

Video sam juce onog Megana kog sam pominjao pa sam hteo da podelim utiske sa vama.

Auto ide dobro, sto se kaze utegnut je u voznji a mane koje sam video su:

1) Rucna pravi problem. Nece iz prve da "uhvati" vec posle nekoliko pokusaja

2) Desni migavac (prednji) ne radi, verovatno je crkla sijalica

3) Svetla pozadi ne rade kad se ide u rikverc

4) Juce u toku dana sam vozio Megana dizela a onda kad sam probao ovog benzinca imao sam ocesaj da mu je papucica gasa dosta blizu papucici kocnice... da li je moguce da se tu nesto radilo pa da nije dobro namesteno ili samo tripujem. Nije da mi smeta nego prosto primeti se... Malo su mu zardjala slova a neka i otpala pozadi gde pise "Megane", sada vise lici na "Vegane" :D

Koliko bi kostale ove popravke, sta mislite? Danas ce ga majstor pogledati i "odozdo" da izvinete pa ako je sve ok ja bi to da kupujem. Koliko biste vi dali za ovaj auto? Covek ga ceni 2300 eur. Uz auto mi daje kandzu i zimske gume, registrovan je jos par meseci.

Megan je 1.6 16v benzinac 2004.godiste, pet vrata, pali - radi - ide :D

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od trojanac » 06 Sep 2017, 13:34

Dok majstor ne pogleda detaljno i da svoj sud teško je pričati. Ja ih iskreno nešto ne volim pa možda nisam baš objektivan. Ako majstor da zeleno svetlo uzimaj i neka je sa srećom.
Posetite www.garaza.rs !

Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Rizna ziveli! » 19 Sep 2017, 23:46

Drustvo samo da javim, kupio sam Megana o kojem je bilo reci... konacno izadjoh iz pakla gledanja kola....

Hvala svima na komentarima!

Pozdrav!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od trojanac » 20 Sep 2017, 02:41

Čestitam. Da te dobro služi.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori