Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
ljubitelj
Postovi: 10651
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od ljubitelj » 13 Okt 2023, 18:19

lamby je napisao:
13 Okt 2023, 15:52

Nisam ekspert mehanike niti veliki poznavalac iste, ljubitelj automobila jesam i voleo bi da naucim vise o njima. Ovo mi sve jeste jedna velika lekcija, ali opet ne razumem cemu komentar za iskustvo sa tri 1.5dci motora. :)
Komentar je bio su smislu cudjenja sa toliko iskustva sa tim motorom a onda po kratkoj naznaci sta se desavalo da se zavrsilo popravkama motora sa prilicno visokom cifrom.

A sada je jasnije, zapravo sa motorom i nije bilo nikakvog problema vec sa elektrikom tj magistralom (podataka) sudeci po opisu simptoma i sta se palilo od upozorenja.

Ti motori su prilicno pouzdani i dobri (ta novija godišta) otuda i dodatno cudjenje sa moje strane za taj primerak šta je moglo toliko da kosta.

Steta sto se pre zamene delova, a koji nisu resili kvar, nije uradila prvo dijagnostika kvara i nasao uzrok gasenja prvo pa tek krenulo u popravku. Pri tome ne mislim na čitanje kodova greške kao "dijagnostiku" jer je to samo jedna od alatki za proces nalaženja razloga problema.
No šta je bilo sada je istorija, da ne davim dalje.


Što se teme tiče, stanje primerka je najvažnije kod kupovine polovnjaka, ako se sazna istorija održavnaja to je veliki bonus a ako ne uvek može nešto da iskrsne, da se previdi pri prvom pregledu.

U pregled ovlašćenog se ne bih previše uzdao, tamo uglavnom nemaju dodira sa vozilima koja se popravljaju / da rešavaju neki kvar popravkom a ne zamenom kompleta nečega/ i većinom rade sa vozilima u garanciji gde su proste monter/demonter radnje i propisano redovno održavanje.

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 13 Okt 2023, 18:43

Vidim da u poslednje vreme dosta taksista vozi Vitare sa benzinskim motorom, ja ga licno nisam gledao ali vidim da su cene pristupacne i vecina ih je nova kupljena u Srbiji. Nisam veliki fan izgleda, ali svakako se zahvaljujem na preporuci!

Sto se tice prethodnog QQ 1.5, slozem se 100%. 1.5 DCI je odlican motor, samo ocigledno sam ja imao posla sa majstorima kojima je u cilju da me udare po dzepu. Vodjen je i kod elektricara, ali svaki mi je rekao da je sve uredu. Ali moram biti iskren, posle ovakvog iskustva mi se zaista ogadio. Ali ima tu i moje greske, nego neiskustvo je presudilo i to je to.

Da li bi onda mozda bolje bilo da kontaktiram servise koji su na dobrom glasu za specificne modele umesto ovlascenih? Konkretno u Kia CUBI Novi Sad sam proveravao sve Kia automobile za koje sam zainteresovan.
Pieces will never tell the whole story.

ljubitelj
Postovi: 10651
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od ljubitelj » 13 Okt 2023, 20:29

Upravo to, specijalizovane servise jer su daleko više u praksi sa stanjem polovnih vozila.

I daleko bolje mogu da procene eventualni (realnih cena) trošak popravke.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30136
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od trojanac » 13 Okt 2023, 21:03

Imamo na forumu za prodaju odličan QQ 1.3 tCe 160 2019. u lepoj opremi, ali je mnogo iznad tvog budžeta.
Dobar auto se čeka.

Sent from my 2201116SG using Tapatalk

Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Djole
Postovi: 589
Pridružio se: 16 Jan 2012, 16:50
Lokacija: Beograd

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Djole » 13 Okt 2023, 21:26

Daj učešće i uzmi nov auto, što sebi komplikuješ život :)
I don't have a short temper, I just have a quick reaction to bullshit !

Korisnikov avatar
carov2
Postovi: 4205
Pridružio se: 23 Apr 2012, 20:24
Garaža: Audi A4
Lokacija: Pirot, Kladovo
Kontakt:

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od carov2 » 13 Okt 2023, 22:04

Lamby, da nisi ti Hulk? Slika

https://youtube.com/shorts/DW84SUNgnlk? ... bmtL0D37zf

Sent from my LE2121 using Tapatalk


Korisnikov avatar
Woodoo
Postovi: 2345
Pridružio se: 13 Jan 2012, 10:12
Lokacija: Beograd

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Woodoo » 14 Okt 2023, 01:17

lamby je napisao:
13 Okt 2023, 15:59
Budzet je 13.500e.

Preferiram Crossover/SUV automobile. Nije mi bitan 4x4 pogon, tako da je i 2WD vise nego pozeljno. Benzince nisam nikad vozio, tako da bi dao prednost dizelima ali ukoliko se motor dobro pokazao ne bi bezao ni od benzinaca.

Nemam odredjenu preferenciju na navedenim modelima, uzeo bi u obzir sve preporuke koje imate. Prvenstveno su mi bitni pouzdanost motora, pa tek onda sve ostalo.
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... age=&sort=

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 14 Okt 2023, 11:06

carov2 je napisao:
13 Okt 2023, 22:04
Lamby, da nisi ti Hulk? Slika

https://youtube.com/shorts/DW84SUNgnlk? ... bmtL0D37zf

Sent from my LE2121 using Tapatalk
Hahah burazeru, da znas da se tako osecam.
Pieces will never tell the whole story.

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 14 Okt 2023, 11:07

Woodoo je napisao:
14 Okt 2023, 01:17
lamby je napisao:
13 Okt 2023, 15:59
Budzet je 13.500e.

Preferiram Crossover/SUV automobile. Nije mi bitan 4x4 pogon, tako da je i 2WD vise nego pozeljno. Benzince nisam nikad vozio, tako da bi dao prednost dizelima ali ukoliko se motor dobro pokazao ne bi bezao ni od benzinaca.

Nemam odredjenu preferenciju na navedenim modelima, uzeo bi u obzir sve preporuke koje imate. Prvenstveno su mi bitni pouzdanost motora, pa tek onda sve ostalo.
https://www.polovniautomobili.com/auto- ... age=&sort=
Jos jedan auto na koji nisam obracao paznju, moram da priznam da mi enterijer tog automobila ne izgleda primamljivo uopste ali isto tako nisam upoznat sa njihovim motorima. Istrazicu o njima svakako, hvala na preporuci!
Pieces will never tell the whole story.

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 14 Okt 2023, 11:21

Djole je napisao:
13 Okt 2023, 21:26
Daj učešće i uzmi nov auto, što sebi komplikuješ život :)
To mi nije opcija nazalost.
Pieces will never tell the whole story.

milosg
Postovi: 1509
Pridružio se: 14 Jan 2014, 01:20
Garaža: XC90
Lokacija: Beograd

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od milosg » 14 Okt 2023, 11:51

Nije to nažalost, samo bi bacio novac (osim ko uzima auto na firmu, pa time smanjuje troškove poslovanja).

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 13133
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od Saša » 14 Okt 2023, 12:02

Taj ASX je uvek bio dosta jeftiniji od sličnih automobila drugih brendova, ne znam koji je razlog? Mada, meni se dopada kako izgleda, čak ga i poseduje jedan poznanik.

Edit: sad vidim da je on dimenzija Captura i sličnih crossovera, verovatno je to razlog.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 784
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od AleksandarAca » 14 Okt 2023, 13:03

Kad je vec spomenut Captur, trebalo bi da za 13.5k moze da se uzme dobar sa malom kilometrazom, kupljen kod nas. To mi je bolja opcija i za postprodaju nego taj ASX.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk


lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 14 Okt 2023, 15:06

Verujem da je ta cena za Mitsubishi zbog postprodajne muke verovatno, jer ne vidim da su kod nas nesto popularni. Mada, sve ih vise vidjam na putu.

Sto se tice Captura, probao sam ga i dimenzije mi nikako ne odgovaraju. Ne kazem da je los automobil, meni se isto svideo na prvu ruku medjutim razocarao sam se kad sam otisao da ga pogledam.
Pieces will never tell the whole story.

lamby
Postovi: 100
Pridružio se: 22 Avg 2023, 00:56
Lokacija: Novi Sad

Re: Nemam srece sa kupovinom auta, pomoc!

Post od lamby » 14 Okt 2023, 15:23

Trenutno su mi zapala za oko sledeca dva primerka QQ 1.5DCI. Oristojna kilometraza (ako nije vracana), pristojna cena.

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 0_pl1_plv0

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... _pl11_plv0
Pieces will never tell the whole story.

Odgovori