Polovan auto do 9000e

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Korisnikov avatar
MiloshNBG
Postovi: 128
Pridružio se: 20 Jan 2016, 14:16
Garaža: KIA Ceed 2019 1.0 T-GDI
Lokacija: Novi Beograd

Re: Polovan auto do 9000e

Post od MiloshNBG » 09 Jan 2022, 19:40

Vozim Ceed 1.0 turbo benzinca sa 100 konja, bas nista mu ne fali.

Ne znam kakav je 1.4 atmo sa 100konja, a po utiscima koje cujem uopste nije los, naprotiv.

Isto kao i Hyundai i30.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: Polovan auto do 9000e

Post od ikac2000 » 09 Jan 2022, 19:44

Ja sam mog Ceeda SW 1.6 2013 prodao staro za novo za 9800 evra 2015te sa 19k km zbog novog C Maxa.

Auto je mehanicki ok, osim sto mi je u enterijeru bas cela tabla krckala cim su temperature malo nize (zato sam ga i prodao, u mom slucaju je bilo nepodnosljivo), kao i zaptivka dekle, koja je od silikona, blago propisala i uljila. Takodje rucica menjaca je skripala cesto pri saltanju, zvuk kada se plastika tare o plastiku.

Gesendet von meinem SM-T510 mit Tapatalk




Korisnikov avatar
MiloshNBG
Postovi: 128
Pridružio se: 20 Jan 2016, 14:16
Garaža: KIA Ceed 2019 1.0 T-GDI
Lokacija: Novi Beograd

Re: Polovan auto do 9000e

Post od MiloshNBG » 09 Jan 2022, 19:47

Recimo, 8 godina star, ispod 100.000km

http://www.polovniautomobili.com/auto-o ... dai-i30-14

Hyundai i30...

horvat
Postovi: 209
Pridružio se: 10 Sep 2021, 15:37
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 jts
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Polovan auto do 9000e

Post od horvat » 09 Jan 2022, 20:15

Imao sam Kiu Ceed prve generacije, 2009. godiste, i iako nisam imao niti jedan problem sa njom, nisam bio zadovoljan autom. Bila je izrazito neudobna, nekvalitetna u enterijeru, osecaj je bio kao da vozim veliki B segment, motor je bio 1.4 109 ks atmo benzinac, ali vozio se kao da ima max 90 ks (apsolutno sve ispravno, auto je bio od prvog vlasnika sa 55.000 km na satu). Nova generacija svakako ima mnoga poboljsanja, pre svega bolje izgleda i materijali u enterijeru deluju dosta bolje, medjutim, kako kaze poslovica, ko se jednom na mleko opece, i u jogurt duva :mrgreen:

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8121
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Polovan auto do 9000e

Post od OMP » 09 Jan 2022, 20:22

nisam lepo video mislio sam da je kia sa oglasa 1.4, ovaj 1.6 je vec ok prica

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12380
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Polovan auto do 9000e

Post od shandu90 » 09 Jan 2022, 21:14

horvat je napisao:Imao sam Kiu Ceed prve generacije, 2009. godiste, i iako nisam imao niti jedan problem sa njom, nisam bio zadovoljan autom. Bila je izrazito neudobna, nekvalitetna u enterijeru, osecaj je bio kao da vozim veliki B segment, motor je bio 1.4 109 ks atmo benzinac, ali vozio se kao da ima max 90 ks (apsolutno sve ispravno, auto je bio od prvog vlasnika sa 55.000 km na satu). Nova generacija svakako ima mnoga poboljsanja, pre svega bolje izgleda i materijali u enterijeru deluju dosta bolje, medjutim, kako kaze poslovica, ko se jednom na mleko opece, i u jogurt duva :mrgreen:
Drugar je imao karavana, 1.6 dizel i ja sam uzivao da vozim taj auto. Prosledio ga je tastu, fercera bez greske. Probao sam i hecbek takodje. Ja i nisam neki reper za neudobnost, ali nisam nesto primetio da je hecbek neudoban.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
Kuzmanovic
Postovi: 15146
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:31
Garaža: Alfa Romeo MiTo 1.4 MultiAir Turbo
Lokacija: Beograd

Re: Polovan auto do 9000e

Post od Kuzmanovic » 10 Jan 2022, 00:55

Kia sa oglasa ciji sam link poslao je samo primer automobila koji delimicno ispunjava navedene kriterijume ali ne sve. Dakle nije preporuka sa moje strane vec samo primer automobila interesantnijeg izgleda, sa jacim motorom i solidnim voznim karakteristika. Automobili koji ispunjavaju apsolutno sve kriterijume iz prvog posta su te neke 2017. godine (a i kasnije) kostali minimum 15k evra (i to je optimisticna cifra) pa samim tim tesko da je neko voljan da proda svoj automobil po ceni koja je 40-50% manja od nabavne cene. To je poenta moje price.

Pitanje ove teme je pomalo nezahvalno jer nijedan od tih modela unutar ovih kriterijuma nije ni priblizno sportski, pa te sitne sportske karakteristike koje ti modeli mogu pruziti (500, clio, twingo, 208, i20, corsa, fiesta, itd) su stvar licnog dozivljaja voznje i opazanja. Najbolje je otici licno, sesti i probati svaki automobil koji je kupcu interesantan, suziti izbor na par modela koji najvise odgovaraju, pa se onda raspitati o karakteristikama i nedostacima konkretnih primeraka. Nekome 500 i twingo mogu biti pretvrdi i neudobni zbog manjeg medjuosovinskog rastojanja, 208 moze biti neergonomski zbog cudnog polozaja volana i cajgera, clio moze biti previse mekan, corsa i fiesta mozda otpadnu jer sedista nisu odgovarajuca, itd. Posle toga na red dolazi diskusija o motorima, pouzdanosti, potrosnji, postprodaji i sl.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk


Korisnikov avatar
motorista
Postovi: 627
Pridružio se: 09 Avg 2020, 18:11

Re: Polovan auto do 9000e

Post od motorista » 10 Jan 2022, 01:56

Na blic —

Razlike u osećaju u vožnji su primetne, samo što sada praktično svi imaju električno servopojačanje volana i to jedan bitan deo osećaja itekako kvari. Od pomenutih je »Fiesta« uz ove uslove verovatno uprkos tome najbolja, a nemam ličnih iskustava sa njim ali bih na bazi tuđih probao i »Suzuki Svift«. Dalje, čak su se zeznuli pa se i novi »Sandero« na testovima pokazao kao zabavniji za vožnju nego što je očekivano (ali se kod nas zbog apsurdne politike oko dažbina uvozi samo »Sandero Stepvej«, ne i običan).

Naveden je i »500« koji bi se uz »Lanču Ipsilon« takođe mogao pokazati kao dobar izbor da nije iz perspektive uživanja u vožnji užasnog “Siti serva” ( a i »Ipsilon« se ionako obavezno uvozi iz Italije).

Zbog sadašnjih cena mislim da bi u C segmentu prvo morao da napraviš kompromis po pitanju početnih uslova.

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8121
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Polovan auto do 9000e

Post od OMP » 10 Jan 2022, 07:50

ugasis city servo i onda nema frke, ja kod mene na puntu sam ga upalio mozda par puta probe radi, mada i taj servo je progresivan pa se sam gasi posle neke brzine tako da ga i ne primecujes posle.

Miloš 1
Postovi: 13
Pridružio se: 04 Jan 2022, 09:25

Re: Polovan auto do 9000e

Post od Miloš 1 » 10 Jan 2022, 10:48

Kuzmanovic je napisao:
10 Jan 2022, 00:55
Kia sa oglasa ciji sam link poslao je samo primer automobila koji delimicno ispunjava navedene kriterijume ali ne sve. Dakle nije preporuka sa moje strane vec samo primer automobila interesantnijeg izgleda, sa jacim motorom i solidnim voznim karakteristika. Automobili koji ispunjavaju apsolutno sve kriterijume iz prvog posta su te neke 2017. godine (a i kasnije) kostali minimum 15k evra (i to je optimisticna cifra) pa samim tim tesko da je neko voljan da proda svoj automobil po ceni koja je 40-50% manja od nabavne cene. To je poenta moje price.

Pitanje ove teme je pomalo nezahvalno jer nijedan od tih modela unutar ovih kriterijuma nije ni priblizno sportski, pa te sitne sportske karakteristike koje ti modeli mogu pruziti (500, clio, twingo, 208, i20, corsa, fiesta, itd) su stvar licnog dozivljaja voznje i opazanja. Najbolje je otici licno, sesti i probati svaki automobil koji je kupcu interesantan, suziti izbor na par modela koji najvise odgovaraju, pa se onda raspitati o karakteristikama i nedostacima konkretnih primeraka. Nekome 500 i twingo mogu biti pretvrdi i neudobni zbog manjeg medjuosovinskog rastojanja, 208 moze biti neergonomski zbog cudnog polozaja volana i cajgera, clio moze biti previse mekan, corsa i fiesta mozda otpadnu jer sedista nisu odgovarajuca, itd. Posle toga na red dolazi diskusija o motorima, pouzdanosti, potrosnji, postprodaji i sl.

Sent from my Mi A3 using Tapatalk
Ok je Kia sa oglasa, bio bih zadovoljan sa tako nečim.
Znam da nisu sportski auti, ali neka razlika verovitno psotoji, a na kratkoj prbnoj vožnji pitanje šta ću ja primetiti a šta ne, znači mi savet nekog ko je vozio malo više neki od spomenutih auta.
Što se tiče ostalih stvari, većina mi stvarno nije bitna, a i da mi je bitna za ove pare nema nekog biranja velikog. Tako da o ergonomiji, položajima volana, cajgera, boji, p ačak i opremi nema puno diskusije. Eto obratio bih pažnju na motor da baš nema neki problem. Opelov 1.6 dizel nešto pljuju npr. Kontam da 250 - 300k može preći svaki motor bez fabričke gfreške.

Korisnikov avatar
Bax
Postovi: 11179
Pridružio se: 11 Jan 2012, 22:37

Re: Polovan auto do 9000e

Post od Bax » 10 Jan 2022, 10:53

Da te provoza moj burazer profi shover sa tom 1.6 Kijom, video bi sta je adrenalin.
On je uzeo taj auto kao nov, kako ju je samo cepao, sva se usmrdi posle voznje.

On ti je lakmus hartija za kola, kod njega sve sto je kilavo crkne posle par dana, tesku nogu i ruku ima, Kia je radila odlicno i imao je reci hvale za taj auto i motor.

Jedina mana je bila sto ss okretala rucica menjaca u ruci, pa sam je ja zategao jos jedan krug i resio problem.
Lepse je voziti slab auto brzo, nego snazan sporo.

Miloš 1
Postovi: 13
Pridružio se: 04 Jan 2022, 09:25

Re: Polovan auto do 9000e

Post od Miloš 1 » 10 Jan 2022, 11:32

Bax je napisao:
10 Jan 2022, 10:53
Da te provoza moj burazer profi shover sa tom 1.6 Kijom, video bi sta je adrenalin.
On je uzeo taj auto kao nov, kako ju je samo cepao, sva se usmrdi posle voznje.

On ti je lakmus hartija za kola, kod njega sve sto je kilavo crkne posle par dana, tesku nogu i ruku ima, Kia je radila odlicno i imao je reci hvale za taj auto i motor.

Jedina mana je bila sto ss okretala rucica menjaca u ruci, pa sam je ja zategao jos jedan krug i resio problem.
Ne smunjam hehe. To je ok motor za taj auto, još ako dobro vozi...
Ma meni se žale u Puntu na brz vožnju, a ne vozim rizično, niti sam imao udes ikada, za 20 godina me radar uhvatio možda tri puta, pazim, jedino brže prolazim kroz krivine nego što su ljudi navikli.

Miloš 1
Postovi: 13
Pridružio se: 04 Jan 2022, 09:25

Re: Polovan auto do 9000e

Post od Miloš 1 » 10 Jan 2022, 11:38

MiloshNBG je napisao:
09 Jan 2022, 19:40
Vozim Ceed 1.0 turbo benzinca sa 100 konja, bas nista mu ne fali.

Ne znam kakav je 1.4 atmo sa 100konja, a po utiscima koje cujem uopste nije los, naprotiv.

Isto kao i Hyundai i30.
Koliko vidim 1.0 sa 100 ks ima veći obrtni moment od 1.6 atmo, tako da je tu sve jasno. Auto sigurno dobro ide.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Polovan auto do 9000e

Post od ikac2000 » 10 Jan 2022, 13:10

1.6 atmo u poredjenju sa turbo benzincem za grad nije uporediv, kilav je ako ga ne silis previse, sto opet nije resenje.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8121
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Polovan auto do 9000e

Post od OMP » 10 Jan 2022, 13:31

niam ranije imao turbake benzince ali od kako sam ga uzeo ne verujem da cu se vracati na atmo vise, jedino neki bas jaci atmo ali ovaj 1.4T mi je za sad stvarno odlican i za grad i otvoreno, tako da neki atmo te ili malo vece kubikaze definitivno ne sto se mene tice.

Odgovori