Finansijski lizing, fizička lica...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8367
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od grujicd » 20 Nov 2016, 09:16

Pitanje je da li ti je bio aktivan broj koristiš u Srbiji i koji ima lizing? Ili možda imaju fiksni broj? Ako te nisu nazvali a primenili sve mere to je baš nisko i neprofesionalno. Ako pak nisu mogli da te dobiju mesec dva, a na poštu nisi reagovao onda mogu da ih razumem.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od goblin » 20 Nov 2016, 09:31

Upravo je u tome problem sto su imali brojeve ali me niko nije zvao. Jednostavno su bili svesni da cu platiti sve troskove i samo su se potrudili da ih nakarikaju sto vise mogu do isteka registracije kada dolazim na klasicno sisanje.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od goblin » 20 Nov 2016, 09:34

passenger je napisao:
goblin je napisao:Znam da sa njima vise necu saradjivati.
Moraš da shvatiš da će svaka banka isto reagovati.
Pročitaj ugovor, negde piše koliko neuplaćenih rata, pa pokreću postupak.
Skroz korektno su realgovali, žao mi je što si izgubio dosta novca, ali za ubuduće znaš.
Možda su mogli da te kontaktiraju jer si uvek bio korektan i da ti skrenu pažnju da kasniš.
Nece svaka banka isto reagovati.
Evo do sada sam isplatio 4 lizinga i 5 kredita (hvala bogu vise nemam nista sa njima - ne zbog fin opterecenje vec upravo zbog ovakvih stvari), i nikada nisam doziveo ovako nekorektne poteze.

Pa ko god vidi obracun i kako su bukvalno na silu nakarikali troskove ne moze da veruje.
Banka treba da ti bude servi i partner u poslu a ne lihvar.

Ali dobr, bilo i proslo, jedna skola koju sam platio a oni izgubili klijenta...

ljubitelj
Postovi: 10588
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od ljubitelj » 20 Nov 2016, 09:40

passenger je napisao:
goblin je napisao:Znam da sa njima vise necu saradjivati.
Moraš da shvatiš da će svaka banka isto reagovati.
Pročitaj ugovor, negde piše koliko neuplaćenih rata, pa pokreću postupak.
Skroz korektno su realgovali, žao mi je što si izgubio dosta novca, ali za ubuduće znaš.
Možda su mogli da te kontaktiraju jer si uvek bio korektan i da ti skrenu pažnju da kasniš.
:plusone:

Lizing je renta auta i oni zive od toga. Sve lizing kuce. Takva su pravila igre i svaka ce naplatiti sve ugovorene troskove.

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7262
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od dag81 » 20 Nov 2016, 09:43

Mi smo kasnili sa Porsche lizingom poslednja 3 meseca pre vracanja predmeta lizinga, i osim uvecane rate( tipa prva opomena 10e, druga 20, treca 30 tako nesto) nikakvih dodatnih troskova nije bilo. Sto ti kazes, kasnim obracunaj kamatu, ja sam kriv.
Za kazne je bilo isto, tj. isto se placalo vise nego sto je kazna.
Ali ovaj pe**rluk 15000din izlazak da vide gde je auto i ostalo je cisto zelenasenje.

Послато са LG-D855 уз помоћ Тапатока

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Floyd » 20 Nov 2016, 10:06

Mnogo su zakomplikovali tamo oko lizinga.

Ovde se liz auto vodi na tebe i ne trebaju ti nikakva ovlašćenja za promenu osiguranja, odlazak preko granice, promenu reg područja itd. Jedina razlika u odnosu na auto kupljen u kešu je što u saobraćajnoj stoji napomena da je zabranjena promena vlasnika... i ful kasko je naravno obavezan.
Poslednja izmena od Floyd u 20 Nov 2016, 10:08, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19262
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Heinz » 20 Nov 2016, 10:07

Tačno su uradili sve što su mogli da uvećaju prihod jer su znali da si dobar platiša. Da je bila istorija drugačija bili bi zadovoljni i samo sa ratama.
Sjajan potez za tamo nekog menadžera predmeta ili koga već.

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12316
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od shandu90 » 20 Nov 2016, 10:47

Pa i nisu, da su pokusavali da ga dobiju a nisu onda je logicno da salju opomene zbog neizmirivanja obaveza. Ovo sto su oni uradili je bas supacki, ipak on nije sitan klijent a i oni ce da kukumavce da ih ne napusta.

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
klisko
Postovi: 666
Pridružio se: 01 Okt 2016, 00:09
Garaža: Octavi A7FL 1.6TDI 2019, Octavia A5FL 1.9TDI 2010
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od klisko » 20 Nov 2016, 11:01

Trebalo je pre plaćanja da odeš u banku i zapretiš zatvaranjem svih računa, možda bi ti nešto od tih veštačkih dugovanja skinuli. Ovako ćeš imati zadovoljstvo da ih otkačiš, ali će njima ostati pare koje su ti uzeli.

dgajic
Postovi: 112
Pridružio se: 17 Jul 2012, 21:03

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od dgajic » 20 Nov 2016, 11:52

To je posledica loseg managementa, svi se kriju iza procedura, iste se komplikuju da bi bilo nejasno ko je za sta odgovoran a u sustini se bave uslugom. Ja to nikada necu ukapirati, imao sam slicnu situaciju sa bankom...preko 10 godina klijent, znaju bolje od mene koliko para imam i svakih godinu dana neko uverenje za dozvoljeni minus, kreditnu...ukinuo sam sve jer mi je to nerazumno. Sada zivkaju i nude...

3 lizinga sam dosad otplatio, i uvek sam imao osecaj da su mi nesto naplatili sto nije fer, najbolja mi ona varijanta kada dignu kamatu pa ti dodatno naplate pdv na povecanu njihovu dobit zbog vece kamate ?!. Znaci sve rizike prebace na klijenta, a verujem da na masu ugovora koji imaju mogu vrlo lako da ispeglaju rizike i pojednostave ugovore.

Isto bih uradio kao goblin, plus im takodje poslao mail posto su uveli procedure pa mail mora neko da pogleda, lizing je business kao svaki drugi, ako neko kasni pregovara se, zove sve u cilju da se resi...sad su jednokratno digli par stotina eura a long term izgubili mnogo vise. To je suludo za business, oni koji ukapiraju ce preziveti ovi drugi nece. Ceo taj finansijski sektor je sektor usluga,a tu je svaki klijent vazan i to je stvar filozofije kompanije.

goblin
Banned
Postovi: 3364
Pridružio se: 18 Nov 2014, 23:23
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od goblin » 20 Nov 2016, 17:28

Naravno, oni su na vecem gubitku.
Uspeli su da naplate nabudzenih 700-800e triskova a za uzvrat su izgubili klijenta koji je do sada isplatio nekoliko lizinga i kredite velike vrednosti i koji ce sigurno i u buducnosti koristiti slicne usluge, kao i ugaseno ukupno 8 racuna (firma, fizicko lice, tekuci, devizni...) gde se ukupo ostvarivao lep promet i naplata taksi.

Garantujem kad prosledim pismo na vise adresa da ce neko od zaposlenih morati da objasni nepromisljene poteze.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Delija » 21 Nov 2016, 11:59

Heinz je napisao:Tačno su uradili sve što su mogli da uvećaju prihod jer su znali da si dobar platiša. Da je bila istorija drugačija bili bi zadovoljni i samo sa ratama.
Sjajan potez za tamo nekog menadžera predmeta ili koga već.
Ocajan potez klasicnog balkanoida.
Izgubili su najmanje jednog dobrog klijenta, a verovatno veci broj.

Isto tako je i sa jajarama iz Erste banke koje cu pljunuti svaki put kad budem imao priliku i niko od mojih prijatelja / kolega vise nece uzeti kod njih kredit ni pod razno.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
member
Postovi: 3673
Pridružio se: 17 Jul 2012, 15:19

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od member » 21 Nov 2016, 12:56

Šta ti je problem kod Erste? Ja sam kod njih i u Komercijalnoj. Doduše, bez kredita i sličnih zaduženja .

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Delija » 21 Nov 2016, 13:07

viewtopic.php?f=25&t=587&p=649861&hilit=erste#p649861

Iako sam vise nego premium klijent (uz to i nasa firma u globalu ima "poseban" status) nemaju nameru da smanje kamatu za kredit, iako su se u startu hvalili da to rade i da im je klijent najbitniji, kao i preporuka drugima.

SoGe banka provereno smanjuje kamatu i izlazi u susret postojecim klijentima.

Ko ih je*e, cim ispitam ponude svih drugih banaka - cao-zdravo.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Kabal
Postovi: 2885
Pridružio se: 05 Avg 2015, 10:01
Garaža: Volvo XC60 D5 AWD
Lokacija: Novi Sad

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Kabal » 21 Nov 2016, 13:44

Jesi pricao sa pravim covekom oko eventualnog smanjenja kamate?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Odgovori