Finansijski lizing, fizička lica...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Floyd » 24 Nov 2016, 10:19

Nema razloga da bude nemoguće. To je bilo kom placu "laka lova". Ti nađeš i kaparišeš auto a on samo uzme procenat za papirologiju.
Poslednja izmena od Floyd u 24 Nov 2016, 10:22, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Delija » 24 Nov 2016, 10:22

A, bre, dabre... :kuku:

Naravno da moze preko nekog "treceg lica" koje ce da uveze auto i sa kojim ce da se napravi kupoprodajni ugovor i koje ce da zaradi na tome.
Direktno ne moze - a to je covek pitao.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Floyd
Postovi: 19654
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:18

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Floyd » 24 Nov 2016, 10:23

Pa normalno je da ne može. Ne može to ni u CH. Ili keš kredit ili kod lokalne firme.

Korisnikov avatar
milospinkfloyd
Postovi: 2014
Pridružio se: 25 Maj 2015, 22:32
Garaža: Mini Cooper S F56 - Brera V6 Q4
Lokacija: subotica

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od milospinkfloyd » 24 Nov 2016, 13:06

Delija je napisao:Za kesh kredit je uvek veca kamata, mada su sada i tu cifre nize nego sto su bile - ali i dalje te takav kredit na period od recimo 60 meseci kosta oko ~30%, sto nije mala cifra.

Jel imas neku konkretnu ponudu za auto kredit - da uporedimo cifre?
Nemam ja nista, sve sto imam je 4k za auto i ostalo sam spreman da se zaduzim. A nisam nista upucen u procedure. Tj u medjuvremnu sam saznao za gorepomenute metode pa ce vrv tako biti na kraju. Znaci neko ce da kupuje auto mesto mene pa da mi da taj auto na autokredit

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od nidza » 25 Nov 2016, 20:21

Uzima procenat, ali ako svakako uvozi automobile onda ti nudi i znanje o proceduri i može da ti pomogne da nađeš dobar auto.

Ima smisla da takva usluga vredi neki procenat ukupne transakcije. Ja bih svakako na taj način uvozio auto, ne bih sam grlom i jagode.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Delija » 14 Feb 2017, 11:44

Delija je napisao:viewtopic.php?f=25&t=587&p=649861&hilit=erste#p649861

Iako sam vise nego premium klijent (uz to i nasa firma u globalu ima "poseban" status) nemaju nameru da smanje kamatu za kredit, iako su se u startu hvalili da to rade i da im je klijent najbitniji, kao i preporuka drugima.

SoGe banka provereno smanjuje kamatu i izlazi u susret postojecim klijentima.

Ko ih je*e, cim ispitam ponude svih drugih banaka - cao-zdravo.
Malo sam pozurio sa negativnom reklamom... :oops:
Delija je napisao:Bankar mi je ipak izboksovao smanjenje kamate u Erstre banci. Izgleda da su od nove godine promenili politiku.
Isplatilo se sto me je mrzelo da menjam banku :)
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Risto » 14 Feb 2017, 14:05

Ako ti treba nešto iz Erste banke, piši/pitaj. Imaju razlozi zašto su ti tek sada odobrili promenu uslova ali ne mogu javno o tome...

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od nidza » 14 Feb 2017, 14:22

Je'l to u pitanju promena uslova pre uzimanja kredita, ili u toku?

Zanimljivo je znati da su takve stvari uopšte moguće.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Delija » 14 Feb 2017, 14:36

@Risto
Znam da se nesto promenilo posle nove godine, ali ne znam sta. Nisam se jos video licno sa bankarom - nije u NSu.

Ako znas detalje - sibni mi na PM :thumbup:
Naravno da sam radoznao :)


@nidza
U toku. Ima vise potencijalnih "drajvera" za to - mogucnost refinansiranja kredita u drugim bankama i "preuzimanje" klijenata od strane drugih banki, preporuka novim klijentima iz odredjenog kruga ljudi...
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od nidza » 14 Feb 2017, 23:27

Zanimljivo. Nisam znao da su te stvari toliko fleksibilne. Tj. da su uopšte...

Tapatalk

Korisnikov avatar
steva_anya
Postovi: 5456
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:29
Garaža: Honda Civic 1.8 Sport 2011
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od steva_anya » 14 Feb 2017, 23:38

Sve sto sam razmatrao da odradim preko banke u smislu kredita - odustao.
Cekao malo vise, vise radio i sve za kes zavrsio.

Doduse, kad su mi krediti trebali nisu bili povoljni, sad su kamate bolje tj nize
stomatologija na drugaciji nacin: tomorrow tooth
https://www.facebook.com/LegeArtisDrKopanja

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Delija » 15 Feb 2017, 00:01

(Pre)duga prica oko toga da li ili ne uzeti kredit / lizing.
Sve ima svoje za i protiv i vrlo lako svako moze da nadje svoju racunicu.

Da budem podstanar vise nije dolazilo u obzir - smorilo me to da ne mogu da sredim stan onako kako meni odgovara.
Da ne napominjem da je to i cisto bacanje para.

Za pocetak - kamate su pale na vrlo prihvatljiv nivo.

Mogao sam da uzmem u tom trenutku manji stan i da sacekam malo za auto - ali mator sam za cekanje, a ne pada mi na pamet ni da se ponovo seljakam u skorije vreme i jos jednom je*em sa majstorima, tako da sam uzeo dovoljno veliki stan sa garazom i parking mestom (merkam i jos jednu garazu pored svoje, ali vlasnik nema nameru da je proda - zaje*ao sam se sto je odmah u startu nisam pazario :besan: ) da duze vreme ne razmisljam o tome (dok ne krenem sa zidanjem kuce) i uz to i auto koji sam zeleo. Za godinu i po sam prevremeno vratio skoro pola kredita (ne racunajuci ucesce) i ako sve ide po planu za godinu i po do 2 godine cu vratiti i ostatak, a onda je taman vreme za novi auto, tako da cemo videti sta i kako. Ceo svet pazari automobile na lizing, tako da ce verovatno 328-ica da ode za ucesce, a kesh da se steka za kucu, al' otom-potom... :)


BTW, sto se ove nesrecne kamate tice - sa ovakvim tempom prevremenog vracanja mi uopste ne znaci 1% gore-dole - pitanje je iskljucivo principa.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21084
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od nidza » 15 Feb 2017, 00:20

Znači prevremeno vraćanje. Može da ti ostane smešna rata, pošto pretpostavljam da ti se broj rata ne menja, samo skidaš glavnicu i kamatu. Ja sam i penale imao, ali toga sada više nema ni u jednoj banci koliko mi je poznato.

Odličan je osećaj kad to skineš sa grbače brže nego što si planirao.

Tapatalk

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18945
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od Delija » 15 Feb 2017, 00:29

Bas tako. Takav mi je ugovor - da mogu da vracam koliko hocu i kad hocu bez penala. Po zakonu milion dinara godisnje ako vracas banka ne sme da ti naplati penale - sve dalje od toga se definise na nivou ugovora izmedju klijenta i banke. Retko koja banka nema penale "po default-u", ali moze da se pregovara oko toga. Sada su neke uvele penale ako se kredit refinansira od strane druge banke - lopovska posla.

Smanjivanje broja rata nema nikakav uticaj na kamatu, ona je identicna na mesecnom nivou i kad imas 30 i kad imas 300 rata - razlikuje se samo glavnica.
A vise mi odgovara da mi ugovor kaze da imam 25 godina fore da vratim kredit (bem li ga, ko zna sta sve moze da se izdesava - moze i euribor da ode u debeli minus :D), a da ja mogu sam da isplaniram prevremeno vracanje kako i kad meni odgovara - nema nikakvih povlastica ako uzmes kredit na manji rok.
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8365
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Finansijski lizing, fizička lica...

Post od grujicd » 15 Feb 2017, 00:43

Sa druge strane ako ne vraćaš taj keš, imaš ga na raspolaganju u roku od odmah, za razne situacije, da ne kažem za nedaj bože. Ili može npr. da bude isplativije da kupiš auto za keš nego da vratiš kredit a uzmeš lizing, sa većom kamatom, ponovnom naplatom troškova, itd. Ne kažem da je sigurno povoljnije jer zavisi od puno parametara, ali može da se desi.

Ali nije zanemarljiv ni osećaj da je stan tvoj i da nema hipoteke.

Odgovori