Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od igor_harris » 02 Sep 2017, 20:23

Jel zna neko nesto o www.carmanager.be ?

Stric je imao super iskustvo sa tim sajtom pre par godina, sad burazer planira da uzme nesto, ali me zanima dal je jos neko odavde kupovao ili cuo nesto o tome.

Korisnikov avatar
srdjanyo
Postovi: 3258
Pridružio se: 12 Okt 2014, 11:44
Garaža: Škoda Fabia Combi 1.9 TDI
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placev

Post od srdjanyo » 03 Sep 2017, 10:20

optikon je napisao:Moje iskustvo sa kupovinom polovnog automobila je blago rečeno šokantna u pozitivnom smislu.

U pitanju je MINI COOPER PARK LANE (limitirana serija) 2006 godište.

Automobil je kupljen na placu MB Car centar.

Prvo, cena iz oglasa je spuštena za celih 1000 evra i pri tom sam dobio i zimske gume na felnama.

Drugo, automobil je imao poprilično opreme na sebi koju da sam sam kupovao koštala bi bar 700-800 evra ako ne i više.

(Gewinde, auspuh od Cooper S-a, MINI OEM felne 17" sa potpuno novim gumama do duše RIKEN, ali potpuno nove, OMP koska na amortizerima).

Obično se od ovakvih automobila beži, ali meni je ovo vikend auto tako da sam pristao jer bih u jednom trenutku verovatno i sam krenuo da nabavljam ovo što već ima.

Ispostavilo se da sam trebao da uradim mali servis (auto ima lanac), akumulator i da zamenim oba homokinetička zgloba koja se nisu čula kada sam probao auto (a probao sam ga na putu ka Aerodoromu iz Surčina, jer je plac tu blizu).

Sami prodavci su bili poprilično pošteni, kulturni na kraju krajeva to je to.

E sad počinje ono što je blago rečeno neverovatno. Kada sam dobio sve papire, registrovao automobil, uzmem one italijanske papire da gledam, proverim ko je vlasnik i nađem ga na Facebook-u :)))). Kontaktiram ga i ispričamo se koliko smo mogli jer čovek ('76) godište malo slabije priča Engleski.

Dodamo se na Face-u kao prijatelji i to je to ... Auto sam kupio u Januaru i negde u maju mu kažem da bih išao kolima na put u Italiju i da ću posetiti Firenzu, i ako može kao lokalac da mi kaže šta da vidim itd, da ne idem kao klasičan turista. Tu se on oduševi i kaže obavezno svrati na tu i tu adresu tu ja radim.

Moja supruga je bila sumnjičava, kao što te zove ovo ono ... Ja sam joj samo rekao da je možda Swinger pa nas zove :rofl: :rofl: :rofl: :rofl: :rofl:

Mi zaista zapucamo na tu adresu i ispostavi se da je to adresa servisa za Range Rover, Mini i BMW. :) To je objasnilo privezak Range Rover na ključu kada sam kupio auto. Mali servis sa tri garaže i velikim parkingom ispred. Kad sam došao ceo servis izašao napolje, ljudi se smeju i pričaju nešto na Italijanskom. Pozdravimo se. Pojavi se devojka koja je bila vlasnica kola od 2006 do 2011 kada je kupio ovaj momak koji je serviser kod nje u firmi. Njen otac je vlasnik servisa. On Marko, priča Engleski perfektno i kaže čovek da mu je od ovog trenutka jasno da je sve moguće :)))). Tu smo svi malo popričali i gledali auto, svidele im se nove felne i halogenke koje sam dodao. Ja kažem da je auto super samo mi ne radi daljinsko otključavanje i da to moram da sredim, zamenom ključa za koji su mi čini mi se u BMW tražili 40-50.000,00 dinara zajedno sa kodiranjem Kaže čovek, to je radilo, a taj ključ ima bateriju koja se puni u bravi kada se vozi. Uze čovek ključ , sede u kola okrenu ključ par puta ispritiska otključavanje/zaključavanje i daljinski proradi :)))))).

Mi kažemo moramo da krenemo dalje, kaže lik MOMENTO, ode i nosi krovni nosač original MINI. Kaže ovo je za tebe. Ja ne verujem kažem moram da platim nešto ... MA jok, ni slučajno. Oni su to skinuli misleći da ide na Countryman koji sad ona devojka vozi. Uzmem kontakt od nje kad bude prodavala auto da ga proda meni :D :D :D

E sad, pitao sam ga za kilometražu, odu do kompa i kaže mi smo ga prodali sa 146.000 km. Ja sam ga kupio sa 146.000 km. Inače, vlasnica živi u kući iza servisa što objašnjava praktično 14.000-15.000 km godišnje.

Pošto je ovo meni drugi auto do sada je prešao 5.000 km za pola godine i to sa putem po italiji od 2500 km.

Toliko o realnim kilometrima.

Eto to je moje iskustvo.
stefankmn je napisao:Hahahaha dal je realno

Sent from my SM-G935F using Tapatalk
Što nije?
Pokojni ćale je 1993. prodao Fiću 850 (ex BG MILICIJA) čoveku koji je prodavao krompir u Požarevcu. Iz Ivanjice je bio.Posle godinu dana toliko je bio zadovoljan autom da je ćaleta sreo na pijaci i tutnuo mu džak krompira, belog,slasnog. Uz reči :"Prijatelju, vozio sam ga godinu i prodao rođaku u UE za iste pare!"
Al' nam je legao taj džak krompira , teška kriza bila,a ja bio 4. razred. Dete u razvoju.

Послато са D6603 уз помоћ Тапатока


Korisnikov avatar
ssrki
Postovi: 163
Pridružio se: 25 Nov 2016, 23:14

Pomoc u vezi autoplaca - misljenja, iskustva

Post od ssrki » 09 Sep 2017, 15:17

Kao sto i tema sama kaze. Treba mi neka pomoc ili iskustvo u vezi jednog auto placa u Beogradu .
BG AUTOPLAC Jurija Gagarina 1

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


Korisnikov avatar
Velja
Banned
Postovi: 12135
Pridružio se: 06 Avg 2013, 18:43

Re: Pomoc u vezi autoplaca - misljenja, iskustva

Post od Velja » 09 Sep 2017, 15:45


Korisnikov avatar
ssrki
Postovi: 163
Pridružio se: 25 Nov 2016, 23:14

Re: Pomoc u vezi autoplaca - misljenja, iskustva

Post od ssrki » 09 Sep 2017, 15:47

Izvinjavam ali nisam je pronasao pa sam zato napravio novu. Moze da se prebaci tamo slonodno.

Sent from my SM-G925F using Tapatalk


sale12
Postovi: 2
Pridružio se: 24 Okt 2017, 03:12

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sale12 » 24 Okt 2017, 03:30

Ima li neko iskustva sa auto placem N iz petrijeva?

lami
Postovi: 3264
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od lami » 24 Okt 2017, 09:04

Ja sam isao par puta do njih i koliko vidim ne lickaju automobile, vec ih uglavnom prodaju takve kakve stignu. Crna xsara picasso malo cvrknuta sa strane im pretpostavljam zbog toga stoji vec godinu dana

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока


sale12
Postovi: 2
Pridružio se: 24 Okt 2017, 03:12

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sale12 » 24 Okt 2017, 14:15

hvala na odgovoru, zanimljiv mi je jedan auris pa cu morati da odem da pogleddam

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vladapetr » 03 Nov 2017, 00:34

Kako vam se čini ovaj autić:
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... countryman

Kolega ga snimio kad smo išli da gledamo mog Maksu, primio se da ga uzme za ženu. Juče joj se Astra maltene raspala pa je izgleda prelomio, sutra krećemo sa procedurom za lizing.
Ovo je BMW dizelaš, trebala bi biti ok priča?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
Ikac
Postovi: 1759
Pridružio se: 19 Apr 2012, 22:29
Garaža: Fiat Bravo 198 (2011) 1.6 multijet

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Ikac » 03 Nov 2017, 00:38

Ja mislim da je to PSA dizel tj. HDI...

Edit Ipak nije, BMW N47 D16 motor je u pitanju...

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Vladapetr » 03 Nov 2017, 18:02

Uzesmo ga danas, uživo deluje mnogo dobro. Videću da ga maznem na probu, totalno mi je u fazonu :)
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Belisarios
Postovi: 1
Pridružio se: 09 Nov 2017, 23:05

Re: Pomoc u vezi autoplaca - misljenja, iskustva

Post od Belisarios » 10 Nov 2017, 01:02

ssrki je napisao:
09 Sep 2017, 15:17
Kao sto i tema sama kaze. Treba mi neka pomoc ili iskustvo u vezi jednog auto placa u Beogradu .
BG AUTOPLAC Jurija Gagarina 1

Sent from my SM-G925F using Tapatalk
Поздрав свима, нов сам на форуму.

Цитирао сам питање изнад зато што ми треба инфо о истом аутоплацу. Претражио сам ову тему, али последње информације о њима су из 2013.
Био бих захвалан на било каквој информацији.

ljubitelj
Postovi: 10570
Pridružio se: 10 Sep 2012, 21:16
Lokacija: Beograd

Re: Dobro veče

Post od ljubitelj » 19 Dec 2017, 08:21

Grande tre auto plac u Novom Sadu-Temerinska. Kakav su iskustva, za preporuku ili izbegavanje?

gazza
Banned
Postovi: 2781
Pridružio se: 01 Okt 2012, 12:38
Garaža: Suzuki S-Cross 4x4 1.6TD Sergio Celano
Lokacija: Vracar/Limnos

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od gazza » 29 Dec 2017, 09:06

vlasnik auto placa iz sombora mi je rekao "jedi g*vna majmuncino jedna p*cka ti materina". TIM CARS, partizanska 2A sombor. kada sam ga pitao za servisne intervale od 50.000 kilometara na ovim slikama za 1.4 TSI motor:

Slika

Slika

Slika

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od mića » 29 Dec 2017, 09:11

Mora da covek voli svoju hemijsku olovku jer je datum upisan istim rukopisom i istom olovkom.
primitivac, no comment.

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Odgovori