Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
bear
Postovi: 52
Pridružio se: 19 Jun 2021, 23:31

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od bear » 11 Jun 2023, 11:46

Dali je neko imao/vozio renault scenic 2 ili fiat multipla 2. Koji je jeftiniji za eksploataciju, odrzavanje i delova.
Renault su benzin 1.6 il 1.8, dok je multipla 1.9 jtd (1110/115ks).

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 11 Jun 2023, 13:54

svakako multipla

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3164
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 14 Jun 2023, 12:21

https://www.polovniautomobili.com/auto- ... 1_pl9_plv0

Ajde što su omašili boju zadnjeg branika, nego su ofarbali i deo koji treba da bude crn. Pogledajte samo spoj branika i blatobrana :glavomuzid: Blatobran crn, branik siv, zavesica... Haos

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 14 Jun 2023, 12:33

deluje kao da fale delovi :D

horvat
Postovi: 207
Pridružio se: 10 Sep 2021, 15:37
Garaža: Alfa Romeo 159 2.2 jts
Lokacija: Subotica
Kontakt:

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od horvat » 14 Jun 2023, 13:31

"ma imam ja ortaka koji ce ti zafarbati to za 30e" :rofl:

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 14 Jun 2023, 14:02

nije redak slucaj da ljudi farbaju i sta ne treba jer ih vrv mrzi da zastite onaj deo koji se ne farba ili jeftinije izadje ovako kad sve ofarba ko ce ga znati ali zanimljivo da poklopac kuke za vucu nije ofarban :) samo mi nije jasno kako prodavcu ne bode oci da oglasi ovako uradjen auto gde se odmah vidi da je nesto radjeno, ne treba biti strucan, ipak ovo nije auto od 2-3k eura pa ajde procice

Korisnikov avatar
Rolla
Postovi: 836
Pridružio se: 06 Feb 2018, 15:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Rolla » 14 Jun 2023, 14:09

Cini mi se da donji deo vrata gepeka se slaze sa branikom. A obzirom da i prednji branik malo vis moguce da je bio u sendvicu.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3164
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od Dare4x4 » 14 Jun 2023, 23:23

OMP je napisao:
14 Jun 2023, 14:02
samo mi nije jasno kako prodavcu ne bode oci da oglasi ovako uradjen auto gde se odmah vidi da je nesto radjeno, ne treba biti strucan, ipak ovo nije auto od 2-3k eura pa ajde procice
Mi na ovom forumu, izgleda, nikako da ukapiramo da se velika većina ljudi ne razume u kola ili im vizuelni detalji nisu bitni. Jednostavno tako je. Mnogo sam primera video ali i dalje mi nije usađeno u svest :)

Pre neki dan pokazuje mi kum golfa 6 što je uzeo skoro. Nije mi ni rekao da gleda da kupi ali vidim čovek zadovoljan kupovinom. A meni neprijatno da mu ukazujem na ono što vidim, bilo je što je bilo, kupio je auto i nema nazad sad. A i da ne ispadne sad ja vozim nov auto pa nipodaštavam polovnjake... A zapravo, ni jedan far se ne gađa linijama sa krilima, hauba se vidi da je farbana kao sprejem. Ono, pomorandžina kora očigledna. Najveći hit, makaze za dizanje haube su bele, a auto je crne boje... Šta dalje da se priča

Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10401
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od sebekkg » 15 Jun 2023, 02:26

To se i meni desava, neko se zaleti i kuoi auto i pita kakav je. Ja peovozam vidim sta mu fali ali gde da kazem coveku sta sve ne valja da ga ubijam u pojam. Posle se normalno ispostavi da treba da se menjaju ti delovi ali sta da se radi.
Samo sto mene takvi prodavci iritiraju, ok gledaj da zaradis ali ne po svaku cenu. Neko treba decu da vozi u tom autu koji uvaljas gledaj da bude tehnicki ispravan da ne ostavis coveka negde na putu.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dzonic87 » 15 Jun 2023, 07:44

Na žalost kod nas su u većini slučajeva prodavci = prevaranti.
Čak je i dobro dok samo vraćaju kilometraze (ogroman procenat), ali dobar deo njih i kupuje havarisana kola pa sređuju preko kako stignu da uvezu auto u Srb

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 15 Jun 2023, 08:39

Na mladjim i skupljim kolima glavna zarada i jeste ako kupis ostecen auto.
Skoro me zove neka osoba koja je dobila kontakt od jedne moje stare musterije da joj nadjem auto u CH, kaze mi koji auto je zanima i do koje cene je spremna da plati, ja pogledam cene u CH i najjeftiniji takav auto je skuplji bar za 1000e u startu od najjeftinijeg kod nas....primera radi kod nas takvih automobila ima za 7-8k eura a tamo ni jedan na oglasima ispod 8500 a vecina je oko 10k da nesto vredi (relativno mala km, motorizacija i oprema).
Nije mi prvi slucaj da mi neko tako trazi auto pa kad mu kazem da ne moze za te pare da kupi tamo on se cudi kako jer ocekuje da tamo kupi za lupam 2000-3000e manje nego ovde ali mladja kola (do 10 god starosti) sa malo km i tamo kostaju pa nekad ni meni nije jasno sta se onda uvozi i ovde prodaje po nizim cenama nego tamo a pritom za takav auto troskovi uvoza su oko 1500e...znaci on je taj auto tamo morao da plati 5000e da bi ga ovde prodavao za 7 ili 8 uz neku malu zaradu a to je nemoguce tamo kupiti za 5000e (pricam za konkretan model za koji sam dobio upit ali i za mnoge druge slucajeve je ista prica), da li su to lupana kola, pokvarena i sta ne znam ali jednostavno nema logike.

Ja inace nemam problem da nekom ko me pita sta mislim o autu koji je kupio mu iskreno i kazem sta mislim, ako primetim nesto bitno recicu sigurno sto da ga lazem da je super jer uglavnom ko me pita taj i ceni moje misljenje, glupo da ga lazem pa posle kad sazna bice zasto mu ja nisam rekao ako me je vec pitao.

dzonic87
Postovi: 1352
Pridružio se: 05 Okt 2016, 18:53
Garaža: Hyundai Tucson 2.0crdi (2016, 4wd)

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od dzonic87 » 15 Jun 2023, 08:50

Moramo i da definišemo havariju - kada je neki auto lupan, ako je po sredi lakša nesreća, tipa gradsko čukanje i oštećeni branici (možda polomljen far, koji se lako zameni) - to je po meni okej i može se uzeti bez bojazni.
E sad naše veće kuće zarađuju i od lizinga tj uzimanje vozila na licitacijama

ftj
Postovi: 13045
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ftj » 15 Jun 2023, 09:39

Automobili preko se mogu povoljnije kupiti i preko aukcija osiguravajucih kuca. Da bi dobio pristup tim aukcijama moras biti pravno lice i kolko se secam dokaz da se bavis trgovinom automobilima ili nesto tog tipa. Skoro je i autoanaliza tako kupio auto preko nekog sajta koji to usluzno radi(tad naravno taj posrednik uzme vecinu razlike).

Korisnikov avatar
OMP
Postovi: 8051
Pridružio se: 15 Feb 2013, 11:57
Garaža: GP TJet
Lokacija: Krusevac

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od OMP » 15 Jun 2023, 13:06

Moze preko licitacija da ispadne jeftinije ali sad ne znam kolika je to razlika u ceni opet mi malo cudno da licitacijom uzmes auto za npr. 3 soma manje od neke najmanje cene na oglasima, to mi malo cudno, opet poredim ovo sto sam konkretno gedao, ako neki dobar primerak kosta 10k na oglasima dal mozes na licitaciji da ga uzmes za 5 da bi ga ovde cenio 8 i nesto zaradio???

Ostecenja ima raznih od manjih do ozbiljnih, nekad i ta manja ostecenja mogu fino da smanje cenu ali ni blizu toliko koliko neki ozbiljnije udaren auto. Bilo je primera gde su kacene slike kola sa CV ili nalazene slike sa licitacija i sl. koja su bila itekako udarena pa radjena. Ti kad kupujes ovde auto ne znas koliko je bio ostecen, sem ako uspes da proveris preko neke baze poput CV.
Npr. ova KIA sa oglasa od koje je i krenula prica ne znas koliko je bila udarena pozadi, obzirom da je ceo branik farban ne verujem da je bio samo ocesan jer bi se to flekovalo ne bi se ceo radio tako da ne znas i dal je gepek radjen, zadnji vezni lim itd. sta sve moze da bude ako je bio udaren od pozadi, ako je sve to bilo udareno onda je taj auto u startu bio i znatno povoljniji jer kod njih sve to mnogo vise kosta da se poravi nego kod nas a neko ko naplati stetu dobro obicno nece da se zeza sa popravkom nego stavlja auto na oglas.

ftj
Postovi: 13045
Pridružio se: 26 Jan 2012, 11:43
Garaža: vw golf 2.0
Lokacija: Beograd

Re: Automobili iz uvoza: iskustva, mišljenja, prevare placeva...

Post od ftj » 15 Jun 2023, 13:21

Ok na tim cenama sigurno da nema tih razlika al vidjao sam da automobili za koje traze po 20 ovde kod nas na oglasima prolaze i za 10 na aukcijama.

Pa i ovo sa norveskom sto je sad popularno isto tako kad se uradi povracaj nekog poreza razlike su isto jako velike u odnosu na to sta se kod nas trazi na oglasima.

Sad ne postoje javni podaci o prometu polovnjaka pa da znamo kolko dobro u ovom trenutku zaista ide prodaja i za koju cenu pa moze samo da se veruje ovim i onim pricama sta i kako ide.

Odgovori