Upgrade sa juga :)

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Upgrade sa juga :)

Post od passenger » 20 Jun 2017, 20:37

Meni sad po vrućini miriše Kia na novo posle tri godine. Recimo stoji na suncu 2,3 dana neotvarana
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
Nikolaa
Postovi: 1316
Pridružio se: 09 Feb 2014, 10:58
Garaža: Reasonably Priced Car
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade sa juga :)

Post od Nikolaa » 20 Jun 2017, 21:18

Saša je napisao:Uvek se preteruje sa ocrnjivanjem kada su najjeftinije klase automobila u pitanju. No, za nekog ko želi novo i da bude praktično bezbrižan sledećih 10 godina i to za minimum para (kada je novo u pitanju) - Dacie su jako dobar izbor. Jutros baš gledam komšijinu Lagunu koju je kupio pre nekih dve ili tri godine, ogroman, luksuzan auto (moj Punto kao sirotan pored) a gume ćelave na njemu. Čemu takav auto ako ne možeš da ga održavaš kao čovek i moraš još da strepiš kakav će te sledeći kvar zadesiti... :nonono:
uvek se preteruje sa ocrnjivanjem i uvek se vuce ista prica - kupio polovan "veliki" "luksuzan" auto, pa ne moze da ga odrzava, ja sam pametniji pa cu da kupim jeftin auto za njega je jeftinije odrzavanje...

primera radi Tigar 18ice u standardnoj dimenziji kostaju isto koliko i 16ice standardne, i isto koliko i recimo nestandardne 15ice za mog lacettija.... ~5000din. manje dimenzije mogu da budu koliko, 4000din? 3500? nije to neka kriminalno velika razlika...

nemojte da mesate budale koji kupuju auto a da ne mogu da ga odrzavaju sa budalama koji ne zele da odrzavaju svoj auto, kojih je jako puno.(evo i ja javno, jedan sam od tih budala :D, tri godine me mrzi da odem da ofarbam izudaran izgreban branik, krilo treba da se sredi ulubljenje, gomila sitnica mi visi nad glavom ali me mrzi)



10 godina sutra malo. secam se gomila logana(kad sam ih jos vidjao po ulicama, mozda ihne primecujem vise) 2005-6 istruleli po kosevima, raspali se... kvazilion slucajeva znam gde ljudi imaju kvarove na maltene novim automobilima. sve sto se vozi mora i da se pokvari, zavisi kakve si srece samo :)



Ja jesam rekao da je sandero los auto, ali bez obzira na to(jer subjektivno) glavno je da je cena preblizu konkurenata koji su mnogo bolji, da bi se isplatilo.

ruku na srce ne znam kakav je novi sandero u voznji, ali ona prva generacija je bila bukvalno losiji auto od punta, pocev od enterijera do voznje i izolacije(subjektivni osecaj, mada su se svi slozili).

Korisnikov avatar
Saša
Postovi: 12985
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:07
Garaža: Renault Kadjar Equilibre 1.3 TCe 140 i Fiat Punto Classic 1.2 8V LPG Dynamic A/C
Lokacija: Novi Sad

Re: Upgrade sa juga :)

Post od Saša » 20 Jun 2017, 21:39

Ma daj, šta se raspalo, ne preteruj. Trulili su im rubovi zadnjih blatobrana i to je sve. Sredili ljudi to i voze i dalje. Viđam ih svaki dan na ulicama. Taksisti im nabijaju po pola miliona kilometara, izdržavaju svašta.

Korisnikov avatar
Darko
Postovi: 9036
Pridružio se: 12 Sep 2012, 16:05
Garaža: Fiat Stilo 1.9 Mjet
Lokacija: Lungomare

Re: Upgrade sa juga :)

Post od Darko » 20 Jun 2017, 22:03

Enterijer dustera ima neki specifican miris kad stoji na suncu ali daleko od toga da nesto smeta ili je neprijatno za voznju. Sasvim prihvatljivo.

Korisnikov avatar
grujicd
Postovi: 8336
Pridružio se: 16 Jan 2012, 13:32
Garaža: Honda Jazz 1.4 2007 & CR-V 2.0 2012
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade sa juga :)

Post od grujicd » 20 Jun 2017, 22:14

Moj kum ima Sandero 1.6 Black Line, prva generacija ali najviši paket opreme. Meni ono izgleda više nego pristojno, subjektivno dosta bolje od punta i u vožnji i u enterijeru. Doduše to je i jači motor. Ne znam koliko sad ima, 5-6 godina, za sad bez problema.

Korisnikov avatar
elMaestro
Postovi: 3234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:07
Garaža: C2

Re: Upgrade sa juga :)

Post od elMaestro » 21 Jun 2017, 00:24

S tim da je taj Sandero kostao cirke 10k. Secam se da su Logani dizeli prelazili 10k u najvisem paketu, koji se od klota razlikovao po alu felnama, suvozacevom airbagu, klimi i podizacima. Ona plastika je kriminalna. Vrata kao da su od sper ploce za OTO.

Kao sto rece Nikola, mislim da je Dacia malo izgubila kompas sa tim klotovima. Okej je cena za Dustera 4x4 u solidnoj opremi gde imaju sta da naplate, okej je bila cena za prvog Logana koji je bio malo skuplji od Floride, ali staviti klot Sandero pored Fieste, Fabie, Hyua i20, je smesno.

TT
Имам једно потпитање...

Korisnikov avatar
dag81
Postovi: 7234
Pridružio se: 13 Jan 2012, 09:09
Garaža: BMW1 118d i Doblo JTD radna makina :)
Lokacija: Novi Sad
Kontakt:

Re: Upgrade sa juga :)

Post od dag81 » 21 Jun 2017, 00:48

Ja ne bih mogao da dam 10.000e za npr Sandera i da ga vozim 5 god. I onda ppgledam oglase i vidim Golfa 1.2tsi od 4 god sa 60 70 80.000km na satu za ispod 10.000e.
Draze mi je da dam koju desetinu eura mesecno mozda vuse i vozim Golfa npr. nego rumuna i kao full nov je trenutno.
Al svako svoje. Vise uzivam u auto nego sto cu jednom godisnje mozda dodatno otici do majstora

Послато са SM-A520F уз помоћ Тапатока

Korisnikov avatar
shandu90
Postovi: 12278
Pridružio se: 22 Jan 2016, 23:13
Garaža: Opel Astra J 1.4 Turbo
Lokacija: Novi Sad

Re: Upgrade sa juga :)

Post od shandu90 » 21 Jun 2017, 01:52

Svaka roba ima svog kupca. Akcijska fiesta nije losa, drugar ima 1.25 motor i mnogo se lepse vozi od moje corse. Plus je njegova klotara ona prava, nema ni el. podizace, osnovna boja, celicne felne (zamenjene sa 16" i stavljeni distanceri)...

Sent from my LG-H440n using Tapatalk

Korisnikov avatar
dunx81
Postovi: 5575
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:20
Garaža: Civic 1.8
Lokacija: Zrenjanin

Re: Upgrade sa juga :)

Post od dunx81 » 21 Jun 2017, 07:34

elMaestro je napisao:S tim da je taj Sandero kostao cirke 10k. Secam se da su Logani dizeli prelazili 10k u najvisem paketu, koji se od klota razlikovao po alu felnama, suvozacevom airbagu, klimi i podizacima....

TT
Bilo je vise razlike. 2005 jo klot 1.4 kostao 6800 a ful 1.6 9800.
Ovaj drugi je za razliku od prvog imao.branike u boji,tapaciran gepek,neke detalje od platna na oplatama vrata,abs,klimu,servo,2xjastuk,grejane el.retrovizore,4xpodizace,daljinac,alu felne 15",maglovke,podesavanje lumbalnog dela sedista,bord,naslone za glavu pozadi,cd,metalik boju...onako sam nabacao ali mislim da je to to. Drugim recima klotara je bila jeziva :-)



t

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade sa juga :)

Post od igor_harris » 21 Jun 2017, 07:54

Pa ti onda opet napisi da mu je jedina mana limarija. Tapacirani gepek kao dodatna oprema? Zvuci...pa, rumunski.
Ja stvarno ne razumem ko moze da uziva u voznji onoga, neko ko voli automobile sigurno ne.

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Upgrade sa juga :)

Post od ljuba » 21 Jun 2017, 08:26

Standardi su uvek bila čudna stvar. Ja sam uživao u vožnji mog novog logana 2005 isto koliko i u voznji novog bmw 3 ili golfa, ali zaista. Ima mana ali svuda možeš da nađeš mana. Pre njega sam imao benzince golfa 79 i 81 pa forda eskort 91 pa nissan almera oba dizeli 98 i 02 i onda 05 logana 1,4 srednja oprema, pa posle laguna 02 i posle golf plus nov 07 itd...

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade sa juga :)

Post od igor_harris » 21 Jun 2017, 08:58

Ako ti je podjednako uzivanje bilo recimo kad izadjes na autoput i vozis od Holandije do Beograda 130-140, bilo Loganom ili BMW-om, ako je buka u kabini bila podjednaka, preticanja, udobnost, ergonomija...ako u tome nisi video razliku...sta reci sem da mogu samo da ti zavidim. Istog momenta bih prodao svoj auto i za 4000 kupio neku (verovatno) satrulelu Daciu.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Upgrade sa juga :)

Post od Delija » 21 Jun 2017, 09:32

https://www.youtube.com/watch?v=6hEx-wgrdAw
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Korisnikov avatar
ljuba
Postovi: 6697
Pridružio se: 19 Sep 2013, 19:52
Garaža: X-trail
Lokacija: Amst

Re: Upgrade sa juga :)

Post od ljuba » 21 Jun 2017, 09:39

Ja stvarno ne razumem tvoje poredjenje. Isao sam od Beograda do Amsterdama sa njom bar 10 puta. I naravno da nije isto, ali nije ni lose. Mi pricamo o novom automobilu, i pricamo o mogucnosti da ga platis. Kao sto bi ja rekao da je tvoja mazda 3ka poznata (a jeste, kao i 6ca do skoro) po losoj zvucnoj izolaciji i rdjanju i da je tres i da nikada ne bi putovao sa njom na duze puteve. Jeste neudobnije, ali je daleko od strasnog, i uvek moze bolje. Rojsom bi putovao svaki put, ili barem citroenom c5 sa vazdusnim vesanjem :) ako zelim vrhunsku udobnost i besumnost. Ja samo pricam o osecaju, a da uvek moze bolje, to bar ne moramo da diskutujemo... Kao sto rekoh ako bi direktbno poredio zvucnu udobnost starije mazde 3 ke (i to dizel) i novog logana skoro sam siguran da bi logan glatko odneo pobedu a i po skoro svim ostalim parametrima, a na prvom mestu pouzdanost...

PS: Bolje živeti 100 godina kao milioner, nego 7 dana u bedi..

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Upgrade sa juga :)

Post od igor_harris » 21 Jun 2017, 09:54

Izlupetao si se kao lud. Zavrsio sam prvu godinu na visoj elektrotehnickoj skoli smera audio i video tehnologije. Iz predmeta elektroakustika sam imao ocenu 10. Studije nisam nastavio jer sam poceo da radim, na zalost. Dakle, nemam diplomu, ali za radjenje projekata zvucne izolacije sam obrazovan u potpunosti.
Imao sam prilike da skidam tapacirunge na svojoj Mazdi, sve sto mogu da kazem je da izolacija uradjena - VRHUNSKI. Izadji na bilo koji Mazdin forum i nadji mi jedan post koji se tice BK generacije Mazde 3 i lose zvucne izolacije.
Te tekstove koje su pisali nepismeni novinari ne bih komentarisao. Dok se ne izmeri decibelaza reverberacije mikrofonom u kabini vozila sve ostalo je subjektivni osecaj. Na osnovu koriscenih materijala i poziciniranja istih, moj licni sud je da nije moglo bolje. Isto tako, u voznji, subjektivni osecaj je da je buka minimalna, godinu dana sam vozio sluzbeni Audi A6 2.5tdi i apsolutno nisam nasao razliku.
Sto se tice Dacie, ne znam, ali dovoljna mi je informacija da ne postoji tapacirung u gepeku.
Pa Mazda 3 ima cak tapacirane oplate oko zadnjih tockova, tako da je poredjenje neumesno, ne bih da upotrebljavam teze reci.

Sto se tice korozije, moja Mazda je u prvoj boji (osim prednjeg branika) i nema niti jedan milimetar korozije tako da ne bih komentarisao nista dalje.

Odgovori