Kupujem auto-molim pomoc!

Razne informacije u vezi kupovine automobila
ljuspica
Postovi: 3
Pridružio se: 13 Mar 2017, 20:01
Lokacija: Samac

Kupujem auto-molim pomoc!

Post od ljuspica » 13 Mar 2017, 22:34

Zdravo drustvo, nova sam ovdje. Trebam da kupim auto do 2000 eura i imam problem. Vec 6 mjeseci ga kupujem ali obzirom da sam zensko svako ziv hoce da me prevari da sam pocela sumnjati i u one najpostenije. Jasno mi je da kupujem macka u vreci ako kupujem polovno i da trebam povesti nekog majstora sa sobom da mi izabere auto ali isti trazi dnevnicu poveliku a neraspolazem bas tako sa novcima .. Znate zensko sam, a znate i to kako zensko trazi auto-da je lijep. Tako da sam trazeci dizajn koji se meni svidja prihvatljivih cijena naisla na skodu fabia 1.4 htp, zatim na hundai getz, (nisam sigurna od japanaca moze li se naci suzuki swift) po toj cijeni...i fiat punto 1.3 mjet, ali da nije turbo....Ne znam sta kazete za ww polo, wwfox od volcfagenovih.
Znate moje pitanje jeste tesko, ali i nije nemoguce dati odgovor na njega a trazim od vas da m kazete koje auto ima najizdrzljiviji motor? Meni ne treba kubikaza i kilowati i konji , skromna sam po tom pitanju pa me policija zaustavlja zbog spore voznje, meni treba samo nesto sto je dugotrajno i izdrzljivo da me ne boli glava. Kolega je neki dan otisao na auto pijacu i kupio a2 audija za 3000 eura i auto kod njega bio 7 dana i motor zaribo. Valjda je taj sto je prodavao sipao nekakvo ulje u motor i zezno ga posteno. Znam da se i to moze desiti, da se kilometraze mogu pomjeriti, ali ako majstor zaista moze otkriti tu prevaru dal vrijedi da ga vodim sa sobom?
Nudi mi se skoda fabija 1.2. bez iakkve opreme koja mi naravno ni ne treba.

Opet poslusacu vase savjete, da vidimsta cete mi vi preporuciti. Takodjer na izgled mi se svidja i model c3 citroen. Ne volim klia, i opel korsu blajk-ne svidjaju mi se ali nikako pa mi to nemojte nuditi. sve ostalo-vidjecemo. ima jos puno auta za koja nikad nisam ni cula.

Aj izvolte..tnx

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od Geza » 13 Mar 2017, 22:47

Peugeot 206, ako dodaš koji €.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

ljuspica
Postovi: 3
Pridružio se: 13 Mar 2017, 20:01
Lokacija: Samac

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od ljuspica » 13 Mar 2017, 22:53

Geza je napisao:Peugeot 206, ako dodaš koji €.
daj mi karakteristike, koji motor i sl.ono da je ekonomican. i da znam sa sigurnoscu da necu pogrijesti. vidjeh getza prodaju za 1500 eura 2007 god. 1.1

Korisnikov avatar
Geza
Moderator
Postovi: 45621
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:49
Lokacija: Apsurdistan

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od Geza » 13 Mar 2017, 22:58

Dizel 1.4l 70 KS ili benzinac (računajući na tvoju sporost :) ) 1.1l 60 KS.
Najgore je svađati se sa budalom. Prvo te spusti na svoj nivo, a onda te dotuče iskustvom...
Slika Slika

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od passenger » 13 Mar 2017, 23:13

http://pmlautomobili.com/2015/06/09/peu ... 1998-2009/

O pežou 206. Ovo sa 8 ventila 1.4 motor da su loše glave je i danas potvrdjeno, ja gledao danas jedan. Povesi nekog sa ti pomogne, ne možeš sama. Dosta stvari treba gledati. Posmatrati kako startuje hladan, kako se ponaša. Gledati boju ulja, proveriti vešanje, drmaš točkove malo, pa gledati dokle su kočnice, pa na osnovu toga oboriš cenu. Klima je l radi, predješ preko rupe kad i slušaš zvukove... Ma šta znaš šta treba da čuješ. Nek krene neko sa tobom :)
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

ljuspica
Postovi: 3
Pridružio se: 13 Mar 2017, 20:01
Lokacija: Samac

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od ljuspica » 14 Mar 2017, 09:03

Ok. Ocekujem jos savjeta, prijedloga i sl. Zato sam i dosla na ovaj forum u nadi da cu naci odgovore koji mi trebaju.Hvala.

ROCK
Postovi: 2731
Pridružio se: 17 Apr 2015, 23:08
Garaža: BMW F30 328i
Lokacija: CH

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od ROCK » 18 Mar 2017, 05:06

Za te pare ces najlakse naci nekog puntica. Ima ih dosta. Pitaj nekog za pomoc kad budes isla da kupujes. Ili povedi nekog automehanicara. Svaki polovni auto je macka u dzaku. I sreca je veoma bitan faktor pri kupovini. Dizela ces tesko naci a da nije preso 250-300k km pa vracen na 150k "pravih"

nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od nenad.fil » 20 Mar 2017, 01:35

Fiat seicento. Za 1600 kupiš, uložiš 200-300 i središ skoro sve. Dobiješ odličan autić sa malom registracijom, jeftinim servisima i priličnom pouzdanošću barem iz mog iskustva ( supruga ima seicento)

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19189
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od Heinz » 20 Mar 2017, 13:51


nenad.fil
Postovi: 1378
Pridružio se: 21 Maj 2012, 19:16
Lokacija: Beograd

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od nenad.fil » 20 Mar 2017, 17:51

Jbg. Koliko para, toliko i muzike. Menjacemo ga...

Sent from my SM-G935F using Tapatalk

Miljankg
Postovi: 291
Pridružio se: 02 Jul 2016, 19:30
Lokacija: KG

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od Miljankg » 27 Mar 2017, 10:55

Moje misljenje je da za 2000 evra ne moze da se nadje ista dobro, osim:

- Imati srece i naci auto poput Peugeot 206 koji je vec pomenut.
- Punto, kupljen nov u Srbiji, bar da ima servisnu istoriju. Mozda za ovo nije lose i dodati neki evro.

- Seicento moze biti izbor samo ako se ne planira ici van grada, jer auto sa 2 zvezdice na kres testu ne bih vozio na nasim putevima, gde ljudi voze 120 kad je ogranicenje 80.

Moje razmisljanje je bazirano na cinjenici da auto iz uvoza, koji kod nas kosta 2000 evra, negde "tamo" je kupljen za smesne pare, a zna se sta to znaci. Retki su ti koji ce da dobro odaberu takav auto, a obzirom da nemate iskustva ne bih to ni gledao.

Stoga je mozda, uz neki evro vise, Punto kupljen nov u Srbiji, najbolja opcija. Sto ne znaci da ce biti savrsen, ali opet, ako se potrudite mozete naci dobro ocuvan primerak.

Pored svega ovoga, nadam se da imate i nekoliko stotina evra za ulaganje nakon kupovine.

*P.S.

Auto iz inostranstva moze, ali ako znate da odaberete, ili imate nekog ko ce da se dobro potrudi da vam za taj novac nadje / uveze pristojan automobil.

Korisnikov avatar
passenger
Postovi: 14231
Pridružio se: 07 Maj 2016, 10:20
Garaža: KIA Cee'd sw 1.6 crdi Opel Corsa C GSI

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od passenger » 27 Mar 2017, 11:27

Za uvoz auta iz inostranstva ti treba 1200 eura bez auta. Za neki auto tipa do 3k eura
''...and into the forest I go to lose my mind and find my soul''

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od trojanac » 27 Mar 2017, 15:05

Miljankg je napisao: Stoga je mozda, uz neki evro vise, Punto kupljen nov u Srbiji, najbolja opcija. Sto ne znaci da ce biti savrsen, ali opet, ako se potrudite mozete naci dobro ocuvan primerak.
Dobar savet. Mada nije Punto obavezan, može i nešto drugo što se već neko vreme vozi u Srbiji i postoji neka servisna evidencija. Znam dosta slučajeva kupovine polovnjaka iz uvoza za cca 2000e, na prvu loptu odlična kupovina, a posle se ispostavi problem za problemom.
Posetite www.garaza.rs !

jjelenic
Postovi: 2
Pridružio se: 09 Maj 2017, 11:12

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od jjelenic » 09 Maj 2017, 11:38

Imam priliku da za od firme otkupim službeni Citroen C4, 2008. benzinac sa BMW motorom od 120KS, presao samo 85.000km, prva registracija u Srbiji. Medjutim, u dva ovlašćena servisa su mi kazali da ovaj motor nije pouzdan, da ima velikih problema sa lancem, uljem, i svašta drugo i da nije za preporuku. Ima li neko lično iskustvo sa ovim motorom. Prosto mi je neverovatno da BMW dozvoli da ovakvi motori budu ugradjivani i u njihovu jedinicu i u C4. Sve mislim da majstori, uobicajeno, imaju svoje priče iz ko zna kog razloga.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29862
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kupujem auto-molim pomoc!

Post od trojanac » 09 Maj 2017, 12:10

U pitanju je 1.6 VTi, koji su zajednički razvili BMW i PSA. Obzirom da je taj C4 iz 2008. nije baš preporučljiv jer je bilo dosta problema. Tek od 2010. su problemi otklonjeni.
Nažalost, u ovom slučaju majstori ne pričaju tek tako.
Posetite www.garaza.rs !

Odgovori