MPV ili SUV do 15k eura

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od Ji 4Tze » 28 Avg 2017, 00:17

Ovaj Verso nije loša ideja.
Mada na tvom mestu ja bih gledao Prius :)
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od Vladapetr » 28 Avg 2017, 00:24

Hvala na konstruktivnim predlozima, neki će ući i u ozbiljnije razmatranje ;) Da krenemo redom:
Day Walker je napisao:
27 Avg 2017, 15:40
Dacu jedan ludi predlog, ali moji prijatelji su prezadovoljni.
Lako se smeste i spakuju, on je slicne visine kao ti.

https://www.polovniautomobili.com/putni ... pel-antara

Ili 'vako nesto:
https://www.polovniautomobili.com/putni ... ugeot-4007
https://www.polovniautomobili.com/putni ... ntense-4wd
Predlog je više nego dobar, Antaru sam potpuno preskočio u mojim razmatranjima. Deluje mi fino, standardno užasna Opel tabla mi je ovde sasvim prihvatljiva. Imaš li neki info o njihovim automatskim menjačima, kakvi su i da li se mogu bezbolno opravljati?

Drugi predlog mi je više nego dobro poznat, kolega je vozio Outlandera 2008. godište. Sjajan što se tiče prostora i ergonomije, nestvarno velik gepek i na zadnjoj klupi možeš fudbal igrati. Ali mu je motor bio najgori užas i svaka vožnja mi je bila mučenje. Glasan, spor, velika potrošnja, totalno razočarenje. Burazer mi baš ima ovog Puga (Outlander, Pug 4007 i neki Citroen su isti džipovi) sa tim 2.2 motorom, baš ću ga zvati da vidim kako je zadovoljan i eventualno da probam.

DPF u Kugi rešavam za sat vremena, kao i kvalitetan čip, tako da bi Kuga išla samo tako :doubleup:

Citroen C4 Picasso mi ne odgovara zbog digitalne table.

Risto je napisao: Ako već kupuješ preko firme, možda bi ovako nešto imalo smisla:

https://www.polovniautomobili.com/putni ... 1-4sedista

Ipak je u pitanju nov auto, ovde je sređen i enterijer pa sada izgleda modernije.

Od ostalih auta koja nismo pomenuli, ostali su:
Rav 4,
Ford Grand C Max i
Altea XL.

Ako bi odlučio da malo pojačaš budžet, još možda da i sam uvezeš auto po želji, mogao bi da razmisliš o nekom X3/GLK/XC60 5-6 godina starom sa jedno 150 hiljada na satu....
Interesantna je ova Kuga, mogao bih da pogledam u Grandu imaju li nešto slično i šta mi tu od opreme nedostaje. Tamo mi radi drugarica, možda bih mogao i neki popust da izboksujem.

Od ostalog što si naveo: Rav je skup, Grand C-Max je em ružan em unutra istih dimenzija kao C-Max koji imam, Altee su uglavnom matore i slaba je ponuda za godište koje me interesuje.
Laki021 je napisao: Uvek postoji potreba za zamenom auta...
Drug ima novi C4 Grand Picasso, prijatno me je iznenadio, fin auto.
Ako ti se Ford i pored svih problema koje si imao dopada, mozes i S Max.
Mazda CX5?

BMW active tourer je tu svakako najbolji u klasi ali mislim da izbija iz budzeta. Bas ga moj brat prosle nedelje ovde vozio kao renta a car, ima to smek BMW-a.
Citroen ne bih, prvenstveno zbog digitalne table. Probleme sa Fordom nisam imao, nego kvarove sasvim očekivane za auto koji je ovoliko star i raubovan. Da ih nema, onda bi svi kupovali 10 godina stare automobile, zar ne?
BMW mi izlazi iz budžeta plus mi sa slika nazad deluje skučeno.

Floyd je napisao: Ako tražiš savet na Garaži, spremi još 15k :)

Ja bih za tu lovu gledao aktuelnu B klasu. Mislim da se može naći dobra u Nemačkoj.

Sent from my SM-G955F using Tapatalk
Realno :mrgreen: Za sad se ne bih zezao sa uvozom, mada i tu opciju mogu da odradim kvalitetno. Burazer čije sam slike garaže kačio u nekim temama je u Luksemburgu, uglavnom prati starije modele ali je voljan da pomogne ako se na to odlučim.

mića je napisao: Toyota verso? Mazda 5?
Ovo je malo iznad budzeta al novo i bmw dizel u njemu, mada i toyotin 2.0 D4D je nepoderiv.

http://www.polovniautomobili.com/putnic ... 6v-elegant

I ovo dosta ispod budzeta ali sa finom opremom
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... l-panorama
Mazda je preskupa, a ova Tojota je skroz fina. Gde u BG kvalitetno održavati ove Japance?
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

ikac2000
Postovi: 5857
Pridružio se: 08 Jul 2012, 22:50

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od ikac2000 » 28 Avg 2017, 00:29

Ja imam slicnu dilemu kao i ti, i najblizi sam novom Quaskai-u za oko godinu dana.

Sent from my SM-T113 using Tapatalk


Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 30009
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od trojanac » 28 Avg 2017, 08:33

Ja samo da ti poželim puno sreće u kupovini.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od mića » 28 Avg 2017, 08:41

Nije problem odrzavanje toyote. Ja odrzavam u japanshop servisu, meni su ok, drugar koji je vozio mondeo sad vozi hondu i odrzava kod njih kaze da ono sta je ford servis u pinosavi za ford to su ovi za hondu. E sad, niko nije bezgresan i svakome se moze naci dlaka u jajetu. Najbolje da kad si u prolazu svratis i sam se raspitas, steknes neki utisak. Cene su ok, pedantni i cisti. Sto se samog odrzavanja tice skoro sve imas u aftermarketu tako da cene oem delova ni ne gledaj. Heinz vozi taj motor u avensisu,msm da je i on kod njih i kod tria odrzavao auto, sa baxom sam se cuo skoro ali ga nisam pitao gde sad odrzava auris. Generalno zahvalan auto sa nepoderivim motorom koji je ujedno ekonomican a ima snage i torqa. Na ovim fotkama mi ovaj verso deluje bas lepo, ima panoramu, a i cena je ispod budzeta, sto bi spucao 15 ako mozes da prodjes sa 10!?! U kome kog pravcu da krenes vidi taj verso, probaj ga, licno mislim da ne bi pogresio i da bi bio adekvatna zamena za maxu.


Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk


Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od Vladapetr » 28 Avg 2017, 16:11

Mnogo mi je lepša tabla sa multimedijom, ona sa dugmićima je žasu :mrgreen:

Ovaj je preterano dobar, ali odmah budi sumnju kad neko lično izabere i uveze auto, pa ga sredi do maksimuma i stavi u oglas:
https://www.polovniautomobili.com/putni ... -navi-full

Risto je napisao: Ako već kupuješ preko firme, možda bi ovako nešto imalo smisla:

https://www.polovniautomobili.com/putni ... 1-4sedista

Ipak je u pitanju nov auto, ovde je sređen i enterijer pa sada izgleda modernije.
Sad sam proverio. Napravili su foru da za te Kuge urade atest u Fordu, na srednjem sedištu nazad nema naslona za glavu i pojasa. Onda se registruje kao teretno vozilo, cena je povoljna uz još par pogodnosti za firmu. Ali, tu su i nepremostivi problemi: za svaku vožnju mora postojati putni nalog, pp aparat i još neke gluposti, a na auto-putu je ograničenje 100kmh kao za sve teretnjake :glavomuzid: To univerzalno ograničenje za sve teretnjake je inače srpski raritet.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
McGruja
Site Admin
Postovi: 13409
Pridružio se: 06 Jan 2012, 13:48
Garaža: Suzuki Vitara 1.6 16v AT

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od McGruja » 28 Avg 2017, 16:44

Ne znam sto gledaš dalje od napucanog S-maxa sa 2.0 tdci 163 ks

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od Vladapetr » 28 Avg 2017, 16:46

Zato što je baš velik :mrgreen: Imam fore neki mesec, ako ne nađem ništa manje a da mi radi posao, biće S-Max.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
mića
Postovi: 2217
Pridružio se: 10 Apr 2013, 09:43
Garaža: Corolla
Lokacija: beograd

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od mića » 28 Avg 2017, 17:00

Znas sam sto se ovih verso tice imas tria u novom sadu pa verujem da te ne bi odbio da pogleda auto, ako je na prvu loptu sve ok onda u servis na ginekoloski pregled. Plus za forda je sto imas logistiku, tj servis sa kojim imas saradnju i dobro iskustvo. S max jeste veliki i to moze da izazove iritantne situacije po pitanju parkiranja u bg kao i same voznje, zaista je ogroman, kao i mazda 5. Prijatelji imaju tu mazdu, troje dece, pas labrador, kad putuju vuku jos i 4 bicikla.....muku muce po gradu, ali su prezadovoljni, benzinac je u pitanju 4-5 god.star. polako, suzavaj krug pa ce resenje samo da ispliva.

Gesendet von meinem VTR-L29 mit Tapatalk



Korisnikov avatar
Ji 4Tze
Postovi: 8094
Pridružio se: 22 Jan 2012, 23:10
Garaža: Honda CR-V 2.0 4WD
Lokacija: Beograd

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od Ji 4Tze » 28 Avg 2017, 19:40

I Verso je svinja, nemoj da si u zabludi. Benzinac ima jedno 1.8t...
Boringly average, but also perfect for school run mums

Korisnikov avatar
Vladapetr
Postovi: 9821
Pridružio se: 26 Jan 2013, 10:50
Garaža: Skoda Kodiaq 2.0 TDI L&K / Jeep Compass 1.3 DDCT
Lokacija: Beograd

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od Vladapetr » 28 Avg 2017, 21:23

Verso je po dimenzijama gotovo identičan mom C-Maxu, S-Max je širi par cantima i skoro 40cm duži.
There are 10 kinds of people in the world:
those who understand binary and others who don't.

Korisnikov avatar
nuk
Postovi: 7607
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:49
Garaža: Renault Espace 2.0dCi
Lokacija: Ns
Kontakt:

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od nuk » 28 Avg 2017, 21:39

Taj prostor će negde da zafali :)

Superb III
Postovi: 748
Pridružio se: 16 Maj 2016, 23:15
Lokacija: Makedonija

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od Superb III » 29 Avg 2017, 16:28

Ipak je u pitanju nov auto, ovde je sređen i enterijer pa sada izgleda modernije. [/quote]
Sad sam proverio. Napravili su foru da za te Kuge urade atest u Fordu, na srednjem sedištu nazad nema naslona za glavu i pojasa. Onda se registruje kao teretno vozilo, cena je povoljna uz još par pogodnosti za firmu. Ali, tu su i nepremostivi problemi: za svaku vožnju mora postojati putni nalog, pp aparat i još neke gluposti, a na auto-putu je ograničenje 100kmh kao za sve teretnjake :glavomuzid: To univerzalno ograničenje za sve teretnjake je inače srpski raritet.



Koliko znam Darko vozi svoj Duster sa N1- i bio je na mnogo mesta van Srbije. Niti je imao neki problem, niti je morao da vozi 100km/h kao za teretnjake...ako ti se svidja Kuga konsultuj se sa Darko,on ce ti reci svoja iskustva sa Dusterom koji ga je kupio kao N1 za firmu. Od ono sto sam procitao a koje je Darko postirao nikakva ogranicenja nije imao.


Korisnikov avatar
Day Walker
Postovi: 23308
Pridružio se: 12 Jan 2012, 01:58
Garaža: Audi Q3, Škoda Kamiq
Lokacija: Beograd

Re: MPV ili SUV do 15k eura

Post od Day Walker » 29 Avg 2017, 17:53

Ufff ovo mi je bas bas turkiš stajl


Sent from my iPhone using Tapatalk
Brzine idu u H-a !!!

Slika

Slika

Odgovori