Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Rizna ziveli! » 30 Avg 2017, 10:17

Pozdrav drustvo!

Posle godinu dana javljam vam se ponovo sa istim pitanjem - koji auto da kupim? Pre godinu dana sam odustao od kupovine zato sto sam imao na raspolaganju Citroena C3 od blize familije i nisam kupovao nista. Sada mi je potreban auto jer C3 mi vise nije na raspolaganju.

Sta mi treba? Treba mi auto malo veci od C3 (malo veci od Punta, Korse i sl.) ali ne puno veci. Zelim da dodam da je C3 jedini auto koji sam vozio do sada sto znaci da nemam bas nekog preteranog iskustva. Imam dete tako da se ne uklapam bas u najmanje automobile. Pritom, zelim sa buducim kolima da idem svaki dan na posao, trebace mi jednom mesecno za putovanje 100km od Beograda i jednom dvomesecno za putovanje van zemlje (oko 500km). Budzet za kupovinu je izmedju 2100 i 2400 EUR.

E sad, na osnovu svega pomenutog i na osnovu iskustava drugih (jer ja sam samo po gradu zujao sa C3), resen sam da kupim benzinca sa nekim 1.4 motorom ili eventualno 1.6. Skontao sam da su dizelasi u tom cenovnom rangu veliki rizik zbog skupih kvarova pa odatle i odluka za benzincem. Imam mogucnost da kupim Megana 1.4 za 2200 eur 2003.godiste, a takodje za iste pare mi se nudi isti auto samo 1.6 (2004.godiste). Ortak koji je isao samnom da vidi vozila kaze da su u ok stanju.

Moje pitanja za vas sokolove su:
1) Da li bi kupovina Megana benzinca 2003 ili 2004 za taj novac od nesto vise od 2 soma bila pametna? Znate li realno da mi kazete koja bi mi bila potrosnja po gradu sa ovim automobilima?

2) Ukoliko bi odustao od Megana, gledao bih mozda neku 307icu ili mozda Hondu Jazz obzirom da svi hvale Honde a cini mi se da je moguce naci neku sa 1.2 motorom za te pare (pitanje je da li bi ona sluzila za put od 500km?)

Pomazite ljudi, sta da vam kazem!

Ukoliko neko prodaje auto od vas koji bi meni mogao biti zanimljiv, pisite mi privatnu poruku. Kupujem auto za kesh, ukoliko mi se svidi mogli bi za dan da se dogovorimo. Nalazim se u Beogradu tako da zbog poslao nisam u stanju da putujem daleko da gledamo automobile...

Pozdrav i hvala!!!

lami
Postovi: 3257
Pridružio se: 19 Feb 2017, 15:34
Lokacija: Smederevo

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od lami » 30 Avg 2017, 10:43

Za 307 samo 1.6 benzin ti dolazi u obzir. S obzirom na budzet, tesko da mozes da uzmes FL mod3l, za iskustva sa njima pogledaj malo forum i net.. Ukoliko ti se svideo c3 mozes da vidis i c4, u sustin8 isti isti auto kao 307, samo je unutrasnjost mnogo ruzna. Idi na polovne automobile, pogledaj malo, u Beogradu si, svrati par nedelja ujutru na B. Potok, od pola devet do pola deset. Posl3 11 uglavnom ostsnu samo preprodavci.

Послато са SM-N920I уз помоћ Тапатока


Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Rizna ziveli! » 30 Avg 2017, 11:00

C3 je bio ok i kad bih mogao uzeo bi C4 ali ga je nemoguce naci za te pare...

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od trojanac » 30 Avg 2017, 11:21

Naravno da Jazz može poslužiti za put od 500km. Obzirom da će ti 80% auto trebati u gradu onda je sasvim ok tražiti i B segment iako će to biti i porodičan auto. I Astra G bi mogla ući u obzir. Imaš 1.4 ali je preporuka za 1.6, značiće jači motor kad se krene van grada, posebno ako je pun auto.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Risto » 30 Avg 2017, 18:34

Ja bi ovako na prvu pomislio Astra G ili Focus prve generacije, imaju dobre i pouzdane benzince, jeftino održavanje, može da se probere i dobar majstor. Ja nisam fan te generacije Megane-a, koliko znam, teško ga je naći u dobrom stanju ali opet možda uspeš.

Od ovog što si naveo, ja bi najpre uzeo Jazz-a, vrlo pouzdan auto sa živahnim motorom za tu snagu i zapreminu. Pošto nisi gadljiv na B segment MPV, baci oko i na Opel Merivu, mislim da bi ti fino radila posao.

Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Delija » 31 Avg 2017, 11:03

U toj generaciji mi je Megane ubedljivo najruzniji auto u klasi, bez ikakve konkurencije.

Aj' da je pored toga dobar i pouzdan, pa da zbog ogranicenog budzeta udje u izbor, al' ovako ne vidim bukvalno nijedan razlog za kupovinu :pardon:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Rizna ziveli! » 31 Avg 2017, 11:35

Delijo saborce,

predlozi nesto onda. Sta da gledam? Moje delije su poput mene - da sam ih pitao gde da jedem i pijem rekli bi na prvu a kad treba savet oko kola niko nista ne zna...svi voze neke zujalice i ne razmisljaju puno o tome.

Ukusi su razliciti..otkud znam, meni je Megan ok na oko, ali ako je kanta onda ga necu uzeti. Sta je mana Meganu benzincu, moze li neko da napise?

Korisnikov avatar
Risto
Postovi: 6023
Pridružio se: 24 Dec 2012, 23:51
Garaža: BMW 316d Sport Line, OEBB Desiro
Lokacija: Klagenfurt, AT

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Risto » 31 Avg 2017, 12:06

Rizna, ti si član RSB-a?

On topic:
Ja bi preskočio Megane-a zbog upitne pouzdanosti.

Sent from my Nexus 5X using Tapatalk


Korisnikov avatar
Delija
Postovi: 18943
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:48
Garaža: BMW M340i | Honda CR-V
Lokacija: NS
Kontakt:

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Delija » 31 Avg 2017, 12:21

Slozio bih se sa Ristom - Astra G.


:pivo:
Life is not measured by the number of breaths you take but by the moments that take your breath away...

Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Rizna ziveli! » 31 Avg 2017, 12:27

Risto rodjeni, nisam clan nicega... ne pisem na forumima, ne mogu da pratim to ludilo :) . Kaze bio sam u mladosti deo "ekstremnih" :mrgreen: ali sad samo posecujem kafane sa dobrom klopom oko stadiona na dan tekme.

Sto se kola tice, tebra upitna pouzdanost mi je svaki auto toliko star. Ja bih voleo da znam koja je razlika izmedju megana benzinca i npr neke Ibice sa istim benzinskim motorom i sl. Sta je problem sa Meganom? Pitam jer sam blizu da ga kupim... Iskreno, ocekivao sam ovde nekog da se javi i kaze "macora, imam kola za tebe" :mrgreen:

Korisnikov avatar
igor_harris
Postovi: 2210
Pridružio se: 12 Jan 2017, 13:47
Garaža: 2004 Mazda 3 (1.6CD)
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od igor_harris » 31 Avg 2017, 12:58

Mislim da je najbolje da prvo napravis spisak, jedno 5-6 modela automobila, krenes po oglasima, pogledas bar 10-15 razlicitih automobila i kada nadjes neki u pristojnom stanju vratis se ovde po savet.
Kod polovnih automobila mnogo je veci uticaj prethodnog vlasnika na njegovu pouzdanost nego fabrika iz koje je izasao pre 15 godina.

Nije iskljuceno da na oglasima postoji neki savrseno ocuvan Reno sa malom kilometrazom, a ti si ga otpisao u startu. Gledaj sve, ali uzivo.

Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Rizna ziveli! » 31 Avg 2017, 13:12

Gledao sam vozila, ali samo jedno od pogledanih sam vozio kod drugarovog majstora. U pitanju je taj Megan 1.4 benzinac. Majstor mi je rekao da on licno ne voli francuze ali da auto nije krs. Pogledao ga je da izvines i odozgo i odozdo, trebace rece kineticki zglob da se menja u nekom trenutku ali nije frka jos, takodje je i kvacilo malo tvrdje ali nista strasno da mora sada da se reaguje. U principu, auto je ok. Cena 2200 EUR. Sta je problem kod ovih kola? Problem je sto se ne vodi na prodavca, sto registracija istice za 20 dana, treba da se ide 50km van Beograda da se odjave tablice...covek koji prodaje ima ovlascenje, neko kaze moze da se odjavi sa ovlascenjem bez prethodnog vlasnika, neko kaze da ne moze. Drugo, prodavac nema rezervni kljuc a pride nema nikakvu zastitu za megana. I ja sam bez obzira na sve ovo hteo da ga uzmem, samo da zavrsim ovu agoniju trazenja automobila. Pogotovu mi je bilo vazno to sto majstor generalno nije nasao neke specijalne zamerke.

E sad, u medjuvremenu se pojavio novi Megan, godinu dana mladji, sa 1.6 motorom, koji se vodi na prodavca, godinu dana mladji, ima rezervni kljuc, ima zeder sto je isto vazno i prodaje ga za iste pare. Plus je registrovan jos 3 meseca. Taj auto cu videti u sledeci utorak jer su ljudi na moru...

U principu, ako majstor kaze da je ok, uzimam ga i zavrsavam sagu. Ali opet sam mislio u medjuvremenu da cujem misljenje i od ljudi koji pisu ovde....

Sto se tice spiska automobila, ovo su oni o kojima razmisljam (u obzir dolaze samo sa 5 vrata):

1) Megan 2003 ili 2004 godiste, 1.4 ili 1.6 benzinac
2) 307, isto godiste, klasican hatchback .... ne znam koji motor. Neko kaze da je 2.0 HDI najbolji ali treba biti pametan za dizelima
3) Honda Jazz, bilo koji motor, isto tako neko '03 godiste. Nema ih u oglasima a i tesko ih je naci u dobrom stanju do tih 2400 eur koliko bi mogao da platim.
4) Astra G - naravno da dolazi u obzir ali opet treba naci neku koja nije razdrndana do bola..
5) Meriva - i ona dolazi u obzir ali tesko je naci za taj novac

Izbegao bih Stila, Alfu 147, Kia, Hyundai i sl jer sam mnogo negativnih komentara procitao o njima...

Mazda je isto privlacna ali tesko ju je naci za taj novac.

Eto... razmisljam li kako treba? Pricajte.

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29861
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od trojanac » 31 Avg 2017, 13:51

Taj drugi Megan deluje kao mnogo bolji izbor.
Posetite www.garaza.rs !

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2259
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Skipper » 31 Avg 2017, 14:19

Ako uspeš da izvučeš još neki € možda da baciš pogled na ovo
http://www.polovniautomobili.com/putnic ... ta-corolla

Poslato sa NEM-L21 uz pomoć Tapatoka


Rizna ziveli!
Postovi: 30
Pridružio se: 28 Jul 2016, 14:38
Garaža: Renault Megane 1.6 benz
Lokacija: Beograd

Re: Info o Meganu II, 307, Jazz-u...

Post od Rizna ziveli! » 31 Avg 2017, 14:38

Skipper hvala na predlogu! Videcu da li mogu jos za koju stotinu da se protegnem...

Sad kad mi je Skipper predlozio Korolu, ne budem lenj pa pogledam sta jos od Korola ima po oglasima...i vidim da ih je vecina 2.0 d4d ili 4d4 kako vec.... koja je fora sa tim dizelasima? Da li to gledati ili ne? Ovo pitam iskljucivo sto je Toyota u pitanju...

Odgovori