Kupovina: Ford Focus ili Opel Astra

Razne informacije u vezi kupovine automobila
Odgovori
Korisnikov avatar
sebekkg
Postovi: 10425
Pridružio se: 13 Jan 2012, 02:18

Re: Kupovina: Ford Focus ili Opel Astra

Post od sebekkg » 15 Sep 2023, 22:15

Pa to za hladan start i rad na - 25 je 5w, a 40 je kad se zageje ulje pa kontam da to malo gusce kad je topao motor amortizuje tj bolje podmaze motor.

Sent from my Nokia 3310 using Tapatalk

Slika

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 863
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Kupovina: Ford Focus ili Opel Astra

Post od pegazbre » 15 Sep 2023, 22:21

I na Focusu koristim 5w30 ulje i bogme tokom nasih leta, pogotoov zadnjih par godina kad ima dana sa preko 40c, ovo ulje je retko kao voda...

Zato mi ima smisla 5w40 koje nije tako retko leti kao 5w30.

Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 863
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Kupovina: Ford Focus ili Opel Astra

Post od pegazbre » 17 Sep 2023, 18:31

Evo da ne bude da samo ja cujem kojekakve zvukove :) Zena vozika auto danima i rece mi.kao da cuje zvuk nekog lezaja tako nesto, desno napred od nje :) Isti taj zvuk sam ja cuo kad sam dovozio auto iz BG za NS i mislio sam da je taj lezaj na kompresoru ili neki roler/spaner, i reko kad uradim veliki servis i sredim kompresor, nestace. Medjutim uradjen veliki servis, zamenjen kompresor, neki zvukovi su nestali ali taj je izgleda ostao.

Uzeo od zene auto da provozam i cujem i stvarno se cuje kao ujanje lezaja (otprilike takav neki zvuk mada pomalo zvuci i kao protok vazduha) ne preglasno, pojacava se dizanjem obrtaja, manje se cuje kad su stalni obrtaji a ispod 1000 obrtaja i u leru se ne cuje. Jebem li ga, svi kotrljajuci elementi su zamenjeni, ili je neki lezaj na nekoj remenici ili vvt remenice...nek vozi tako pa ce mo videti...

Ono sto sam ja primetio je da desna maglenka/zmigavac landara unutar lezista, izgleda da je nosac pukao ili se otkacila, i dalje stoji u lezistu (verovatno je kablovi guraju od nazad) ali landara cim se rukom gurne. Takodje, dok sam pokusavao da vidim to svetlo, skontam da se onaj stiropor sto stoji ispred hladnjaka na dnu branika takodje pomerio i isprecio ispred hladnjaka. Malo sam ga pomerio da ne bude ispred hladnjaka pa cu morati do mog autolimara da skine branik i pregleda sta se tu desava. Prethodni vlasnik mi je rekao da su ga u BG zakacili u taj branik i da je farban, verovatno je tu nesto popucalo iznutra ili se otkacilo ili nijw dobro zakaceno.

Korisnikov avatar
Bogdan
Banned
Postovi: 1129
Pridružio se: 15 Avg 2020, 13:10

Re: Kupovina: Ford Focus ili Opel Astra

Post od Bogdan » 17 Sep 2023, 18:51

Brate... Vi svasta cujete na autu, kao sto je neko reko, muzika do daske i uzivajte...
Svaka cast na svakom postu itd... Ali jebes ga... Vas bas hoce to ujanje itd...
Jel si ti sve cuo, mogao da cujes kad si probao kupovao auto...?

Ford S-Max 2,5t


milekmilek
Postovi: 289
Pridružio se: 12 Sep 2017, 14:29

Re: Kupovina: Ford Focus ili Opel Astra

Post od milekmilek » 17 Sep 2023, 19:36

Ma nije problem on, nego što je žena počela da ga kopira... Još klinci kad počnu da dižu haubu...

Sent from my SM-G973F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pegazbre
Postovi: 863
Pridružio se: 30 Jan 2019, 15:59
Garaža: Opel Astra J 2010 1.6b 116hp, Hyundai Tucson 2023 1.6 t-gdi 150hp

Re: Kupovina: Ford Focus ili Opel Astra

Post od pegazbre » 17 Sep 2023, 20:02

Ma jebena porodica nema sta :) Zena mi rece, ja sam ti samo prijavila ali meni ne smeta, jel ne smeta, nista vozi tako necu nista da cackam :)

Samo cu da sredim maglenku, kupim joj nove gume i nek tera.

Odgovori