Auto Kasko osiguranje

Stanje na putevima, registracija, osiguranje i druge informacije
Odgovori
Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2337
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Skipper » 13 Jun 2023, 14:07

Generali polisa mi jeftinija 5k od Globisa ali zato je osigurana suma skoro duplo manja a Globos mi procenio auto onoliko koliko vredi, tj. koliko sam ga i platio.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21109
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od nidza » 13 Jun 2023, 14:30

Eto vidiš, ja još po preporuci bio potencijalni klijent. Od slučaja do slučaja, sve opcije treba proveriti.

Korisnikov avatar
AleksandarAca
Postovi: 778
Pridružio se: 21 Jul 2021, 14:54
Garaža: VW Tiguan 2.0TDI Elegance 4Motion
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od AleksandarAca » 13 Jun 2023, 15:47

Mozda sam vec pisao ovde, ali za slucaj da nisam, potrazi ponudu od nekog zastupnika za osiguranje, konkretno moja preporuka za Konekta Plus, ali ima ih jos. Oni ti sublimiraju sve ponude od svih kuca na trzistu i posavetuju te sta je najbolje.

Sent from my SM-S918B using Tapatalk



Poslednja izmena od AleksandarAca u 13 Jun 2023, 15:47, izmenjeno 1 put ukupno.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2337
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Skipper » 13 Jun 2023, 15:59

Tražio sam preko Osiguranika, nažalost zbog godina imam samo 4 ponude.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
pedja
član 001
Postovi: 14231
Pridružio se: 13 Jan 2012, 08:52
Garaža: SX4 1,6/120 TNG
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od pedja » 06 Jul 2023, 19:21


ftj je napisao: Nakon 6 godina starosti kasko ti ne isplacuje cene novih delova pa se postavlja pitanje isplativosti takvog osiguranja.
Da dopunim pitanje isplativosti.

Aktivirao polisu i drugi put, u tri godine, a inače kasko plaćam poslednjih 5 ili 6 godina.

Druga šteta 90.900,00 dinara, u čemu imam 100€ učešća.

Sa obzirom na cenu polise, meni se lepo isplatila.

OK, da sam sređivao van kaska, ceh je mogao biti niži, ali ajde sad ..

I da nisam nijednom aktivirao polisu, smatram da je OK odnosu uloženog/dobijenog, dok ne dođemo do (daleko bilo) totalke ili krađe.

Opet pohvala za AC Ilić.





TapaT


Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2337
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Skipper » 06 Jul 2023, 22:28

Ja sam uzeo polisu u Globos osiguranju, ispali mi najkorektniji, procenjena vrednost realna (auto sam platio 300€-400€ niže od njihove procene) a polisa skuplja 5k od npr. Generali osiguranja koji je procenio auto na duplo manju sumu.

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1980
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od 123456 » 07 Jul 2023, 22:02

Zar nije procenjena vrednost vozila vrednost novog umanjena za stepen amortizacije?
Ja nikada nisam imao u polisi procenjenu vrednost nego uvek novonabavnu vrednost. I onda se po Eurotaxu umanjuje u odnosu na starost.

Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 451
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od BRABUS » 07 Jul 2023, 23:36

Tako je kod vecine osiguravajucih kuca ali DDOR odavno i sada Globos ima na polisi oznacenu procenjenu vrednost vozila koja je u slucaju DDORa na mom primeru od pre par nedelja nekih 10-15% ispod stvarne vrednosti a u Globosu je vrednost na polisi realna trzisna vrednost auta. Na kraju sam ostao s DDORom jer imam jako dobro iskustvo s njima a i Globos je trazio mehanicku zastitu sto mi se nije radilo.

Svi drugi veci koje sam konsultovao imaju to sto si rekao pa ti npr na mom primeru ispadne isplata nekih 50% stvarne vrednosti u slucaju totalne stete.

Razlog za to je sto oni uzimaju novonabavnu vrednost iz kataloga i primenjuju amortizaciju iz nekog normalnog vremena kad nije bilo stgnacije ili rasta vrednosti polovnih automobila pa ti izadje mnogo ispod stvarne vrednosti auta

Korisnikov avatar
Heinz
Postovi: 19324
Pridružio se: 12 Mar 2012, 19:27
Garaža: Civic FK2 1.8
Lokacija: Voždovac

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Heinz » 08 Jul 2023, 00:43

Kod DDORa piše da mogu da uvećaju max 20% tu vrednost prilikom isplate štete. Ili ja to nešto nisam dobro razumeo.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1980
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od 123456 » 08 Jul 2023, 05:57

BRABUS je napisao:
07 Jul 2023, 23:36

Svi drugi veci koje sam konsultovao imaju to sto si rekao pa ti npr na mom primeru ispadne isplata nekih 50% stvarne vrednosti u slucaju totalne stete.

Razlog za to je sto oni uzimaju novonabavnu vrednost iz kataloga i primenjuju amortizaciju iz nekog normalnog vremena kad nije bilo stgnacije ili rasta vrednosti polovnih automobila pa ti izadje mnogo ispod stvarne vrednosti auta
Ne znam kako si došao do ovih 50%. Jer u suštini ti i ne znaš koliko ti je procenjen auto dok ti ne zatreba. Na polisi imaš samo novonabavnu vrednost vozila, ne i tržišnu.
Inače u slučaju isplate, pored procene vrednosti na osnovu amortizacije, radi se i procena na osnovu stanja tržišta. Tako da se koriguje cena u zavisnosti od poređenja sa sličnim primercima. Meni su to potvrdili i pismeno.


Ali slažem se, da je bolje unapred na polisi imati procenjenu tržišnu vrednost i tako i uporediti različita osiguranja. Premija nije toliko bitna, važnije je šta dobijaš za nju.

Korisnikov avatar
nidza
Postovi: 21109
Pridružio se: 26 Feb 2012, 22:23
Garaža: Oktavije dvije
Lokacija: N.B.G.

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od nidza » 08 Jul 2023, 08:23

Kako ne znaš koliko je procenjen auto? Ja sam tražio i procenu kad sam zahtevao ponude mejlom i zato ostao na Generali, već sam pisao o tome. Sad, šta bi se desilo kad zatreba, nadam se da neću ni saznati.

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1980
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od 123456 » 08 Jul 2023, 08:40

Nemam, nikada nisam imao do sada.
Ja sam u Generali-ju već 15tak godina. Za Sava isto ne daju.
Piše i kod jednih i kod drugih kako se obračunava i premija i visina štete ali iznos koji se isplaćuje se nigde ne navodi na polisi.

Svakako je dobro imati neku orijentaciju za poređenje između različitih osiguranja.

Korisnikov avatar
Skipper
Postovi: 2337
Pridružio se: 26 Jul 2016, 21:02
Garaža: Toyota Avensis MK3
Lokacija: Beograd

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od Skipper » 08 Jul 2023, 09:17

Kod mene u polisi piše Suma osiguranja, nije novonabavna vrednost vozila.
Od zaštite mi nisu tražili ništa, morao sam da imam samo 2 ključa (čak nisu ni proveravali da li su ključevi od istog auta).

Sent from my SM-G975F using Tapatalk


Korisnikov avatar
BRABUS
Postovi: 451
Pridružio se: 14 Dec 2016, 08:51

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od BRABUS » 08 Jul 2023, 09:29

123456 je napisao:
08 Jul 2023, 05:57
BRABUS je napisao:
07 Jul 2023, 23:36

Svi drugi veci koje sam konsultovao imaju to sto si rekao pa ti npr na mom primeru ispadne isplata nekih 50% stvarne vrednosti u slucaju totalne stete.

Razlog za to je sto oni uzimaju novonabavnu vrednost iz kataloga i primenjuju amortizaciju iz nekog normalnog vremena kad nije bilo stgnacije ili rasta vrednosti polovnih automobila pa ti izadje mnogo ispod stvarne vrednosti auta
Ne znam kako si došao do ovih 50%. Jer u suštini ti i ne znaš koliko ti je procenjen auto dok ti ne zatreba. Na polisi imaš samo novonabavnu vrednost vozila, ne i tržišnu.
Inače u slučaju isplate, pored procene vrednosti na osnovu amortizacije, radi se i procena na osnovu stanja tržišta. Tako da se koriguje cena u zavisnosti od poređenja sa sličnim primercima. Meni su to potvrdili i pismeno.


Ali slažem se, da je bolje unapred na polisi imati procenjenu tržišnu vrednost i tako i uporediti različita osiguranja. Premija nije toliko bitna, važnije je šta dobijaš za nju.
Pre dve godine kad sam trazio osiguranje prvi put sam pitao da mi objasne kolika je vrednost i vecina gleda katalog gde je novonabavna vrednost (klot auta) i onda ide amortizacija koja je dosta agresivna tako da npr za 6 godina dodjes do cetvrtine novonabavne vrednosti auta a on npr na trzistu vredi pola novonabavne vrednosti.

Ja nesto ne verujem osiguranjima da ce uraditi na svoju stetu i kad procitas uslove polise ispada da njihov procenitelj moze da uzme nizu cenu od trzisne tj. Katalosku minus amortizacija

@Heinz da, pise da mogu al ne moraju, tako da se ja ne bih mnogo nadao da ce to i da ostvare…

Korisnikov avatar
123456
Postovi: 1980
Pridružio se: 30 Nov 2012, 05:14
Garaža: Nissan X-trail e-power Tekna
Lokacija: Slovenija

Re: Auto Kasko osiguranje

Post od 123456 » 08 Jul 2023, 09:46

Skipper je napisao:
08 Jul 2023, 09:17
Kod mene u polisi piše Suma osiguranja, nije novonabavna vrednost vozila.
Od zaštite mi nisu tražili ništa, morao sam da imam samo 2 ključa (čak nisu ni proveravali da li su ključevi od istog auta).

Sent from my SM-G975F using Tapatalk
Suma osiguranja predstavlja novonabavnu vrednost vozila + u slučaju kaska se dodaje vrednost opreme.
Meni je taj iznos 53.000 EUR osnovna cena po Eurotaxu + oprema vozila. Ali to nema veze sa onim što se isplaćuje.
Treba praviti razliku između osigurane sume i sume koja se isplaćuje. Osigurana suma je maksimalna suma koju može da isplati osiguranje i ona služi samo kao referenca za isplatu štete. Nikako ona koju će isplatiti u slučaju štete / kradje. Čak i u slučaju totalke. Od te osigurane sume se odbija gubitak vrednosti sa godinama, amotrizacija, upoređuje sa stanjem na tržištu...postupak piše u opštim uslovima kaska.
Poslednja izmena od 123456 u 08 Jul 2023, 10:15, izmenjeno 1 put ukupno.

Odgovori