Kamera za kola

ICE, GPS, handsfree, chip, parking senzori, auto-grafika, zatamnjena stakla, tuning/styling i ostalo
Odgovori
Korisnikov avatar
maxer
Postovi: 6672
Pridružio se: 13 Jan 2012, 01:36
Garaža: Ford Focus II Mk2 1.6 16V
Lokacija: Zaječar

Re: Kamera za kola

Post od maxer » 11 Sep 2017, 22:48

Pa nije valjda da je sočivo kamere toliko blizu šoferki?

P.S.
Ako je sočivo kamere malo ispupčeno, pazi da ga CPL filterom ne dodiruješ (grebeš), dok ovo radiš. Neka bude milimetar-dva razmaka.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od noodles » 11 Sep 2017, 23:51

@Ogi

- Da li se ovaj odsjaj od table vidi zato sto nisam stavio CPL filter odnosno da li bi on pomogao da se ovo ne vidi ?

Da, to je zbog toga. I meni je bio izražen odsjaj table i rešetke izduva, pa sam zato naručio cpl filter. Nije svemoguć, ali je dosta ublažio odsjaj.

- U coskovima se isto nalazi nesto razmrljano, da li je to zbog iste stvari ?

Na tvom snimku se tu baš vidi odsjaj dela A stuba i table, pa pretpostavljam da to izgleda kao što kažeš "razmrljano". Dodatno je izraženo zbog kompresije koju (ipak) radi YT prilikom UL snimaka. Verujem da kad gledaš orig. MP4 na kompu, da je mnogo bolje.

- Noodle, znas li ti da mi postavis onaj bezvezni CPL sto sam dobio na lepljenje ili da narucujem sa neta onaj kao tvoj ?

Ja iskreno, ne bih stavljao filter koji si ti dobio. To je onaj koji se (trajno) lepi na sočivo. Ovaj koji sam ja naručio je orig. filter koji se montira na sočivo preko plastičnog klipsa, a kamera fabrički ima mesta na koja se montira. Lako se skida/stavlja. Koliko god filter ublaži refleksiju, snimci ipak budu za neku nijansu tamniji, nego bez. Razlika je zanemarljiva, ali ipak primetna. Noćni snimci mogu da budu dodatno tamniji nego što jesu.

- Ne znam ni da stavim muziku kao pozadinu, izaberem i onda mi stoji "do sutra" kako se izmene obradjuju ili tako nesto...

Kada dodaješ muziku kroz YT editor, to neće baš momentalno da se uradi. ;) Kada izabereš audio i sačuvaš, moraš da ostaviš YT da odradi "processing", pa kad završi, završi, nema druge. ;)

- Dalje, vidim da snima u MP4 u po 550MB max.. kada trimujem fajl, da li jos mogu i nekako da ga smanjim po velicini ?

Jedino kroz neka naprednija podešavanja u nekom krštenom video editoru - Vegas, After Effects, Camtasia itd. i to prilikom exporta, da smanjiš rezoluciju i sl. Time gubiš orig. kvalitet, ali ako je nešto informativne prirode, ili nešto što ne zahteva baš 1440p rezoluciju, onda jedino tako.

- Imam sugavi CPL filter na lepljenje, nisam dobio onaj koji se samo stavi preko I uzljebi se. Ovaj nemam blage veze kako da stavim, ima neku strelicu na sebi.

U 99.9% slučajeva svi filteri dolaze već podešeni. Praktično strelica treba da pokazuje koja strana filtera ide "na gore" u odnosu na sočivo. Ako ćeš da proveriš pre nego montiraš, skini na komp ovu sliku:

http://www.imagebam.com/image/dec9c2532391452

i pogledaj ovaj video:

http://youtu.be/imsgjuPKlNg

U prevodu, kada držiš u ruci filter onako kako bi montirao na kameru, okretanjem za 45 stepeni u jednu stranu, potpuno pocrni, a okretanjem za 45 stepeni u drugu stranu postane potpuno transparentan. Ako ti je tako, onda znači da je dobro podešen. Podešavanje se vrši okretanjem samog filtera i to dok je u položaju u kome treba da bude skroz crn. I samo još jednom, razmisli da li ćeš staviti taj koji si dobio, jer se lepi i ostaje na kameri/sočivu.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
trojanac
Editor in Chief
Postovi: 29864
Pridružio se: 06 Jan 2012, 11:39
Garaža: KIA Ceed JD 1.4
Lokacija: Beograd
Kontakt:

Re: Kamera za kola

Post od trojanac » 12 Sep 2017, 09:26

Fino snima, lepo što beleži brzinu i koordinate.
Posetite www.garaza.rs !

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 12 Sep 2017, 10:28

Solidna kupovina, jos polarizacioni filter da rešiš i top. Daj neku fotku kako izgleda namontirana u tvom seatu.

Inviato dal mio SM-G935F utilizzando Tapatalk


Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Ogi » 13 Sep 2017, 19:02

Slika

Slika

Slika

Kada sam podigao socivo za jedan nivo gore, malo je bolje ali odsjaj I dalje postoji tako da sam ipak narucio filter.

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kamera za kola

Post od Dare4x4 » 13 Sep 2017, 19:55

Ogi, da li možeš da staviš link sa koga si kupio?
Ja sam vrlo blizu odluke da kupim baš ovu kameru. Kakav je kvalitet izrade ovako na prvi pogled? Pitao sam jednog kineza na ebay-u da li ima i neki sistem stalnog napajanja i kako radi motion detect. Rekao je da ne preporučuje snimanje 24/7 ali da detekcija pokreta radi. Da li si isprobavao nešto na tu temu? Ja bih iskombinovao ovu kameru sa napajanjem kakvo ima Danijel (ako se ne varam) na Ateci. S druge strane, ne znam koliko je pametno ostavljati pod stalnim naponom nešto što je kinesko :) niti koliko su dobra ona napajanja od po par dolara. Možda je bolje uzeti BlackVue power magic pro.
Koje si još modele razmatrao ?

Ogi
Banned
Postovi: 11255
Pridružio se: 14 Jan 2012, 23:20
Garaža: Seat Leon 1.2 TSI 2017
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od Ogi » 13 Sep 2017, 20:19

Nista nisam razmatrao, nemam ti ja strpljenja za to, trebala mi je preporuka I kada sam video komentare kolege Noodles-a I procitao testove po internetu, shvatio sam dad mi nista bolje ne treba.

Izrada je stvarno super, nista ne krcka, ne mrda, tu su popravili jedan problemcic koji je postojao sa prethodnom verzijom. Pakovanje je super, svasta nesto dobijes.

M Detector sam odmah stavio na OFF, posto nemam stalno napajanje opcija nema smisla.

https://m.ebay.com/itm/VIOFO-A119-Super ... 4389316003

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 13 Sep 2017, 22:18

Ti si useo A119 koja je u osnovi stariji model, stariji tip senzora , koji ima nesto losiji snimak nocu ali moze u 1440 da snima, i motion mode kazu da je neupotrebljiv (lose ili nikako ne radi, sto tebi nije prioritet)
Novi model je A119S koja ima sony senzor medjutim ako se ne varam nema 1440 , ali ima 1080/60fps , znatno bolju sliku nocu, motion detector radi ok ali glavni nedostatak je uzi ugao snimanja nego prethodni model.
Zbog svega navedenog sam odustao od oba modela jer mi je trebao motion mode da radi kako treba ali i da ima sto siri ugao sto na zalost 119s nema.

Korisnikov avatar
noodles
Postovi: 946
Pridružio se: 21 Jun 2016, 19:54
Garaža: KIA Sportage 1.6 GDi
Lokacija: Beograd

Re: Kamera za kola

Post od noodles » 13 Sep 2017, 22:25

Dare4x4 je napisao:
13 Sep 2017, 19:55
S druge strane, ne znam koliko je pametno ostavljati pod stalnim naponom nešto što je kinesko :) niti koliko su dobra ona napajanja od po par dolara.
Može da se naruči i orig. Viofo "hardwire kit", za non-stop napajanje. Cena je od 10-15€, u zavisnosti od prodavca/akcije. Evo na ovom linku je 30% popusta, pa je cena 10€, plus shipping od oko 5€.
Sa budalama se ne isplati svađati. Prvo te spuste na svoj nivo, a onda te dotuku na iskustvo!

Korisnikov avatar
Dare4x4
Postovi: 3105
Pridružio se: 22 Avg 2014, 17:00

Re: Kamera za kola

Post od Dare4x4 » 14 Sep 2017, 12:47

Hvala za linkove, momci.
Dajte onda preporuku za neku aktuelnu best buy kamericu u ovom cenovnom rangu, koja lepo snima i kojoj radi detekcija pokreta i ciklično presnimavanje.

Korisnikov avatar
aviator
Banned
Postovi: 4112
Pridružio se: 24 Nov 2014, 10:41
Garaža: Peugeot 308 1.6 HDI

Re: Kamera za kola

Post od aviator » 14 Sep 2017, 13:08

Ogi je napisao:
13 Sep 2017, 19:02
Slika

Slika

Slika

Kada sam podigao socivo za jedan nivo gore, malo je bolje ali odsjaj I dalje postoji tako da sam ipak narucio filter.
Ogi, pokriva li brisač staklo ispred kamere?

Korisnikov avatar
Joca96
Postovi: 21
Pridružio se: 20 Apr 2016, 17:49
Garaža: VW Polo 1.4 / 2008
Lokacija: Srbija

Re: Kamera za kola

Post od Joca96 » 15 Sep 2017, 16:06

Koje je najbolje mesto da ugradim rikverc kameru na VW Polo. Ne vidim da ima iznad tablica neke rupice.

ddanijell
Postovi: 1366
Pridružio se: 24 Maj 2017, 23:41
Garaža: SEAT ATECA 2.0 CR TDI 190hp DSG 4Drive XCELLENCE

Re: Kamera za kola

Post od ddanijell » 15 Sep 2017, 16:19

Slikaj eventualno da vidimo deo iznad tablice, ako je dovoljno velik zub tu bi trebalo da moze, zavisi i kakvu kameru imaš.

Inviato dal mio SM-G935F utilizzando Tapatalk


Korisnikov avatar
Joca96
Postovi: 21
Pridružio se: 20 Apr 2016, 17:49
Garaža: VW Polo 1.4 / 2008
Lokacija: Srbija

Re: Kamera za kola

Post od Joca96 » 15 Sep 2017, 18:52

Tacno po sredini tablica, na braniku je cisto nema nikakvih otvora. Na krajevima iznad tablica imam dva mala svetla, i koliko vidim tu bi se mogli provuci eventualno kablovi. A kamera je ona kockasta, najjobicnija kineska :D .

Korisnikov avatar
Markoni
Postovi: 9712
Pridružio se: 13 Jan 2012, 07:47
Lokacija: Београд

Re: Kamera za kola

Post od Markoni » 15 Sep 2017, 22:48

Ja sam preko Alija uzeo rikverc kameru za Fabiju, koja je integrisana u prekidac za otvaranje gepeka. Bila je oko 20ak $. Pretpostavljam da moze i na Polo.Slika

Sent from my SM-G930F using Tapatalk


Odgovori